Hirdetés
- Házimozi belépő szinten
- Melyik hordozható audiolejátszót (DAP, MP3, stb.) vegyem?
- 3D nyomtatás
- OLED TV topic
- Azonnali informatikai kérdések órája
- Saját memóriaszabvánnyal küzd a memóriahiány ellen az ASRock
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Apple asztali gépek
- Hogyan verte le egy telefon chip az egész laptop ipart? – x86 vs ARM
-
PROHARDVER!
OLED Televíziók - témaösszefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
hunspikey
őstag
válasz
Vhiktor
#101754
üzenetére
Na, igen, köszi, hogy észrevetted a mulasztásomat, az volt a cink, hogy telóról pötyögtem, aztán mire leírom elfelejtem a felét annak amit le kellett volna írni.
Szóval a valós lényeg az, hogy ahogy a nap mozog a látszólagos pályáján változik a színe.
Természetesen nem arról van szó hogy a fényének a bolygót érő spektrális összetétele változna, hanem arról hogy van a bolygónknak (hál istennek) van egy légköre amiben vízpára van. Ez a vízpára rettentő apró molekulákat, micro lencséket képez. (MLA?
)Szóval ezek a lencsék megtörik (szórják) a fényt, de nem egyenletesen, hanem hullámhossz függvényében. A kék (rövidebb hullámhosszú fényt) jobban a vöröset kevésbé. Így a fény komponensei különböző mértékben érnek minket a fény minket érő beesési (illetve a légkört érő) szögével arányosan. Ezért reggel és napnyugtakor vörösbe hajló, míg a zeniten kékesebb a fénye. Ez a Rayleigh hatás.
Na már most hogy jön ez a TV-hez?
A valóságban amikor a kameramann forgat igyekszik azt tolmácsolni amit lát, maradjunk pl egy természetfilm esetében. Ilyenkor nincs kreatív geciskedés, a reggeli fényeket reggelinek mutatjuk, mivel a napszakot is érdemes a hangulat miatt ábrázolni. Ez csak úgy lehetséges ha a film/szenzor d65-re van kalibrálva, mert így megtörténik az, hogy pl egy pirkadatkori 3000 kelvin közeli vörös fénnyel beragyogott ébredező búzamező olyannak fog a TV-den is megjelenni mint ahogy ő látta. De ebből természetesen az is következik, hogy csak akkor ha a megjelenítési (azaz lejátszási) oldalon is azt a szabványt használjuk, azaz d65-re van állítva a megjelenítő.
A megjelenítői oldalon Viktor az isten
ugyanis ő mozgatja képzeletben a napot az égen, egészen addig amíg nem tökéletesen fehér a fénye, azzal hogy bekalibrálja a TV-d RGB komponenseit minden IRE értékhez tartozóan. Így nem lesz szín fátyolosság.Úgy kell elképzelni, illetve úgy egyszerűbb elképzelni ha arra gondoltok, hogy a nyomdába a nyomat minősége alapvetően attól függ, hogy mennyire fehér a papír. Ha a papír olcsó fos, akkor sárgás fedése lesz az egész anyagodnak, hiába görnyedtél napokat a kalibrált monitorod előtt helyes színprofillal, mivel amire nyom a nyomda nem fehér így elmászik minden színed.
A TV is pont ilyen, csak és kizárólag d65-ön mutat helyes színeket. Ez a kalibrátor fő feladata - ezért vesznek milliós műszereket és tanulnak éveket.
Tessék használni a szolgáltatást és élvezni a kalibrált képet, minden szín úgy a legszebb.
Új hozzászólás Aktív témák
- LG OLED55BX3LB 4K 120 Hz Smart TV
- LG (OLED83C43LA.) 210CM 4K SMART 120HZ OLED ! AKCIÓ!
- LG 55B5 - 55" OLED - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox Ready
- LG 65M4 - 65" Wireless OLED evo - 4K 144Hz - MLA Plus - 3000 Nits - NVIDIA G-Sync - FreeSync
- 65" S90C OLED 4K Smart TV 144hz (2023)
- Csere-Beszámítás! Asus Tuf FX506I Gamer Notebook! R7 4800H / 1650Ti / 16GB DDR4 / 512GB SSD
- Apple Macbook Air 13,6 M4 10C CPU/8C GPU/16GB/256GB - éjfekete- HUN - MW123MG/A - 4 Ciklus 3 év gari
- AKCIÓ Dell Latitude 5420 - i5 1145G7, 8-16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- Ryzen 7 5800X3D // számla // garancia //
- Vállalom Xiaomi Okoskamerák szoftveres javíttását
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
)
ugyanis ő mozgatja képzeletben a napot az égen, egészen addig amíg nem tökéletesen fehér a fénye, azzal hogy bekalibrálja a TV-d RGB komponenseit minden IRE értékhez tartozóan. Így nem lesz szín fátyolosság.
