- Jövőre veti be az FSR 4-et a Sony a PlayStation 5 Pro konzolon
- Angol futball: 30 szezon statisztikáiból gyűjt érdekességeket a Microsoft AI
- Kifarolhat az üvegszubsztrátumok piacáról az Intel
- Magas AI-költségek, csökkenő létszám: dolgozók ezreit rúgja ki a Microsoft
- Tovább csúsztatja az 1,4 nm-es node-ját a Samsung
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- hcl: MS Office365 Linuxon
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- droidic: YouTube videók és playlistek letöltése GUI-alkalmazással
Új hozzászólás Aktív témák
-
sazabi
aktív tag
válasz
azbest #11699 üzenetére
"Milyen működést vagy funkciókat vársz el a programjától?"
MűködjönEsetleg win 8 támogatást.
Gondolom az sem ártana, ha külső antennája lenne(láttam olyanokat amihez egy kicsi asztalra rakható antennát adnak).
Számítana, ha nem lenne külső antenna?Szóval ezeket nem csak a saját programjukkal lehet használni... Jó tudni
-
azbest
félisten
válasz
sazabi #11698 üzenetére
A hardverek képességében nincs sok különbség. Milyen működést vagy funkciókat vársz el a programjától?
Ha média centeres megoldást keresel, akkor a win media center vagy homesys programokkal bármelyiket használhatod. Ha egyszerű működés kell extrák nélkül, akkor egy vlc player áll legjobban kézre. Mondjuk a távirányítójuk általában a saját programjukkal megy legjobban (kivéve ha win media center kompatibiliset adnak). -
sazabi
aktív tag
Hello
USB-s DVB-T eszközt szeretnék venni, de nem tudok választani.
MindigTV-t szeretnék nézni win7-en, felvenni nem igazán.Gyüjtőoldalakon 4-7e huf (legalja...) között nézelődtem, de mindegyik eszközről olvastam rosszat is meg jót is.
Tudna valaki ajánlani valamit ebben az árkategóriában ami megbízhatóan működne, és a szoftvere sem vacak?
-
azbest
félisten
válasz
donjohnson #11695 üzenetére
az csak a márkanév, de a mögötte álló cég csődbe ment (legalábbis ennyit hallani róla): [link]
-
golya87
őstag
Hello
Érdeklődni szeretnék, hogy tudnátok-e ajánlani olyan STB-t ami Mindig Tv Extrához is jó és média lejátszó képességei is vannak. Az Alcorról hallottam, de ők megszűntek, valamint a Wayteqről, de róluk olvastam pozitív, negatív kritikát és ez kissé (nagyon) elbizonytalanított. Az ár másodlagos.
Köszönöm a segítséget!
üdv
golya87 -
azbest
félisten
válasz
Kernel #11691 üzenetére
Egyik helyen torzra nyújtva használták régóta a tévét (vendéglőkben is láttam ilyeneket)... inkább beállítottam arra, hogy nagyítson... igaz így a valódi 4:3-as tetejét és alját levágja, de még mindig jobb, mint amikor torz
Az igazi 16:9et meg nem bántja, mert az eleve a széléig ér, a letterboxból jó 16:9 lesz.
-
devast
addikt
Üdv!
Tarr-os digitális kábeltv-hez (DVB-C) keresek olyan beltéri egységet ami tud automatikus kép átméretezést, hdmi kimenete van, és conax kártyával működik.
A TV sajnos nem tudja ezt az átméretezést, így a másik oldalon kell ezt megoldanom.
Sok csatorna sugároz úgy, hogy az adás maga 4:3-as, és ebbe beleraknak egy 16:9-es képet, így a 16:9-es TV-n gyakorlatilag felül, alul, és oldalt is fekete csíkok lesznek... Ezt elég fárasztó folyton kézzel állítgatni (szüleimnek meg el sem tudom magyarázni...)
A másik tv ezt automatán csinálja, érzékeli ha fent és lent fekete csík van és kinagyítja. Valami hasonlót szeretnék set-top-box -ban is. Nézegettem az elérhető eszközök használati utasítását, de erről konkrétan szinte egyikben sem találtam információt. -
spgabor
aktív tag
válasz
djnice #11688 üzenetére
Köszönöm a segítséget, de egyenlőre mindegy, mert hibás a készülék.
Most vettem észre, hogy az összes szegmens produkálja a hibát és a nyolcas csatorna egyszerűen hiányzik.
Egy hete vettem, úgyhogy visszaküldöm, csak az a baj, hogy ajándék lesz és nem hiszem, hogy visszagarizzák ennyi idő alatt. -
spgabor
aktív tag
Sziasztok!
Múlt héten vettem egy WAYTEQ HD-95CX-t és van pár problémám vele. Tegnap este beüzemeltem, csatornákat megtalálta, ezzel nem volt probléma. Média lejátszási képességeit nem is próbáltam, mert aki használni fogja, az nem biztos, hogy ezt nem használja.
Viszont három dolgot vettem észre.1. Már nem tudom, hogy melyik, de talán az RTL Klub-nál volt, hogy akadozott a kép kicsit. Ilyen 10-ed másodpercnyi időkre, ami minimális, de feltűnő és bosszantó. Samsung tv-n nem csinálja, jelerősség 88-90% között.
2. Ami a leg feltűnőbb volt elsőre, hogy a csatornák között lépegetve a kijelzőn több csatorna számát is rosszul jeleníti meg az utolsó 7 szegmenses kijelző. (nem világít a felső és/vagy bal felső szegmens pl 3,4,7 stb csatornáknál). le is fényképeztem: hármas csatorna, négyes csatorna
Ami érdekes, hogy pl a 10-es csatornánál a nullában a két szegmens megjelenik rendesen, ezért elsőre a szoftveres hibára gyanakodtam, de nem tudom.3. Valamint amikor próbáltam ismerkedni a menüvel és magával a géppel egy idő után elkezdett beakadozni az egész. Ha beléptem a menübe kiakadt kb egy percig és akkor semmire nem reagált, de ha közben három gombot megnyomtam, akkor utána hirtelen azt a három funkciót pár másodperc alatt megcsinálta. Kivétel a kikapcsolás, mert arra egyből reagált. Ez összefügghet a képernyő beállításokkal? Mert akkor jött elő, amikor felválta LCD és CRT-re kötve néztem az egyes beállítások különbságeit.
Ez az fw verzió van fent.Tudtok segíteni ezen hibák orvoslásában?
Köszönöm és üdv:
spgabor -
Jetx
csendes tag
Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy az Alma C2200 vagy az Optibox Gekko cable HD le tudja-e játszani a LAN hálózaton megosztott médiafájlokat?
Ha tudja valaki kérem írjon.
Előre is köszönöm.Üdv
-
ragesz
csendes tag
Sziasztok!
Van egy Cinergy HTC usb-s tunerem (DVB-T, DVB-C). Digi kábel tv (bp). Tegnap este 19 óra körül megszünt minden csatorna. Jelszint van, epg van, de se kép, se hang. Régi analóg tv-n van adás. Próbáltam xp-s laptopon, win7-es pc-n, de ugyanúgy semmi. DVB viewer 4,5-t használok. Többször próbáltam a csatornahangolást, de nem talál csatornákat (jelszintek néha kiugranak 100%-ra). Kábelt is ellenőriztem (a laptopnál eleve a tv-be menő kábelt használtam).
Van ötletetek, mi lehet a gond? Tönkrement volna az usb stick? Ezt egyébként tudom valahogy ellenőrizni? (digitális tv sajna nincs, másik usb vevőm se).Köszi minden választ!
-
GIJoe
addikt
Üdv!
1. Tudtok e ajánlani helyet ahol relatíve olcsón lehetne Openbox S12 venni.
2. Tudtok ajánlani, asztali DVB-T vevőt, amin van ethernet, és menne a cardS (találtam vevőt, csak nem tudom menne e a CS pl ALMA S2300 COMBO....stb -
Iomega
addikt
válasz
Kernel #11669 üzenetére
Már végigzongoráztam mindent, de semmi. szerintem szoftos probléma lesz, mert olyanokat csinál, hogy nem reagál az exit gomb megnyomására se, miközben a menüben meg tudok navigálni. Csak úgy tudok kilépni a menüből ilyenkor, hogy újraindítom.
A földi csatornakeresést is végrehajtottam, de szintén zenész. -
Kernel
nagyúr
válasz
Iomega #11668 üzenetére
Mivel T/C vevő, én kipróbálnám a földi részét is egy antennával, már amennyiben van térerő az adott helyen. A kábeles résznél pedig vannak speciális beállítások, csak ahhoz azt kellene tudni, hogy a szolgáltatódhoz melyik beállítás illeszkedik.
Én eddig DigiTV-hez hangoltam TV-t, ott mondjuk nem kellett variálni, alapértelmezésben megtalált mindent.
-
Iomega
addikt
válasz
Watt25 #11667 üzenetére
Semmi baj, örülök, ha tudsz segíteni.
DVB-C vevő csatlakoztatom, az előtte használatban levő egység működött, de cserélve lett a Maxevo-ra, és ez nem megy.
Úgy indult az egész, hogy összecsatlakoztattam mindent ahogy kell. A vevő előre programozott volt, és működött is, volt kép, csak közel 20 csatornánál nem volt hang. Na gondoltam, hogy végigfuttatom a telepítőt újra. Lenulláztam az egészet, gyári alapbeállítással, majd csatornakeresés. Végére ért, és ezután eltűntek a csatornák is, se kép, se hang.
állítgattam minden olyan lehetőséget, amivel esetleg előrébb jutok, de eredménytelen volt. Így elkezdtem gyanakodni, hogy valószínű szoftverileg keletkezett a probléma, ezért szeretném frissíteni, viszont firmwaret nem találok ehhez sehol. -
-
Iomega
addikt
Sziasztok!
Tudnátok segíteni abban, hogy hol találok frissítést egy Maxevo Orchid CT-hez, sehol nem találok. Szerintem nincs is.
Gagyi eszköz , az már biztos.
Összekötöm megfelelően HDMI-vel, rácsatlakoztatom a kábelt, végigfuttatom a csatornakeresőt, és utána kiírja, hogy nincs videó jel. -
Kernel
nagyúr
válasz
litter #11661 üzenetére
Kisebb különbségek előfordulhatnak, de ezt biztosra senki nem fogja megmondani, így talán legjobb keresni egy olyan antennás szaküzletet, ahol az eladó azt mondja neked, hogy visszaveszi, ha nem válik be. Én is jártam már ilyen üzletben, vidéken (nem nekem kellett, csak hallottam, ahogy másik vevővel beszélt).
Lehet próbálkozni barkácsolással is, mármint nem készíteni, hanem esetleg kipróbálni a beépített erősítő nélkül. Erősítő ugyanis néha többet árt, mint használ. Vághatja az UHF-sáv tetejét, túlvezérlődhet stb. Tiédnél például, ahol a tányér közepén jön le a vékony koax. kábel, én bekötöttem direktbe egy másik kábelt. Egész jól működött. De ez sem garantál semmit. (A kihúzható VHF-teleszkóp szükségtelen az UHF-vételhez.)
Van egy szobai Yagi-antennám is, passzív kivitelben, de ennek is létezik erősítős változata:
Természetesen, a kétoldalt kiálló, nagyméretű VHF-elemekre szintén semmi szükség az UHF vételhez, ezért azokat ki lehet húzni (kivehető, mert eleve szétszedve csomagolják). Ez is elég jófajta antenna, tulajdonképpen nehéz megmondani, hogy ez volt érzékenyebb, vagy az előbb említett, erősítő nélkül.
Továbbá egy időben erősítős lepkeantennát is használtam úgy, hogy betéve a TV-mögé, a sarokba, ahol nem látszott, vagyis nem volt zavaró. Nem mintha nem tudtam volna kintre felszerelni, de bárhol próbáltam akkoriban, kizárólag pont a szoba sarkában volt legjobb a vétel, tehát ez szerencse kérdése is. De már arra is gondoltam, hogy a sarok valahogy pont összegyűjtötte a hullámokat.
Itt van például egy cikk a lepkeantennákról, ahol bemutat 3-féle erősítőt is hozzá. Mindamellett, én például 5 V-ról tápláltam egy 12 V-os erősítőt, így még jobb is volt a vétel, mert nem vezérlődött túl, de ez is helyi adottság kérdése.
-
litter
tag
Sziasztok!
Futtattam pár keresést itt a fórumban, s általánosságban a neten is kutakodtam már sokat valami teszt/összehasonítás után, hogy melyik a legjobb vagy legjobb ár/érték aránnyal rendelkező beltéri DVB-T szobaantenna.
De sem itt, más másutt nem igazán találtam igazán túl sok infót. A magam részéről egy BP-i klasszik gangos bérház "udvarára" néz a lakásom, s már egy jó 2,5 éve MindigTV-zem egy "Somogyi" márkájú vevőegységgel.
Az idők során sokat javult a vételi minőség, de azt hiszem lassan beállt arra a szinte ahonnan nem lesz sokkal tovább, s a sztori még mindig távol áll a tökéletestől. Mobiltelefonálás közben teljesen leáll, de anélkül is az RTL és a TV2 elég szaggatósNem hiszem hogy ezzel sok újdonságot hoztam volt be ide közétek, de kérdésem a következő lenne: Mennyit számít egy jobb minőségű/drágább szobaantenna? (Sajnos csak beltéri jöhet számításba.)
És ha lehet esetleg elérni némi javulást egy másik antennával (már nem kellene sok a rendes képhez, akkor melyik a márka az a fajta ami már bizonyított? Van valakinek összehasonlítási alapja?
Az ár nem igazán számít (reális keretek között persze). Magam részéről szívesen kifizetnék egyszeri összegben akár 10k+-t is, ha utána sima lesz a kép és szaggatásmentes.
Köszi a tippeket előre is!Jelenleg használt antennám: http://www.somogyi.hu/jsp/folap.jsp?oldal=cikk&pozicio=04.04.13&cikk=3040
-
Virág et.
senior tag
válasz
Honkydoo #11659 üzenetére
MTV Videótár
Origo Téka
és persze a Youtube -
Honkydoo
őstag
Hello!
Számítógépről nézhető online videótékát keresek!
Tudom, hogy a UPC-nek és a t-home-nak van ilyen szolgáltatása, de ha jól emlékszem mind a kettőhöz kell IPTV előfizetés.
Nekem olyan megoldás kellene, ahol nem kell szerelni semmit, mert PC-m és internetem van.
Androidos megoldás is érdekel!Üdv,
Ádám -
spgabor
aktív tag
Sziasztok!
Szeretnék vásárolni otthonra egy asztali DVB-T vevőt CRT tévéhez. Mivel nem nagyon ismerem a piacot, ezért tanácsot kérnék a választásban. Árra kb. 10k-ra gondoltam. Az elvárt feltételeim a készülékkel szemben az egyszerű kezelhetőség, a tuner minimális jelerősség vesztesége, és a kártyahely, hogy a fizetős tartalmakat is lehessen nézni (mindigtv extra). Egyéb tulajdonság mint pl a média lejátszás és felvétel jelenleg nem elhanyagolható tulajdonság. Kérdezném a szakavatottakat, hogy melyik készülék lenne a legmegfelelőbb számomra szerintetek. Eddig a WayteQ HD-95CX-et nézegettem, de arról azt olvastam több helyen, hogy a tonere csak közepes minőségű. Ez igaz, vagy nem? Van esetleg ebben a kategóriában ár/érték arányban megfelelőbb?
Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv:
spgabor -
Virág et.
senior tag
válasz
Virág et. #11621 üzenetére
Kis fejlemény a "sokol rádiós" hangzásban: van kettő ebből a csodás DPS HD60-ból, az egyiken 1.1-es sw van, a másikon 3.0. Az újabb szoftverrel nincs gond a hanggal (sem).
Sajnos a gyártói weboldal már megszűnt, a forgalmazó meg elérhetetlen...
Egészen véletlenül nincs valamelyikőtöknek letöltve a DPS HD60 3.0 vagy ennél újabb firmware? -
Settengő
csendes tag
Üdv!
Pc-hez szeretnék egy DVB-T tunert venni, amivel a kódolt csatornákat is lehet nézni valamien progi segítségével.szóval a tuner mellé egy progit is jólenne ha tudnátok ajánlani. Az első hsz-ben nincs semmi, gondoltam egyszerűbb lessz, ha megkérdezem mit érdemes manapság venni. (Bocsi, hogy nem olvastam vissza.)Előre is köszönöm a segítséget .
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- LG OLED G2 Eladó - 55 colos
- X1 Carbon 12th 14" FHD+ IPS Ultra 5 135U 16GB 512GB NVMe magyar vbill ujjlolv IR kam gar
- T14s Gen4 14" FHD+ IPS érintő Ryzen 5 PRO 7540U 16GB 256GB NVMe ujjlolv IR kam gar
- X1 Carbon 11th 14" FHD+ IPS i5-1345U 16GB 512GB NVMe ujjlolv IR kam gar
- Dell Latitude 5290, 12,5" HD, I5-8350U CPU, 8GB DDR4, 256GB SSD, WIN 11
- LG 55B4 - 55" OLED - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox Ready
- Csere-Beszámítás! Akciós Gamer PC! R5 5500 / GTX 1070Ti Rog Strix / 32GB D4 / 500GB SSD
- ÁRCSÖKKENTÉS Lenovo ThinkPad T570, T580, P51s, P52s eredeti Lenovo, belső akkumulátor eladó
- Napi 700 ft tól elvihető RÉSZLETRE BANKMENTES HP 840 G11 Ultra 5
- Lenovo magyar laptop billentyűzetre van szükséged? Akármelyik verzióban segítünk!
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged