Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Robi BALBOA

    őstag

    válasz cyber86 #22580 üzenetére

    Szia,

    Látom megoldódott a problémád, nálad mi volt a megoldás?

    Nekem is ugyan ez a problémám volt, de úgy néz ki, hogy a Windows 1803->1809 frissítés megoldotta.
    A gond az volt, hogy HDR anyag esetén(teljesen mindegy, hogy film vagy game) mindig 8bit RGB-re váltott a beállított 10bit 4.2.2-ről.
    A 8bit RGB-vel az a baj, hogy a fekete árnyalatok nagyon nagyon sötétek lesznek, nem látni a kis átmeneteket.
    (érdekesség, hogy amikor a régi LG monitorom kalibrációs profilja bent maradt véletlenül a Windows színkezeléseknél, akkor a sötét árnyalatok is nagyjából rendben voltak 8bit RGB-vel, vagyis mintha 8bit RGB-hez más színprofilt társítana a windows.)

    A lényeg, hogy akkor nem lesz sötét a HDR anyag ha fent van a 1809-es frissítés és 10bit 4.2.2 van beállítva, persze ez Geforce gtx1080ti-vel, újabb vagy régebbi Gf karikkal és AMD karikkal nem tudom mi a helyzet.

    Köszönet egyébként janos666-nak, rengeteget segített! :R

    Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

Új hozzászólás Aktív témák