- TCL LCD és LED TV-k
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Melyik tápegységet vegyem?
- ASUS notebook topic
- Házimozi belépő szinten
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- A SAMA jóvoltából konkurenciája jött a Thermalright léghűtéseinek?
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Bluetooth hangszórók
Hirdetés
-
PROHARDVER!
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
3P
tag
Sziasztok!
Elolvastam ennek a lapnak a tesztjét amit kicsit fentebb ajánlottak HTPC építésre.
Típus: ASUS M4A88T-I Deluxe
A tesztben egy nagyon erős CPU-val tesztelték, de lehetőleg én egy olcsóbb és kevésbé fogyasztó CPU-t szeretnék.
Ezzel lehetne FullHD-s MKV-kat lejátszani? AMD Sempron 145 2.80Ghz AM3 BOX
TDP-je szerint 45 W a fogyasztása. Max eddig mennék el:
AMD Athlon II X2 250 3.00Ghz AM3 BOX
TDP-je szerint 65 W a fogyasztása.
A drágább és többet fogyasztó procit csak akkor választanám, ha FullHD-s MKV filmeljátszáshoz nagyon indokolt lenne.
A lapon még 2 GB RAM lenne.
És egy 1,5 TB-os Samsung Sata2-es HDD. Illetve telepítésig egy DVD író.Fontos hogy minnél hallkabb legyen ezért Passziv hűtésű tápot szeretnék mellé tenni. Mekkora a minimális táp teljesítmény ami ezt a konfigot elvinné? 150W elég lenne neki?
Illetve még egy kérdés az AMD BOX kivitelű prociaihoz jár CPU hűtő? Ha igen akkor az milyen minőségű? kellően hallak? Nappaliba szánnám és a lehető legkevesebb nem passzív elem kellene bele.Eddig egy ilyen konkurens lapot néztem:
Zotac NM10-A-E-ION
Ez ugye egy ION2-es Intel Atom konfig. Árban kb a ASUS M4A88T-I Deluxe+AMD Athlon II X2 250 3.00Ghz AM3 BOX árával van pariban.Ez az utóbbi lapnak azért az az előnye hogy teljesen passzív és ezen is elmegy a FullHD-s MKV-k vígan. Kifejezetten internetezésre és filmnézésre melyik változatot ajánlanátok?
Új hozzászólás Aktív témák
- Battlefield 6
- Suzuki topik
- Meggyi001: Anya, tudsz segíteni a matekban?....Nem érek rá kisfiam, majd segít a ChatGPT...
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Vicces képek
- PROHARDVER! feedback: bugok, problémák, ötletek
- TCL LCD és LED TV-k
- YouTube
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB Rampage SHIVA ADATA XPG 600W
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- Nvidia Quadro M2000/ P2000/ P4000/ RTX 4000/ RTX 5000/ RTX A2000
- Microsoft Surface Laptop 5 13,5" i7-1265U 16GB 256GB magyarbill 1 év garancia
- Xiaomi Redmi Note 10 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest