-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Travolta76
csendes tag
Sziasztok!
Remélem elfér itt....
Projekt módosítása miatt eladásra kínálok egy 3D nyomtatott YoRadio házat, 2.8"-as LCD-hez SD nyílással, 2 enkóderes támogatással. Dobozon belül több rögzítési lehetőség is található, így szinte bármilyen kialakítással összerakható.
Ára 3500 jó magyar forint.Szintén eladó egy all-in YoRadio modul 1,8" kijelzővel, 1 enkóderrel, PCM DAC-kal és egy pici erősítő modullal.
Csak két hangszóró és táp kell neki meg egy külső antenna és már szól is a kedvenc rádió állomásod. De a jobb minőség érdekében inkább ajánlott a vonalszintű kimenetet külső erősítőre kötni.
A panelen még a KaRadio felirat található, de már az említett szoftvert tartalmazza.
Ennek ára 15e ft.Érdeklődni itt vagy akár privát.
Posta vevő terhére mindkét esetben megoldható előre utalás után.
-
szjoci
őstag
-
JohnnyX
őstag
Szia!
Pont elég.
-
szjoci
őstag
Sziasztok!
Ha egy kijelző és mindenféle kezelőszerv nélküli yoradio-t szeretnék csinálni (gyakorlatilag ESP32-S3 + PCM5102A DAC), akkor csak a myoptions.h-t kell úgy konfigolni, vagy van egyéb teendő is? Kérdem ezt úgy, hogy a programozás nem az én műfajom...

-
Directors
senior tag
Szia!
Sikerült, magyar is lett. Köszönöm!
Egy probléma van, hogy a korábbi csatorna listát nem tudom hozzá adni.
Ez mi miatt lehet ?(Ja igen, én kompletten az egészet feltöltöttem. Egyedül a myoptions fájlt cseréltem. Előtte próbáltam csak magukat a fájlokat cserélni, de úgy is hibába futottam.)
-
JohnnyX
őstag
Plusz még valami.
Megpróbáltam az elejéről az egészet.Egyszerűen nem találtam hogy hova kellene beilleszteni ezt a szöveg részt. [kép]
Miért nem látom ezt ? " sprintf(_buffordate, "%2d %s %d", network.timeinfo.tm_mday,mnths[network.timeinfo.tm_mon], network.timeinfo.tm_year+1900); strlcpy(_dateBuf, utf8Rus(_buffordate, true), sizeof(_dateBuf));"Szia!
Elég rövidnek találom e fájl tartalmát.
Nem beilleszteni kell, hanem kicserélni.
Innen töltsed le a display cpp fájlt (nem nyitottam új mappát neki), cseréld ki a meglévővel, jónak kell lennie.
Visszajelzést kérnék majd sikeréről. -
Directors
senior tag
Gratulálok a yoradiohoz.
Belefutottam már a térerő kijelzős anomáliába én is, mert mindenki átsiklik a Quick start 3-4-es pontokon, feltöltéskor Erase All Flash legyen Enabled.
Plusz még valami.
Megpróbáltam az elejéről az egészet.Egyszerűen nem találtam hogy hova kellene beilleszteni ezt a szöveg részt. [kép]
Miért nem látom ezt ? " sprintf(_buffordate, "%2d %s %d", network.timeinfo.tm_mday,mnths[network.timeinfo.tm_mon], network.timeinfo.tm_year+1900); strlcpy(_dateBuf, utf8Rus(_buffordate, true), sizeof(_dateBuf));" -
Directors
senior tag
Gratulálok a yoradiohoz.
Belefutottam már a térerő kijelzős anomáliába én is, mert mindenki átsiklik a Quick start 3-4-es pontokon, feltöltéskor Erase All Flash legyen Enabled.
Köszönöm!
Átállítottam és újra feltöltöttem a programot.
Én nem tudom mit rontottam el megint, de most meg az ékezetes betűk nem jelennek meg. Pedig csak a beállításokat módosítottam amit írtál.
-
sajtos365
tag
Gratulálok a yoradiohoz.
Belefutottam már a térerő kijelzős anomáliába én is, mert mindenki átsiklik a Quick start 3-4-es pontokon, feltöltéskor Erase All Flash legyen Enabled.
-
Directors
senior tag
Próbálj meg mindent előről tisztán: telepítsd újra ESP32 Espressif systems 2.0.17 verziót, készítsd el újra a myoptions.h fájlodat a generátorral itt, töltsd le újra innen a yoradiot.
Néha egyszerű fatális hiba is okozhat zűrt, ha rossz boardot választottál mint ami van pl. ESP32 Dev modul vagy ami kel. Írj vissza ha sikerült.
Sikerült, köszi!

Csak a yoradiot kezdtem el előről módosítani a fájlait.
Amúgy szerintem a generátorral rontottam el korábban, hogy nem nyomtam rá az orosz nyelvre.
Ilyen most. [kép]
Jobb alsó sarokba hogyan lehetne módosítani a térerő kijelzését ? -
sajtos365
tag
Próbálj meg mindent előről tisztán: telepítsd újra ESP32 Espressif systems 2.0.17 verziót, készítsd el újra a myoptions.h fájlodat a generátorral itt, töltsd le újra innen a yoradiot.
Néha egyszerű fatális hiba is okozhat zűrt, ha rossz boardot választottál mint ami van pl. ESP32 Dev modul vagy ami kel. Írj vissza ha sikerült.
-
Directors
senior tag
-
sajtos365
tag
Köszi!
Át is írtam azokat a fájlokat amiket írt, ám nem lett jó. Le se fut a program.
Mit csinálhatok rosszul ?In file included from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\displayILI9341.h:26,from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\dspcore.h:24,from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\core\display.h:9,from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\core\display.cpp:5:C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\conf\displayILI9341conf.h:28:20: error: redefinition of 'const ScrollConfig apSettConf'const ScrollConfig apSettConf PROGMEM = {{ TFT_FRAMEWDT, 240-TFT_FRAMEWDT-16, 2, WA_LEFT }, 140, false, MAX_WIDTH, 0, 4, 30 };^~~~~~~~~~C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\conf\displayILI9341conf.h:27:20: note: 'const ScrollConfig apSettConf' previously defined hereconst ScrollConfig apSettConf PROGMEM = {{ TFT_FRAMEWDT, 240-TFT_FRAMEWDT-16, 2, WA_LEFT }, 140, false, MAX_WIDTH, 0, 4, 30 };^~~~~~~~~~C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\core\display.cpp: In member function 'void Display::_apScreen()':C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\core\display.cpp:189:87: error: 'apTitleConf' was not declared in this scopeScrollWidget *bootTitle = (ScrollWidget*) &_boot->addWidget(new ScrollWidget("*", apTitleConf, config.theme.meta, config.theme.metabg));^~~~~~~~~~~C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\core\display.cpp:189:87: note: suggested alternative: 'apNameConf'ScrollWidget *bootTitle = (ScrollWidget*) &_boot->addWidget(new ScrollWidget("*", apTitleConf, config.theme.meta, config.theme.metabg));^~~~~~~~~~~apNameConfIn file included from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\displayILI9341.h:26,from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\dspcore.h:24,from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\core\display.h:9,from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\core\sdmanager.cpp:5:C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\conf\displayILI9341conf.h:28:20: error: redefinition of 'const ScrollConfig apSettConf'const ScrollConfig apSettConf PROGMEM = {{ TFT_FRAMEWDT, 240-TFT_FRAMEWDT-16, 2, WA_LEFT }, 140, false, MAX_WIDTH, 0, 4, 30 };^~~~~~~~~~C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\conf\displayILI9341conf.h:27:20: note: 'const ScrollConfig apSettConf' previously defined hereconst ScrollConfig apSettConf PROGMEM = {{ TFT_FRAMEWDT, 240-TFT_FRAMEWDT-16, 2, WA_LEFT }, 140, false, MAX_WIDTH, 0, 4, 30 };^~~~~~~~~~In file included from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\displayILI9341.h:26,from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\dspcore.h:24,from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\core\display.h:9,from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\core\config.cpp:4:C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\conf\displayILI9341conf.h:28:20: error: redefinition of 'const ScrollConfig apSettConf'const ScrollConfig apSettConf PROGMEM = {{ TFT_FRAMEWDT, 240-TFT_FRAMEWDT-16, 2, WA_LEFT }, 140, false, MAX_WIDTH, 0, 4, 30 };^~~~~~~~~~C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\conf\displayILI9341conf.h:27:20: note: 'const ScrollConfig apSettConf' previously defined hereconst ScrollConfig apSettConf PROGMEM = {{ TFT_FRAMEWDT, 240-TFT_FRAMEWDT-16, 2, WA_LEFT }, 140, false, MAX_WIDTH, 0, 4, 30 };^~~~~~~~~~In file included from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\displayILI9341.h:26,from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\dspcore.h:24,from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\core\display.h:9,from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\core\controls.cpp:6:C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\conf\displayILI9341conf.h:28:20: error: redefinition of 'const ScrollConfig apSettConf'const ScrollConfig apSettConf PROGMEM = {{ TFT_FRAMEWDT, 240-TFT_FRAMEWDT-16, 2, WA_LEFT }, 140, false, MAX_WIDTH, 0, 4, 30 };^~~~~~~~~~C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\conf\displayILI9341conf.h:27:20: note: 'const ScrollConfig apSettConf' previously defined hereconst ScrollConfig apSettConf PROGMEM = {{ TFT_FRAMEWDT, 240-TFT_FRAMEWDT-16, 2, WA_LEFT }, 140, false, MAX_WIDTH, 0, 4, 30 };^~~~~~~~~~In file included from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\displayILI9341.h:26,from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\dspcore.h:24,from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\core\display.h:9,from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\core\network.cpp:2:C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\conf\displayILI9341conf.h:28:20: error: redefinition of 'const ScrollConfig apSettConf'const ScrollConfig apSettConf PROGMEM = {{ TFT_FRAMEWDT, 240-TFT_FRAMEWDT-16, 2, WA_LEFT }, 140, false, MAX_WIDTH, 0, 4, 30 };^~~~~~~~~~C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\conf\displayILI9341conf.h:27:20: note: 'const ScrollConfig apSettConf' previously defined hereconst ScrollConfig apSettConf PROGMEM = {{ TFT_FRAMEWDT, 240-TFT_FRAMEWDT-16, 2, WA_LEFT }, 140, false, MAX_WIDTH, 0, 4, 30 };^~~~~~~~~~In file included from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\displayILI9341.h:26,from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\dspcore.h:24,from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\core\display.h:9,from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\core\player.cpp:5:C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\conf\displayILI9341conf.h:28:20: error: redefinition of 'const ScrollConfig apSettConf'const ScrollConfig apSettConf PROGMEM = {{ TFT_FRAMEWDT, 240-TFT_FRAMEWDT-16, 2, WA_LEFT }, 140, false, MAX_WIDTH, 0, 4, 30 };^~~~~~~~~~C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\conf\displayILI9341conf.h:27:20: note: 'const ScrollConfig apSettConf' previously defined hereconst ScrollConfig apSettConf PROGMEM = {{ TFT_FRAMEWDT, 240-TFT_FRAMEWDT-16, 2, WA_LEFT }, 140, false, MAX_WIDTH, 0, 4, 30 };^~~~~~~~~~In file included from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\displayILI9341.h:26,from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\dspcore.h:24,from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\core\display.h:9,from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\core\netserver.cpp:7:C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\conf\displayILI9341conf.h:28:20: error: redefinition of 'const ScrollConfig apSettConf'const ScrollConfig apSettConf PROGMEM = {{ TFT_FRAMEWDT, 240-TFT_FRAMEWDT-16, 2, WA_LEFT }, 140, false, MAX_WIDTH, 0, 4, 30 };^~~~~~~~~~C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\conf\displayILI9341conf.h:27:20: note: 'const ScrollConfig apSettConf' previously defined hereconst ScrollConfig apSettConf PROGMEM = {{ TFT_FRAMEWDT, 240-TFT_FRAMEWDT-16, 2, WA_LEFT }, 140, false, MAX_WIDTH, 0, 4, 30 };^~~~~~~~~~In file included from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\displayILI9341.h:26,from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\displayILI9341.cpp:4:C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\conf\displayILI9341conf.h:28:20: error: redefinition of 'const ScrollConfig apSettConf'const ScrollConfig apSettConf PROGMEM = {{ TFT_FRAMEWDT, 240-TFT_FRAMEWDT-16, 2, WA_LEFT }, 140, false, MAX_WIDTH, 0, 4, 30 };^~~~~~~~~~C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\conf\displayILI9341conf.h:27:20: note: 'const ScrollConfig apSettConf' previously defined hereconst ScrollConfig apSettConf PROGMEM = {{ TFT_FRAMEWDT, 240-TFT_FRAMEWDT-16, 2, WA_LEFT }, 140, false, MAX_WIDTH, 0, 4, 30 };^~~~~~~~~~Multiple libraries were found for "SD.h"Used: C:\Users\Geri\AppData\Local\Arduino15\packages\esp32\hardware\esp32\2.0.11\libraries\SDNot used: C:\Users\Geri\Documents\Arduino\libraries\SDexit status 1Compilation error: redefinition of 'const ScrollConfig apSettConf'Próbáld ki ESP32 Espressif Systems 2.0.17-es verziót, de mindenképpen 3-as előtti legyen, ez a yoradio elég régi program.
-
bagarol
tag
Segíteni sajnos nem tudok, mivel nem tetszik a yoRadio, írtam egy saját programot csak
a szükséges információkkal.
Menu1:
Menu2:
Menu3:
Természetesen WiFi manager-rel és sleep-pel, + 1 rotary.
A doboza mint Luca széke.
-
Directors
senior tag
Köszi!
Át is írtam azokat a fájlokat amiket írt, ám nem lett jó. Le se fut a program.
Mit csinálhatok rosszul ?In file included from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\displayILI9341.h:26,from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\dspcore.h:24,from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\core\display.h:9,from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\core\display.cpp:5:C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\conf\displayILI9341conf.h:28:20: error: redefinition of 'const ScrollConfig apSettConf'const ScrollConfig apSettConf PROGMEM = {{ TFT_FRAMEWDT, 240-TFT_FRAMEWDT-16, 2, WA_LEFT }, 140, false, MAX_WIDTH, 0, 4, 30 };^~~~~~~~~~C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\conf\displayILI9341conf.h:27:20: note: 'const ScrollConfig apSettConf' previously defined hereconst ScrollConfig apSettConf PROGMEM = {{ TFT_FRAMEWDT, 240-TFT_FRAMEWDT-16, 2, WA_LEFT }, 140, false, MAX_WIDTH, 0, 4, 30 };^~~~~~~~~~C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\core\display.cpp: In member function 'void Display::_apScreen()':C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\core\display.cpp:189:87: error: 'apTitleConf' was not declared in this scopeScrollWidget *bootTitle = (ScrollWidget*) &_boot->addWidget(new ScrollWidget("*", apTitleConf, config.theme.meta, config.theme.metabg));^~~~~~~~~~~C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\core\display.cpp:189:87: note: suggested alternative: 'apNameConf'ScrollWidget *bootTitle = (ScrollWidget*) &_boot->addWidget(new ScrollWidget("*", apTitleConf, config.theme.meta, config.theme.metabg));^~~~~~~~~~~apNameConfIn file included from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\displayILI9341.h:26,from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\dspcore.h:24,from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\core\display.h:9,from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\core\sdmanager.cpp:5:C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\conf\displayILI9341conf.h:28:20: error: redefinition of 'const ScrollConfig apSettConf'const ScrollConfig apSettConf PROGMEM = {{ TFT_FRAMEWDT, 240-TFT_FRAMEWDT-16, 2, WA_LEFT }, 140, false, MAX_WIDTH, 0, 4, 30 };^~~~~~~~~~C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\conf\displayILI9341conf.h:27:20: note: 'const ScrollConfig apSettConf' previously defined hereconst ScrollConfig apSettConf PROGMEM = {{ TFT_FRAMEWDT, 240-TFT_FRAMEWDT-16, 2, WA_LEFT }, 140, false, MAX_WIDTH, 0, 4, 30 };^~~~~~~~~~In file included from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\displayILI9341.h:26,from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\dspcore.h:24,from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\core\display.h:9,from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\core\config.cpp:4:C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\conf\displayILI9341conf.h:28:20: error: redefinition of 'const ScrollConfig apSettConf'const ScrollConfig apSettConf PROGMEM = {{ TFT_FRAMEWDT, 240-TFT_FRAMEWDT-16, 2, WA_LEFT }, 140, false, MAX_WIDTH, 0, 4, 30 };^~~~~~~~~~C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\conf\displayILI9341conf.h:27:20: note: 'const ScrollConfig apSettConf' previously defined hereconst ScrollConfig apSettConf PROGMEM = {{ TFT_FRAMEWDT, 240-TFT_FRAMEWDT-16, 2, WA_LEFT }, 140, false, MAX_WIDTH, 0, 4, 30 };^~~~~~~~~~In file included from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\displayILI9341.h:26,from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\dspcore.h:24,from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\core\display.h:9,from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\core\controls.cpp:6:C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\conf\displayILI9341conf.h:28:20: error: redefinition of 'const ScrollConfig apSettConf'const ScrollConfig apSettConf PROGMEM = {{ TFT_FRAMEWDT, 240-TFT_FRAMEWDT-16, 2, WA_LEFT }, 140, false, MAX_WIDTH, 0, 4, 30 };^~~~~~~~~~C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\conf\displayILI9341conf.h:27:20: note: 'const ScrollConfig apSettConf' previously defined hereconst ScrollConfig apSettConf PROGMEM = {{ TFT_FRAMEWDT, 240-TFT_FRAMEWDT-16, 2, WA_LEFT }, 140, false, MAX_WIDTH, 0, 4, 30 };^~~~~~~~~~In file included from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\displayILI9341.h:26,from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\dspcore.h:24,from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\core\display.h:9,from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\core\network.cpp:2:C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\conf\displayILI9341conf.h:28:20: error: redefinition of 'const ScrollConfig apSettConf'const ScrollConfig apSettConf PROGMEM = {{ TFT_FRAMEWDT, 240-TFT_FRAMEWDT-16, 2, WA_LEFT }, 140, false, MAX_WIDTH, 0, 4, 30 };^~~~~~~~~~C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\conf\displayILI9341conf.h:27:20: note: 'const ScrollConfig apSettConf' previously defined hereconst ScrollConfig apSettConf PROGMEM = {{ TFT_FRAMEWDT, 240-TFT_FRAMEWDT-16, 2, WA_LEFT }, 140, false, MAX_WIDTH, 0, 4, 30 };^~~~~~~~~~In file included from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\displayILI9341.h:26,from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\dspcore.h:24,from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\core\display.h:9,from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\core\player.cpp:5:C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\conf\displayILI9341conf.h:28:20: error: redefinition of 'const ScrollConfig apSettConf'const ScrollConfig apSettConf PROGMEM = {{ TFT_FRAMEWDT, 240-TFT_FRAMEWDT-16, 2, WA_LEFT }, 140, false, MAX_WIDTH, 0, 4, 30 };^~~~~~~~~~C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\conf\displayILI9341conf.h:27:20: note: 'const ScrollConfig apSettConf' previously defined hereconst ScrollConfig apSettConf PROGMEM = {{ TFT_FRAMEWDT, 240-TFT_FRAMEWDT-16, 2, WA_LEFT }, 140, false, MAX_WIDTH, 0, 4, 30 };^~~~~~~~~~In file included from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\displayILI9341.h:26,from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\dspcore.h:24,from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\core\display.h:9,from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\core\netserver.cpp:7:C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\conf\displayILI9341conf.h:28:20: error: redefinition of 'const ScrollConfig apSettConf'const ScrollConfig apSettConf PROGMEM = {{ TFT_FRAMEWDT, 240-TFT_FRAMEWDT-16, 2, WA_LEFT }, 140, false, MAX_WIDTH, 0, 4, 30 };^~~~~~~~~~C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\conf\displayILI9341conf.h:27:20: note: 'const ScrollConfig apSettConf' previously defined hereconst ScrollConfig apSettConf PROGMEM = {{ TFT_FRAMEWDT, 240-TFT_FRAMEWDT-16, 2, WA_LEFT }, 140, false, MAX_WIDTH, 0, 4, 30 };^~~~~~~~~~In file included from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\displayILI9341.h:26,from C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\displayILI9341.cpp:4:C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\conf\displayILI9341conf.h:28:20: error: redefinition of 'const ScrollConfig apSettConf'const ScrollConfig apSettConf PROGMEM = {{ TFT_FRAMEWDT, 240-TFT_FRAMEWDT-16, 2, WA_LEFT }, 140, false, MAX_WIDTH, 0, 4, 30 };^~~~~~~~~~C:\Users\Geri\Desktop\esp32\egybe\internet-radio\yoradio-main\yoRadio\src\displays\conf\displayILI9341conf.h:27:20: note: 'const ScrollConfig apSettConf' previously defined hereconst ScrollConfig apSettConf PROGMEM = {{ TFT_FRAMEWDT, 240-TFT_FRAMEWDT-16, 2, WA_LEFT }, 140, false, MAX_WIDTH, 0, 4, 30 };^~~~~~~~~~Multiple libraries were found for "SD.h"Used: C:\Users\Geri\AppData\Local\Arduino15\packages\esp32\hardware\esp32\2.0.11\libraries\SDNot used: C:\Users\Geri\Documents\Arduino\libraries\SDexit status 1Compilation error: redefinition of 'const ScrollConfig apSettConf' -
bagarol
tag
-
Turbo73
aktív tag
-
Directors
senior tag
Sziasztok!
Összedobtam én is egy Yoradio-t Githubos weboldal szerint.
Szeretném magyarosítani is.
Ezt hogyan tudnám megcsinálni, és a fájlt honnan tudom letölteni hozzá ? -
baani59
aktív tag
Persze, ha az alapokkal rendelkezel, akkor a neten fellelhető infó és a fórumtársak (beleértve engem is
) segítsége jó esélyt ad az építéshez. Az alapok: Arduino IDE használata, forrasztás, kapcsolási rajz értelmezés, áramköri elemek felismerése. Ha egy olyan alap készüléket akarsz építeni, amit bemutattam, szükséged lesz egy Esp32 2432s028 (CYD) boardra és egy PCM5202 DAC modulra, valami 5V-os audió szempontból megfelelő tápegységre, USB és 3,5 jackdugós kábelekre, és valami készülékre, amivel megszólaltathatod. Én azzal kezdeném, hogy átfutnám ennek a fórumnak a hozzászólásait, illetve a Yoradio Githubos weboldalát és közben a fent említett hardver elemeket megvásárolnám. -
hcs57
addikt
Egy Internet rádió avagy egy régi órásrádió "retrofitjának" a története röviden
Az ötlet a Facebookon jött szembe, az egyik fórumtárs bejegyzésében megemlítette, hogy neki 3000 Ft körül jött ki egy komplett Internet Rádió szett. Bár a Klubrádió internetes száműzése miatt több megoldás is van itthon a hallgatására, de szeretek ilyesmikkel bíbelődni, ezért belevágtam.Volt már itthon telepített Arduino IDE, USB és Jack-Jack kábel, DC-DC átalakító.Rendeltem egy CYD-et majd a JohnnyX segítségével rátöltöttem egy Yoradió verziót.A myoptions.h-ban a belső DAC használatát állítottam be, gondolván nem lehet azannyira rossz. Ez tévedés volt, gyakorlatilag hallgathatatlan volt, túlvezérelt, mindenfélerecsegés-ropogással kísérve. A kijelzőn a kép 90 fokkal elfordítva jelent meg, némi google-zás után kiderült, hogy nem ILI9341, hanem ST7789 az LCD vezérlő a CYD-en. Elővettem a PCM5202 DAC-ot választottam hozzá egy szimpatikus bekötési módot, beállítottam hozzá a szükséges GPIO portokat meg persze az ST7789 használatát. Fordítás és flashelés után már szinte tökéletes volt. Következett némi finomhangolás: a magyarítás befejezése, az időjárás kijelzés beállítása, a színek átállítása, és nem utolsó sorban a csatornalista összeállítása. Ezen a ponton már elgondolkodtam, hogy kellene valami burkolat és valami erősítővel és hangszóróval szerelt eszköz a praktikus használhatósághoz.Egyszer csak beugrott, hogy a lomosban porosodik a régi órásrádió, aminek AUX bemenete is van.Már csak a CYD-nek kellett valami burkolat. A projekthez illő olcsó 3D nyomtatott ház beszerzése nem sikerült (talán nem voltam elég kitartó), így maradt az aliexpresses plexi burkolat. Az eredményt a képen láthatjátok. Az érintőképernyővel és a webes felületről vezérelhető, így az összköltség kb. 5000 Ft lett. Köszönet a Yoradio alkotóinak és közösségének. Külön köszönöm a segítséget JohnnyX-nek valamint Gabywap-nak (a színek beállítását egyszerűsítő programjáért)
Tetszik.. segítesz nekem egy ilyet építeni?
-
baani59
aktív tag
Egy Internet rádió avagy egy régi órásrádió "retrofitjának" a története röviden
Az ötlet a Facebookon jött szembe, az egyik fórumtárs bejegyzésében megemlítette, hogy neki 3000 Ft körül jött ki egy komplett Internet Rádió szett. Bár a Klubrádió internetes száműzése miatt több megoldás is van itthon a hallgatására, de szeretek ilyesmikkel bíbelődni, ezért belevágtam.Volt már itthon telepített Arduino IDE, USB és Jack-Jack kábel, DC-DC átalakító.Rendeltem egy CYD-et majd a JohnnyX segítségével rátöltöttem egy Yoradió verziót.A myoptions.h-ban a belső DAC használatát állítottam be, gondolván nem lehet azannyira rossz. Ez tévedés volt, gyakorlatilag hallgathatatlan volt, túlvezérelt, mindenfélerecsegés-ropogással kísérve. A kijelzőn a kép 90 fokkal elfordítva jelent meg, némi google-zás után kiderült, hogy nem ILI9341, hanem ST7789 az LCD vezérlő a CYD-en. Elővettem a PCM5202 DAC-ot választottam hozzá egy szimpatikus bekötési módot, beállítottam hozzá a szükséges GPIO portokat meg persze az ST7789 használatát. Fordítás és flashelés után már szinte tökéletes volt. Következett némi finomhangolás: a magyarítás befejezése, az időjárás kijelzés beállítása, a színek átállítása, és nem utolsó sorban a csatornalista összeállítása. Ezen a ponton már elgondolkodtam, hogy kellene valami burkolat és valami erősítővel és hangszóróval szerelt eszköz a praktikus használhatósághoz.Egyszer csak beugrott, hogy a lomosban porosodik a régi órásrádió, aminek AUX bemenete is van.Már csak a CYD-nek kellett valami burkolat. A projekthez illő olcsó 3D nyomtatott ház beszerzése nem sikerült (talán nem voltam elég kitartó), így maradt az aliexpresses plexi burkolat. Az eredményt a képen láthatjátok. Az érintőképernyővel és a webes felületről vezérelhető, így az összköltség kb. 5000 Ft lett. Köszönet a Yoradio alkotóinak és közösségének. Külön köszönöm a segítséget JohnnyX-nek valamint Gabywap-nak (a színek beállítását egyszerűsítő programjáért)
-
JohnnyX
őstag
-
fecus
őstag
Valaki találkozott olyan Yoradio szoftver verzióval ami USB-s DAC-al működött?
-
Imy
veterán
Ebben egy bontott Notebook táp látja el az erősítőt 19V-al 220V-ról, majd a 220V ágról leágaztatva be van szerelve egy ilyen táp ami az összes többit táplálja 5V-al. Ez az egy megoldás volt akkor amikor 1 hétig nem bírtam a sivításon kívül értelmes hangot kicsikarni belőle és csak ez volt itthon. Most semmi alapzaja ezzel a megoldással.Elég jó lett a doboz, valami hasonló retróban gondolkodok, alakra főleg.
A DAC kimenő jelét leválasztó trafóval akarom leválasztani, megnézem azzal jó lesz-e. Ha igen akkor nyertem, ha nem, akkor az általad javasolt két tápegység lesz a nyerő. Nézek akkor bele két rendes kicsi kapcsolóüzemű tápegységet, de itthonról, nem akarom kigyújtani. -
kriszpontaz
veterán
Ebben egy bontott Notebook táp látja el az erősítőt 19V-al 220V-ról, majd a 220V ágról leágaztatva be van szerelve egy ilyen táp ami az összes többit táplálja 5V-al. Ez az egy megoldás volt akkor amikor 1 hétig nem bírtam a sivításon kívül értelmes hangot kicsikarni belőle és csak ez volt itthon. Most semmi alapzaja ezzel a megoldással. -
kriszpontaz
veterán
-
kriszpontaz
veterán
Ki milyen tápegységet, milyen erősítő modult - hangszóró párost használ az elkészült yoradio projekthez?
Vagy van aki aktív hangszóróval használja?
Milyen dobozba tettétek?
Én rra gondoltam, mivel nem találtam, valami kisebb retro stílusú dobozt tervezek, és fa tartalmú filamentből nyomtatom ki.
Ez a modell, már közelít ahhoz ami jó lenne.
De ez a modell ami valamiért nagyon bejön. Utóbbiból kellene kiindulnom, valahova applikálni kellene a kijelzőt.Kis hangszóróhoz 5V-ról hajtva [link]
-
kriszpontaz
veterán
Ki milyen tápegységet, milyen erősítő modult - hangszóró párost használ az elkészült yoradio projekthez?
Vagy van aki aktív hangszóróval használja?
Milyen dobozba tettétek?
Én rra gondoltam, mivel nem találtam, valami kisebb retro stílusú dobozt tervezek, és fa tartalmú filamentből nyomtatom ki.
Ez a modell, már közelít ahhoz ami jó lenne.
De ez a modell ami valamiért nagyon bejön. Utóbbiból kellene kiindulnom, valahova applikálni kellene a kijelzőt.Az előlapot függőlegesen elvágva tükrözve be lehet tenni egy ilyen kijelzőt, és szimmetrikus is marad.
Erősító külön táppal mert összegerjednek: [link] L,R bemenetre 10Kohm ellenállás, mert ordítani fog
Hangszórók: Aiyima [link] [link] [link] [link]Vagy ha minőségit akarsz akkor: Sure Electronics
-
topi66
aktív tag
Ki milyen tápegységet, milyen erősítő modult - hangszóró párost használ az elkészült yoradio projekthez?
Vagy van aki aktív hangszóróval használja?
Milyen dobozba tettétek?
Én rra gondoltam, mivel nem találtam, valami kisebb retro stílusú dobozt tervezek, és fa tartalmú filamentből nyomtatom ki.
Ez a modell, már közelít ahhoz ami jó lenne.
De ez a modell ami valamiért nagyon bejön. Utóbbiból kellene kiindulnom, valahova applikálni kellene a kijelzőt.
Ebbe 4 laptop hangszóró van,egy 2*3wattos erősitővel. Konyhába teljesen jó. -
Imy
veterán
Ki milyen tápegységet, milyen erősítő modult - hangszóró párost használ az elkészült yoradio projekthez?
Vagy van aki aktív hangszóróval használja?
Milyen dobozba tettétek?
Én rra gondoltam, mivel nem találtam, valami kisebb retro stílusú dobozt tervezek, és fa tartalmú filamentből nyomtatom ki.
Ez a modell, már közelít ahhoz ami jó lenne.
De ez a modell ami valamiért nagyon bejön. Utóbbiból kellene kiindulnom, valahova applikálni kellene a kijelzőt. -
baani59
aktív tag
-
JohnnyX
őstag
Szia, köszönöm, hogy foglalkozol vele.
Sajnos megtévesztő a dolog, mert nem linknek szántam a piros szöveget, hanem csak kiemelésnek. A második linken levő fájlok lennének inkább az érdekesek.
Tegnap egyébként belevágtam a "hagyományos" módszerrel a telepítésbe. Összeraktam egy myoptions.h-t, beállítottam az Arduino IDE-ben a megfelelő ESP32-t, összeszedtem a megfelelő könyvtárakat. Másodikra hibátlanul lefordult, viszont a kijelzés 90 fokkal elfordítva jelenik meg, pont úgy mint Tamas9x-nek a #718-as hozzászólásban. Ekkorra már éjfél lett, 5-kor pedig kellnem kell, ezért itt félbehagytam.
-
baani59
aktív tag
Szia, köszönöm, hogy foglalkozol vele.
Sajnos megtévesztő a dolog, mert nem linknek szántam a piros szöveget, hanem csak kiemelésnek. A második linken levő fájlok lennének inkább az érdekesek.
Tegnap egyébként belevágtam a "hagyományos" módszerrel a telepítésbe. Összeraktam egy myoptions.h-t, beállítottam az Arduino IDE-ben a megfelelő ESP32-t, összeszedtem a megfelelő könyvtárakat. Másodikra hibátlanul lefordult, viszont a kijelzés 90 fokkal elfordítva jelenik meg, pont úgy mint Tamas9x-nek a #718-as hozzászólásban. Ekkorra már éjfél lett, 5-kor pedig kellnem kell, ezért itt félbehagytam.
-
JohnnyX
őstag
Kipróbáltam stefi81 ESP32-2432s028 Internet Rádió Telepítő-jét.
A CYD ESP csatlakozott, a % kijelző szépen elment 100-ig, AP módban elindult, megnyitottam az Uploader oldalt. Amatőr módon csak most kattintottam **Link a 12db webes fájlhoz (KATT IDE)**. Na ez a link nem él már. Sebaj, letöltöttem a Github Yoradio projekt fájljait és az abban található "www" mappa tartalmát töltöttem fel. Utána küldtem a playlist.csv-t is vártam a csodát, ami persze nem történt meg.
Talán az okozza a hibát, hogy a feltelepített és az utólag letöltött Github-os fájlok nem azonos verziójúak? Túl szép volt, hogy igaz legyen...
Szia!
Az első linked nem működik.
Holnap melóban ha lesz rá időm, megosztom.
Nekem külön mappákban vannak mai napig kijelző típusokkal, amiket eddig készítettem. Ilyen kijelzővel is. (Név szerint kiknek raktam össze mit is...) -
baani59
aktív tag
Talán működik a dolog. Kérlek jelezz ha igen. Talán az is megoldható hogy 12db filet se keljen feltölteni később, de arra még több idő kell ami most nekem elfogyott... ESP32-2432s028 Internet Rádió Telepítő
Kipróbáltam stefi81 ESP32-2432s028 Internet Rádió Telepítő-jét.
A CYD ESP csatlakozott, a % kijelző szépen elment 100-ig, AP módban elindult, megnyitottam az Uploader oldalt. Amatőr módon csak most kattintottam **Link a 12db webes fájlhoz (KATT IDE)**. Na ez a link nem él már. Sebaj, letöltöttem a Github Yoradio projekt fájljait és az abban található "www" mappa tartalmát töltöttem fel. Utána küldtem a playlist.csv-t is vártam a csodát, ami persze nem történt meg.
Talán az okozza a hibát, hogy a feltelepített és az utólag letöltött Github-os fájlok nem azonos verziójúak? Túl szép volt, hogy igaz legyen...
-
kriszpontaz
veterán
Ez azt jelenti, hogy S3-mal és SD1322-vel nem tudok olyan rádiót építeni, ami lejátssza a magas bitrátájú FLAC-ot is? Nekem a kivezérlésmérő sohasem kellett csak az idő, bitráta, állomás, előadó és cím minél nagyobb kijelzése, hogy messzebbről is el tudjam olvasni, meg egy kicsit a hangminőség, ahogy már írtam is.
Már összegyűlt az anyag, csak még nincs időm csinálni. -
stefi81
tag
Ez azt jelenti, hogy S3-mal és SD1322-vel nem tudok olyan rádiót építeni, ami lejátssza a magas bitrátájú FLAC-ot is? Nekem a kivezérlésmérő sohasem kellett csak az idő, bitráta, állomás, előadó és cím minél nagyobb kijelzése, hogy messzebbről is el tudjam olvasni, meg egy kicsit a hangminőség, ahogy már írtam is.
Már összegyűlt az anyag, csak még nincs időm csinálni.Bármelyik S3 lejátsza a Flac formátumot (mini, sima, no name, eredeti, nyákos, nyák nélküli) még kijelző sem kell hozzá, Az hogy milyen kijelző van rákötve (vagy épp nincs) az meg még lényegtelenebb.
-
itg
tag
Évek óta követem ezt a topikot, majd ha beköltözök a házikóba csinálok/veszek internet rádiót.
Számos jó ötlet, megoldás jelent itt meg, aztán beköltözés után idő hiányában egyiket sem csináltam meg.
Valamelyik éjszaka beugrott, hogy egy chromecast képes kis hangszóróval (google nest, nest mini, vagy bármelyik klón) pl. a fürdőszobába HA OS vezérléssel simán be tudom kapcsolni a Best FM-et, akár időzítve is.
Így egyelőre ez lett a nagy internet rádió projektből
Gondoltam leírom, hátha valakinek "csak" ennyi kell. -
topi66
aktív tag
Totál halott volt szegény Videoton? Mert ha nem, akkor fáj a szívem érte.
Sajnos nagyon sok sebből vérzett.
-
fecus
őstag
Nem. Pedig eddig fizettem érte mindig. Most teljesen elzárkózott. Valószínű azért mert tömegesen elkezdték gyártani az ő tervei alapján a dobozokat stb. és begőzölt. Vagy csak pénzt akar látni belőle. Egy S3-al előszerelt komplett rádiót 45000.- Ft-ért ad, gondolom ez jobban megéri neki mint potom pénzért eladni hogy másnak legyen bevétel belőle. Én még akkor is az engedélyét kértem, mikor lekicsinyítettem az ő általa tervezett dobozt mert feleslegesen nagy volt. Én nem gyártottam eladásra sem. Saját rádiót terveztem és építettem inkább de a programozás részéhez sötét vagyok még.
Ennek akartam elkérni a szoftverét:

Ez azt jelenti, hogy S3-mal és SD1322-vel nem tudok olyan rádiót építeni, ami lejátssza a magas bitrátájú FLAC-ot is? Nekem a kivezérlésmérő sohasem kellett csak az idő, bitráta, állomás, előadó és cím minél nagyobb kijelzése, hogy messzebbről is el tudjam olvasni, meg egy kicsit a hangminőség, ahogy már írtam is.
Már összegyűlt az anyag, csak még nincs időm csinálni. -
kriszpontaz
veterán
-
topi66
aktív tag
-
kriszpontaz
veterán
Nem. Pedig eddig fizettem érte mindig. Most teljesen elzárkózott. Valószínű azért mert tömegesen elkezdték gyártani az ő tervei alapján a dobozokat stb. és begőzölt. Vagy csak pénzt akar látni belőle. Egy S3-al előszerelt komplett rádiót 45000.- Ft-ért ad, gondolom ez jobban megéri neki mint potom pénzért eladni hogy másnak legyen bevétel belőle. Én még akkor is az engedélyét kértem, mikor lekicsinyítettem az ő általa tervezett dobozt mert feleslegesen nagy volt. Én nem gyártottam eladásra sem. Saját rádiót terveztem és építettem inkább de a programozás részéhez sötét vagyok még.
Ennek akartam elkérni a szoftverét:

-
Tamás9x
őstag
Találtam egy fasza myoptions generátort.
Viszont nincs meg valakinek a Yoradio Maestro variánsa SSD1322 kijelzős verzióhoz, ami már a FLAC lejátszást is tudja az S3-al?
Beszéltem a fejlesztővel, továbbiakban nem osztja meg az új verziókat, de láttam, sok embernek megvan. Gondoltam hátha itt akad valaki.Pénzért sem ?
-
kriszpontaz
veterán
Ha fixen kellene egy adott lábra kötni egy egy adott pint,akkor nem lehetne ilyen dolgot csinálni.
Itt egy akármilyen kijelző és egy akármilyen S3 esp, amit egymásra teszel és ahol pl az 2-es láb az esp-n a kijelző DC lábával érintkezik azt úgy írod meg a progiban. Ez a s3 hogy szabadon konfigolható.
pl. #define TFT_DC 2
Szóval kösd össze a lábakat és nézd meg mit kötöttél össze mivel és úgy írd meg a myoptionst. (persze vedd figyelembe milyen esp-t használsz és annak milyen lábai vannak használva pl. psram vagy boot közben)
Találtam egy fasza myoptions generátort.
Viszont nincs meg valakinek a Yoradio Maestro variánsa SSD1322 kijelzős verzióhoz, ami már a FLAC lejátszást is tudja az S3-al?
Beszéltem a fejlesztővel, továbbiakban nem osztja meg az új verziókat, de láttam, sok embernek megvan. Gondoltam hátha itt akad valaki. -
JohnnyX
őstag
Az S3-hoz még én sem találtam, úgy őrzik mint ha valami drágaszág lenne a Facebook csoportokban is. Szoftveresen konfigurálható pinek vannak rajta de még a Maestro S3 sincs feltöltve sehol.
Tessék, ahogy én raktam össze eddig:
yoradio 0.9.720 VTom v7.8
Esp32-S3 N16R8
ILI9341 kijelző
PCM5102A DAC
infra -
stefi81
tag
Az S3-hoz még én sem találtam, úgy őrzik mint ha valami drágaszág lenne a Facebook csoportokban is. Szoftveresen konfigurálható pinek vannak rajta de még a Maestro S3 sincs feltöltve sehol.
Ha fixen kellene egy adott lábra kötni egy egy adott pint,akkor nem lehetne ilyen dolgot csinálni.
Itt egy akármilyen kijelző és egy akármilyen S3 esp, amit egymásra teszel és ahol pl az 2-es láb az esp-n a kijelző DC lábával érintkezik azt úgy írod meg a progiban. Ez a s3 hogy szabadon konfigolható.
pl. #define TFT_DC 2
Szóval kösd össze a lábakat és nézd meg mit kötöttél össze mivel és úgy írd meg a myoptionst. (persze vedd figyelembe milyen esp-t használsz és annak milyen lábai vannak használva pl. psram vagy boot közben)
-
kriszpontaz
veterán
Sziasztok. Sikeresen egy radiot osszeraktam esp32 wroom mal es ssd1322 oled kijelzovel. Viszont van egy esp32 3s lapom is es szinten ssd322 oled kijelzom plusszba. Sehol nemtalalok bekotesi rajzot. Valaki tudna segiteni? Koszi
Az S3-hoz még én sem találtam, úgy őrzik mint ha valami drágaszág lenne a Facebook csoportokban is. Szoftveresen konfigurálható pinek vannak rajta de még a Maestro S3 sincs feltöltve sehol.
-
Tudatlan69
lelkes újonc
Sziasztok. Sikeresen egy radiot osszeraktam esp32 wroom mal es ssd1322 oled kijelzovel. Viszont van egy esp32 3s lapom is es szinten ssd322 oled kijelzom plusszba. Sehol nemtalalok bekotesi rajzot. Valaki tudna segiteni? Koszi
-
Turbo73
aktív tag
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Egy ESP-32UE rádióm van SSD1322 kijelzővel, a program verziója v0.9434. Megoldható lenne, hogy az EQ kijelzés helyett L-R kivezérlés jelzőm legyen? Valamint, kellene egy magyar karakterkészlet, mert az ékezetes betűk szörnyen néznek ki. Előre is köszönöm a segítséget.

Még valami: a webes felületen nem működnek a gombok. Nincs meghatározva link hozzájuk. Kellenének a linkek. Pl. ami már megvan: IP/settings, IP/update, de az equalizer-t pont nem tudom, az IP/equalizer nem működik.

-
topi66
aktív tag
Szia! Ajánlott minden rátöltés kezdetekor a törlés.
-
csubyy
tag
Ezen a lapkán nem fog minden rádió menni, talán 320kb/s-ig tud és mp3, aac ami megy.
-
Tanuló@1
újonc
Most láthatóak az adatok a kijelzőn, de némely csatorna váltásra azt írja ki, hogy "Not enough free memory to initialize the decoder 5700 bytes free"
Lehet, hogy úgy kellen rátölteni a programot, előtte törölje ami eddig rajta van az ESP-n? -
csubyy
tag
-
Tanuló@1
újonc
-
csubyy
tag
Tudnom kellene a hardver és szoftver környezetet. Figyelmdbe ajánlom a következő linkeket:
https://github.com/SimZs/yoRadio-Fusion/
https://github.com/VaraiTamas/yoRadio/
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Projektor topic
- CURVE - "All your cards in one." Minden bankkártyád egyben.
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- VR topik
- Rap, Hip-hop 90'
- Villanyszerelés
- Melyik tápegységet vegyem?
- További aktív témák...
- Apple MacBook Pro 14 M4 (16GB RAM, 512GB SSD) Gyári garanciával, dobozában Gari! - 2027.05.31
- Haltomi M10 monitorállvány eladó
- Bivaly erős Lenovo Thinkpad X1 Extreme Gen 3 i7 / 32GB RAM / 512GB 4Gb Nvidia 4K 600NIT
- Xiaowa (Roborock) E202-00 robotporszívó
- ÚJ ASUS O! Play Air HDP-R3 médialejátszó eladó
- Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! Asus Z390 i7 9700 32GB DDR4 512GB SSD RTX 2070 Super 8GB Phanteks Eclipse P360A 650W
- 27% - GAMING PC! Intel i7-13700KF / RTX 4070 Ti / Z690 / 32GB 3600MHz / 1TB NVMe / 850w! BeszámítOK
- Töltő Bazár! kb. 1000-1500Ft/10W, Rengeteg féle, SZÁMLÁVAL, GARANCIÁVAL
- 274 - Lenovo Legion Pro 5 (16IAX10H) - Intel Core U9 275HX, RTX 5070Ti (ELKELT)
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest



Menu2:
Menu3:
Egy Internet rádió avagy egy régi órásrádió "retrofitjának" a története röviden
Ebben egy bontott Notebook táp látja el az erősítőt 19V-al 220V-ról, majd a 220V ágról leágaztatva be van szerelve egy
Ebbe 4 laptop hangszóró van,egy 2*3wattos erősitővel. Konyhába teljesen jó.
Talán az okozza a hibát, hogy a feltelepített és az utólag letöltött Github-os fájlok nem azonos verziójúak? Túl szép volt, hogy igaz legyen...



myoptions.hu-ban pedig csak a következő van:

