Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hcol7

    senior tag

    beírom ide is, hátha jön segítség:)

    eddig az alábbiak jönnének számításba. azért írom be, mert mindegyik kit, és az objektívekhez már végképp nem értek. ha esetleg valamelyikhez nem túl jó a hozzáadott objektív, akkor légyszi jelezze aki ért hozzá. köszi :)

    az ár mediamarkt-ból, vagy digitcam.hu ról van, de ha sikerül választanom, nyilván körülnézek, hogy hol mennyibe kerül
    .
    PANASONIC Lumix DMC-GF7K fekete + 12-32 mm ASPH. MEGA O.I.S. Kit 135K
    +NIKON 1 J5 + 10-30 PD Zoom KIT 145K
    PANASONIC Lumix DMC-GF6W fekete + 14-42 mm ASPH. II MEGA O.I.S + 45-150 mm ASPH. MEGA O.I.S. Kit 130K
    +Panasonic DMC-GM1KEG-D(5ÉV)+12-32 narancs+bőrtok 140K
    A +al megjelöltek tetszenek nagyon, masszív felépítésnek tűnik mindkettő.

    A Nikont csak most láttam valahol, annak semennyire sem néztem még utána, de mivel tetszett, beleratkam a listába azt is.

    A GF6 meg valószínű gyengébb mint a többi, de az is lehet, hogy megérné a duplakit, mert jó lenne messzebbre is tudni fényképezni. Persze ha a másik 2-3 annyival jobb nála, akkor hajlandó vagyok várni a plusz objektívvel egy kicsit, úgy is meg kell tanulni fényképezni.

    simán előfordulhat, hogy hülyeségeket kérdezek/mondok, mert nem értek a témához, ezért is jöttem ide :)

    családi, amatőr felhasználásra kellene, 15% videó 85% fényképezés, de jó lenne, ha jó videókat csinálna, ezért inkább Panasonicokat gyűjtöttem össze. Gyors AF is kellene, mert van kisgyerek, kutya a családban.
    Valószínű először auto módban lesz használva, de tervezem manuálban is majd, ha beletanulok a későbbiekben.
    Azért kisméretű kompaktokat nézek, mert így is sok cuccunk van, amit mindenhova kéne vinni. Egyúttal az összeszerelési/anyagminőség is fontos, nem szeretnék műanyagot.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák