Hirdetés

Hirdetés

!!! SZERVERLEÁLLÁS, ADATVESZTÉS INFORMÁCIÓK !!!
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz 4ron #63387 üzenetére

    A fázisceruza érzékeny olyan áramokra is, ami az emberre ártalmatlan, amúgy is a lényegéhez tartozik, hogy az emberen keresztül működik.

    A tápegység primer-szekunder közötti kapacitása (zavarszűrőt is beleértve) ehhez bőven elegendő, még a kettős szigetelésű (nem földeléses) dugasztápoknál is.

    A fémházas LED-tápok pedig védőföldes bekötésűek általában, ahol még több kapacitás lehet a hálózat és a kimenet között.

    Viszont a védőföld ezeknél nem csak dísznek van, be is kell kötni, akkor már a fázisceruza sem jelezhet, bekapcsolt állapotban sem, dugót forgatva sem, mert így a kimeneti negatív / GND direktben megy a védőföldre.

    Látni kell azt is, hogy egy készülék nem a fémház miatt igényli a védőföldet, hiszen lehet egy erősítő stb. fémházas, gyárilag egyszerű (nem földelt) villásdugóval. Máskor meg nem.

    Tehát ez nem ezen múlik, hanem a tápegység, illetve trafó konstrukcióján. Amelyik nem teljesíti a kettős szigetelés biztonsági feltételeit, azt csak védőföldes bekötéssel lehet forgalomba hozni. Ezért amelyiken van, azt be is kell kötni.

Új hozzászólás Aktív témák