Hirdetés
- Melyik tápegységet vegyem?
- Ha sokat küzdünk a porral, a GEEEK megfizethető "házát" nem nekünk találták ki
- Milyen notebookot vegyek?
- Gaming notebook topik
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Milyen házat vegyek?
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Házimozi belépő szinten
- Azonnali VGA-s kérdések órája
-
PROHARDVER!
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
mrbig25
őstag
válasz
ZetorGumi
#19632
üzenetére
mSata - mini PCI-e
Fizikailag megegyezik a két foglalat, viszont a foglalatban található csatlakozók/bekötések eltérőek...ugyanis az mSata-hoz kell egy Sata port bekötés is. Ezért van az, hogy néhány mini PCI-e csatiba -amik rendelkeznek az említett Sata port bekötéssel- tehető mSata SSD és vica versa. Ez viszont nem jelenti az, hogy az összes mini PCI-e csatival rendelkező lapba tehetsz mSata SSD-t. Ezt mindig az adott lapnál kell ellenőrizni, hogy alkalmas-e a rajta található foglalat mindkét szabvány (mini PCI-e - mSata) támogatására.
De ezek lényegében véve az általad linkelt cikkben is le vannak írva...a lényeg, hogy a kettő kompatibilis lehet egymással, de nem mindig az.Szerk:
#19634
Igen, ez a lényeg. Az adott lapnál jól utána kell nézni...nehogy vásárlás után legyen meglepetés.
Új hozzászólás Aktív témák
- Melyik tápegységet vegyem?
- World of Tanks - MMO
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Steam topic
- Hosszú premier előzetest kapott az Arknights: Endfield
- Kell-e a korlátlan mobilnet, vagy luxusból égetjük a pénzt?
- Privát AI mobil lesz az S26, nem okostelefon
- Az AI gáz: megfullad a Föld a fosszilis fogyasztástól
- Samsung Galaxy S24 - nos, Exynos
- Samsung kuponkunyeráló
- További aktív témák...
- iPhone 17 Pro 256 GB - Bontatlan !! www.stylebolt.hu - Apple eszközök - Számlás
- Eladó használt Huawei P30 Lite 4/128GB / 12 hónap jótállás
- BESZÁMÍTÁS! Sony PlayStation 4 PRO 1TB fekete játékkonzol garanciával hibátlan működéssel
- Beszámítás! Acer Nitro 5 AN515-58-75F8 Gamer notebook - i7 12700H 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 6GB
- REFURBISHED - DELL Performance Dock WD19DCS (210-AZBN)
Állásajánlatok
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


