-
PROHARDVER!
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
HookR
addikt
ASRock H110M-ITX-es lapon nincs M.2 foglalat, helyette inkább Gigabyte GA-H110N, vagy MSI H110I Pro.
Háznak az In Win BQ sorozatát mondanám (lásd még: Gamemax ST102 / Gamemax Zhuge / Nox Vexa), ha lehetne őket itthon kapni. Az igényesebb alu előlapos változatot ellenben lehet, csak az cserébe drágább is: In Win Chopin
Ezekhez sajnos mindenképp meg kell venned a tápot is és csak 2.5"-es HDD fér beléjük. Megfontolandó a 3.5"-es HDD-t külső USB-s házba rakni, mert ha szempont a halk működés, akkor a házon belülre a 2.5"-es a csendesebb.3.5"-es HDD-vel például:
- In Win BM sorozat.
- Jonsbo(/Cooltek) U1Esetleg Silverstone ML06 (vagy műanyag előlappal ML05), de ebbe az SFX táp és a 2.5"-es HDD keret helyére neked kell megoldani a táp és a 3.5"-es HDD rögzítését.
(#33299) Minstrel: Ez egy meglehetősen nagy méretű ház. Sem a tápegység, sem a hűtő tekintetében nincs különösebb mini-ITX specifikus megkötés. Az alaplapon a CPU-foglalat is középtájt van, szinte akármelyik toronyhűtő mehet rá.
- Melyik tápegységet vegyem?
- Milyen CPU hűtőt vegyek?
Új hozzászólás Aktív témák
- Írországban lezárult, az USA-ban csak most indul az Apple dráma
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Xbox Series X|S
- Napelem
- Teljes verziós játékok letöltése ingyen
- Hardcore café
- Okos Otthon / Smart Home
- Xiaomi Smart Band 10 - a hetedik napon megpihen
- Autós topik
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- További aktív témák...
- 121 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 7 7745HX, RTX 4070 (48 hónap garancia!)
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RTX 4070 Ti Super GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! ÚJ AMD Ryzen 8500G / 8600G AMD Ryzen 7 8700G / 7800X3D processzor 3 év garancia 27% áfa
- Azonnali készpénzes AMD Radeon RX 5000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen / csomagküldéssel
- DELL PowerEdge R730xd 16LFF+2SFF rack szerver - 2xE5-2680v3,64GB RAM,4x1GbE,H730 RAID v ZFS
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest