Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    Véleményem szerint megérdemel a program egy külön topikot, hisz egyrészt magyar nyelvű fóruma nincsen (vagy nem tudok róla), másrészt értékesebb annál, mint hogy elvesszenek a hozzászólások az Android alkalmazások kibeszélő topik sűrűjében.

    Aki nem ismerné, bevezetésképpen néhány írás:
    http://androidapps.hu
    http://androidunderground.info

    Illetve a Lifehacker oldala, ahol külön kis részleget szentelnek a programnak. A legelső cikkük azt hiszem pedig ez lesz.
    További külföldi cikkeket olvashattok itt.

    A topik szerintem adja magát, jó lenne az anyanyelvünkön is kivesézni mindazt, ami a Userguide-ból kimaradt, vagy nincs fent a Tasker Wiki oldalán.
    Alap kezdő dolgoktól, egészen a mélyvízig; a "ki mire használja" témán át egészen a képzelet határáig; a profilok megosztására és segítségre a lépésről-lépésre történő elkészítéshez szánom ezt a helyet.

    Remélem akadnak majd olyan Tasker veteránok is, akik már a program határait feszegetik és tudnak válaszolni azokra a kérdésekre is, amit a kézikönyv nem tárgyal. :R

    Akinek ez még kevés lenne, felteheti a kérdéseit a progi Google csoportjában is, ahova rendszeres látogatást tesz maga a fejlesztő is.

    Letöltés, vásárlás:
    A Tasker oldalán megtaláljátok a Download szekcióban a próbaverziót.
    Ha tetszik a program, akkor a vásárlást közvetlenül a fejlesztőtől javaslom, a miértjére pedig a választ itt olvashatjátok.

    Saját példámból egy trükkös megoldás: ha több eszközre szeretnéd telepíteni (amiken azonos google account-ot használsz), akkor a Market verziót javaslom, majd ha szükséged van az extra funkciókra, akkor egy példányt átválthatsz közvetlen verzióra. (Mert amúgy a közvetlenül vásárolva az érvényesítő kód "csak" egy példány használatára jogosít fel, míg Play-en vásárolt programok egyelőre a Google acc-hoz kapcsolódnak -> több eszközre is telepíthetők)

    Kiegészítők
    Kifejezetten Tasker-hez készült:
    Tasker App Factory - a műveidet legyárthatod telepíthető alkalmazásként;
    Zoom - Tasker-hez készült fejlett widget készítő;
    AutoBarcode - QR kód olvasó, amivel automatizálhatod a telefont;
    Autoshortcut - bármely telepített alkalmazás parancsikonját meghívhatod Tasker-ből;
    AutoRemote - üzenetek, parancsok fogadása és küldése neten keresztül (ajánlom :) );
    Tasker URL Launcher - apró plugin, mellyel URL-ekkel lehet feladatokat végrehajtani, NFC-hez;
    Secure Settings - elengedhetetlen az olyan parancsokhoz, mint pl. a GPS bekapcsolása;

    Egyéb, Tasker integrációval rendelkező alkalmazás annyi van, mint csepp a tengerben.
    Elég csak beírni Play-en (Market), hogy "Tasker" és az eredmény nagy részének lesz vmi köze a programhoz. Kezdésnek nézzetek be Tasker-ben a 3rd Party kategóriába!

    Példaként szerepeljen itt néhány:
    DropSpace (külön plugin)
    Minimalistic Text
    FolderSync
    Dropsync
    Seal
    terRemote
    Screen Filter
    Make Your Clock Widget
    Text widget

    Ha van még ötleted, olyan plugin, amit hasznosnak tartasz, azt oszd meg velünk!
    Az erre vonatkozó ötleteidet, javaslataidat címkézd fel a topikban, hogy egyszerűbb legyen összegyűjteni később ezeket! A "plugin", "kiegészítő" és "kompatibilis" szavakat fogom majd keresni.

    Jó fórumozást mindenkinek!

    [ Módosította: doc ]

  • Teasüti

    nagyúr

    Kezdem a sort mondjuk a saját profiljaim bemutatásával, hátha ihletet kapnak néhányan.
    Jelenleg 25 aktív profilt használok (bár nem mind aktív egyszerre) és 17 Mb Ram-ot kér az App.
    Az egyszerűbbekkel kezdve:

    1. auto gps - ha elindul egy adott alkalmazás, akkor bekapcsolja a gps-t, majd ha bezáródik, akkor vár 5 percet (arra az esetre, ha újra aktiválódna a profil) és kikapcsolja. Valószínűleg ez volt mindenkinek élete első Tasker profilja. :)

    2. hasonlóan az előbbihez van még egy Keep screen és egy Auto rotate profil is, a nevük magukért beszélnek. Az első a képernyő kikapcsolási idejét hosszabbítja meg adott alkalmazásoknál, a másik meg a képernyő forgatást kapcsolgatja.

    3. Brightness - ez cella információ alapján észleli, hogy hol tartózkodom, és ha nem vagyok otthon, akkor maxra állítja a fényerőt, kivéve, ha aktív a "Suli" profilom (erről később). Ez még annyival meg van bolondítva, hogy csak akkor tolja fel a fényerőt, ha nappal van (ellenőrzi a napkelte és napnyugta idejét).

    4. Autosync - óránként egyszer bekapcsolja, vár 2 percet, majd kikapcsolja (akku kímélés)

    5. Offhook - ha épp telefonhívás van folyamatban, akkor aktivál néhány másik profilt, úgymint a kihangosítót (ha az accelero úgy észleli, hogy a telefont lerakom képernyővel lefelé vízszintesbe, akkor bekapcsolja a kihangosítást), meg egyéb mást igény szerint (pl beszéd hangerő változtatása hívott szám alapján, stb).
    A változtatásokat visszacsinálja (deaktivál egy-két profilt, amit a hívás kapcsolt be) egy másik profil, ami azt észleli, ha a telefonálás befejeződött.

    6. Feltöltés, lemerülés - előbbi észleli, ha az akku feltöltődött, vár egy órát (rátartás a töltési időre) majd szóban közli, hogy végzett a töltéssel (Svox - Mariska)
    A lemerülés annyit csinál, hogy ha az akku 10%-ot eléri, akkor kikapcsol minden energiazabáló perifériát, 2G only üzemmódra vált, a cpu sémát "conservative"-ra változtatja csökkentett órajelekkel és szóban figyelmeztet.
    A 2G/3G üzemmód váltás megszakítja a folyamatban lévő hívást, ezért a fenti profil a hívás idejére kikapcsolja ezt a profilt. (Érzem túl sok lesz a szóismétlés, de nem jut eszembe szinoníma. :B )

    7. Ha már cpu-ról volt szó, van 3 profilom, ami a "governor"-t állítgatja töltöttségtől, vagy töltéstől függően. Ha usb-re van dugva, akkor "performance" módba kapcsol (max órajel visszaskálázás nélkül), illetve 50% akku felett "interactive", az alatt "smartass v2". Mindkettő emelt üresjárati órajellel, elkerülve a wakelag-ot.

    8. kell egy a Boot-nak is, de csak akkor, ha lemerülés után indul újra a telefon, akkor belövi a beállításokat, amiket jónak láttam. Perifériák kikapcsolva, fényerő, képernyő forgatás, hálózat, autosync.

    9. Wifi és Bluetooth automatikus kikapcsolás, ha kapcsolódva voltak, de megszakadt a kapcsolat (pl hatókörön kívül kerültem).

    10. Az elmaradhatatlan éjszakai mód (előtte a késő este, amikor silent-be rakja magát, h ne verje fel a családot - de csak akkor, ha otthon vagyok. ;) ), ami éjszaka kapcsol be, viszont megvárja, amíg a Tasker elvégzi az éjszakai kalkulációkat* és csak azután megy repülőbe.
    Egy kis finomság, hogy a repülő kikapcsolása nem fix időben van (tehát az éjszakai mód kikapcsolása), hanem a Tasker ezt előre meghatározza, mégpedig az ébresztés előtt 5 perccel jön ki a repülőből.
    Mindig az adott nap első percében számoltatom ki a napkelte, napnyugta idejét, valamint ekkor kérdezem le a Google Naptáram aznapi első eseményét is (szintén később :)) )

    11. Suli - nem bonyolult, csak figyeli a Google Naptáram és ha "suli" nevű bejegyzést talál, akkor silent-be rakja magát - de csak akkor, ha helyileg is az egyetemen tartózkodom.

    12. Automata ébresztő - a nap első Google Naptár bejegyzése alapján beállítja az ébresztőt előtte másfél órával, de legkorábban 6:30-kor, legkésőbb 9-kor, illetve ha nincs aznapi bejegyzés, akkor értelemszerűen nem ébreszt. Ébresztés után közli, h mikor kezdődik az órám és milyen óra lesz az. Utána pedig az időjárást mondja el - Köpönyeg.hu-ról (aminek btw azóta van UTF-8 karakterkódolása az RSS xml fájlaiban, mióta megkértem rá őket. :)) Ezúton is köszönet neki, ha esetleg olvasná vki tőlük!)

    Ez utóbbi igazából több különböző profilból és még több önálló Task-ból áll össze, és elég sok munkaórám benne van, mire a részfeladatokból egy egységes egészt faragtam. Erre is vagyok a legbüszkébb eddig. :B Több napig dolgoztam rajta szabadidőmben, és azóta is folyamatosan csiszolom. :)

    13. És végül egy "Edzés" profil, ami annyit csinál, hogy hetente háromszor egy órával az edzésem előtt szóban figyelmeztet, majd a szóbeli párbeszédtől (!) függően küld egy sms-t az edzőmnek, ha épp nem megyek.
    Itt a Voice Search-öt használom és nincs túlbonyolítva. :) Két kérdést tesz fel Mariska, amire yes/no-val válaszolok. :) Ha ez nem jönne össze, akkor egy párbeszédablakban két nyomógombbal felteszi a Tasker ugyanezeket a kérdéseket (akarsz menni? -> ha nem -> Üzenjek az edzőnek?) és rábökök a válaszra. Az sms-t természetesen nem nekem kell megírni. :DDD

    Ezzel is elszöszöltem pár órát...

    + Akad még pár widget (Minimalistic text - amivel az időjárás adatokat és a napnyugtát, napkeltét jelenítem meg), meg pár parancsikon (mondd milyen idő lesz ma/holnap, stb).

    Kb ennyi lenne, amire futotta, mióta megvettem a programot - cirka 2 hét -, ami sztem a legjobb eddigi androidos alkalmazás. :K

    Még tervezek készíteni egy autós beállítást, bluetooth-al, dokkolóval, gps-el, ahogy azt kell. Lejáró parkoló óra figyelmeztetéssel.

    Szívesen látnám ki mit alkotott! :K

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Dottore #6 üzenetére

    Kérdezni mindig ér. :K
    ...ha vkinek vmi nem tiszta.
    Ha kell kirakom a profilokat xml fájlokban is, és lehet importálni. :K

    Ha egyesével leírtam volna őket, soha nem értem volna a végére. :C

    (#5) atillaahun
    Valószínűleg minden probléma nélkül.
    Ha tud a telefon dokkolni, akkor azt észleli, vagy ha csak simán töltőre van dugva ÉS mindeközben megy egy adott alkalmazás, akkor a Speakerphone-t aktiválja és az In-Call Volume-t kimaxolja.
    Gyerekjáték. :K

    (#7) S_xperia_S
    Hát kérdezz!

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz S_xperia_S #10 üzenetére

    Az a kézikönyvben pont egész érthetően le van írva, ezért inkább konkrét kérdést tegyél fel, mert amúgy mást nem tudok mondani, max papagáj módszerrel ami abban benne van. :B

    Ilyen feltételről nem tudok, ami azt észlelné, h vmi igényli-e a wifi kapcsolatot.
    Én ezt Context-ekkel oldanám meg:
    1. App context -> wifi on,
    2. félóránként kapcsoljon be a wifi (Time context), Task-nak pedig mondjuk várjon pár percet, majd ha a %WIFII értéke nem "connected", akkor kapcsolja ki a wifi-t.

    Esetleg a fenti két módszer kombinációi.

    Én is így vagyok vele, sosem importáltam Tasker Wiki-ről, inkább sajátot csináltam a saját szájízemre. :K

    (#12) Melack
    Az autosync-et globálisan tudja kapcsolgatni, ez érvényes az összes fiókra.

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Teasüti #13 üzenetére

    Rosszul mondtam, nem %WIFII hanem csak simán %WIFI (ez utóbbi a wifi status, előbbi meg ugye AP adatokat közöl)

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Teasüti #13 üzenetére

    Na mégegyszer: :B
    majd ha a %WIFII értéke nem "connected",
    Szóval a kapcsolódásra külön context van, a %WIFI változó csak annyit tud, h "on" vagy "off". :DDD

    (#14) raziel01
    Nem az a lényeg, h van-e létjogosultsága az automatizálásnak, hanem hogy miként.
    Ha már okostelefonom van, akkor ne nekem kelljen már manuálisan buzerálni rajta mindent; ahhoz nem kell okostelefon, h én halkítsam le, meg én nyomkodjam a beállításokat. :N

    Tudom manapság a trend miatt vesznek sokan ilyet, de én pl nem ide tartozom.
    Szvsz az ilyen alkalmazások miatt lesz okos a telefon, nem azért megy megy rajta az Angry Birds. :P

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    Akkor a saját alkotásaim:
    [link]
    SD kártyán a Tasker nevű mappába kell barakni a zip-ben lévő almappákat, vagy értelemszerűen a benne a lévő fájlokat.

    Tasker-ben meg a legfelső soron a Home ikonra hosszan bökve feljön egy menü, ahol az "import" paranccsal tudjátok hozzáadni a projekteket (igen, komplett projekteket exportáltam, remélhetőleg így a legegyszerűbb). Arra figyeljetek, hogy Beginner módban nem biztos, hogy meg tudjátok oldani az importálást. Nem vagyok benne biztos, h megjelennek a projektek vagy úgy egyáltalán az importálás.

    Ami nem működik úgy, ahogy szeretném:

    Hardver projekt - Wifi és Wifi conn profil (az elképzelés, hogy ha szakad a kapcsolat, akkor kikapcsolja a wifi-t. Na most ezen még agyalnom kell, mert ha én kapcsolom ki a wifi-t, akkor ez a profil visszakapcsolja. :C )

    Idő projekt - Night End profil (itt a context nem működik, mivel a %TIME változó nem dinamikus - vagyis nem frissíti magát, csak akkor ha lekérdezik az értékét. Ergó vagy ciklusban kéne vizsgálni a %TIME-ot, vagy vmi más okosságot kell kitalálni)
    Lábjegyzetbe még: vmiért itt a "Repcsi Off" Task lefutása esetén aktiválódik a "Brightness" Task. Erre még nem jöttem rá, talán vmi bug lehet. Napló szerint néha így viselkedik legalábbis.

    A Google naptár részeknél a HTTP Get parancsban mindenki cserélje ki a saját privát url címére a linket. A ? utáni paraméterekről találtok infót a neten, a kulcsszó az API.

    Kérdésekre legjobb tudásom szerint válaszolok, de előljáróban közlöm, nem vagyok se profi, se különösebben tapasztalt, se informatikus. :N

  • Teasüti

    nagyúr

    (#22) S_xperia_S
    Két context van hozzá, egy event és egy state.
    Task-nál válaszd a "Misc/Say"-t, azzal tudod szóra bírni a Taskert. Itt előre megadott szöveget és/vagy változókat olvastathatsz fel. Második sornál keresőre kattintva kiválasztod a Svox-ot/Mariskát és voilá! :)
    Néha error-t dob, h "missing data". Erre nincs megoldás sajnos, szerintem azért lehet, mert egy idő után kikerül a RAM-ból a Svox. Második nekifutásra már működik.

    (#24) S_xperia_S
    Házikó ikonon kell hosszan nyomni és akkor lesz olyan menüd, ahol projektet tudsz létrehozni és importálni. Beginner módban nem látszanak a projektek.

    (#25) ERPY
    Hajrá, olvasgasd kicsit a leírást Marketen. Vagy tedd fel a kérdéseid...
    A fényerő módosításnak azonnali hatása van (beállítás függő).

    (#26) atillaahun
    Korrektül kezeli a cellainfókat. Egész felhasználóbarát.

    (#27) CoolBoy323
    Na azok azok a CM profilok, amikkel soha nem tudtam kezdeni semmit sem, mivel egyik ilyen és ehhez hasonló alkalmazás se látja őket.

    Magyar howto... Emberek tessék erőltetni az angolt! :N
    Másrészt meg ezért csináltam a fórumot, hogy legyen egy magyar közösség is. :K

    Valóban nem a legegyszerűbb. :D Egy Time context elég hozzá, belépő Task-nak bekapcsolod az autosync-et és a wifi-t, vársz egy-két percet, és kikapcsolod.
    Egynél több belépő task-ot is hozzá lehet adni egy context-hez VAGY egy belépőt és egy kilépőt.

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz atillaahun #33 üzenetére

    Context-ből kell kettőt hozzáadni egy profilhoz. A kész profilon hosszan nyomsz egyet a context gombra és felugró ablakban az "Add" lehetőség kell neked.
    Tehát ha mondjuk elkészíted Time context alapján a profilt, akkor miután végeztél hosszan nyomsz egyet a Time context-en és hozzáadsz még egy State/Phone/Cell Near feltételt is.

    (#31) S_xperia_S
    Mutatok majd print screent később.

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz atillaahun #36 üzenetére

    Az instant eseményeket leszámítva (pl Event), a többinél visszaállítja eredeti értékre a változtatásokat. Bár nem minden funkciónál, azt hiszem a fogaskerék jelű parancsoknál igen.
    Ezt vki megnézhetné, hogy így van-e.
    Pl repülő módot visszakapcsolja elvileg kilépő Task nélkül is, ha lejár a Context.

    (#32) mandras81
    Passz, gúgli a barátod. Biztos akad pár beállítás, amihez kell, de nem mindenhez.
    Nálam ez nem volt kérdéses, emrt elvből root-olt romot használok. :K

    (#37) ERPY
    Mintha láttam volna changelog-ban ICS támogatást. Display brightness parancsban be van pipálva az azonnali hatás?

    (#38) S_xperia_S
    Hogy hogy többször mondja? Lehet többször aktiválódik a profil egymás után. Milyen Context-tet állítottál be?

    (#39) atillaahun
    Context:
    - battery state 0-15% (vagy 15%-100% invertálva)
    - power state "any" invertálva

    (#40) S_xperia_S :R
    Nem volt betervezve, hogy publikálom, ezért ne várjon senki se dokumentációt, vagy kommenteket. :B De azért nagyjából megvan, h mit miért csináltam. Lehet kérdezni. :)

    (#41) suti_88
    Naná. Csak a kreativitásodon múlik, h mivel spórolhatsz. Amúgy maga a progi nem bántja az akkut. Bár RAM-ot tud enni, ha több tucat profilod van és mindegyik aktív egyszerre. Optimalizálással ezen is lehet faragni. :K

    (#42) wayne1
    You are welcome!

    (#43) atillaahun
    Tedd fel a Secure Settings-et és azzal fog tudni GPS-t kapcsolni a Tasker is.

    (#44) bohoc71
    Fentebb említettem, hogy visszaállítja a módosításokat. De azt nem tudom, h pontosan milyen feltételek mellett teszi ezt és mely parancsoknál. Vki utánanézhetne.

    (#46) bohoc71
    Fura, nekem is CM Gingerbread van fent, és megy rendesen.

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz S_xperia_S #52 üzenetére

    Ezen már én is túlestem. :)
    Ha jól tévedek, akkor az "in-call volume" egy rendszer beállítás. Vagyis az éppen folyamatban lévő hívást nem befolyásolja. Neked a "silence ringer" kéne, csak hát Google nagytesó azt megtíltotta. :W
    Nekem is hiányzik ez a funkció. De mióta Taskert használok, már legalább értem, h az android-os kütyük miért nem tudják ezt a fícsőrt Gingerbread óta. :(((

    szerk: ha csengőhangot szerettél volna némítani, akkor amúgy se "in-call volume" (mivel ez a beszéd hangerő), hanem "ringer volume". De a lényegen nem változtat. :D Vagyis annyiban, h az in-call hangerőt menet közben is lehet módosítani gondolom - hisz az OS is ezt csinálhatja, amikor nyomogatod a hangerő gombot.

    (#51) bohoc71
    És mi is az, amit szeretnél? Tasker backup és import/export fájlok az SD kártyán vannak, ha ezt keresed.

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    Wazze mekkora állat vagyok. :W
    Pár órája azon túráztattam magam, h összerakjak egy task-ot, ami összeveti az aktuális időt az éjjeli mód végével (%NightEnd, aki esetleg megnézte mit raktam fel és olvasta, h miért nem működött akkor még) és ciklusban csinálja ezt először óránként ellenőrizve, majd az idő közeledtével egyre gyakrabban (akku kímélés miatt nem akartam egységesen gyakran ellenőrizni). A cél ugye a "profil vége" változó idő paraméterrel. (Automata ébresztő előtt 5 perccel lépjen ki az offline módból)
    Erre most hogy végeztem vele, leteszteltem és működik is, erre nem eszembe jut egy faék egyszerűségű megoldás?!? :C
    Wait %left. :DDD
    Ahol %left az az idő percekben, ami a task elindításakor volt aktuális %TIME és a %NightEnd közti különbség.

    Már csak le kell tesztelnem/ki kell derítenem, h deep sleep közben is fut-e a wait parancs, illetve az éppen futó task megszakad-e.

  • Teasüti

    nagyúr

    Amúgy GYÍK-ból is meg lehet ismerni néhány trükköt, aki még nem nézte. :K

    Pl ezt is, amire hivatkoztam feljebb:
    How can I stop Tasker restoring a setting ?

    Tasker will restore any setting which is changed in the Enter task of a profile. There are two ways to prevent this:
    if you set the same setting in the Exit task of the profile Tasker will take that as a hint that the previous value shouldn't be restored.
    create a separate task to run the settings actions and in the Enter task of the profile do a Perform Task action (from the category Tasker) on that separate task. This trick is known as Stefan's Setting Sidestep.

    Akinek van kedve kísérletezni, az kipróbálhatná és leírhatná, hogy minden típusú parancsnál működik-e a változtatások visszaállítása.

    (#56) bohoc71
    Kipróbáltam, nálam visszakapcsolja. Nem tudok segíteni. :(

    De legalább már értem miként aktiválódnak a "cell near" alapú context-ek repcsi mód ki/be kapcsolásakor.

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz ERPY #58 üzenetére

    Orientációt nem tud állítani, de a forgatást ki tudja kapcsolni, míg pl fut a böngésző. Ennek feltétele ugye, hogy fekvő módban induljon, mert utána már nem fog elfordulni. :) Vagy esetleg vársz pár másodpercet és csak aztán kapcsolod ki a forgatást.

    (#59) bohoc71
    Sanszos egyébként. Mivel ez nem egy nagy was ist das.
    Szerintem még root se kell hozzá.

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz wayne1 #61 üzenetére

    Ciklusba illeszted. Wait és goto. Ha jól sejtem a context meg deaktiválódik, ha felveszed a telefont, vagyis hagyhatod végtelen ciklusban talán. Nem vagyok biztos benne, ki kell próbálni.

    Task:
    1. say
    2. wait
    3. goto 1.

    Amúgy melyik csatornára raktad a beszédet? Nem interferál a csengőhanggal?

    (#62) atillaahun
    "Invert" jelölőnégyzetet keress a context-ben! :U

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz atillaahun #68 üzenetére

    :C
    Kérdezni bátran! Azért vagyunk itt! :K
    Bár remélem lesznek még rajtam kívül még mások is, hisz az én kérdéseimet ki válaszolja meg? :DDD

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz ERPY #70 üzenetére

    Nem hinném. Hacsak nem Tasker kompatibilis alkalmazás, vagy plugin.

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz wayne1 #72 üzenetére

    Az előbb tévedtem. A "phone ringing" context az event-ek között van, ergó instant, vagyis nem deaktiválódik. Meg átgondolva egy éppen futó task amúgy is végig fut (vannak kivételek, de nem találom a referenciát, h hol olvastam) és mivel végtelen a ciklus, ezért nem áll le.

    Én csinálnék még egy profilt, ami a "phone offhook" eseményt figyeli és ha felveszed a telefont, akkor leáll a ciklussal.

    Vhogy így:

    Context: phone ringing
    Task:
    1. say
    2. wait
    3. goto 1. if %Offhook isn't set
    4. clear variable %Offhook

    Context: phone offhook
    Task: set variable %Offhook to 1

    Fontos, hogy legyen legalább egy nagy betű a változó nevében, mert csak úgy lesz globális változó.
    Ha esetleg még nem tudtad volna...

    (#73) atillaahun
    Azért ne túlozzunk, nem rég benéztem a Tasker Pro google csoportba és hogy ott már mikről írkálnak! Hát jött is ki a szemem, mint a csigának. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz atillaahun #73 üzenetére

    Amúgy röhögni fogsz, de előbb-utóbb eljön az az idő is! :K
    Tasker-ben látok annyi fantáziát, hogy ház automatizálást is meg lehessen csinálni vele.
    Csak plugin kérdése egy-két meglévő alkalmazáshoz. :)) (kell legyen már andoid-ra is intelligens ház alkalmazás)

    (#75) atillaahun
    Sokallom azt a 20 megát ilyen kevés profil mellett.
    Jelenleg 25 aktív profilt használok (bár nem mind aktív egyszerre) és 17 Mb Ram-ot kér az App.
    Próbáld meg optimalizálni, egymástól függővé tenni a profilokat.
    Én ezt úgy oldottam meg, h lehetőleg hasonló, vagy azonos eseményeket ne figyeljen egyszerre, csak egy context, illetve ok-okozati eseményeket sem kell figyelni állandóan. Pl fölösleges mondjuk "phone idle" eseményt figyelni, ha nem volt előtte hívás, stb. És ha van mondjuk egy phone ringing context-em, akkor az a profil kapcsolja be a többi profilt, ami a telefonálással áll összefüggésben (phone offhook, phone idle, caller, volume, whatever). Sok ram-ot lehet spórolni az ilyen trükkökkel. :K Meg akku üzemidőben és cpu időben sem mindegy, hogy szerencsétlen telefon 30-40 profilt figyel, vagy csak a negyedét. :)
    Ha a projektjeimet megnézed (és úgy importálja be őket a program, amilyen státuszban elmentettem, akkor megfigyelheted, hogy a hasonló context-ű profilok egyást kapcsolgatják ki/be. Pl a cpu governor, ha 50%-nál több az akku, vagy ha kevesebb. Így kettő helyett máris csak egy profil aktív egy időben. :K

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz atillaahun #75 üzenetére

    Nem kockának kellett volna tanulni, hanem villamosnak. :K
    Egy infós ritkán barkácsol magának elektronikát, pedig az a lelke az ilyen berendezéseknek, nem a program. :) Sajnos én is hülye vagyok az áramhoz, pedig nekem egy icipicit majd még foglalkoznom kell vele néhány félév erejéig.

    Sőt, állítom hogy maga a vezérlő program primitíven egyszerű, nem bonyolultabb a Taskernél, ha úgy vesszük. :C Gondolok itt pl egy automata redőnyre, ami fényre, vagy időre mozog. Vagy esetleg egy kazán szabályozás.
    Most azt a pár feltételt megírni nem nagy ügy. :)
    De összerakni egy vezérlő elektronikát, amit ráköthetsz a pc-re, na az már vmi! :))

    (#77) wayne1
    Mit kell érteni ez alatt? Dob vmi error-t a Say parancs? Vagy meg se mukkan?
    Csatornával kísérletezz még, az az érzésem! :)
    Aztán majd mondd, h mire jutottál! :K

    szerk: egyszerű, a szenzorok csak bekapcsolt képernyő mellett működnek. Ez android feature.

    Meg amúgy is óvatosan vele, csak addig vizsgált a szenzorokat, amíg feltétlen muszáj, mert bitang gyorsan leszívják az aksit. Én Sleep as Android-dot próbáltam egy-két hétig, egy éjszaka alatt lemerült a feltöltött telefon, mivel folyamatosan ment az accelero és a képernyő és a mikrofon is. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz wayne1 #79 üzenetére

    Nézd meg a log-ot, hogy lefutott-e minden task, ahogy kell neki.
    Talán nem volt "phone idle" és azért megy még a ciklus.
    Gondolom nem válaszolt hívás megszűnésekor is érvényesül.
    Esetleg növeld meg a prioritását a context-nek, hátha.
    A hiba meg passz. Talán svox hiba?
    Melyik csatornára raktad végül? Bár nem tudok róla, h dokumentálva lennének az audió csatornák, de próbálj vmi egyszerűbbet használni, pl media. :) Ilyen system, meg izé, azokról azt se tudom, pontosan mire is valók.

    A log egyébként jó barát, mindenki kapcsolja be szépen, ha komolyabban elkezd foglalkozni a programmal! :K

    szerk: talán holnap nekiugrok én is egy hívó fél felolvasós témának, aztán meglátjuk mi lesz. :)
    Úgy is kelleni fog az autós projekthez.

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz wayne1 #79 üzenetére

    Profile 1
    Context: event/phone ringing VAGY state/incoming call (state esetében viszont számolni kell a "settings restoration"-nel)
    Task:
    1. turn on Profile 2
    2. say
    3. wait
    4. goto 2. if %Ring isn't set
    5. clear variable %Ringing

    Profile 2
    Context: event/phone idle
    Task:
    1. set variable %Ring to 1
    2. turn off Profile 2

    Profile 3
    Context: event/phone offhook
    Task:
    1. set variable %Ring to 1

    A második profil ki/bekapcsolásával szemléltettem, hogy hogy lehet spórolni az erőforrásokkal.
    A harmadik profilra alaphelyzetben csak akkor van szükség, ha akkor is akarunk csinálni vmit, ha mi kezdeményezünk hívást. Egyébként azt is ki lehet kapcsolni és akkor a csörgés kapcsolja be őket.

    Így már működni fog, le van fedve minden esemény a bejövő hívásokra: :K
    -válasz
    -elutasítás
    -vagy ha a hívó fél feladja.

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz S_xperia_S #52 üzenetére

    Egyébként nem egyszerűbb megnyomni a "hangerő le" gombot, mint forgatni a telefont? :)
    Amúgy így utólag: csörgés közben is működik a Ringer volume átállítása a Task-ban :B , de amint megszűnik a Context: orientation/face down, úgy újra csörögni fog.

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz atillaahun #86 üzenetére

    Lehet állítani frissítési gyakoriságot. Userguide idevonatkozó részét tanulmányozd kicsit! Főleg a location without tears részleget.
    Alapesetben kikapcsolt képernyő mellett 10 percenként ellenőrzi a Profilokat.
    Beállításokban tudod megváltoztatni az összes frissítési művelet gyakoriságát.
    szerk: nincs idevonatkozó része a kézikönyvnek. :U De a menüben a kérdőjelek sokat segítenek a a beállítások megértésében. :)

    Audio/Silent mode kell neked.

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz mandras81 #88 üzenetére

    Kézikönyvből:
    The profile name is green if the profile is active.
    Important: the check-mark does not mean the profile is active (will run its tasks), it means that the profile can become active if its conditions are met.

    Ha a Tasker be van kapcsolva, a profil mellett ott van a pipa és megvolt legalább egy mentés (Tasker főképernyőn alsó sávban bal oldali pipa, vagy Android Back/Home gomb), akkor onnantól él a profil. Az, h nem válik aktívvá (vagy status bar-on jelennek meg az aktív profilok, vagy Taskerben, ha zölddel ki vannak emelve), az csak a context feltételei miatt van.
    Rosszul van beállítva az adott célhoz mérten.

    Location w/o tears részt olvast át te is újra, talán megleled a választ.
    Vagy ha van még kérdésed, hallgatjuk. :)

    MÁS:
    Nálatok a cellainfók hogy néznek ki?
    Nálam a legutóbbi frissítés óta kétféle típus lett:
    öt számjegyű GSM:1234.12345 / 0 és 8 számjegyű GSM:1234.12345678 / 0
    Ez vajon normális? A rövid cell id-vel meg voltam elégedve, de mióta ugyanazon a helyen a hosszabb cell id-ket érzékeli, azóta megbízhatatlan a szolgáltatás, mivel több km-rel arrébb is rajta lehetek még ugyanazon a tornyon (cell id), amit nem tartok normálisnak.
    Talán vmi technológiai váltás van épp és jókora hatókörzet növekedés történt? :F
    Eddig úgy tudtam, hogy a körzet infók 200-300 méterenként változnak, de ez az új fajta nálam 6-7 km-rel arrébb sem változott. :Y

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz mandras81 #91 üzenetére

    Uhm a location net-hez szerintem állandó kapcsolat kell, máskülönben bajos lenne lekérdezni egy-egy frissítésnél a helyet. De a szó szoros értelmében nem, nincs folyamatos átvitel. Csak addig megy netre, amíg meglesz a pozíció. Én úgy vettem észre, hogy cella infó se pontatlanabb a mobilnetes bemérésnél, és az nem kerül se plusz energiába, se adatforgalomba.
    Legalábbis nálam a %LOCN változó lekérdezésekor (ugyanaz a funkció elvileg) ilyen 6 km-es szórással adta meg a koordinátám, ha jól rémlik. Sőt, meg merem kockáztatni, h cella infóval talán még pontosabb is. De ezt csak erre az egy tapasztalatomra alapozom, talán jön majd vki, aki rámcáfol, h a netes lokalizáció tud ennél jobbat is. :) Szóval ha nem koordinátákra vagy kíváncsi, hanem csak az érdekel, hazaértél-e, arra jobb a cella infó szvsz.

    Igen, kettő profil. Vagy ugyanarra a feladatra csinálsz kettőt, különböző helyszín feltételekkel.
    Vagy csinálsz egyet a helyre, ami mondjuk létrehoz egy %HOME változót, majd egy másikat, ami a böngészőre gerjed és Task-ban a változó értéke szerint végzel feladatokat. Utóbbi praktikusabb út.

    ERPY

    És a helyes megfejtőnek jár egy virtuális vállveregetés! :R
    Sose jöttem volna rá. :)

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz andris811 #93 üzenetére

    Úgy véltem egyszerűbb, ha elkészítem.
    Kérdezz, ha vmi nem világos!
    [link]

    Jah igen. Mivel ez csak akkor aktiválódik, ha már megy az opera, várnod kell vele.
    Sztem csináld úgy, hogy készítesz egy Tasker parancsikont az asztalon, amivel hivatkozol a Net task-ra, majd a task végére berakod, h load app opera. Így ha a böngésző helyett ezzel a parancsikonnal indítasz, előbb lesz neted és csak utána indul a böngésző, ha lefutott a task.
    Ez esetben az opera profil fölösleges.

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz atillaahun #94 üzenetére

    Nem ugyanaz a kettő, Location without tears fejezet alapján legalábbis (apropó, ezek szerint még el sem olvastad ;] :o ).

    Cella infók a context/state/phone/cell near paranccsal működnek. Location context-ben nincs cella infó.

    A wifi-d gondolom vezetékes neten van; a publikus ip címedből állapítják meg a helyzetedet.

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz atillaahun #99 üzenetére

    Igen, nem tudom.
    Mire nem elég kettő state? :)

    [link]

    Amúgy jah, ahogy a linken is írják, változókkal egymásba ágyazhatsz annyi context-et, amennyit nem szégyellsz. ;) Két state-ből egy "set variable", majd a harmadik state-nél "if" variable és uccu neki. :K Most hogy egy vagy kettő profilban vannak a feltételek, az erőforrás szempontjából nem oszt, nem szoroz túl sokat state context-ek esetében.

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Teasüti #100 üzenetére

    Sőt, ha mondjuk többlépcsős feltételnél az első profil aktiválja a többi profilt, akkor itt is le lehet faragni az erőforrás igényt.

  • Teasüti

    nagyúr

    Amúgy tessék megosztani az elkészült műveket, legalább egy rövid, néhány sornyi bemutató révén! :K Így tanulhatunk egymástól és ihletet meríthetünk.

  • Teasüti

    nagyúr

    Cella infót a State/Phone/Cell Near paranccsal kérdezhetsz le. Ez esetben csak a helyi cellát vizsgálhatod, koordinátákat nem kapsz. Ez a legenergiatakarékosabb, nem kerül plusz erőforrásokba. Location Net meg szintén az adótornyokat használja (de hogy ugyanazokat-e, azt nem tudom, de a kézikönyvben tornyokat említ a fejlesztő - azért érdekes, mert a mobilnet magasabb frekivel működik, aminek nagyobb a csillapítása), de koordinátákat ad vissza. És ehhez kell a net része gondolom, h felrakjon a térképre.

    Ha PC-ről lekérdezed a helyed, hasonló pontossággal belövi mondjuk a Google Latitude is. Pedig csak az IP címed és az elérési útvonaladat látja (meg ugye a böngésző és az alapvető pc adatokat). Hogy hogy lesz ebből 30 méteres pontosság, azt nem tudom (hisz elvileg az utolsó DSLAM alközpont pár száz méteren belül van). Dinamikus cím meg nem rejt el a világ elől, csak visszamenőleg. (Meg amíg a szolgáltatót nem kötelezik az adataid kiadására. :D )

    (#104) atillaahun
    A context-ek ÉS kapcsolatban vannak, a VAGY kapcsolat kicsit komplikáltnak tűnik elsőre, de:
    [link]

    szerk: amúgy nem mennél sokra 3 context-el, mivel ÉS kapcsolat van köztük. Eredeti felállásban akkor így nézne ki: nincs otthoni wifire csatlakozva ÉS 15% alatt van ÉS nincs töltőre dugva.
    E helyett én inkább így indulnék el:
    Profil 1
    Context: State/battery 15-100% invert AND not power any
    Enter:
    1. wifi off
    2. net off

    Profil 2
    Context: State/Net/Wifi connected [SSID] invert
    Enter:
    1. wifi off
    2. net off

    Két profil közt odaképzelhetünk egy VAGY kapcsolatot. :C

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz S_xperia_S #106 üzenetére

    Ha Event/Battery full context-et adtál meg, akkor a profil beálíltásaiban (hosszú klikk a profilon) adj meg neki "cooltime"-ot, mondjuk egy órát! Így ha aktiválódott, egy óráig nem fog újra.

    Ha viszont State/battery context-et használsz, annak elvileg nem szabadna többször aktiválódnia (mondjuk 99-100% között).

    Azt nem értem, h az esemény miért történik meg többször egymás után, biztos vmi Android fícsör. :)

    (#107) S_xperia_S
    Én értem rosszul, vagy az Enter és Exit task ugyanaz? :F Ergó nem áll vissza az eredeti beállítás, nem jön ki repülőből.

    MÁS
    Megcsináltam azokat a dolgokat, amik korábban nem működtek. Most már változó időben jön ki az éjszakai módból, a wifi is müxik. Ha kell vkinek, felrakom.

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz andris811 #110 üzenetére

    Mert a beépített Tasker event-ek csak az alapértelmezett/gyári ébresztő órával kompatibilisek.
    Nem tudom, h a 3rd party ébresztő progik is csinálnak-e ilyen jelentéseket a rendszer felé, hogy a Tasker tudja érzékelni. :F

    Viszont ha a Sleep as Android az alapértelmezett, a gyári nem, esetleg az le is van törölve ÉS nem működik a Tasker beépített event, akkor ez van. Próbáld meg azokkal a progikkal, amiket támogat.
    Context/Event/3rd Party alatt találod őket.

    Vagy írj a google csoportba, h ilyenkor mi van.

    Sleep as Android-ból hamar kiábrándultam, miután egész éjjel be volt kapcsolva a képernyő és szívta az akkut. :N Egy hétig használtam, aztán rájöttem ez nekem felesleges.

    (#111) atillaahun
    Nem tíltva van, hanem még egyszerűen nem képes rá.
    Nézzünk pár példát...

    1. amikor 3 state van a profilban - mindegyik ÉS kapcsolattal összefűzve:
    csak akkor lesz aktív, ha mindhárom feltétel egyszerre teljesül - nem vagy az otthoni wifire kötve, kevés az akku, és nincs töltőre dugva.

    2. amikor 2 profil van, az ÉS kapcsolattal összefűzöttek egyben, majd a VAGY kapcsolatú feltétel egy másikban:
    két úton aktiválódhat - vagy kevés az akku és nincs töltőn VAGY nem vagy az otthoni wifi-n.
    Ugye a két profilnak egymáshoz semmi köze nincs tulajdonképpen, de logikailag ez ettől még megfelel egy VAGY kapcsolatnak, mivel az Enter task mindkettőnél ugyanaz.

    Nem tudom tisztában vagy-e a logikai kapukkal és hogy itt a VAGY kapcsolat nem azt jelenti, mint a magyar nyelvhasználatban. Vagyis a logikai VAGY-nál nem az van, hogy csak az egyik feltétel teljesülhet ahhoz, hogy az állítás igaz legyen -> "vagy ez, vagy az, mindkettő már nem lehet" avagy "vagy csokifagyit kérsz, vagy vaníliát". Viszont logikailag ez az un. "megengedő vagy" (ahogy a matektanárom mondaná...), vagyis ahhoz, h az állítás igaz legyen (a kívánt Task lefusson) ahhoz elég egyetlen feltétel teljesülése is -> vanilia fagyi vagy csokifagyi(, és lehet mindkettő is).

    hogy ha 15% alá megy az akksi és nincs bedugva a töltő, vagy nincs csatlakoztatva az itthoni WiFi-mhez, akkor
    Ezek alapján, ha jól értettem az eredeti célodat (mivel nem tagoltad eléggé a feltételeid), akkor te azt szeretnéd, hogy:
    ( kevés az akku ÉS nincs töltő ) VAGY ( nincs wifi )
    Ehhez meg tökéletesen megteszi az, amit írtam feljebb.
    Tehát ez esetben akkor is kikapcsolja a dolgokat, ha lecsatlakozik és akkor is, ha kevés az akku és nincs töltő. Ez két külön profil jelenleg, igen. Ez van.

    (#112) atillaahun
    Én speciel nem, mivel egyszerűbb a már meglévőt használni. :)
    (ezért nem csináltam auto sms választ sem nem fogadott híváshoz, mivel van rá alkalmazásom, aminek ráadásul nincs is memória rezidens része, ha nem fut)
    De persze lehet gyártani, van hozzá több leírás is neten. Vannak olyanok is, amik már felérnek a különálló progikhoz is.

  • Teasüti

    nagyúr

    A módosított profiljaim, projektekbe szedve:
    [link]

    Másold az SD kártyán a "Tasker" könyvtár "projects" mappájába a fájlokat! (Ha nincs, hozd létre!)
    Importálás:
    -Tasker beállításaiban kapcsold ki a Beginner módot,
    -Főképernyőn húzd le a fejlécet
    -nyomj hosszan a most megjelent házikóra
    -válaszd az "import" menüpontot

    Elméletileg minden működik benne.
    * Wifi automatika jól szuperál, ha szakad a kapcsolat, kikapcsolja akku kímélés miatt. Nem zavar már be neki, ha manuálisan ki/bekapcsolod.

    * Bluetooth automatika, kapcsolat vége esetén 3 perccel ezt is kikapcsolja, ha nincs új kapcsolat.

    * "Night" profilba implementáltam a változó profil vége időt, a "Check Night End" task számolja ki mindig, hogy mikor kell kilépnie Repülőből. ("Do The Night Calcs" függőség!)
    Wait paranccsal oldottam meg végül és ami még jobb, ha a telefon alszik, az nem zavar be a Wait parancsnak. Pent szerint - a fejlesztő - csinál egy "ébresztőt" a telefonnak, amikor lejár a várakozási idő, szóval addig tud aludni, utána meg feléled és fut tovább a Task.

    * Kicsit hozzáadtam néhol, kicsit felturbóztam, okosítottam itt-ott. Ami lényeges változás, hogy a Say parancsok külön task-ba lettek rakva, így ellenőrizhetővé vált, h hibátlanul lefutott-e a Svox parancs.

    * hozzáfűztem pár kommentet egy-két helyen. Igaz elsősorban még mindig saját magamnak címezve, h később is tudjam mit miért csináltam. Kérdezni szabad, ha belekavarodtok. ;)

    * az Offhook profilba /Telefon projekt/ beraktam egy parancsot, hogy rögzítse a beszélgetést az SD kárya DCIM mappájába call.3gp néven. Ezt csak tesztelés céljából raktam bele, azért tudjatok róla (nálam sajnos nem működik)!

    + egy Mozi task a Telefon projektben, amit egy parancsikonnal hívok meg az asztalról.

    + egy "Incoming call" profil a Telefon projektben, ami a hívó fél nevét mondogatja pár másodpercenként. Én nem használom, ezért nem is aktív, viszont jól jöhet még később.

    - dokkolás Task-okat eltávolítottam a függő változókkal együtt, nincs rá szükségem.

    És még vmi, az xml fájlokat mentés után módosítottam, kiszedtem belőle a privát url címem a Google naptárhoz, és kiszedtem az edzőm telefonszámát.

    Az időjárás meg Köpönyeg.hu rss-éből jön, Pécsre beállítva. Ezt a címet mindenki módosítsa magának, ahogy szeretné (Get Weather task)!

    A Google naptár részeknél a HTTP Get parancsban mindenki cserélje ki a saját privát url címére a linket. A ? utáni paraméterekről találtok infót a neten, a kulcsszó az API.

    A jövőben lehet nem lesz elérhető majd az előző link. Szúrja a szemem, hogy csak be van dobva a Public mappába. :) (akkor még nem rendeztem külön helyre a Tasker fájljait)

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz andris811 #115 üzenetére

    Nincs külön Event a szundira, sajnálom. Esetleg annyit meg tudunk csinálni, h ha fixen mindig ugyanannyiszor szundiztatod, akkor legyen egy számláló. És teszem azt csak a negyedik esemény után fog beszélni.

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz andris811 #118 üzenetére

    :C
    Hagytam filózz rajta kicsit. :K
    Az túl könnyű, h mindenkinek készre megcsinálom. :P

    (#117) andris811
    Egyébként ezt a Task elejére illeszted:
    1. Add variable %Count, value 1
    2. Stop if %Count < 4 (három esemény ez esetben -> ébresztő + 2 szundi)
    3. Clear variable %Count

    Majd a Goto parancsokat módosítani az új sorszámok szerint.

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz atillaahun #121 üzenetére

    Mindkettőre megoldás a változók használata. Ahogy arról szó volt feljebb is, annyi context-et használsz, amennyit szeretnél, csak nem egy profilban. Olvass vissza kicsit!
    Most az, h ez nem egy profillal valosítható meg jelenleg, hát annyi baj legyen!

    Én erre nem véletlenül használtam változókat (pl a %Docked), hisz így megkerülhető az az eset, amit írtál is az előtérbe kerülő tárcsázóval. Ha indítod a navit, vagy van vmilyen autós dokkoló profilod, igazán nem nagy ügy berakni egy változót. Aztán bejövő hívás profilban meg a változó értéke szerint eldől, h ki kell-e rakni hangszóróra, vagy sem.

    A programozásban az a szép, h több jó megoldás is lehetséges. Néha workaround-okkal, néha elegánsan, néha nem (tök jó, h pont egy gépész beszél erről :C ).

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz andris811 #123 üzenetére

    Helyes. :)

    A "hardver"-ben. Amúgy a Taskok a projekt nevéhez mérten vannak elrendezve (ha vki a logikát keresné...). Pl az Idő és Ébresztő projektek egymás nélkül nem működnek.

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz ERPY #127 üzenetére

    Jah csak tabletről vagyok, nehézkes szerkeszteni, így egyesével válaszolok. Tied a legnehezebb kérdés. :D

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz atillaahun #124 üzenetére

    Mi az, ami nem működik benne jól? :U Mert akkor arról értesítjük a fejlesztőt.
    Vagy ha te nem értesz eléggé hozzá, arról nem a program tehet.

    Andris
    Van már PS+? :Y
    Az ingyemest használtam Tasker előtt, de hamar kinőttem. :)
    Még gyerekcipőben jár sztem , egy-két hibajavítást én javasoltam benne. :B

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz ERPY #120 üzenetére

    Profile 1
    Context: wifi connected
    Task: stop (vagy vmi alibi feladat, ha nincs még ilyen profilod)

    Profile 2
    Context: Time 00:00 - 00:00 repeat every 10 mins
    Context: State/varible value %WIFI ~ off
    Enter:
    1. wifi on
    2. wait
    3. If %PACTIVE ~ *Profile 1*
    4. perform task "otthoni profil"
    5. Else
    6. wifi off

    Azt hiszem ez megteszi.

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz S_xperia_S #136 üzenetére

    Jah. Lásd feljebb atillaahun eseténél a nav programmal.

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz atillaahun #138 üzenetére

    Elsőre is úgy értettem, a dőlt betűs idézet azt hiszem az első hsz-odból való, mikor feldobtad a témát. :)
    De ha figyeltél, akkor volt még egy út, miszerint egy profilba beraksz két context-et, task-nak megadsz egy változót (ami azt fogja jelölni, hogy a két context érvényesült), majd egy újabb profil újabb context-ekkel az Enter task-ban megvizsgálja a változót, és értelemszerűen csak akkor fut le, ha érvényes. VAGY az első profil kapcsolja be a második profilt, ilyen lépcsős logikai feltételrendszerben. Pl az első profilban két context azt vizsgálja, hogy az akku lemerül-e és töltőre van-e dugva. Majd ha teljesülnek a feltételek, bekapcsolja a második profilt, ami azt vizsgálja, hogy otthon vagy-e. Logikailag ez egy ÉS kapcsolat a profilok közt, mivel egyrészt a második profilba berakod azt a Task-ot, ami elvégzi a végső feladatot, és ez csak akkor fog megtörténni, ha előtte aktiválódik mind a két profil.

    Illusztrálva:
    Első profil
    Context: battery 0-15%
    Context: not power any
    Enter:
    1. profile status "Második profil" set On

    Második profil (ami csak akkor aktiválódhat, ha az elsőben lévő két feltétel már teljesült; egyébként ki van kapcsolva)
    Context: wifi not connected
    Enter:
    1. wifi off
    2. net off

    Ezzel a módszerrel bármennyi context-et egymásba fűzhetsz és a ki/bekapcsolgatós módszerben még az a szép (a változóssal szemben), hogy a kiindulási helyzetben mindig csak az első profil van bekapcsolva, így kímélve az erőforrásokat. Ok-okozati összefüggések szerint megválasztva a context-eket, addig meg se vizsgálja a sorban következő profilokat, míg az az előtte lévők nem teljesülnek. (érdemes erőforrás éhség szerint növekedő sorrendbe rakni őket, gondolom ez érthető)

    Lehetne akár 3-at összefűzni:
    kicsi a töltés? -> rá van-e dugva a töltőre? -> wifire van csatlakoztatva? (mindegyik egy profil)
    És ha sorban mindegyik teljesül, akkor ez bizony egy ÉS kapcsolat a tagok közt, de csak az első profil fut állandóan.

    Remélem így már érthető, túl van magyarázva. :K

    szerk: de amúgy várható fejlődés a következő verziókban. Rajta van a TODO listán a 3 db state context.
    Amúgy csak ennyi dolga van a fejlesztőnek. ;)
    Ez a program csak jobb és jobb lesz. :K

    (#139) andris811
    630-ért, ez most vmi vicc? ;] Az már egy fél Tasker. :DD

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz atillaahun #138 üzenetére

    Jah az autós dologra: csak gondoltam hátha csináltál egy olyat is, ami azt figyeli, hogy az autóban vagy-e, és ez alapján indítja a navit, állítja be a hívást, fényerőt, bluetooth-t, vagy bármi mást.
    Mert ha van hasonló, akkor abba csak beraksz még egy Set variable parancsot, ami jelzi, hogy épp autóban vagy. Egy ilyen változó jól jöhet a többi profilhoz is, aminek az autózáshoz kell igazodnia (példánál maradva). Úgymint a kihangosításnak, vagyis a kihangosítós profil lefutás elején megvizsgálhatja a változót, ami ha érvényes, akkor bekapcsolja a hangszórót, ha nem, akkor nem. Vagy a számomra szimpatikusabb módszer, ha a hangszóró profil be sincs kapcsolva, amíg nem ülsz a kocsiban. Most, hogy mi alapján döntöd el, hogy kocsiban tartózkodsz-e éppen, azt meg már a fantáziádra bízom, ha ezt az utat választod.

    szerk: nálam ilyen volt a dokkolás Task, ami azt tudta, hogy többek közt beálílt egy %Docked változót. És a többi profil figyelembe vette ezt az értéket - mondjuk a "wifi automatika", ami leszakadt wifi esetén nem kapcsolja ki a funkciót, ha dokkolva van a telefon.

    De igazából ehhez már programozás alapismeretek kellenek, ezt el kell ismerni.
    Aki erre nem fogékony, annak ez átláthatatlan szenvedés eleinte.

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz mandras81 #143 üzenetére

    Ahham, látsz rögtön a lábléc felett egy halvány, széles felfelé mutató nyilat. :K Tudod mi a dolgod. :)

    Kár, hogy a beépítetteket nem lehet meglesni. :(

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz mandras81 #146 üzenetére

    Nem rossz, első olvasásra kissé zavaros. :B
    Nekem egy kicsit ágyúval lövünk verebekre esetének tűnik. :)
    Tényleg megéri a ráfordított időt? Mi a tapasztalatod? Ha jól olvastam az eredeti cikkben, akkor meg lehet figyelni a forgalmat és az akku használatot is - százalékosan mekkora spórolás érhető el? Néhány megáért nem biztos, hogy átrágnám magam rajta, ellenben az akkuidő már jobb kérdés. :K

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz ERPY #150 üzenetére

    Le tudnád írni, karakterre pontosan, h milyen parancsok vannak a profilokban?
    Vhogy úgy, ahogy én szoktam:

    Profil neve
    Context: (elérési út/név) [feltételek és paraméterek]
    Enter task:
    1. (pl. Variable Set %var to 1 if %pos ~ *home*)
    2.
    ...
    Exit task:
    1.
    2.
    ...

    Mert így nem elég exakt, szintaktikai vagy szemantikai hiba is okozhatja, miközben logikailag akár helyes is lehet.
    (pl a %WIFI értéke nem lehet "OFF", mivel kisbetűket ad vissza. És Tasker-nél ez nem mindegy.)

    Vagy exportáld a profilt és töltsd fel ide!

    Egyébként majdnem biztos vagyok benne, hogy csak vmit elhibáztál, mivel ez egy teljesen hétköznapi feladatnak tűnik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák