Hirdetés
- Picit gazdaságosabb és halkabb lett a PlayStation 5 Pro legfrissebb verziója
- Dollármilliárdokért csábított el Zuckerberg egy kínai Manust
- Új versenyző áll rajtvonalhoz a tápok világában
- Tiltott témává tenné Kína az öngyilkosságot az AI számára
- Hálózati sebességre gyúrt a Minisforum új mini-munkaállomása
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Fujifilm X
- Vezetékes FEJhallgatók
- Autós kamerák
- Digitalizáló- / rajztábla tapasztalatok, tanácsok stb.
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- 3D nyomtatás
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Bluetooth hangszórók
- Picit gazdaságosabb és halkabb lett a PlayStation 5 Pro legfrissebb verziója
-
PROHARDVER!
OLED Televíziók - témaösszefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
hunspikey
őstag
válasz
junkpod
#89711
üzenetére
Pontosan! Ezt sajnos sokan keverik! Más a fényáram és más a fényerősség, és teljesen más a megvilágítottság, vagy fénysűrűség!
Röviden adott fényáramú fényforrás adott méretű felületre (inkább térszögben) történő kisugárzása a fényerősség.
SI szerinti egysége a kandela, de ezt TV-k esetében nem használjuk, hiszen nem tudni mennyi a fényforrás kibocsájtási fényereje és azt sem tudjuk mekkora térszögben teszik ezt a OLED diódák.
Ha azonabn egy adott felületre számítjuk a dolgot, pl cd/m2 akkor már lehet beszélni nitről, ami az adott méretű, tehát 1 négyzetméter felületre eső fénymennyiséget, azaz megvílágítottságot adja meg (1 cd/m2 = 1 nit)
Ha egy TV 100 nitet tud pl teljes képernyőfelületen, akkor az azt jelenti, hogy minden egyes m2 felületre tudja azt, és akkor könnyen belátható, hogy teljesen mindegy, hogy 77 colos, vagy 55 colos, mert négyzetméterenként adják meg a fényerőt, helyesen mondva fénysűrűséget, hiszen ez a felületegységen mérhető fény sűrűsége. Természetes, hogy a 77 colos TV a 100 niten több fényt bocsájt ki összességében mint egy 55 colos szintén 100niten, hiszen nagyobb a sugárzó mérete, de maga a fénysűrűség ugyan akkora.
A gyakorlatban ott van előnye egy nagyobb TV-nek, hogy pl 10%-ig minden OLED tudja tartani a max fénysűrűséget, de ez a 10%-os felület sokkal nagyobbnak látszik azaz látványosabb, mint egy kisebb TV esetén bár fentiekből látható, hogy a valóságban nem fényesebb.
Új hozzászólás Aktív témák
- SAMSUNG (QE65S95FAT) 165CM 4K OLED 144HZ SMART 2025 CSÚCS TV! AKCIÓ!
- ÚJ, BONTATLAN Samsung OLED 4K Vision Smart TV-k - GYÁRTÓI garanciával, AJÁNDÉKKAL dec. 31 éjfélig!!
- SAMSUNG (QE55S90FAEXZT) 140CM 4K QD OLED 144HZ SMART UJ MODELL! AKCIÓ
- ÚJ Samsung OLED 4K 55S95F Vision AI Smart TV (2025) 65S95F 77S95F 83S95F 3év ÁRGARANCIA
- LG 55" C5 OLED evo 4K AI Smart 144Hz Gaming TV
- Honor Pad X8 / 4/64GB / Wi-Fi / 12 Hó Garancia
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Starlight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3133, 95% Akkumulátor
- 129 - Lenovo Legion Pro 7 (16ARX8H) - AMD Ryzen 9 7945HX, RTX 4080 (ELKELT)
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 5060 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÚJÉVI AKCIÓK / MICROSOFT WINDOWS 10,11 / OFFICE 16,19,21,24 / VÍRUS,VPN VÉDELEM / SZÁMLA / 0-24
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Vhiktor

