Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nubreed

    veterán

    Ez most megint egy olyan kérdés, ami főleg Yamaha nagy vassal tapasztalt személyekhez szól.

    Ugye megcsináltam a YPAO bemérést (RX-A2040). Két Pattern van, az egyiket mozizásra használom (itt 80 hez-en vannak vágva a hangszórók, tehát ez alatt mindent a szub visz) a másikat zenehallgatásra, ahol is a front speakerek "Large" -ra vannak állítva, hogy a teljes tartományt megkapják. Na itt jön a bonyodalom, a Parametric EQ mindkét patternhez külön állítható. A mozizásra használt YPAO Natural (ezen kívúl van még Manual, YPAO Flat, Front és egy negyedik, aminek a neve most nem jut eszembe) és én a zene hallgatásosra is eredetileg ezt akartam használni, a YPAO Naturalt, de ha ezt használom, hiába vannak "Large" -ra állítva ebben a Patternban a front speakereim, szinte alig vannak mély hangok, nekem nagyon úgy tűnik, hogy itt is levágja 80 hz -nél. Csak akkor "jönnek meg" rendesen a mélyek amikor a YPAO Natural helyett a "Manualt" választom és beparaméterezem magamnak. Illetve még akkor vannak rendesen mély hangok ebben a patternben ha a "Front" nevű Parameric EQ -t használom.
    Szerintem az volna a legjobb ha valamelyik YPAO módot használnám, se nem Front -ot se nem Manualt nem kéne, de javítsatok ki ha ez nem így van. Mit kéne tennem ahhoz, hogy "YPAO Natural" alatt is legyenek rendesen mély hangjai a frontoknak ha "Large" -ra vannak állítva a hangfalak?

    We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

Új hozzászólás Aktív témák