- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- NVIDIA GeForce RTX 4060 / 4070 S/Ti/TiS (AD104/103)
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- 80% vs. 100% – Tönkreteszed az aksit, ha mindig feltöltöd? – Tech Percek #6
- TCL LCD és LED TV-k
- Hogy is néznek ki a gépeink?
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- SSD kibeszélő
- Androidos tablet topic
-
PROHARDVER!
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
coccolino
aktív tag
Sziasztok,
Lehet a milyen ház topicba kellene feltennem a kérdésem, de szerintem Ti inkább értetek hozzá, ha valakit zavar, előre is elnézést
eddig inkább laptopot használtam, de kipróbálom milyen is a pc, így a mITX méretben élném ki a komplexusom
fontos számomra a kompakt méret, de inkább az alábbiak:- beleszürküljön a térbe (nem szeretnék csilivili diszkógömböt), külsőnél a minél letisztultabb és elegánsabb
- kompakt legyen, de a belső tér jól kihasználható, adottságokhoz képest bővíthető legyen (kompakt CPU vízhűtés vagy egy combosabb léghűtés, SSD/HDD helyből összesen legalább 3 legyen, normál méretű VGA belemenjen, házhűtést normálisan meg lehessen oldani, normál méretű ramok esetleg)
- SFX tápot tervezek, már beletörődtem az árába (főként mert RX580 menne most bele, és így pl. a METISnél leginkább ezzel kivitelezhető), de ha van alternatív javaslatotok, azt szívesen veszem (pl. mATX vagy nagyobb ITX ház ATX táppal, esetleg 1060 az RX580 helyett, mert úgy sem érződik a különbség)
- 20e alatt legyen az ára
- minőség és tartósság az árhoz mérten azért megállja a helyét
- első körben B450i alaplap, low profile ramok, gyári AMD CPU hűtő, SFX táp, RX580, 1 sima SSD és egy 120/140mm-es venti menne beleEddig a Raijintek Metis a befutó, de néztem esetleg a Cooler Master Elite 110 és 120-at, Silverstone Sugo SG13-at
Illetve a Metisnél (nem pro) látom, hogy sokan a felső elem kivágásával raknak bele még ventiket, ez ennyire lényeges, mert alapból rosszul szellőzik a ház? valamint tudtok rá esetleg embert, aki megcsinálja szépen?
Új hozzászólás Aktív témák
- Azonnali fáradt gőzös kérdések órája
- Mi nincs, grafén akku van: itt a Xiaomi 11T és 11T Pro
- Kerékpárosok, bringások ide!
- iPhone topik
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- NVIDIA GeForce RTX 4060 / 4070 S/Ti/TiS (AD104/103)
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- 80% vs. 100% – Tönkreteszed az aksit, ha mindig feltöltöd? – Tech Percek #6
- Elder Scrolls IV - Oblivion - Olvasd el az összefoglalót, mielőtt írsz!
- További aktív témák...
- Samsung Galaxy A23 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Új ASROCK A520M PG Fèlkonfig - Ne hagyd ki! 0% THM-RE is!
- Így lesz a Logitech MX Keys magyar billentyűzetes
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Tablet felvásárlás! Samsung Galaxy Tab S10+, Samsung Galaxy Tab S10 Ultra, Samsung Galaxy Tab S10 FE
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest