- Multifunkciós adattároló érkezett a Patriot színeiben
- Egyedi megjelenésű Radeon VGA a Yeston és a GravaStar keze nyomán
- 5:4 képarányú SXGA monitor jön ősszel az EIZO berkeiből
- Úgy tér vissza a Commodore 64, ahogy titkon mindenki várja
- A hírek szerint a jövő év végére érkezhet a sokat pletykált NVIDIA N1X SoC
-
PROHARDVER!
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Janos250
őstag
válasz
motoflug #12580 üzenetére
Hát, a hőkamerás térkép, az elég nagy falat ám!
Ha programozást akarsz tanulni, akkor a Java és a C++ ami a leginkább javasolható. A Java a mobiltelefonok miatt potenciálisan hasznos, a C++ meg minden szempontból. A Java alapja is a C++. Ha C++ -t tanulsz, akkor a "származékainak" (pl. Java, PHP, stb.) a
megtanulása könnyen megy. Csak elő kell venni egy leírást, megnézni mi a plusz pl. PHP-ban, és azt hogyan kell használni, vagy
pl. mi a különbség a Java és a C++ könyvtár szerkezetében, meg ilyesmik.
Én manapság mindenkinek Arduino ügyben az ESP32-t szoktam javasolni, mert:
- Olcsó, gyors, és rengeteg mindent tud.
- A szabványos C++ -t tudja, nem csak a régi szabványokat, hanem a C++11-et is. Bár a 11-ben még előfordulnak gondok. Van persze, amit már a 14-ből is tud.
- Valószínűsíthető, hogy folyamatos lesz a fejlesztés, mert a GCC-t folyamatosan fejlesztik, és ha a gyártó valamilyen ok miatt levenné róla a kezét - ami persze nem valószínű - akkor is lelkes emberek írják máris, hogyan tegyük be az újabb GCC fordítót.
- Operáció rendszert (freeRTOS) használ, amit ha akarunk észreveszünk, ha akarunk nem, de vannak előnyös API-jai.
- Valós hardware két magja van, amit szintén, ha akarunk észreveszünk, ha akarunk nem. Az Arduino programok automatikusan az 1-es magra kerülnek. A 0-ás magon fut pl. a WiFi kezelés, így nem kell aggódnunk, hogy egy leterhelés megakasztja. Ha van valami "ráérős" feladatunk, azt alacsony prioritással tehetjük a 0-ás magra, ott szépen elvan. Pl. szenzorok figyelése, stb.
- A szabványos párhuzamos programozást is támogatja. Pl. link
Új hozzászólás Aktív témák
- Asus E510M 128GB SSD, 4GB RAM, 1 Év Garanciával
- FÉL ÁR ALATT! Lian Li UNI FAN SL120 RGB 1db-os és 3db-os ventilátor szett garanciával
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte A620M R5 7500F 32GB DDR5 512GB SSD RX 6700 XT 12GB Rampage SHIVA Chieftec 700W
- Apple iPhone 14 Plus 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Honor 400 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest