- Kábeleket és csövezést rejtő "kirakatház" a GameMax logójával
- Felvarrták az Arctic rackmount rendszerekhez szánt CPU-hűtőjének ráncait
- Háromféle kivitelben, és nem kis kapacitásokkal jönnek a Micron 6550 ION SSD-i
- Már a Samsung sem szolgálja ki modern AI lapkákka Kínát
- Havazáshoz igazított kiadás kap a Steam Deck OLED
-
PROHARDVER!
OLED Televíziók - témaösszefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
veterán
Itt van még egy 2014-es cikk.
[link]Nem mai, de még ide illik.
Egyébként tényleg rövid és tömör, lényegre törő leírás.😃
A Kodak szabadalomról a wikis cikkben is lehet olvasni, amit linkeltem. És érdekes, hogy pl a Sony volt az első, aki oled tv-t csinált. Ezt pl nem tudtam. -
Plebi
senior tag
válasz ImACeltic #23590 üzenetére
Igen házhoz jöttek. Hozták az új panelt majdnem akkora dobozban mint a TV-é. Rárakta egy sík felületre, lepattintotta a hátsó műanyag védőburkot. Ami megmaradt az a hangszórók, tápegység és a "tv modul" Az új panelen csak a saját vezérlője volt, a többi ment vissza, meg a hátlap és kész. Kb 40 perc lehetett.
Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5
-
janos666
nagyúr
válasz Locutus #23532 üzenetére
Ha nem javul idővel, mondjuk 20 óra használat, vagy 4-5 óra "kényszerjáratás" (HDR tesztábrás "felfűtés") + esti pihenés után se változik, még a manuális pixelfrissítő sem okoz érdemi változást (még ha nem is azonnal egyértelmű javulást, de legalább változást), és észrevehető néha normál használat közben, akkor szerintem igen, írj/hívd a szervizt, legfeljebb nemet mondanak a csere igényre.
Amúgy lehet, hogy félretenném inkább a dolgot, ha gyakorlatilag sohasem zavar, lehet hogy később keletkezik pár pixelhiba, ami önmagában még nem garis, és akkor kapóra jön hogy ez is ott van és van mivel legariztatni. Annak idején ugyan így voltam a Pana G30 plazmám zajos felső csíkjával, ami csak tesztábrán látszott (meghagytam, hátha később be is ég, vagy pixelhibás lesz, netán idővel romlik a fekete, mint a 20-as széria csinálta, de azóta is úgy van, már az 5 év gari is lejárt róla, soha senkit nem zavart a csík, mert film/játék alatt nem látszik).
Szerk.: Hopsz, privát válasz lett volna privátra, de már mindegy, itt marad.
[ Szerkesztve ]
TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."
-
xerobyte
aktív tag
Sziasztok!
Beszállnék én is az OLED vagonba, segítenétek?
Gondoltam megvárom a 2019-es modelleket és ha lesz HDMI 2.1 + új panel, akkor kiülöm, de jelenleg azt látom, hogy nem éri meg várni, mert gyakorlati haszna a HDMI 2.1-nek nem lesz az én esetemben, hiszen 4K@60-at a 2018-as modellek is tudnak és új panel pedig nem lett az idei OLEDekben.
Kb. 4-5 éves csereciklusban gondolkozom, a felhasználás pedig: film és sorozat (elérhető legjobb minőség), konzol (tehát majd 2020-ban a PS5-öt is erre a TV-re fogom kötni).
Végignyaltam minden tesztet, de nem lettem közelebb a döntéshez (65 colos árakról írok majd).
- A Sony AF8-nak túl magas az input lagja: majd 50ms (egyébként volt már 650, sokáig ezt akartam választani a mozgásmegjelenítés miatt)
- A Sony AF9 nem éri meg a felárat, mert 1milla és akkor kiülöm a C9-et
- A Pana FZ800 jónak tűnik a vakteszten is, de ott nincs dolby vision (4-5 év miatt a dinamikus HDR-t nem engedném el, ha már ennyibe kerül)
- Philips: magával a márkával vannak fenntartásaim + olyan semmilyennek érzem a 803-ast
- és akkor nyilván a C8: sok hír a bandingről, illetve itt a fórumon is a meggyőződés, hogy rossz értelemben válogatott panelek vannak. Elég hepciás vagyok az 'akadozás'-ra és a leírtak alapján félek, hogy csalódnék a w828 bravia után. Ahogy nézem az árakat, elképzelhető, hogy 700 alá benéz és akkor érdemes lenne meghúzni a ravaszt...Mit gondoltok erről, mit hagyok ki, mit reagálok túl, mit tanácsolnátok?
-
Locutus
veterán
válasz xerobyte #23606 üzenetére
Azért ezzel vigyázz, mert 4K60 megy ugyan, de csak RGB 8 biten SDR-ben, vagy ha HDR-t is akarsz 10biten, akkor már csak 4:2:2-ben.
Szóval a mostani felhasználhatóság mellett is már előnyt jelentene a HDMI 2.1. Ugyanakkor meg kell várni még a videókártyákat is, amik ezt támogatják.Amúgy (bármilyen) LCD után kb kizártnak tartom, hogy csalódj az OLED-ben. Az igaz, hogy nem tökéletes ez se, de messze kevésbé zavaró hibákat produkál, mint az LCD-k.
Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html
-
Joshi
titán
válasz xerobyte #23606 üzenetére
Ha játékra is használnád a tévét, akkor szerintem van értelme a HDMI 2.1-nek főleg hosszabb távon. Az OLED panel nagyon kis léptékben fejlődik, szóval erre nem érdemes alapozni. Viszont azt is tudnod kell, hogy a 2019-es modellek év végéig biztosan drágák lesznek, már csak a HDMI 2.1 miatt is. Ha árérzékeny vagy és hajlandó vagy várni míg év vége fele akciózzák a 2019-es LG OLED-et, akkor egyértelműen azt ajánlom. Ha most akarsz OLED-et, akkor egy B8 vagy C8 a te tévéd, már csak az input lag miatt is.
Volt itt a fórumon aki azt mondta, hogy neki nem felelt meg mozgásban az LG ezért Sony-t vagy Panát vett már nem emlékszem. Sony tévé után lehet hogy más lesz az LG mozgása, élőben meg kellene nézned.
[ Szerkesztve ]
-
renatto
őstag
válasz xerobyte #23606 üzenetére
Banding bárhol lehet, de ha jól emlékszem itt majdnem mindenki aki panaszkodott az B8-as tulaj volt. A C9 azért érdekes lehet a HDMI 2.1 miatt, ha nem is most de 1-2 év múlva biztos jól fog jönni legkésőbb (mint ahogy a DV-t is írtad). Azt is vedd számításba, hogy a C9 nyitóára bizonyosan 1 millió körül vagy inkább felette lesz és az pár hónap alatt fog esni elég sokat, míg a C8 és a többi 2018-as OLED már a kifutó árra esik be ezzel párhuzamosan. Szerintem várd meg az idei tévéket és pár tesztet, hogy kiderüljön mennyivel is jobbak (vagy sem) a 2018-as tévkénél, közben kiderülnek az új árak és a régiek árai is lentebb esnek, így talán könnyebb lesz dönteni. Ez durván április-június.
KLIPSCH - 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monolith 12 THX Ultra - Yamaha RX-A2080 Epson TW9400 4K HDR - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15
-
daneel_hu
addikt
A SONY-nak és a PANA-nak vagy bárminek(!) a mozgása abban az esetben jobb az LG-nél, amennyiben valaki számol az interpolációval. (tehát bekapcsolja a tévén)
Számomra minden interpoláció elfogadhatatlan, így részemről nem rossz választás az LG.
Ha valamit - tényleg - bekapcsolok, az a BFI. Viszont ebben elméletben jobb az LG a SONY-nál.A fentieket = a korrektség kedvéért.
A másik dolog, hogy volt 2016-os LG-m, a 2018-asok hatványozottan szebben interpolálnak, mint a 2 évvel ezelőttiek. (2017-est nem láttam élesben)
Ettől függetlenül nem játszik az interpoláció, mert ha alacsony fokozatra teszem akkor nincs nagy különbség a kikapcsolt állapothoz képest, ha erősre állítom akkor pedig szappanozik. = (elfogadhatatlan)[ Szerkesztve ]
-
Joshi
titán
-
nagyúr
Ez igaz... bár szerintem az LG sem vészes... én 2/2-vel használom a 24p forrásokra... és nem látok szappanozást vagy anomáliákat, és viszonylag jól "kisimítja", nyilván semmi sem tökéletes.
24p felett, pl 50i tévé adás meg ilyesminél voltak artifactok és problémák, így tévéadásra kikapcsolva jobb... de oda meg általában nem is kell ügye.
Szóval igen... a nonpluszultra popikinyalós érzés a Sony... de az LG meg a többi is ott van pár hajszállal mögötte.
Szerintem összegészében ár értékben még mindig az LG az ideális vétel.
Van Netflix DV, támogatja a HDR forrásokat, konzolokhoz kíváló... filmekre is jó, és a TV adásokat is tűrhetően hozza minőségben (ha a forrás is az).
A menü és a smart kezelhetősége meg verhetetlen.Én még mindig azt mondom a legolcsóbbat kell megvenni, ha csak nincs valami nagyon nagyon specifikus ok amiben az adott másik jobb.
Ha +10%-on belül megkapható egy nagyobb kategóriás (B8 vs C8 pl) vagy másik Sony/Pana alternatíva, és főleg a filmezés/sorozatozás a cél, akkor érdemes arra menni.[ Szerkesztve ]
Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m
-
alaves
addikt
válasz janos666 #23604 üzenetére
"4-5 óra "kényszerjáratás" (HDR tesztábrás "felfűtés")"
Mondjuk, ha az első bekapcsolásnál (illetve, ha a felhasználó nem kérte akkor még pár bekapcsolásig pl.100 óra üzemidőig) felajánlotta volna a TV (erősen ajánlott megjelöléssel), akkor lehet hogy sokaknak nem égett volna be a panel.
Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]
-
nagyúr
válasz alaves #23617 üzenetére
Én nem járattam be, elkezdtem használni vegyesen szépen... HDR film, konzol játék, TV és stb.
Nem égett be...Szóval ez túl van szerintem picit misztifikálva, még ha van is valóságalapja.
A kulcs a vegyes teljesképernyős (lehetőleg) használat.Ami esetleg célszerű lehet, az első pár nap/hét után lefuttatni egy manuális pixel refresh-t, és kb ennyi.
[ Szerkesztve ]
Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m
-
janos666
nagyúr
Tippre viszont, ha úgy adnák el az OLED-eket, hogy mindig fixen be lenne kapcsolva az 50/50% BFI, akkor viszont az emberek >90%-a egyszerűen hozzászokna az első pár napban, és nem is menne a nyafogás, hogy kell-e BFI.
A CRT-k is mindig villogtak, a PDP-k is, ha akartad, ha nem.
Egész addig senki meg sem kérdőjelezte a dolgot, míg nem jött az LCD a képtelenségeivel, hogy ha akartad sem tudott villogni (LED háttérfény előtt még nem is lett volna olyan egyszerű), mint előtte minden értelmes mozgókép megjelenítésre szánt eszköz (filmtekercses vetítőgép is beleértve).
Megszokták az emberek a kényelmesebb, de rosszabb dolgot. Többek közt azért, mert a marketing egyenesen belenevelte az emberbe, hogy "az LCD-nek előnye az, hogy nem villog" (hosszabb távon lehet, hogy kényelmeseb ez a szemnek, viszont egy excel táblázattal ellentétben senki nem mondja, hogy bámuld napi 8 órát megállás nélkül a TV-t).
Egyébként ugyan így eladták párszor az LCD marketingesek azt is, hogy jobb is, ha csak 1000:1 az IPS panelek kontrasztja, mert az is csak fárasztja a szemet, ha túl kontrasztos a kép (megint csak Gizi az exceltábla előtt napi 8 órában melóban, fekete-fehér rácshálót bámulva mereven, azt se tudva hol kell lehúzni a háttérfényt a kontraszt helyett, mindig a gyár alapbeállításon üzemel a melós monitor).
Nem tudom, hogy valaha sikerült-e előrukkolni bármi ötlettel, hogy miért jobb az inhomogén kijelzőpanel, mint a homogén. Nem emlékszem egyre se, ami bekerült volna a köztudatba. "Éberen tart, nem alszol el az unalmas homogén fehéret bámulva, ilyenkor is gyönyörködhetsz a színekben".
Azt is sokszor el tudták adni, hogy miért jó az erősen szemcsés látványú, gyöngyházfényben csillogó vastag kemény AR bevonat. Védi a kijelzőt, nem karcolódik olyan könnyen, és nem olyan fontos a redőny/függöny.[ Szerkesztve ]
TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."
-
Hubba12
senior tag
válasz FollowTheORI #23618 üzenetére
En is igy jarotom most be vegyesen youtube god of war stb Minden tobb oras hasznalat utan le nyomtam egy pixel frissitest. Ez a tv bamulatos. Legutolso tv egy 3d-s egyszeru valami volt. Ez egy mas vilag minden cent megerte.(lg b8) egyenlore a kep se olyan mint az itt egy ket elo fordulo darab sehol sem vilagosabb mint mashol a kep
[ Szerkesztve ]
Csak az ASUS!
-
ImACeltic
őstag
Tegnap délután felhívtam az LG-t a fél oldalt világos B8-am miatt, azt mondták, hogy 24 órán belül keresni fog egy szerelő, hát ez nem jött össze. Várok holnap után délutánig, utána rájuk csörgök még egyszer, ha addig nem keresnek.
Gamer(PS5, PC), sport fan.
-
Ijk
nagyúr
válasz janos666 #23619 üzenetére
Mert zavaró ha közvetlenül hasonlitod vibralas mentes képhez. És a legtöbb ember 10-15 éve nem látott mást mint sample and hold megjelenitot. Egyébként sem gond a többségnek az eye tracking blur, vagy egyébként is benyomjak az interpolaciot valamilyen fokozaton.
Egyébként emlékszem hogy marketingeltek az lcd-ket, és hiába volt hype, első lcd-t nézve alig vártam hogy visszauljek a flatron crt elé. Értékelhető minőséget a 21"-os samsung 214t-m nyújtott, és valahogy mai napig nem sikerült azt a szintet elhagyni, csak felbontasban érték utol a crt ppi-jet. De én sem szívesen neznek napi 8 órában még 100hz-es crt sem, nemhogy 60-ast. 2-3 órát még elviselnem. Viszont mozgókép megjelenitoknel badarsag volt elhagyni az impulzusost./人◕ ‿‿ ◕人\
-
Joshi
titán
24p filmnél valamit el kell követni hogy élvezhető legyen, vagy BFI vagy Interpoláció. Én még mindig inkább az utóbbit alkalmazom, persze csak módjával. Plazmánál is vibrált a BFI, de ott talán nem annyira mint OLED-nél. Mondjuk sötét jelenetnél OLED-en is jó, de világosnál kicsapja a szememet. És igazából pont ez a gond, hogy ebből a szempontból nagy a "kontraszt".
-
alaves
addikt
válasz ImACeltic #23623 üzenetére
Fel fog hívni a szerelő, csak sok a munkájuk, lehet hogy lesz az 72 óra is (nálam is így volt), de rendben lesz a dolog.
Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]
-
daneel_hu
addikt
Nekem az a tapasztalatom, hogy bármilyen nüansznyi különbségtől sokkal-sokkal többet számít a képméret. (olednél is)
Tehát ha valahogy szert tehetnek értelmes módon egy 77C8PLA-ra, akkor nem érdekelne, hogy a készülék x paraméterében elmarad más gyártó tévéitől. (természetesen amennyiben azok kisebb méretűek) -
Joshi
titán
Bocs plazmánál alapban vibrált a kép a techből adódóan , a BFI az LCD-nél lett behozva a mozgásfelbontás javítására? Na mind1, a lényeg hogy a vibrálás nagyon nem jó függetlenül attól hogy egyeseknek nem annyira zavaró. Nem véletlen hogy monitoroknál is elhagyták a PWM vezérlést.
-
Ijk
nagyúr
-
Tulku
veterán
Na én a CRT-n tettem magam lapátra egy életre...megvettem egy Philips pixel plus TV-t (82cm, 16:9, 100 Hz) és mikor bekapcsoltam az interpolációt és kisimult a kép, akkor megnyílt számomra egy új világ....mert én a fűrészfogas képektől agyf...t kaptam anno...
Igen, OLED-nél a bekapcsolt mozgásjavítás mos...látom én is, de ki nem kapcsolnám soha...svenkelésnél az a fűrészesség mindennél rosszabb szerintem, annak kiküszöbölésére mindent elviselek...
Nekem az OLED egyébként sem a felbontásról szól, hanem a természetes képmegjelenítésről...ha az LCD mondjuk a CD, akkor abban a kontextusban nekem az OLED a bakelit lemez...még ha ki is nevetnek sokan e miatt...
-
Ijk
nagyúr
Nem tudom milyen fűrészességről beszélsz, svenkelésnél legfeljebb darabos a kép 24p-n, az is nagyritkán fordul elő és kifejezetten ha az ember szándékosan figyeli. Nyilván BFI vagy impulzusos megjelenítő valamennyit kozmetikáz a darabosság érzeten, de egy sample and hold megjelenítőn sokkal zavaróbb.
/人◕ ‿‿ ◕人\
-
-
Joshi
titán
Tulajdonképpen a 24p egy agyf_sz, lehetetlen tévé készülékeken normálisan megjeleníteni. Persze érti mindenki hogy mozi hatás, de otthon nem akarunk mozi hatást. Én biztosan nem. Moziban fel sem tűnik hogy ennyire kevés fps van, de otthon tévén már nagyon is.
[ Szerkesztve ]
-
Ijk
nagyúr
Semelyiket, 40"-os monitorom is elég nagy, ha átköltözöm valószínűleg vissza kell lépni 32"-ra, mert nem lesz helyem. 55"-nak meg most sem lenne. Tv-t kanapéból nézem, a monitort az asztalnál, nekem nem mosható össze abszolút a kettő. Monitorból tökéletes a sample and holt, tv-ből csak impulzusos vagy jó bfi-s jöhet szóba. Esetleg 100" felett hajlandó lennék kompromisszumokra, de ott is egy idő után jó eséllyel elkezdenék lehetőségek után kutatni ahogy túllendültem a rózsaszín ködön.
OLED egyelőre alkalmatlan monitornak, de legalábbis igen nagy kompromisszumokkal használható, ha nem akarod 2-3 év után kukázni.
24p meg nálam alapfeltétel, múltkor valami sorozatot 50i-ben szereztem be, borzalmas volt, filmeknél meg teljesen elképzelhetetlen számomra a magas képkockaszám. Talán természet-dokumentumfilmeknél és sportműsoroknál azt mondom tényleg minimum 60 képkocka kell, de minél több, annál jobb./人◕ ‿‿ ◕人\
-
Tulku
veterán
Fűrészfognak hívták akkoriban a német szaksajtóban a darabosságot...ennyi...
Joshi: Érdekes egyébként....mindenki aki beült a pixel plus elé anno, azt nyilatkozta, hogy úgy néz ki, mint egy szappan opera , nem érzi, hogy moziban van, inkább olyan home made jelleget lát...én ott értettem meg a "mozi hatás" lényegét...nyilván a 24 képkocka/másodperc darabossága hiányzott nekik...na nekem nem....
[ Szerkesztve ]
-
#72042496
törölt tag
válasz polonic #23640 üzenetére
Igen, a BFI az amit írsz. Fekete képkockákat illeszt a jelbe, hogy folyamatosabbnak tűnjön a mozgás. Csak emiatt valamennyire vibrál a kép, és csökken a fényerő (SDR-ben utána lehet állítani). A panel frissítési frekvenciáján és az algoritmuson múlik, hogy milyen a végeredmény.
Az interpoláció azt jelenti, hogy a tévé köztes képkockákat számol és azokat illeszti a jelbe. Ezzel is folyamatosabb a mozgás, csak képhibák, illetve szappanopera-szerű hatás jelentkezhet. Az algoritmus itt is meghatározza, hogy a mellékhatásokat mennyire lehet észrevenni.
Ha a tévé támogatja őket, akkor a menüben az egyes bemenetekre külön-külön kapcsolhatók ezek. Mindegyik gyártó más elnevezést használ. LG-nél az interpoláció De-judder, a BFI pedig Motion Pro néven fut. (Van egy De-blur is, az nem tudom, mit csinál. Nem vettem észre különbséget mikor állítgattam, bár két percnél többet őszintén szólva nem is foglalkoztam vele. A zinternet szerint ennek magas, 60 FPS framerate-től van hatása.)
[ Szerkesztve ]
-
Partz
senior tag
A Philips is bemutatta a 2019-es 804/854 oled tévéit. Összességében az összes nálunk kapható oled tévé Dolby Vision/Atmos támogatást kap idén. A Panasonic, Philips a hdr10+ formátumot is támogatja.
-
Khaosz55
addikt
Ma bementem MM ben kíváncsi voltam van-e LG, Pana és Sony Oled amit kinéztem, mondom ha van majd hozok 1-2 anyagot megnézem. 4K, HDR, 1080i, 1080P anyagokat karom megnézni.
Eladóval beszélgettem. Hát ő nagyon a q-ledre akart rábeszélni. Gondolom felejtsem el a francba a qledet nem ?
Mondtam neki, ha kicsit felhősödik vagy sötét szobában a fekete nem vak fekete akkor ne is mondja nekem a qledet. Mondta megközelíti qled fekete az oledet feketét. Persze de mennyire ? -
-
xerobyte
aktív tag
Egyébként a CES-s hírekből nekem az jött lett, hogy csak az LG hozza be idén a HDMI 2.1-et (full fat), ez igaz? Ti sem találtatok mást? A Sony-n meglepődtem, hogy ezt kihagyják.
-
nagyúr
válasz xerobyte #23648 üzenetére
Még nem tudni... Samsung is behozhatja.
Amúgy nyilván minden cégnek más a fejlesztési politikája meg ciklusa... tippre az LG sokkal gyorsabban dolgozik, validál és tesztel ki valamit (meg tervez), ezért tudták megcsinálni időben.
Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest