- Autós kamerák
- Gaming notebook topik
- Vezetékes FEJhallgatók
- Szünetmentes tápegységek (UPS)
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Új szintre emeli a csalók elleni védelmet a Battlefield 6
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Calibre, az elektronikus könyvtár
- Notebook / laptop alkatrészek cseréje (processzor, RAM, HDD)
- Milyen billentyűzetet vegyek?
Hirdetés
-
PROHARDVER!
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
HookR
addikt
válasz
flashpointer #26281 üzenetére
Esetleg a Jonsbo V2 alias Cooltek Coolcube Mini lehet még jó kompromisszum, ami a méretet illeti. 170x200x200 mm (6,8l), így SFX táp nélkül olyan 145-150mm-es magasság áll rendelkezésre a CPU-hűtő számára.
Ha a tápellátás miatt Thin Mini-ITX lapban gondolkozol, akkor további nehezítés, hogy azokon a CPU-foglalat a lap sarkán van, így 120+ méretű ventivel szerelt aszimmetrikus topflow hűtők közül is olyat kell keresni, aminek 2 oldala sem lóg túl érdemben a proci körül fenntartott szabad zónán, hogy egyáltalán beférjen az alaplapnál alig nagyobb szélességű házba. Ilyen például a Prolimatech Samuel 17, vagy az ID-Cooling IS-50.
A Shuttle Slim PC-kre pedig kifejezetten hasonlít a toldással felvértezett Chieftec IX-01B és IX-03B. Ezekbe pedig elvileg elfér a Samuel 17 és az IS-50 is.
Új hozzászólás Aktív témák
- A lemondást javasolja az Intel vezetőjének Donald Trump
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Autós kamerák
- Budapest és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Musk és az xAI beperelik az Apple-t
- Gaming notebook topik
- Vezetékes FEJhallgatók
- Szünetmentes tápegységek (UPS)
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Új szintre emeli a csalók elleni védelmet a Battlefield 6
- További aktív témák...
- HP ZBook Firefly 14 i7-1165G7 16GB 512GB 14" FHD magyarbill 1 év garancia
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T480s - i5-8GEN I 8GB I 256GB I 14" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Azonnali készpénzes félkonfig / félgép felvásárlás személyesen / csomagküldéssel korrekt áron
- AKCIÓ! Asus ROG Flow Z13 +ROG XG RTX 3070- i9 12900H 16GB DDR5 1TB SSD RTX 3050Ti 4GB + RTX 3070 W11
- Dell és HP szerver HDD caddy keretek, adapterek. Több száz darab készleten, szállítás akár másnapra
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest