Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeniL

    tag

    Sziasztok,

    még mindig az NFC olvasó, még mindig ugyan az a projektem fut. Tehát a 6 Tag-et csak egy adott sorrendben akarom beolvasni, ha más tag-et kap, mint amit kellene, akkor olvasson újra.

    1 hete küzdök vele, bár ahhoz képest, hogy jó 2 héttel ezelőtt még az arduinóról sem sokat hallottam, haladok, de nagyon lassan.

    Időközben megjött az ID-12LA típusú nfc/rfid olvasó, így mellőztem az NFC shieldet. Viszont ehhez a korábban használt 6 darab tag nem jó, így rendelhetek másikat. Amíg a megfelelő mennyiségű tag-re várok, 2 tag-et próbáltam összehasonlítani és tudni illik, ha kettőt végre sikerül, akkor utána a többit már gyerekjáték lenne.....

    Csak jutnék már túl azon a kettőn.

    Bekerült a projektembe egy 20x4-es LCD kijelző is, így a kiíratás már arra történik.

    Közben próbáltam megfogadni két korábban segédkező fórumtárs javaslatát, hogy tároljam a tag-ek azonosítóit tömbben, a másik pedig a while ciklus lett volna.

    Csak simán egymás után futtatott while-kkal is kifutott a kódból, bár nem értem miért.....
    De nem adom fel, keresem a megoldást.

    Tehát a kódomban van 1 tömbön, benne a 2 tag azonosítójával, és do-while-al pörgetem loopban a ciklust. 1 flag-et használok, ha van egyezés a flag értéke növekszik, ha nincs egyezés, marad a flag értéke.

    Problémáim:

    Ha simán minden kiíratás nélkül futtatom a kódom, többszöri tesztelésre ha helyes kártyát adok "Good job", ha helytelent "Wrong sequence". Ez így helyén is lenne, de:

    1. ha lefut 1x hibátlanul, kifagy a végén az arduíno, nem indul újra az egész ciklus, tuti a kódom hibás, nem tudom, hogyan tudnám újra elől kezdeni vele a beolvasást.

    2. szerettem volna a végén kiírni, ha megvan a 2 kártya helyes sorrendje, hogy "Nice job" vagy valami hasonló, de egyszerűen nem találom hová tudnám beszúrni. Én naívan beraktam a while után (gondoltam ha kilép majd a ciklusból, pont jó lesz), aztán eltelt 2 óra, mire rájöttem, hogy rfid.available miatt bármikor kártyát érintek az olvasóhoz, meg fog jelenni a kiíratásom...tehát zsákutca

    3. hogyan lehetne az lcd kijelzőn a sort törölni? Nincs valami clearline vagy hasonló? Nagyon kókány, de jobb ötletem nem támadt, mint hogy teleírom space-el......

    4. gondoltam folytatom a kiíratást azzal, hogy odaírom, hogy "első (kártya)" ha az elsőt húzom le a "good job" szöveg után, majd a "második" szócskát a második kártya lehúzásakor. Mivel 1 ciklus pörög, nehéz volt eldöntenem hogy a "good job szöveg" melyik lehúzásra is vonatkozott (korábban nagyok voltak a lcd printnél a delay-ek stb stb stb), meg amúgy is szeretném kiíratni, így hát csináltam egy második tömböt és szintén a flag változóval szedem ki a tömbből az elemet, viszont amint megcsinálom a helyes sorrendet, kiírja első, második, majd egy pillanatra belefut az else ágba és kiírja "Wrong sequence". Képtelen vagyok megfejteni, hol hibázom.

    Ha leszedem a kiíratást, csak marad a két rövid szöveg "good" vagy "wrong" semmi baja. Mihelyst mögé szúrom a "első" és "második" szavakat, a ciklus vége belefut az else ágba....Néztem a flag értékét, helyesen változik.....

    Hát második körben így ennyi. Nem adom fel, viszont valami útmutatást szívesen fogadnék lelkes amatőrként....köszi előre mindenkinek, és akkor íme a kódom...

    #include <SoftwareSerial.h>
    #include <ID20Reader.h>
    #include <Wire.h>
    #include <LiquidCrystal_I2C.h>
    #include <ID20Reader.h>
    int rx_pin = 2;
    int tx_pin = 8;
    ID20Reader rfid(rx_pin, tx_pin);
    LiquidCrystal_I2C lcd(0x27,20,4);

    void setup() {
    Serial.begin(9600);
    lcd.init();
    lcd.backlight();
    lcd.setCursor(0,0);
    lcd.print("****Swipe a card****");
    }

    char* sequence[] = { "7C005669FD" , "7C00567C09" };
    char* eredmeny[] = { " elso" , " masodik" };
    int flag = 0;
    int max_tomb = 2;
    String code;


    void olvas()
    {
    rfid.read();

    if (rfid.available())
    {
    do{
    code = (String)rfid.get();
    if (code == sequence[flag])
    {
    flag++;
    lcd.setCursor(0,1);
    lcd.print("Good job!" + (String)eredmeny[flag-1]);
    delay(2000);
    lcd.setCursor(0,1);
    lcd.print(" ");
    }
    else
    {
    lcd.setCursor(0,1);
    lcd.print("Wrong sequence!");
    delay(2000);
    lcd.setCursor(0,1);
    lcd.print(" ");
    }
    Serial.print(flag);
    }while(max_tomb == flag);


    }

    }

Új hozzászólás Aktív témák