Új hozzászólás Aktív témák

  • terapeuta007

    aktív tag

    válasz csubuka #64630 üzenetére

    ugye elektronikus vezérlése van mert brushless. valszeg vam benne védelem ezellen.

    ugye a minimum 3 (pc ventiknel asszem 9 általaban) tekercsre küldi felváltva az áramot. ez sok féleképpen történhet.

    de nem hinném hogy amikor lefogod akkor arra az egy (soron következő) tekercsre küldené folyamatosan az áramot amíg el nem engeded és el nem kezd forogni vagy éppenséggel amíg le nem ég a tekercs.

    ilyenkor vagy folytatja a sorrendet mintha forogna a propeller a mágnesekkel rajta.(ilyenkor melegszik az osszes tekercs de ebbeb az állapotban viszonylag "sokáig" birná szerintem )vagy pedig nem küld áramot sehova.

    valszeg az utobbi a helyes válasz. hiszen van rpm mérő bennük. és még lehet hőszenzor is a tekercseknél.

    ha már épiteni kell hozzá egy bonyolult vezérlést aminek az rpm-hez képest kell kuldenie az aramot a megfelelő tekercseknek akkor már nem nagy dolog belerakni egy védelmet. mondjuk hogy ha 3masodperc alatt nem indul el a venti (0rpm) akkor lekapcsoljon a cucc.

Új hozzászólás Aktív témák