Hirdetés

2019. június 16., vasárnap

(#138751) Gyuri27 válasza xatos3 (#138750) üzenetére

Gyuri27
(PH! félisten)

Belegondoltál te már a ccx-be? meg hogy nem éri el az 5 gigát? Mi te gempőc? Mi te kakadu huszár? Mi te hurut vezér? Hmmm? :DDD

MiklosSaS: vannak pr cikkek. Vannak fizetett, részrehajló cikkek, tesztek. Ilyen a világ.
De az konkrétan egy hányás.
A legszebb az, hogy aztán idejön fórumozni. Meg Abu-t vádolja elfogultsággal. Vicc.

Tisztelt hülyegyerek Úr. Mielőtt Amd vga-t akarsz venni használtan (gar nélkül, hozzám garral, neve nincs boltba garral) nézd meg a boltban (pl ufós bót) mit és mennyiért lehet kapni!

(#138752) HSM válasza Gyuri27 (#138751) üzenetére

HSM
(PH! félisten)

Egyáltalán tisztában vagy vele, mi az a CCX, mi az előnye és mi a hátránya?

(#138753) bandi0000

bandi0000
(PH! nagyúr)

Am komolyan, van itt intel vagy amd részvényes?

Néha nem értem itt a közösséget, nyilván nem vagyunk haverok, legalább is tudtommal csak páran találkoztatok egymással stb, de olyan szinten szoktatok vitázni néha, hogy a saját igazatokat bizonyítsátok, hogy hihetetlen, tök elfogadott a saját fórumában, de itt azért pont nem kellene ezt csinálni senkinek

Le kell szarni, hogy kinek melyik a kedvece, és se vennék AMD-t, régi berögződés, de pont leszarom ha másnak fele annyiért sokkalta jobb procija van mint nekem, ellenben én boldog vagyok a sajátommal

Inkább nézzétek ezt :D

PS4: bandimnc && Xbox One: bandymnc

(#138754) MiklosSaS válasza Gyuri27 (#138751) üzenetére

MiklosSaS
(PH! nagyúr)

Azért Abu id megéri a pénzét.....visszont most én is csalódtam Oliban.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#138755) Gyuri27 válasza MiklosSaS (#138754) üzenetére

Gyuri27
(PH! félisten)

Persze. De Abu nem rosszindulatú. Neki virágos a lelke. Örök optimista.
Oliban nagyot csalódtam. Más jelzőket nem írok.

HSM: persze. Ami az amd-ben nem jó. Amit az amd nem tud rendesen megcsinálni. Amitől az amd hót szar. Ennyi.

bandi0000: nézni nem nagy truváj. De kilefetyelni a bödönkéjéből a mézet. Na az már valami lenne. :DD

[ Szerkesztve ]

Tisztelt hülyegyerek Úr. Mielőtt Amd vga-t akarsz venni használtan (gar nélkül, hozzám garral, neve nincs boltba garral) nézd meg a boltban (pl ufós bót) mit és mennyiért lehet kapni!

(#138756) stratova válasza Gyuri27 (#138755) üzenetére

stratova
(PH! kedvence)

Régen, Oli is nagy AMD fan (a kicsinek szurkolunk?) volt [Phenom I, Q6600 időkben még mindenképp], aztán a lapcsaládon belül ő lett a realista, most meg amott szerintem kifejezetten kis polgárpukkasztásnak született a cikk. Nem kell benne csalódni ő ezt most élvezi. :)
Ja igen a hölgyeken egyre kevesebb és kellemesebb a textil örüljünk ennek :D

KaBOOM? Yes Rico... KaBOOM!

(#138757) HSM válasza Gyuri27 (#138755) üzenetére

HSM
(PH! félisten)

Szóval nagyjából halvány lila gőzöd nincs róla, mi az, de engem szorgalmasan gúnyolsz és fanboyozol, amikor erre hivatkozom, hogy szerintem ez bizonyos felhasználásoknál erősen hátrányos lehet.

Nincs több kérdésem. :R

(#138758) Gyuri27 válasza HSM (#138757) üzenetére

Gyuri27
(PH! félisten)

Nem gunyoltalak. Ha magadra vetted akkor annak oka van.
Nem is fanboyoztalak. Ha így hivod magad annak is van oka.

stratova: hát értem én az iróniát. Szeretem is. De ez messze a legalja szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#138759) Beretvás válasza stratova (#138756) üzenetére

Beretvás
(PH! addikt)

Na várj csak majd mikor az asszony meglátja ezt ..:"Ja igen a hölgyeken egyre kevesebb és kellemesebb a textil örüljünk ennek :D" nem örülsz majd..:D :P

[ Szerkesztve ]

Battlenet: Nightbreaker#1234/ Steam id: Beretvás

(#138760) HSM válasza Gyuri27 (#138758) üzenetére

HSM
(PH! félisten)

Tényleg nem hangzott el a fanboyozás, csak erősen utaltál rá. Ez az oka, hogy "magamra vettem", annak ellenére, hogy nem tartom magam annak.

Mindenesetre szép terelés (lehetett volna) a ccx-es témáról. ;)

(#138761) Gyuri27 válasza HSM (#138760) üzenetére

Gyuri27
(PH! félisten)

Ami az amd-be szar. Tudom, tudom. Látod nem terelek én. :DDD

(#138762) HSM válasza Gyuri27 (#138761) üzenetére

HSM
(PH! félisten)

Nagyon egyszerűen fogalmazva igen. De ez a legnagyobb versenyelőnyük is, mert enélkül nem tudtak volna 32 meg 64 magos takarékos szerver szörnyeket csinálni, mert elszállt volna a fogyasztás és a gyártási költségek is. Ugyanakkor asztalra erősen optimalizáció igényes, nem véletlen mentek olyan vacakul az első tesztekben a Ryzenek Nv gpu mellett, amíg nem lett rá direkten optimalizálva az Nv driver... És ugye tudjuk, hogy amikor túl sok múlik a programozókon, ott már könnyen lehetnek bajok.
Mondjuk a legnagyobb vicc így is a Threadripper CPU-k játék üzemmódja, ami kerek perec kikapcsolta a fél CPU-t, és csinált belőlük egy túlárazott 1800x-et... :C

Szval tetszenek ám nekem ezek az Rizsák, de mégis jelenleg inkább valami monolitikus 6 magos felé hajlok (s1151v2)... Aztán lehet Rizsa lesz belőle, majd az árakon is múlik nyilván.

(#138763) Gyuri27 válasza HSM (#138762) üzenetére

Gyuri27
(PH! félisten)

Ha valami szarul van leprogramozva, igénytelen a portolás mindegy, hogy mit raksz alájuk.
Valamikor az ipar tudott programozni.
Aztán intel, nv megoldott mindent erőböl.
Csak ahogy érünk a hegy tetejére egyre jobban elfogy a szufla.

Ugye ezért kellene egy jó os (nem nem a win 10 nem az), rendes feladat ütemezővel, energia menedzsmenttel.
Ezért kellene rendesen megirni a játékokat, programokat.
Akkor könnyű lenne drivert irni.
És akkor eljönne a világbéke.

(#138764) Mahrenburg válasza Gyuri27 (#138763) üzenetére

Mahrenburg
(senior tag)

Szépségversenyen indulsz?

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#138765) #Morcosmedve válasza Mahrenburg (#138764) üzenetére

#Morcosmedve
(PH! kedvence)

:C :C :DD :DDD

© asszongya'hogy

(#138766) stratova válasza Beretvás (#138759) üzenetére

stratova
(PH! kedvence)

Nem rejtem én ezt a véleményt véka alá. :)

(#138767) CJ4567

CJ4567
(PH! kedvence)

Inkább gyertek Horizon 4-ben LEGO DLC-t játszani. :DDD

(#138768) bandi0000 válasza CJ4567 (#138767) üzenetére

bandi0000
(PH! nagyúr)

vedd meg nekem és már repülök is :D

(#138769) CJ4567 válasza bandi0000 (#138768) üzenetére

CJ4567
(PH! kedvence)

Én csak az alapjátékot vettem meg, a DLC-ket game share-el kaptam meg :D

(#138770) Whysperer

Whysperer
(PH! addikt)

Habugi nem ezt a tesztet nézted csak másik CPU-val? [link] 3950X az 16/32 az i9-9980XE meg 18/36

Fracal Design Focus G/ASUS Z97-A/i7 4770k(4,3)/Alpenföhn Brocken 2/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/32GB(4x8GB) Corsair Vengeance pro 1866/ ZOTAC GTX 1080 AMP Extreme

(#138771) xatos3

xatos3
(senior tag)

akartok jót röhögni?

ÉN
Hi! I have an acer an515-42 nitro 5 notebook. The cpu is force locked 1.6ghz in battery mode in all acer ryzen nitro notebooks. Acer technical support refusing to answer this problem for hundreds of unsatisfied users, for 6 months now. You can google it. I think you as AMD are responsible to stop manufacturers abusing cpu clock speeds, especially if they working way below factory speed. Please answer me !!

KUMAR
I understand Ryzen 2500U processor speed stuck at 1.6GHZ in your system.
Please be informed The maximum processor speed for Ryzen 2500U processor is 2GHZ.The laptop manufacturer customizes the hardware to support the specific features and functions of the laptop. We cannot comment on the customize/laptop manufacturer part.
Please provide me a screenshot of 1.6GHZ stuck you are noticing.
Also please provide me a screenshot of chat conversation between you and acer support team, please attach it I will check it internally
Thank you for contacting AMD.

ÉN
Here is the forum topic, where acer not commenting the issue:
https://community.acer.com/en/discussion/553025/i-have-acer-nitro-5-ryzen-5-2500u-my-cpu-doesnt-go-beyond-1-6ghz-while-on-battery-need-help
You misunderstood me about the cpu clock speed. I especially mentioned battery mode with the speed issue.
So with plugged in charger, de cpu goes to 3,6 ghz boost clock speed as it should be.
If i pull it out and switching to battery, the cpu is FORCED to 1,6 ghz despite the power management profile in windows 10.
I want to point you out too this: https://www.amd.com/en/products/apu/amd-ryzen-5-2500u
So the cpu speed is 2ghz but with 3.6 ghz boost clock.
I refuse to print screen a task manager with a 1,6 ghz cpu clock because that prooves nothing by itself.

KUMAR
To narrow down the issue, I suggest you enable the Ryzen power balanced battery in windows settings and check the issue status.

ÉN
You need to understand that on battery mode, the windows 10 power management have ZERO effect on the cpu speed because is HARD LOCKED via bios.
You have the forum converstation on acer support page too. That provides information about the power management, what is is useless in this case. Not even the hidden maximum power profile helps that can be unlocked via regedit.
I mentioned this for you allready, so that means that you did not read the forum at all. -->>
https://community.acer.com/en/discussion/553025/i-have-acer-nitro-5-ryzen-5-2500u-my-cpu-doesnt-go-beyond-1-6ghz-while-on-battery-need-help

Please escalate this ticket to a higher level tech support!

Dinesh
I understand your concern I suspect the reported issue might caused due to some sort of bug, where other user resolved by updating the latest BIOS but ASUS didn’t provide any latest BIOS, however I will make a note of this issue and forward to concern team for further consideration with in AMD.

ÉN
Dear Dinesh!!!!
I have an ACER AN515-42 notebook with a ryzen 2500U processor!!!
WHAT THE HELL YOU TALKING ABOUT AN ASUS NOTEBOOK?
I want to talk with a supervisor or the manager now!!!!

[CORSAIR H110] [RYZEN 2600] [ASUS X470 PRIME-PRO] [XFX RX 480 GTR 8GB] [16GB HYPERX PREDATOR 3200] [CM TROOPER] [szerver: I3 4170 + ASROCK Z87]

(#138772) stratova válasza xatos3 (#138771) üzenetére

stratova
(PH! kedvence)

Már ott kezdtem röhögni, ahogy a Kumar névig jutottam. Elnézést :B
Csak ne gőzölj be ennyitől. Lehet simán elírta márkát. Tudom hogy a HD-nál lehet verni a tam-tamot, de attól hogy az Acer Supporttal nem jutottál előre, ne az AMD support emberkén vezesd le a feszkót. :N

[ Szerkesztve ]

(#138773) Gyuri27 válasza stratova (#138772) üzenetére

Gyuri27
(PH! félisten)

[link]

(#138774) xatos3 válasza stratova (#138772) üzenetére

xatos3
(senior tag)

azért vagyok ideges mert iszonyatosan felületes sablon szöveg copy paste színvonalban dolgoznak

elmondok valamit 2szer és harmadjára is letolja

(#138773) Gyuri27 na pontosan ezt a szinvonalat kapom LOL
nomeg a spare time-ban csajokkal csetel...
már értem honnan van a sok indiai screenshot mém:
shuw me Bobs and Vegana
ez nem sztereotipia hanem tények....

[ Szerkesztve ]

[CORSAIR H110] [RYZEN 2600] [ASUS X470 PRIME-PRO] [XFX RX 480 GTR 8GB] [16GB HYPERX PREDATOR 3200] [CM TROOPER] [szerver: I3 4170 + ASROCK Z87]

(#138775) Gyuri27 válasza xatos3 (#138774) üzenetére

Gyuri27
(PH! félisten)

Változik ez is.
Itthon is van nem egy cég aki call centert üzemeltet az usákoknak.
Gondolom rájöttek, hogy kelet eu még mindig jobb mint faszomisztán.
Mert lehet valaki angolból hülye. No de azért illik tudni, hogy az acer és az asus nem ugyanaz pl.

(#138776) mackosajt

mackosajt
(PH! addikt)

Kis upgrade, uv és hő viszlát!

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#138777) norbert1998 válasza mackosajt (#138776) üzenetére

norbert1998
(PH! kedvence)

Mennyibe gáj egy ilyen csoda egy szedánra kb, az alapján?

(#138778) mackosajt válasza norbert1998 (#138777) üzenetére

mackosajt
(PH! addikt)

35-40.

Fóliától függően.
Ez utóbbi volt.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#138779) MiklosSaS válasza mackosajt (#138778) üzenetére

MiklosSaS
(PH! nagyúr)

Megdupláztad az autó értékét :))))

(#138780) bandi0000 válasza MiklosSaS (#138779) üzenetére

bandi0000
(PH! nagyúr)

ebbe leg jó oldalra rakták a kormányt :D

(#138781) mackosajt válasza MiklosSaS (#138779) üzenetére

mackosajt
(PH! addikt)

Ahogy előttem mondták, ebben jó oldalt van a kormány

(#138782) MiklosSaS

MiklosSaS
(PH! nagyúr)

Ismerõs kérdezte hogy elég ha két évente takaritja ki a gépet..... :W

(#138783) norbert1998 válasza MiklosSaS (#138782) üzenetére

norbert1998
(PH! kedvence)

Te meg válaszul adtad neki, hogy elég ha 1 évente cserélsz benne fontos hardvert :P ;]

(#138784) Beretvás válasza MiklosSaS (#138782) üzenetére

Beretvás
(PH! addikt)

Molnár vagy mi? :D

Battlenet: Nightbreaker#1234/ Steam id: Beretvás

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.