-
PROHARDVER!
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
sb
veterán
válasz
AxBattler #33804 üzenetére
A DDR4 már kb egy árban van a DDR3-al, nem? Vagy mi a gond vele?
A régi foglalatok meg kezdenek igen ritkák lenni. Én is azt néztem, hogy desktop gépben a (használtan) 18k-ért vett Z77 lap most aprón 24 körül bukkan fel néha... A 3.8-ra húzott i5-2500-öt meg hozná egy alap i5-6500 kb. 65W-ból, tehát egy vacak 15k-s deszka elég lenne alá. (Ráadásul pl. egy H110-HDS 1-2cm-rel nagyobb az ITX-nél, így még nem csak desktopba, de az ITX HTPC/NAS-ba is beférne.)
@Duracellm:
SSD-nél szerintem az a gáz, hogy sokszor hátlapon vannak. Vagyis hiába melegszik lassan, nem tud szellőzni. ITX-ben még kevésbé (ill. a környezete lehet még melegebb a többi komponens miatt eleve.)
A b. verzióban, hűtővel meg nem tudom hogy fognak elférni a hátlapon.A kis méret miatt amúgy én is néztem M.2-es lapot ITX-ben, Olcsó lapokból H110 MSI-ken láttam, de csak PCIe-vel, SATA támogatás nélkül, ami nekem HTPC/NAS-ba meg overkill.
Új hozzászólás Aktív témák
- Battlefield 6
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Azonnali fotós kérdések órája
- Sütés, főzés és konyhai praktikák
- Milyen okostelefont vegyek?
- Projektor topic
- Ennyibe kerülhet a Xiaomi Watch S4 európai változata
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- További aktív témák...
- Gigabyte AORUS B650M Elite AX
- Gigabyte X870 Aorus Elite Wifi7 - Hajlott PIN + 1 érdekesség - Garis! - Jegelve fkaresz fórumtársnak
- BESZÁMÍTÁS! Asus ROG STRIX Z490-G Gaming alaplap garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! ASUS TUF X570-PLUS WiFi X570 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! ASUS B550 Vision D B550 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
- Szép állapotban levő Apple iPhone 12 Pro Max 128GB / 12 hó jótállás
- Honor MagicBook 16 Ryzen 5 5600H 16GB 256GB FHD 144Hz
- XBOX Series X + dokkoló // SZÁMLA // GARANCIA //
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- Hordozható Gamer Számítógép / PC! HP Omen X 1000P / I7 7820HK / GTX 1080 8GB / 16GB DDR4
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest