Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • krx21

    nagyúr

    válasz Piftuka #7508 üzenetére

    "Alkalmazása a tévékben az utóbbi évek, vagy évtized legnagyobb innovációja."
    Bocsi, nem támadás képpen, de ezen elmosolyodtam... Szerintem semmilyen innováció nincs itt, csupán pár dolgot tettek egy most is folyamatosan változó szabványba. Ami persze jó nekünk. De ez már mind régi dolog, a 10bit-es színmélység stb... Valamint a sötét és világos részletek a kameráknál kezdődnek. A kamera tulajdonsága a HDR. TV-nél egy felvett név, sőt előbb voltak ilyen matricák a TV-s dobozokon, mint ahogy elkészült volna a HDR10 szabvány. Innen is látszik, hogy a marketing erősebben dominál, mint a tényleges műszaki tartalom.
    Szerintem egy jó kontrasztú OLED esetében az SDR és a HDR között nincs olyan nagy különbség mint amit a marketing sugall. Ennek az összehasonlítása közel sem olyan egyszerű, mert eleve a TV más beállításokkal dolgozik HDR esetén. Én nézegettem elég sok HDR-t a YouTube-on a B6-al, amit úgye nem Hdr-ben játszik le a B6. Valamint ezek közül sok megvan pendrive-on is... Addig állítgattam a SDR sémát a HDR-hez képest,hogy összehasonlítva, bizony nem sok különbség van, pláne összhatás tekintetében. A kontraszt és a fényerő beállítás kérdése, a 10bit hiánya kérdés csak, bár SDR-ben is működik szerintem. Valamint a részleteket szintén úgyhogy ott vannak...

Új hozzászólás Aktív témák