Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cinemazealot

    addikt

    válasz s3toraph #23361 üzenetére

    A programozás (relatíve modern) hajnalán (tehát már a lyukkártyás, lyukszalagos éra után) nem nagyon létezett IDE, csak szövegfájlokban megírt forráskód és compiler (fordító). Ha a fordító nem natív (gépi) kódot csinált (tehát pl. Windows esetében .exe vagy .com állományokat), akkor jött még a futtató is, ilyen pl. a Java a maga virtuális gépével, ami a .java forráskódokból fordított .class fájlok futtatásához kell. Az IDE csak egy a fejlesztést kényelmesebbé tevő környezet a maga syntax highlighting-jával, előfeldolgozójával/előfordítójával és hibajelzőjével stb. Java (és még néhány nyelv esetén) a hibákat meglátod akkor is, amikor parancssorból fordítod a programjaidat.

    Ahhoz viszont, hogy Te a Pi-n fejlessz, nem feltétlenül kell átdugdosni minden perifériát vagy a fájlokat állandóan másolgatnod. Bekapcsolod rajta az SSH-t, PC-n bejelentkezel rá (Windows alatt PuTTY-tyal) és már ott is a parancssorod, ahol egy helyi szövegszerkesztővel (pl. a Midnight Commander F4-ével) szerkeszted a forráskódot, abból kilépve meg fordítod és futtatod.

    Egyébként a fent leírt Java fordítás/futtatás pontosan ugyanebben a formában működik Windows alatt is. Ha már fent van a NetBeans a gépeden, akkor van JDK-d is (elvégre maga a NetBeans is egy Java alkalmazás), tehát elvileg ki is tudod próbálni. :K

    A Linuxtól pedig nem kell félni. Én is Windows-on szocializálódtam és csak az utóbbi 2-3 évben foglalkozom vele intenzívebben, de már most jobban szeretem a Windows-nál. :B

    (#23359) petya220
    A Java egy nagyon szigorú, de nagyon szép nyelv. Épp ezért sokan utálják is. :D De pont ezért nagyon szerethető is. Ha túlléptél az objektum orientáltság Java-féle egzotikumain, akkor nagyon könnyen lehet benne programozni. Azt viszont tudni kell, hogy nem az erőforrás hatékonyságáról híres nyelv.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák