Hirdetés
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- RAM topik
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- LG LCD és LED TV-k
- Prezentálta a GeForce RTX 5060-as sorozatot az NVIDIA
- Melyik tápegységet vegyem?
- Akciókamerák
-
PROHARDVER!
OLED Televíziók - témaösszefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
ricsip
addikt
válasz
evitiguF #106515 üzenetére
Ha a tv-n futó médialejátszót használnád valamilyen nas-ra letöltott .mkv filmhez, az a dts-t ilyenkor sehogyan nem kezeli. Átugrik a következő felismert nem-DTS hangsávra (ha van több hangsáv is az mkv-ben). Ha a végére jutott a hangsávok listájának, de nem talált olyat amit felismerne, akkor pedig némafilm lesz.
Ha tv-ben fut a netflix v. más streaming kliens app, azok tudnak róla h. samsung tv nem kezeli a dts-t, és automatikusan olyan hangsáv formátumot választanak helyette, amit ismer a tv-d.
Ha külső lejátszó eszközben nyitod meg az mkv fájlt, és a tv csak a megjelenítő (+megszólaltató, azaz hangszóró) egy hdmi kábelen keresztül, akkor 2 lehetőséged van:
1) a külső lejátszóban beállítod h. a dts hangsávot kódolja át PCM-be és azt küldje át a HDMI kábelen a tv felé (a képpel együtt). Ez àltalában minőségromlással is jár(hat), mert pl. a 7.1-es lossless DTS HD-t 2.0 sztereó PCM-re kódolja át.
2) Vagy a külső lejátszón ha van lehetőség pl. szétválasztani a képet ill. a hangot más-más kimenetre, akkor a képet hdmi-n kiküldeted a tv-re, a dts hangot meg egy másik kimeneten (ami lehet hdmi vagy optikai esetleg rca) egy a tv-től különböző hangrendszerbe: ami lehet egy soundbar, vagy erősítő, esetleg direktben külső hangszórók.
Új hozzászólás Aktív témák
- QE65Q900RA 165CM 8K HIPER UHD, SMART ! AKCIÓ!
- SAMSUNG (SP-LSP3BLAXXE) FREESTYLE PROJEKTOR ! AKCO!!!
- SAMSUNG (QE77S90DAE) 195CM 4K OLED SMART PRÉMIUM 2025 MODELL! AKCIÓ!
- Logitech G Astro A50 LIGHTSPEED Wireless Gaming Headset + Base Station (Gen 5) + WC Freeze A50
- SAMSUNG (QE65QN800A) 165CM 8K NEO-Q-LED AKCIÓ
- 150db DELL Universal Dock D6000 dokkoló (452-BCYH) (DisplayLink)
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 10600KF 16/32/64GB RAM RX 6600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- DELL Thunderbolt Dock - WD19TB modul 02HV8N
- DELL PowerEdge R730xd 16LFF 160TB+400GB 2U rack - 2xE5-2683v4 (16c/32t),256GB RAM,2x10G NET,HBA330
- Telefon felvásárlás!! iPhone 16/iPhone 16 Plus/iPhone 16 Pro/iPhone 16 Pro Max
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest