Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nemir Ombe

    addikt

    válasz Vikthor #136590 üzenetére

    Szerintem ezen kár vitázni, vannak jól sikerült magyar szinkronok (mondjuk nem az utóbbi 1 vagy 2 évtizedben készültek többnyire) és vannak filmek, amiket tök felesleges szinkronnal nézni, mert teljesen más "élményt" kapsz ....

    Írtam már korábban is, hogy pl. az Utolsó cserkész vagy a Harley Davidson és Marlboro Man (de van még pár cím) "kevesebb" tud lenni eredeti nyelven, mint szinkronosan, de egy mai "sikerfilmet" akár arabul is meg lehetne nézni és nem lenne kevesebb az "élmény" .... ill. sok aktuális sorozatnál (már ha valaki ilyet is néz) pl. The Big Bang Theory sok poén az adott országra, adott társadalomra van "szabva" így ha valaki nincs képben a helyi napi "aktualitásokkal", annak nem biztos, hogy átjön egy -egy poén (a röviditésekről és mozaikszavakról nem is beszélve).... szóval; én is úgy vagyok vele, hogy sok (legtöbb) esetben jobb az eredeti (márcsak a hangminőség miatt is), de vannak esetek, amikor amikor a "kevesebb több" .... ;)

    (nyeltanuláshoz meg a legjobb az eredeti hang + angol felirat kombó.... :) )

    Hmm ....

Új hozzászólás Aktív témák