- Videós, mozgóképes topik
- Tanévzáróra igyekeznek a hardverek
- Meghozta a Windows 11 programgyorsítóját a Microsoft
- Milyen TV-t vegyek?
- VR topik
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- VHS, Betamax, Bakelit lemez, Compact casette és társai hívei IDE!
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Analóg fényképezés
-
21581 - 21501
21581 - 21501 21500 - 21401 21400 - 21301 21300 - 21201 21200 - 21101 21100 - 21001 21000 - 20901 20900 - 20801 20800 - 20701 20700 - 20601 20600 - 20501 20500 - 20401 20400 - 20301 20300 - 20201 20200 - 20101 20100 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
GrotESC
aktív tag
Pár gépem volt már a nevezett cégnél. Egyik ROG-mra, ráírták -és természetesen kifizettették- a nem kevés pénzt, hogy teljes hűtőkör cserét csináltak. Csak azt nem tudták, hogy meg volt jelölve a minden elem a gépben. Szerinted milyen hűtőkör volt benne javítás után? Segítek: a gyári... Tovább nem részletezném!

Ez egy régi és eleve olcsóbb laptop. Ha a javítás költsége összemérhető az értékével, már boldog vagyok.
Fórumtárs elvállalta a javítást. Bízom benne, hogy jó lesz. -
baly81
aktív tag
Pár gépem volt már a nevezett cégnél. Egyik ROG-mra, ráírták -és természetesen kifizettették- a nem kevés pénzt, hogy teljes hűtőkör cserét csináltak. Csak azt nem tudták, hogy meg volt jelölve a minden elem a gépben. Szerinted milyen hűtőkör volt benne javítás után? Segítek: a gyári... Tovább nem részletezném!

-
GrotESC
aktív tag
Igen, ez a terv. Azért írtam egy érdeklődő üzenetet nekik, de még nem válaszoltak. Körbenézek helyben (Szeged), illetve kreten67 fórumtársnál már puhatolózom, hogy elvállalja.
-
Pyttawrx
MODERÁTOR
Egy ilyen régi gépnél (is) én elfelejteném ezt a vonalat. Keresnék egy szervizt, vagy itt a fórumon küldd el valakinek, aki már csinált ilyet, még így is jobban jársz anyagilag (is), mintha hozzájuk viszed. Ugye ha meg meghalt a lapod, akkor is jobb használt.
-
GrotESC
aktív tag
-
baly81
aktív tag
-
GrotESC
aktív tag
Írtam még vasárnap az ASUS supportnak. Ma válaszoltak és megadtak 5 lehetőséget, hogy hogyan tudom márkaszervízbe juttatni a laptopot.
Bár nem tetszik a válasz, de korrekten és gyorsan kezelték. -
Thom95
tag
-
Pyttawrx
MODERÁTOR
Lehet író is kell hozzá, meg dump fájl, vagy csak egy régebbi bios fájl. Ha nincs íród, akkor meg inkább szaki lesz aki segíthet.
-
GrotESC
aktív tag
A BIOS írásról tudnátok mondani valamit, amikor:
- kisebb verzió kell, mint a jelenlegi
- ezt a BIOS nem engedi, mert régebbi, mint a jelenlegi
- operációs rendszer alól már nem lehet csinálni (Rossz BIOS miatt használhatatlan) -
Pyttawrx
MODERÁTOR
-
Thom95
tag
Próbáltunk egy hozzá való gyári töltővel, 65W-al, de sajnos azzal is se kép se hang. (Az ami hozzávaló.)
-
Pyttawrx
MODERÁTOR
-
Pyttawrx
MODERÁTOR
-
GrotESC
aktív tag
Nem hittem, hogy szervízben vállalnak ilyet. Akkor rápróbálok néhányra. Közelebb lennél, már indulnék is hozzád.
-
kreten67
senior tag
-
GrotESC
aktív tag
-
tserrof77
őstag
-
Thom95
tag
-
Pyttawrx
MODERÁTOR
Sziasztok!
Adott egy idősebb Lenovo G505S notebook. Gondom akadt vele. HDD-t cseréltem SSD-re, majd a hűtő részt szépen gondosan kitisztítottam, portalanítás, isopropil alkohollal tisztítás, majd kapott mx6-os pasztát. (Az alapvető gondom az volt hogy ment ment majd egy 10-15 perc után kikapcsolt és se kép se hang, pár perc elteltével újra működött.)
Akkut kivettem, mert ismeretlen, hogy működik-e. Windows felment, majd egyszer kikapcsolt és azóta sem kapcsol be, pihent egy éjszakát. Ma próbálok egy másik táppal indítani, mert ez a 20V 40W (pedig gyári Lenovo matrica alapján) szerintem gyenge lehet.
A8-4500 van benne, elvileg csak az 35W terhelés alatt.
Esetleg valaki ötlet, tanács? Menthető a dolog vagy nem érdemes vele foglalkozni?Szia. 20V 3,25A töltő azaz 65w. Ennek kell rajta is lenni. Most milyen töltővel használod?
-
Thom95
tag
Sziasztok!
Adott egy idősebb Lenovo G505S notebook. Gondom akadt vele. HDD-t cseréltem SSD-re, majd a hűtő részt szépen gondosan kitisztítottam, portalanítás, isopropil alkohollal tisztítás, majd kapott mx6-os pasztát. (Az alapvető gondom az volt hogy ment ment majd egy 10-15 perc után kikapcsolt és se kép se hang, pár perc elteltével újra működött.)
Akkut kivettem, mert ismeretlen, hogy működik-e. Windows felment, majd egyszer kikapcsolt és azóta sem kapcsol be, pihent egy éjszakát. Ma próbálok egy másik táppal indítani, mert ez a 20V 40W (pedig gyári Lenovo matrica alapján) szerintem gyenge lehet.
A8-4500 van benne, elvileg csak az 35W terhelés alatt.
Esetleg valaki ötlet, tanács? Menthető a dolog vagy nem érdemes vele foglalkozni? -
teptep
őstag
-
GrotESC
aktív tag
-
teptep
őstag
Sziasztok!
Tegnap éjszaka frissítettem egy ASUS X540LA laptop firmware-ét a windows update-ből. Sajnos valami félrement, mert a proci 100% pörög, használhatatlan lett
A régebbi firmwaret nem engedni visszatenni, így jelenleg a legfrissebb 304-es van rajta. Lehet valahogyan downgradelni? Alaplapcsere? BIOS jól működik, de pl az USB boot-ot nem tudom neki megadni.A BIOS alaphelyzetbe állítását próbáltad már?
(Load Optimized Defaults; Save & Exit) -
GrotESC
aktív tag
Sziasztok!
Tegnap éjszaka frissítettem egy ASUS X540LA laptop firmware-ét a windows update-ből. Sajnos valami félrement, mert a proci 100% pörög, használhatatlan lett
A régebbi firmwaret nem engedni visszatenni, így jelenleg a legfrissebb 304-es van rajta. Lehet valahogyan downgradelni? Alaplapcsere? BIOS jól működik, de pl az USB boot-ot nem tudom neki megadni. -
Atos23
senior tag
-
Pyttawrx
MODERÁTOR
Tudom, nem direktben notebook javítást kérdezek, de szükségem lenne egy notebook szervizzel, a budapesti Aloha irodával kapcsolatos infóra. Hátha valaki innen a topikból kapcsolatban volt már velük.
Lenovo Thinkpadet vinnék be személyesen garis szervizre a 11. kerületi címükre.
Megnéztem most a weblapjukat, és azt írják, hogy nincs ezen a címen személyes ügyfélszolgálat.
Akkor mégis hogy működik náluk a leadás Budapesten belül?
Persze simán felhívnám őket telefonon egyeztetni, csak az a gond, hogy a melóm miatt csak holnap tudnám nyitásra bevinni a gépet, addig meg nem derül ki, hogy hogyan adhatom le ügyfélszolgálat nélkül. Erről a folyamatról sajna nem írnak a weblapjukon.Köszi szépen előre is a segítséget!

Szia. Pedig addig akkor várnod kell, amíg nem egyeztetsz velük, vagy írsz nekik emailt. És a válasz után megszervezed a leadást.
-
Atos23
senior tag
Tudom, nem direktben notebook javítást kérdezek, de szükségem lenne egy notebook szervizzel, a budapesti Aloha irodával kapcsolatos infóra. Hátha valaki innen a topikból kapcsolatban volt már velük.
Lenovo Thinkpadet vinnék be személyesen garis szervizre a 11. kerületi címükre.
Megnéztem most a weblapjukat, és azt írják, hogy nincs ezen a címen személyes ügyfélszolgálat.
Akkor mégis hogy működik náluk a leadás Budapesten belül?
Persze simán felhívnám őket telefonon egyeztetni, csak az a gond, hogy a melóm miatt csak holnap tudnám nyitásra bevinni a gépet, addig meg nem derül ki, hogy hogyan adhatom le ügyfélszolgálat nélkül. Erről a folyamatról sajna nem írnak a weblapjukon.Köszi szépen előre is a segítséget!

-
anorche1
őstag
Sziasztok!
Nincs valakinek elfekvőben bontott laptopból maradt MHF4 antennája? -
rush1902
csendes tag
-
efemm
aktív tag
-
rush1902
csendes tag
melyik windows telepítő?
próbálj másikat win10-ből vagy win11-ből.
egyébként a Tab, Nyilak és Ctrl és Alt gombokkal is navigálhatsz.Próbáltam win 8.1, win 10, win11.
Mint ahogy írtam nem működik a billentyűzet, tehát azok a gombok se amit írtál.
Közben utána néztem a neten és valószínűleg biost kell frissíteni. -
donjohnson
addikt
Sziasztok!
Találkozott már valaki olyan problémával hogy Windows telepítésnél nem működik se a billentyűzet se az egér? A biosba működik a billentyűzet, és el is tudom indítani a telepítést, de amikor bejön az első telepítő képernyő utána már nem tudok csinálni semmit. Próbáltam külső egérrel, de azzal se jó.
BIOS gyári visszaállítás megvolt.
Próbáltam legacy, és uefi módban is.
Egy Lenovo G50-30-ról van szó.melyik windows telepítő?
próbálj másikat win10-ből vagy win11-ből.
egyébként a Tab, Nyilak és Ctrl és Alt gombokkal is navigálhatsz. -
Pyttawrx
MODERÁTOR
Sziasztok!
Találkozott már valaki olyan problémával hogy Windows telepítésnél nem működik se a billentyűzet se az egér? A biosba működik a billentyűzet, és el is tudom indítani a telepítést, de amikor bejön az első telepítő képernyő utána már nem tudok csinálni semmit. Próbáltam külső egérrel, de azzal se jó.
BIOS gyári visszaállítás megvolt.
Próbáltam legacy, és uefi módban is.
Egy Lenovo G50-30-ról van szó.Szia. Ezen noti esetén csak akkor ha hibás volt a lap vagy a vga.
-
rush1902
csendes tag
Sziasztok!
Találkozott már valaki olyan problémával hogy Windows telepítésnél nem működik se a billentyűzet se az egér? A biosba működik a billentyűzet, és el is tudom indítani a telepítést, de amikor bejön az első telepítő képernyő utána már nem tudok csinálni semmit. Próbáltam külső egérrel, de azzal se jó.
BIOS gyári visszaállítás megvolt.
Próbáltam legacy, és uefi módban is.
Egy Lenovo G50-30-ról van szó. -
peet05
senior tag
igen, egyedül az elem levételét nem próbáltam.
peet05, Pyttawrx, kreten67 köszönöm a válaszokat.
esetleg arra van ötletetek, mi okozhatta?
normál üzem volt, nem frissítettem bios-t.a bios chip cserét fogom azt hiszem megpróbálni, íróm nincs, nem drága, de félek, hogy elbaccnám.
céget nem írok, de kaptam egy jó ajánlatot javításra:
(kb. tízszerese annak, amennyiért a laptopot vettem. XD)
A CMOS-t még próbáld meg.
Ha nem sikerült a történet, akkor itt PH-n, keresd fel KillHates fórumtársat. -
gantum
aktív tag
igen, egyedül az elem levételét nem próbáltam.
peet05, Pyttawrx, kreten67 köszönöm a válaszokat.
esetleg arra van ötletetek, mi okozhatta?
normál üzem volt, nem frissítettem bios-t.a bios chip cserét fogom azt hiszem megpróbálni, íróm nincs, nem drága, de félek, hogy elbaccnám.
céget nem írok, de kaptam egy jó ajánlatot javításra:
(kb. tízszerese annak, amennyiért a laptopot vettem. XD)
-
kreten67
senior tag
nem. dellnél van olyan, hogy kikapcsolt állapotban nyomni kell az esc + ctrl-t nyomni, bedugni a tápkábelt és akkor magától bekapcsol és lehetne a bios-t frissíteni. de nem kapcsol képernyőt, csak a pendrive ledje villog pár másodpercig. pendrive nélkül pedig a jelző led, hogy nem talált recovery fájlt.
a bist-es teszten kívül sosem kapcsolja be a kijelzőt. külső monitorral is próbáltam.Ez a Bios recovery megoldás nem általánosítható a DELL notebookokkal kapcsolatban, a létező notik alig 40-50%-a esetében működik. Amelyik dual bios verzió ott nem, és amikor az EC tartalom nem a KBC-be van írva ott sem müxik.
-
Pyttawrx
MODERÁTOR
nem. dellnél van olyan, hogy kikapcsolt állapotban nyomni kell az esc + ctrl-t nyomni, bedugni a tápkábelt és akkor magától bekapcsol és lehetne a bios-t frissíteni. de nem kapcsol képernyőt, csak a pendrive ledje villog pár másodpercig. pendrive nélkül pedig a jelző led, hogy nem talált recovery fájlt.
a bist-es teszten kívül sosem kapcsolja be a kijelzőt. külső monitorral is próbáltam.Ha máshogy nem lehet akkor mehet a bios írás, íróval.

-
peet05
senior tag
nem. dellnél van olyan, hogy kikapcsolt állapotban nyomni kell az esc + ctrl-t nyomni, bedugni a tápkábelt és akkor magától bekapcsol és lehetne a bios-t frissíteni. de nem kapcsol képernyőt, csak a pendrive ledje villog pár másodpercig. pendrive nélkül pedig a jelző led, hogy nem talált recovery fájlt.
a bist-es teszten kívül sosem kapcsolja be a kijelzőt. külső monitorral is próbáltam.Amit még megnézhetsz:
- pendrive FAT32 formátumon van? A file név megfelelő?
- CMOS reset -
gantum
aktív tag
nem. dellnél van olyan, hogy kikapcsolt állapotban nyomni kell az esc + ctrl-t nyomni, bedugni a tápkábelt és akkor magától bekapcsol és lehetne a bios-t frissíteni. de nem kapcsol képernyőt, csak a pendrive ledje villog pár másodpercig. pendrive nélkül pedig a jelző led, hogy nem talált recovery fájlt.
a bist-es teszten kívül sosem kapcsolja be a kijelzőt. külső monitorral is próbáltam. -
baly81
aktív tag
-
Pyttawrx
MODERÁTOR
azzal akartam kezdeni és nem írtam....
DELL LATITUDE 5300 (i5 8xxx)
ma volt már bekapcsolva. soha semmilyen hiba nem volt még vele.azóta próbáltam a bios frissítést, aksi nélkül a folyamat után megint a színek jöttek csak elő, aksival pendrive nélkül jelezte 3 sárga 3 fehérrel, hogy nincs recovery fájl, pendrive-al nem kapcsol képernyőt, a pendrive ledje világít, majd villog, majd kialszik és nem csinál semmit a laptop, majd kikapcsol.
Akkor a bios bejön?
-
gantum
aktív tag
azzal akartam kezdeni és nem írtam....
DELL LATITUDE 5300 (i5 8xxx)
ma volt már bekapcsolva. soha semmilyen hiba nem volt még vele.azóta próbáltam a bios frissítést, aksi nélkül a folyamat után megint a színek jöttek csak elő, aksival pendrive nélkül jelezte 3 sárga 3 fehérrel, hogy nincs recovery fájl, pendrive-al nem kapcsol képernyőt, a pendrive ledje világít, majd villog, majd kialszik és nem csinál semmit a laptop, majd kikapcsol.
-
Pyttawrx
MODERÁTOR
heló, nem kapcsol be a laptop.
- bekapcsolom, led világít, capslock-nál is, majd pár másodperc után kiakapcsol. venti nem pörög, kijelzőt nem kapcsol.
- "bekapcsolás után, ha megint megnyomom a bekapcsolót, venti felpörög és kikapcsol.
- aksi, ssd, wlan-t lehúztam, semmi változás
- ram nélkül 2 sárga 3 fehér kód megvan, másik slotba téve sem változik a helyzet
- 15-20 másodpercig nyomtam a bekapcsoló gombot, felvillant 2-3x a fehér led, nincs változás
- próbáltam ezt: "Start M-BIST: Press and hold the M key and the power button to initiate M-BIST." itt bekapcsol a kijelző, többféle szín is megjelenik, és utána újraindul, de szintén nem tölt, az előlapi led folyamtosan fehér a teszt közben (D billentyűvel is ugyanez a teszt jön elő)
sérülés, folyadék, pára nem érte. van öteltetek, mi lehet a hiba?Szia.
Kimaradt a laptop pontos típusa? És egy ksi előzmény, hogy pl mikor volt jó utoljára.. stb
Köszi -
gantum
aktív tag
heló, nem kapcsol be a laptop.
- bekapcsolom, led világít, capslock-nál is, majd pár másodperc után kiakapcsol. venti nem pörög, kijelzőt nem kapcsol.
- "bekapcsolás után, ha megint megnyomom a bekapcsolót, venti felpörög és kikapcsol.
- aksi, ssd, wlan-t lehúztam, semmi változás
- ram nélkül 2 sárga 3 fehér kód megvan, másik slotba téve sem változik a helyzet
- 15-20 másodpercig nyomtam a bekapcsoló gombot, felvillant 2-3x a fehér led, nincs változás
- próbáltam ezt: "Start M-BIST: Press and hold the M key and the power button to initiate M-BIST." itt bekapcsol a kijelző, többféle szín is megjelenik, és utána újraindul, de szintén nem tölt, az előlapi led folyamtosan fehér a teszt közben (D billentyűvel is ugyanez a teszt jön elő)
sérülés, folyadék, pára nem érte. van öteltetek, mi lehet a hiba? -
Warton
őstag
Sziasztok.
Acer aspire 3 (A317) egy ideje fagy. Teljesen mindegy mi fut, van hogy üres járatban is. Gondoltam egy friss telepítés segít rajta de sajnos nem. Win 11 alatt még rosszabb a helyzet, akár 1-2 perc használat után is képes megállni. Tisztítás, pasztázás, bios frissítés meg volt. Most már a win 10 sem akar visszamenni rá, egyszerűen nem megy végig a telepítő. Lefagy és kész.
Félek hogy alaplap, de hátha valakinek van valami ötlete.
KösziCsak ötlet: elemcsere. Alacsony feszkós cmos elemektől meg tudnak vadulni néha az eszközök. Ha nem is egyből csere, de legalább rámérni, hogy mi újság.
-
fonseca
tag
Szia!
Ssd kondiciót nézd meg, hdsentinellel, sanszos, hogy cserés.Szia. Az meg volt még az elején. Kivettem, és beraktam az asztali gépembe.
Sentinel szerint 100/98.
Azóta sikerült felraknom egy win 10-et, de közel sem tökéletes. -
Ace Ventura
addikt
Sziasztok.
Acer aspire 3 (A317) egy ideje fagy. Teljesen mindegy mi fut, van hogy üres járatban is. Gondoltam egy friss telepítés segít rajta de sajnos nem. Win 11 alatt még rosszabb a helyzet, akár 1-2 perc használat után is képes megállni. Tisztítás, pasztázás, bios frissítés meg volt. Most már a win 10 sem akar visszamenni rá, egyszerűen nem megy végig a telepítő. Lefagy és kész.
Félek hogy alaplap, de hátha valakinek van valami ötlete.
KösziSzia!
Ssd kondiciót nézd meg, hdsentinellel, sanszos, hogy cserés. -
fonseca
tag
Sziasztok.
Acer aspire 3 (A317) egy ideje fagy. Teljesen mindegy mi fut, van hogy üres járatban is. Gondoltam egy friss telepítés segít rajta de sajnos nem. Win 11 alatt még rosszabb a helyzet, akár 1-2 perc használat után is képes megállni. Tisztítás, pasztázás, bios frissítés meg volt. Most már a win 10 sem akar visszamenni rá, egyszerűen nem megy végig a telepítő. Lefagy és kész.
Félek hogy alaplap, de hátha valakinek van valami ötlete.
Köszi -
Ace Ventura
addikt
-
Warton
őstag
Sziasztok!
HP Probook 440 G7 laptop beragadó billentyűire mi a megoldás?
4-es néha, 9-es mindig ezt csinálja. Normál érintésre nem reagál, csak ha határozottabban nyomom be.Nekem az oldotta meg ezt a problémát, hogy óvatosan lefejtettem a keycap-et és sűrített levegővel, alkohollal/fülpiszkálóval stb. megtisztítottam a beragadó gombokat.
-
Ace Ventura
addikt
Sziasztok!
HP Probook 440 G7 laptop beragadó billentyűire mi a megoldás?
4-es néha, 9-es mindig ezt csinálja. Normál érintésre nem reagál, csak ha határozottabban nyomom be. -
psion2101
tag
Nem nyomozni kell, hanem pasztázni , takarítani, majd teszt.
De attól hogy leáll a gép melegedés miatt, a boot sorrendet nem kéne változtatni, sőt igazából semmit nem kéne változtatni a BIOS beállításokban.
Akkor van ilyen, ha lemerül a BIOS elem és nincs akksi sem, vagy rossz az akksi.Ezt már másodszor csinálta a gép.De azóta semmi.Akkor elöször megcsinálom a takaritást és a pasztázást.
-
Pyttawrx
MODERÁTOR
Nem nyomozni kell, hanem pasztázni , takarítani, majd teszt.
De attól hogy leáll a gép melegedés miatt, a boot sorrendet nem kéne változtatni, sőt igazából semmit nem kéne változtatni a BIOS beállításokban.
Akkor van ilyen, ha lemerül a BIOS elem és nincs akksi sem, vagy rossz az akksi. -
psion2101
tag
Megoldottam a problémát.Úgy néz ki,hogy melegszik a gép nagyon és túl melegedett ezért hirtelen leállás miatt a boot menu-ben vissza állt cd/dvd bootolásra.
Most nyomozom a melegedést -
Pyttawrx
MODERÁTOR
Szia. Nem volt BIOS frissítés, vagy BIOS állítgatás? Vagy alaphelyzetbe állt a BIOS?
Mikor lett beállítva? -
psion2101
tag
-
Warton
őstag
HP Elitebook 840 G5 billentyűzete összevissza működik, a billentyűzet jobb fele egyáltalán nem működik, talán csak az á betű, de a többi egyáltalán nem reagál semmire, a bal oldalon többnyire működik, de ott is vannak furcsaságok, pl. d betű lenyomására d4-et ír be. Az oprendszer: win11, de linux live rendszer alatt is ugyanazt a hibát produkálja. A biosban sem működik a billentyűzet. Mindenféle driveres mókoláson, frissítésen, bios update-en bios reseten túl vagyok. Szvsz szoftveres eredetű hibát én kizárom.
A billentyűzet kábelt is megpiszkáltam, kihúztam betoltam újra stb. A hiba továbbra is fennáll. A kérdésem: szerintetek melyik valószínűbb:
1. alaplapi hiba
2. billentyűzet hiba?Közben cseréltem a billentyűzetet és azzal már működik.
-
Warton
őstag
HP Elitebook 840 G5 billentyűzete összevissza működik, a billentyűzet jobb fele egyáltalán nem működik, talán csak az á betű, de a többi egyáltalán nem reagál semmire, a bal oldalon többnyire működik, de ott is vannak furcsaságok, pl. d betű lenyomására d4-et ír be. Az oprendszer: win11, de linux live rendszer alatt is ugyanazt a hibát produkálja. A biosban sem működik a billentyűzet. Mindenféle driveres mókoláson, frissítésen, bios update-en bios reseten túl vagyok. Szvsz szoftveres eredetű hibát én kizárom.
A billentyűzet kábelt is megpiszkáltam, kihúztam betoltam újra stb. A hiba továbbra is fennáll. A kérdésem: szerintetek melyik valószínűbb:
1. alaplapi hiba
2. billentyűzet hiba? -
meri
aktív tag
Sziasztok! Nincs valakinek esetleg egy újabb Lenovo Golden Key U1 Tool csomagja (pl. 5.3.79)? Igazából nem is a teljes csomag kéne, hanem csak egy modell-specifikus konyvtár, a Yoga Slim 7 14Q8X9 ED series a gku1tools könyvtárból. A szerviznek alaplapcsere után nem sikerült visszaállítania az egyedi azonosítókat (SN, MTM, Product name), és gyorsítani szeretném a folyamatot... köszi szépen.
-
Graphics
Jómunkásember
-
Pyttawrx
MODERÁTOR
Sziasztok!
Adott egy Asus AD10500 laptop töltő. Connector Size: 4.5mm*3.0mm
19.0V - 3.42A 65WKeresnék valami helyettesítő terméket, mert nem tudom mi lehet kompatiblis vele.
Van 10-15 ilyen laptop az üzemeltetésem alatt, és hát egy töltőt kinyírtak ,de kéne tartalékos belőle.
Előre is köszönöm a segítséget

Ez esetleg jó lehet? [link]
Vagy ez? [link]
Használtan kb 4-6e itthon, gyári
-
baly81
aktív tag
Sziasztok!
Adott egy Asus AD10500 laptop töltő. Connector Size: 4.5mm*3.0mm
19.0V - 3.42A 65WKeresnék valami helyettesítő terméket, mert nem tudom mi lehet kompatiblis vele.
Van 10-15 ilyen laptop az üzemeltetésem alatt, és hát egy töltőt kinyírtak ,de kéne tartalékos belőle.
Előre is köszönöm a segítséget

Ez esetleg jó lehet? [link]
Vagy ez? [link]
Mindkettő jó. Én inkább a mikieger bemenetiset venném.
-
Graphics
Jómunkásember
Sziasztok!
Adott egy Asus AD10500 laptop töltő. Connector Size: 4.5mm*3.0mm
19.0V - 3.42A 65WKeresnék valami helyettesítő terméket, mert nem tudom mi lehet kompatiblis vele.
Van 10-15 ilyen laptop az üzemeltetésem alatt, és hát egy töltőt kinyírtak ,de kéne tartalékos belőle.
Előre is köszönöm a segítséget

Ez esetleg jó lehet? [link]
Vagy ez? [link]
-
Dißnäëß
nagyúr
Köszi, nemsokára válaszolok is.
-
tserrof77
őstag
Sziasztok, barátnőm Ideapad S340 legója szétesett.
Eddig még ment is, bár törött bal alsó sarok.. és utána törött balfelső zsanér, elpattanó csavarok és rögzítések amikbe ezek belemennek, de még így is működött egy ideig, majd egyszercsak este töltőn hagyta és reggelre már se kép, se hang.
Az SSD-t és egy RAM modult meg tudok menteni belőle, wifi kártya nem kell, lényegében mehet a gép a zúzóba.
Hol érdemes eladnom jelképes összegért, tekintettel arra h veszélyes hulladék ? Akksi jó amúgy, kijelző is.. Néznék neki egy használt-patika üzletit.
Töltő is ad feszt multiméter szerint, sztem jó.
Lehet alaplap főtt meg, bár vizuális nyoma ennek nincs (alulról legalabbis. Nem műtöttem ki, nem is fogom).Köszi a tippeket.
Főváros tele van használt notebookossal. De it az aprón is találsz szerintem megfelelőt.
Van olyan is, akinél ram és ssd nélkül is tudsz venni. Pl kapu 2.
Azokkal tuti (na jó, 90-95%) nem lesz ilyen széthullós gondod. Az s340 miatt írtam privátot.
-
Dißnäëß
nagyúr
Sziasztok, barátnőm Ideapad S340 legója szétesett.
Eddig még ment is, bár törött bal alsó sarok.. és utána törött balfelső zsanér, elpattanó csavarok és rögzítések amikbe ezek belemennek, de még így is működött egy ideig, majd egyszercsak este töltőn hagyta és reggelre már se kép, se hang.
Az SSD-t és egy RAM modult meg tudok menteni belőle, wifi kártya nem kell, lényegében mehet a gép a zúzóba.
Hol érdemes eladnom jelképes összegért, tekintettel arra h veszélyes hulladék ? Akksi jó amúgy, kijelző is.. Néznék neki egy használt-patika üzletit.
Töltő is ad feszt multiméter szerint, sztem jó.
Lehet alaplap főtt meg, bár vizuális nyoma ennek nincs (alulról legalabbis. Nem műtöttem ki, nem is fogom).Köszi a tippeket.
-
teptep
őstag
-
LaciMc82
aktív tag
Egyel régebbi driver lett tetlepítve.
A kijelzője ilyen.
-
teptep
őstag
Végül is hogyan sikerült megoldanod? (Tanulságos lenne.)
És egy maszek kérés: Valamelyik hardver információs programm meg tudnád nézni annak a HP 255 G10 8A5G5EA laptopnak a kijelző típusát? Aidával például: Megjelenítés, Képernyő, Képernyő neve, Képernyő azonosítója. Köszi. -
LaciMc82
aktív tag
Köszi mindenkinek úgy tűnik megoldódott a gond
-
Pyttawrx
MODERÁTOR
A HP oldalán ott lesz, nyisd ki a hangkártya drivert, majd ott lentemm van previous version, ott lesz 3 driver is régebbiek.
-
LaciMc82
aktív tag
Szia igen ez a Windows 11 verzióm és hangkártya driverem van.
A HP oldalán ez van fent ehhez a laptophoz drivernek. -
teptep
őstag
Milyen az oprendszered? Win 11 25H2? Milyen audio driver van fönt?
(Eszközkezelő, Hang- video és játékvezérlők, Realtek Audio, Illesztőprogram verziója?)
Realtek High-Definition (HD) Audio Driver 6.0.9809.1 Rev.E? Vagy újabb? -
LaciMc82
aktív tag
-
Pyttawrx
MODERÁTOR
-
efemm
aktív tag
-
LaciMc82
aktív tag
Sziasztok.
Vettem egy HP laptopot ,időnként a hangszóróból pattogó hang jön ki.
Mi lehet a baj,hogy lehet ezt orvosolni?
Új hozzászólás Aktív témák
-
21581 - 21501
21581 - 21501 21500 - 21401 21400 - 21301 21300 - 21201 21200 - 21101 21100 - 21001 21000 - 20901 20900 - 20801 20800 - 20701 20700 - 20601 20600 - 20501 20500 - 20401 20400 - 20301 20300 - 20201 20200 - 20101 20100 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Samsung Galaxy Watch8 és Watch8 Classic – lelkes hiperaktivitás
- Casco és kötelező gépjármű felelősségbiztosítás
- CADA, Polymobil, és más építőkockák
- Mikrotik routerek
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- Parfüm topik
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- Fotók, videók mobillal
- N€T0X|N: Talaria tuning: adj erőt!
- További aktív témák...
- ThinkPad.15,6",FullHD IPS,8.gen.core i7 (8X4,0Ghz)8-32GB RAM,256-512SSD,Vil.bill, Új akku Új töltő,
- Lenovo ThinkPad T14 Touch - i5-10310u
- Több db Dell Inspiron N5030 laptop (15,6/Intel/8GB/HDD/Magyar) - Áfás számlával
- ÚJ Apple Macbook Air 15,3" M5 10C CPU/10C GPU/16GB/512GB SSD - Ezüst - 2 Ciklus - 3 év gari - MAGYAR
- Bontatlan MSI Katana 15 hx (i7/5060/1tb/16gb ) 3év gari+számla
- BESZÁMÍTÁS! Apple Macbook Neo 13 w/Touch ID 8GB 512GB SSD macbook garanciával hibátlan működéssel
- LG SMART 32SR50F-W IPS Monitor! 1920x1080 / 8ms / 60hz
- AKCIÓ! ASRock B650M R5 7500X3D 32GB DDR5 512GB SSD RTX 4070 12GB Zalman S2 TG ADATA 750W
- AKCIÓ! Dell Alienware AW2521HFLA FHD IPS 240Hz 1ms monitor garanciával hibátlan működéssel
- HP P5Q58AA Thunderbolt 3 Dock (akár 2x4K felbontás)
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest





A régebbi firmwaret nem engedni visszatenni, így jelenleg a legfrissebb 304-es van rajta. Lehet valahogyan downgradelni? Alaplapcsere? BIOS jól működik, de pl az USB boot-ot nem tudom neki megadni.


