- Dedikált NPU-t tervezne az AMD?
- És akkor egy fejlesztőstúdió rájött, hogy vissza is élhetne a felskálázással
- Száguld a Meta és a Microsoft, 500 milliárd dollárral lőttek ki az AI-részvények
- Jól áll az ARM-os Windows helyzete, de a játékoknál nem jön az áttörés
- Kínai kézbe kerül a MediaMarkt áruházak tulajdonosa
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Milyen széket vegyek?
- Vezetékes FEJhallgatók
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- Azonnali informatikai kérdések órája
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Milyen egeret válasszak?
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
PROHARDVER!
Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (szín, RGB, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2025 <<<
-
Qru
MODERÁTOR
(rögzített hozzászólás)
Felmerült az igény egy CPU léghűtés kibeszélő topik iránt, ami megnyitásra került.
A jövőben itt csak a konkrét választással/vásárlással kapcsolatos dolgok kerülnek a kibeszélő topikba pedig a minden más (tesztek, vélemények, tapasztalatok).
Új hozzászólás Aktív témák
-
jim bcs
nagyúr
(#75497) JohnK
Nyugodtan mehet a Pure Rock, a komplett hűtésen nem fog rontani, ha 10k alatt akarsz maradni akkor Pure Rock Slim.(#75498) rantotthusi
A 970 nem túl acélos vrm-re, OC-hoz 990-es lapot célszerű venni. Egyebekben a tesztek nem mérvadóak és sokadjára írom le, hogy a napi felhasználás alatti hőfokok a lényegesek, az 55-57 fok még terhelten se mondható soknak.(#75499) polarmaci
Lassan csak összeáll a kép, hidd el nagyon nem mindegy mi van a gépben, nem véletlenül kérdezem, vaktában lehetetlen ajánlani bármit isIde célszerű lenne topflowt venni, hogy a vrm-et is hűtse, ezekből mehet használt is, majd szétnézel az aprón ->
be quiet! Shadow Rock LP
ID-Cooling IS-50
ID-Cooling IS-60
Thermalright AXP-100 Muscle
Akasa Nero LX 2
Deepcool Gabriel
Cooler Master GeminII M4
ID-Cooling IS-40V3 -
rantotthusi
tag
válasz
jim bcs #75496 üzenetére
köszönöm a választ! most azért kérdeztem meg ezt mert láttam egy videot amin az intel burn teszt ment vagya prime hirtelen nem ugrik be de lényeg a proci terhelésen volt a csávónak is egy alpenföhn brocken 2 je volt egy 6300 as on ami 1,440 voltal ment neki 4,6 ghzen és a proci csak 51 fok volt! ííígy néztem
ja és a venti rajta 900 forgott!!! na most nekem ugye 4,4ghzen van 1,350 voltal 1070 forog a venti van 5* 12 centis házhűtő és a procim kb 5-7 perc prime után már 55 fok 57 a max de ezt nem értem?!?!?!? hatalmas a különbség! esetleg az asrock 970 extreme 3 as lap vrmje miatt melegedne jobban??? a csavarokat inkább jobban meghuztam rajta mint kevésbé!!!
-
JohnK
aktív tag
válasz
jim bcs #75485 üzenetére
Az ajánlottak közül a be quiet! Pure Rock típusok tűnnek a leírások alapján a legjobbnak. A többin vagy ugyanakkora venti van, mint a mostanin, vagy hangosabb. Mégis a mérete miatt döntenék inkább a Slim mellett, mert a másik a nagyobb mérete miatt rontana valamit a ház szellőzésén és így a többi alkatrész hűtésén? Vagy rosszul gondolom és egyéb előnyei miatt megéri a drágábbat venni?
Más véleményét is szívesen veszem.
-
jim bcs
nagyúr
válasz
rantotthusi #75495 üzenetére
Nem, de ha nem egyenletesen van ráhúzva és nem fekszik fel rendesen az IHS-re, na akkor fog melegedni.
-
rantotthusi
tag
sziasztok! az előfordulhat hogy ha nagyon ráhúzzuk a csavarokkal a cpu hűtőt a prockora akkor jobban melegszik???
-
jim bcs
nagyúr
válasz
Mclovin #75490 üzenetére
(#75490) polarmaci
Összefoglaló, vagy jobb oldalt fent Téma tudnivalók ->
Pontos típus és sorozat feltétlen szükséges az ajánláshoz!
1. Mennyit szánsz a hűtőre?
2. Milyen házba kerül?
3. Milyen alaplapra lesz?
4. Processzor típusa?
5. Ramok típusa?
6. Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)(#75491) (#75493) Barthezz2
Ezért lett volna jobb egy topflow, de problem solved ahogy látomBiosban disabled vagy auto és indulnia kell.
-
válasz
elfelejtette #75492 üzenetére
Igen, mát kaptam ezt a tippet. Élből nem volt eszembe, azóta meg időm nem volt kipróbálni.
Nem, nem akart indulni, ha nem dugtam rá valamit a cpu csatira. Írta, hogy vegyem le az rpm limitet 0-ra, ha mégis elindítanám a gépet, de vagy nem hatotta meg, vagy rossz helyen néztem.
-
válasz
jim bcs #75454 üzenetére
Kicsit necces lett.
Az alsó keret belső részénél lévő 4 "szem" egyik oldalon az alaplap alján felfeküdt valami alkatrészen. [kép] Fogóval adtam neki egy kis hajlást, aztán mindjárt jó lett
A venti meg nem fért el a merevlemezek csatlakozásaitól, így a másik oldalra tettem fel szívó módban.
Eddig minden ok, bár hosszan terhelni még nem volt időm.Próbáltam volna passzívan(mögötte van egy 14-es házventi 3-4 centire), de a lapom nem akarta az igazságot, és nem indult cpu venti nélkül.
-
Mclovin
senior tag
Sziasztok!
Egy intel 4150-re keresek cpu hutot. Max keret 7000 ft. Hasznaltpiac jatszik. Corsair cms ramjaim vannak, illetve egy NZXT s340 hazba kerulne majd. Koszi!
-
jim bcs
nagyúr
Az OC itt felejtős minden téren. Ha később lesz i5 tervben akkor ->
be quiet! Pure Rock
ID-Cooling SE-214X
Zalman CNPS10X Optimabe quiet! Pure Rock Slim
Scythe ByakkoDeepcool Gabriel
Thermalright AXP-100 Muscle van az aprón is -
moeka
csendes tag
Sziasztok!
CPU hűtő vásárlásán, overclockingon gondolkozom. Ezzel a konfiggal lehetséges egyáltalán?
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
kb. 10.000 Ft. +/- 2 e.2.: Milyen házba kerül?
CM N3003.: Milyen alaplapra lesz?
MSI B150M Mortar4.: Processzor típusa?
i3 61005.: Ramok típusa?
2x4 GB Kingston DDR4Köszi a segítséget!
-
jim bcs
nagyúr
válasz
bagibandi #75480 üzenetére
(#75480) bagibandi
be quiet! Pure Rock
be quiet! Shadow Rock 2
Thermalright Macho 120 SBM
Thermaltake Riing Silent 12 Blue / Red
Thermaltake Riing Silent 12 Pro Blue / Red
Zalman CNPS10X Optima
Zalman CNPS10X Performa Plus(#75483) AxBattler
ID-Cooling IS-40V3(#75484) JohnK
be quiet! Pure Rock
Zalman CNPS10X Optima
be quiet! Pure Rock Slim
Scythe Byakko -
JohnK
aktív tag
Sziasztok!
1.: Mennyit szánsz a hűtőre? 12k max, de nem baj ha kevesebb
2.: Milyen házba kerül? Fractal Desing Core 3000 (160 mm fér bele max)
3.: Milyen alaplapra lesz? ASROCK B150M Pro4
4.: Processzor típusa? INTEL CORE i5 6600
5.: Ramok típusa? CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 2400MHz CL16
6.: Egyéb igények?A jelenleg hűtőt (ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev. 2) megérje leváltani, értem ez alatt, hogy jobb hűtési teljesítménye, esetleg halkabb is legyen. Nagyon nagy (magas) hűtőt nem szeretnék és használt is szóba jöhet.
Köszönöm a tippeket előre is.
-
-
bagibandi
csendes tag
válasz
jim bcs #75478 üzenetére
Na akkor javítok...
Szóval...!!!
15k-ig keresek hűtőt,persze lehet költséghatekonyabb is a dolog...
Ház: Zalman Z1 Neo
Alaplap: ASRock Fatal1ty Z170 Gaming K4
Proci: i5 6600K
Ram: 8GB 2133MHz DDR4 RAM Kingston HyperX Fury Black CL14 2X4GBEgyéb igények: feladatát lássa el...
-
jim bcs
nagyúr
válasz
Notalab #75476 üzenetére
(#75476) Notalab
Nem egyezik meg, de a nevezett hűtő kompatibilis az újabb foglalatokkal is, tehát át tudod rakni ha minden megvan hozzá.(#75477) bagibandi
Elviszi, azt te döntsd el, hogy kell-e másik hűtő, ha kell akkor ->
Összefoglaló, vagy jobb oldalt fent Téma tudnivalók ->
Pontos típus és sorozat feltétlen szükséges az ajánláshoz!
1. Mennyit szánsz a hűtőre?
2. Milyen házba kerül?
3. Milyen alaplapra lesz?
4. Processzor típusa?
5. Ramok típusa?
6. Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.) -
bagibandi
csendes tag
Sziasztok....
Kérdezném,hogy a 6600K-t alapon járatva egy CM Hyper TX3I tudja hűteni kellő módon...?? Vagy érdemesebb 1ből valami combosabb hűtőt venni ami már a tuninghoz is jó...?!?! Ha esetleg tud valaki ajánlani akkor ne tartsa magában...
-
Notalab
tag
Sziasztok!
Platform váltásban vagyok, és szeretném tudni, hogy az LGA775 és az 1150-nek a felfogatási távolságai megegyeznek-e?
Van egy régi jól bevált CM TX3-asom, és nem tudom át tudom-e rakni a régi alaplapról az újra.
Sanszos, hogy igen, mert a CM oldalán támogatott formátumú, de nem tudom, hogy közvetlenül támogatott a két tokozás, vagy kell(ene)-e valamilyen átalakító/adapter? -
jim bcs
nagyúr
válasz
Wiz Khalifa #75474 üzenetére
Megesik, de sejtettem, hogy hűteni lesz az
-
jim bcs
nagyúr
válasz
Jamesb2 #75469 üzenetére
(#75469) Jamesb2
Ebből nekem fogalmam sincs mekkora fér be, majd leméred.
Alpenföhn Ben Nevis (140mm)
ID-Cooling SE-214X (159mm)(#75470) csadi0011
Pl. az ID-Cooling IS-50-el mérföldek, de siess mert lerabolták a boltokat, van ahol csak rendelésre van már amíg fel nem töltik a raktárakat.(#75471) jambiyya
Ennyiért tessék az aprón nézelődni, a normális hűtők ~8k körül indulnak.
be quiet! Pure Rock
Zalman CNPS10X Optima
ID-Cooling IS-50
ID-Cooling SE-214X
Alpenföhn Ben Nevis
be quiet! Pure Rock Slim
Scythe Byakko
Scythe Tatsumi Type I(#75472) Syd2012
Ne felejts el majd írni ide egy pár sort -
Wiz Khalifa
veterán
No be quiet! Pure Rock Slim megrendelve. Kíváncsi leszek mit fog fűteni a procimon.
-
jambiyya
őstag
válasz
jim bcs #75468 üzenetére
1. Mennyit szánsz a hűtőre?
legyen minél olcsóbb (és hatékonyabb és halkabb mint a gyári), mondjuk 5k körül2. Milyen házba kerül?
cm6903. Milyen alaplapra lesz?
asrock b150m pro44. Processzor típusa?
i5-64005. Ramok típusa?
még nincs meg6. Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
halk legyen -
Jamesb2
aktív tag
Tixteletem!
Asrock 970 extreme 3
FX-6300
Kingston predator ramok / embermagasságú /
Ház egyedi, elől-hátul két-két 14-es propeller. Szélvihar van benne.Egy Triglav van benne, hűtésével meg vagyok elégedve. 35-50 fok.
Csak nem fér el a negyedik memóriamodul, így 12 gigás a rendszerem jelenleg.Mit ajánlotok a jelenlegi kínálatból? Lehet használt is.
Sőt, egy halk de sokat szállító / tudom, ellentmondás / laposabb ventilátorral is megelégednék ha fel lehet rögzíteni a toronyra. A gyári szabvány 25mm vastag. 20-assal már bemenne cipőkanállal.Hűtő : 6-7eft / attól is függ mennyiért lehet elsütni a Triglav-ot. Tudom, nem ide való kérdés /
Propeller: 2-3eftKöszönöm!
-
jim bcs
nagyúr
válasz
jambiyya #75467 üzenetére
Auto tuninggal bios alól pár 100mhz kinyerhető.
Összefoglaló, vagy jobb oldalt fent Téma tudnivalók ->
Pontos típus és sorozat feltétlen szükséges az ajánláshoz!
1. Mennyit szánsz a hűtőre?
2. Milyen házba kerül?
3. Milyen alaplapra lesz?
4. Processzor típusa?
5. Ramok típusa?
6. Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.) -
jim bcs
nagyúr
válasz
default. #75461 üzenetére
(#75461) (#75462) default.
Alap esetben hátrafelé fúj, ha megfordítod a ventit rajta akkor hátulról szív. Ha hátra teszed kifelé fújóra akkor vákuumban szív és hátrafelé tol, ha megfordítod akkor értelem szerűen befelé tol de ezt nem javaslom. Az alaplap adja magát újabb inteleknél és hátra felé fog fújni.(#75463) mobal
Tuti nem fogsz benne csalódni(#75464) csadi0011
Topflow hűtőt javasolnék.
ID-Cooling IS-40V3
ID-Cooling IS-50(#75465) jambiyya
Nem tudod. -
jambiyya
őstag
Sziasztok!
Az adatlapomon lévő konfigot fogom intel 1151-sre cserélni.
A hűtőm (xigmatek 1283) LGA775 kompatibilis, de vajon fel tudom rakni az új lapra/procira is?
Köszi. -
csadi0011
őstag
Sziasztok!
Olcsó, akár használt CPU hűtőt keresek, de bizonytalan vagyok. Kitöltöm a kérdőívet.1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
- <5000 Ft . Nem a plafon, csak örülnék, ha alatta maradhatnék.
2.: Milyen házba kerül?
- Típust nem tudok mondani. Álló. Micro ATX. Táp felül. Kb. 17 cm szélességű a ház kívülről. Van egy kb. 7 centis venti az alaplap hátlapja mellett. Az az egyetlen különálló venti a házban.
3.: Milyen alaplapra lesz?
- GA H81-DS2V
4.: Processzor típusa?
- Intel G3250
5.: Ramok típusa?
- 2 x CORSAIR Vengeance. Bordás.
6.: Egyéb igények?
- A lényeg az lenne, hogy ne legyen hangos a rendszer és elősegítsem a jó szellőzést. HD7770 videokari van a proci alatt, és játék alatt van ott hő. Ezért arra gondoltam, hogy torony hűtővel nagyobb lenne a szellőzés a házban, kevesebb zajjal. Viszont a ház méretei és a ramok magassága miatt nem biztos, hogy ez összehozható. Ha meg sima alaplapra merőleges tengelyű ventiből vennék nagyobbat, akkor félek, hogy a vga még rosszabb körülményekben lesz. Így is izzad. Fel kell pörögnie. -
válasz
jim bcs #75460 üzenetére
Kicsit szétnéztem neten. Sokan parasztosan becsavarják a hűtőt (persze profile spacerrel), ami annyit tesz, hogy nem az anyát húzzák rá hanem a csavart.
Szerintem legközelebb én is így csinálom. Pasztázás X lett, kíváncsi leszek rá, ha lekapom a bordát akkor milyen lesz.
Még 1 lapkivétel és remélem boldogság! Mellesleg a Shadow Rock meggyőző.
mobal,
-
jim bcs
nagyúr
válasz
#34576640 #75455 üzenetére
(#75455) (#75456) flyercreator
itx:
ID-Cooling IS-VC45, ID-Cooling IS-40V3, Noctua NH-L9i
hivatalosan 56mm fér be, de láttam képeket ahol egy Scythe Big Shuriken 2 Rev. B és Thermalright AXP-100 Muscle van bent ami 58mm, így azt mondom ha ez lesz akkor előbb rendeld meg a házat és mérd le mekkora hűtő fér be mert a gyári adat nem jó. Egyébként szerintem az 58mm simán bemegy, ebben az esetben pedig: Thermalright AXP-100 Muscle, ID-Cooling IS-50, Akasa Nero LX 2, Scythe Big Shuriken 2 Rev. B
atx:
be quiet! Pure Rock / Dark Rock Advanced C1, Thermalright Macho 120 SBM(#75457) mobal
Újfent nem csalódtam bennük(#75458) default.
be quiet! Pure Rock
Zalman CNPS10X Optima -
default.
őstag
Sziasztok!
Szeretnék egy hűtőt az alábbi konfigban szereplő CPU-hoz.
Nem tudom, milyen árban vannak mostanában ezek, újonnan vagy használtan érdemes-e venni.. Nem szeretnék túl sokat költeni rá, de egy normális, minőségi darabot keresek, akár használtan is.
(Majd szeretném a házban is kicserélni a gyári ventiket, ha esetleg egységes lenne az egész gépben az tök jó lenne..)
Előre is nagyon szépen köszönöm!Ház: Cooler Master CM 690 II
Lap: Msi P67A-G45 (B3)
CPU: Intel Xeon E3-1220
GPU: Gigabyte GTX 750 Ti
RAM: Kingston HyperX Genesis 2x4GB -
#34576640
törölt tag
válasz
jim bcs #75446 üzenetére
Ha esetleg maradnék az ATX-nél.
1. Mennyit szánsz a hűtőre?
Max. 20k2. Milyen házba kerül?
Fractal Design Define c3. Milyen alaplapra lesz?
Asrock z170 gaming k4 fatality4. Processzor típusa?
I5-6600 / i7-6700 ( még ezen is hezitálok)5. Ramok típusa?
2x8gb ddr4 corsair vengeance 3000mhz6. Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
Lég, halk, jó teljesítmény -
#34576640
törölt tag
válasz
jim bcs #75446 üzenetére
1. Mennyit szánsz a hűtőre?
Max. 20k2. Milyen házba kerül?
Fractal Design Node 202 (mini-itx)3. Milyen alaplapra lesz?
Asus z170i pro gaming.4. Processzor típusa?
I5-6600 vagy i7-6700 (ezen meg gondolkodok5. Ramok típusa?
2x8 gb ddr4 3000mhz corsair vengeace6. Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
Halk, jó hűtésAmit eddig kineztem
- noctua l9i -
jim bcs
nagyúr
válasz
gyulaitomika #75447 üzenetére
(#75447) gyulaitomika
10 alatt most nem nagyon, picit felszaladtak az árak.
be quiet! Pure Rock
ID-Cooling SE-214X
Zalman CNPS10X Optima(#75448) Berv
ID-Cooling IS-50
Phanteks PH-TC12LS
Thermalright AXP-100 Muscle(#75449) Barthezz2
Baaakker, el se hiszem. Nem lesz gond, a Pure Rock röhögve elviszi(#75450) hajni12
100x(#75451) vyce21
Mainstream-re felesleges a dupla tornyos, hibát követsz el ha a Pure Rock-ot lecseréled.(#75453) hatnor
Ott körül mozgott eddig is ~6-8k. Szerintem megéri, nyilván hosszú távra a be quiet! Pure Rock-ot ajánlanám de ezt már nem nekem kell eldönteni, olcsóbban a Zalman CNPS10X Optima / ID-Cooling IS-50 páros az alternatíva. -
hatnor
tag
válasz
jim bcs #75419 üzenetére
ID-Cooling IS-50-nek most elég borsos az ára és csak emagon van 8300Ftért.
Olvasgattam a fórumot és a Zalman CNPS10X Optimat is szoktad ajánlani, ami most ebben az árban van, vagy a be quiet! Pure Rock Slim is.
Ezek közül melyik lenne a legjideálisabb?Illetve a be quiet! Pure Rock is sűrűn van említve itt, az is csak 2000Ft-al drágább.
Konfig:
Corsair Carbide 330R ház
Asrock h97 Fatality Killer alaplap
I5-4690 processzor
Kingston HyperX blue ramMegéri rászánni a pénzt a be quiet! Pure Rock-ra, vagy a fenti 3 közül elég nekem valamelyik?
üdv, hatnor
-
vyce21
tag
válasz
#42706048 #75450 üzenetére
Nagyon jó kis hűtő. Csak vigyáz mert AMD-re vízszintesen lehet fel rakni. Így szívni fogja a VGA-ról a meleg levegőt, ami szerintem nem túl hatékony. Vagy a VGA-ra fogja fújni a meleget. Ami megint nem a legjobb. (persze ez mind csak saját vélemény, ha hülyeséget mondok, sorry
)
-
vyce21
tag
Sziasztok,
Valaki tudna véleményt mondani a következő hűtőről: Zero Infinity Free Flow+ ?
be quiet pure rock-ot váltana. -
#42706048
törölt tag
-
válasz
jim bcs #75430 üzenetére
Bakker.. Ma délután leültem, hogy megrendeljem ezt, meg ami még kellett, erre lépek be iponra, ott meg jön az üzenet, hogy kikerült a kínálatból, ezért kivették a kosaramból..
Nem szórakoztam, rendeltem egy tornyot. Be Quiet Pure Rock lett. Elején is ezt néztem, csak aztán a fent már taglaltak miatt akartam laposat. Mindegy lezso hasonló konfigot tart ugyan olyan házban, mint az enyém, és passzívan hűti dark rock 3-al a procit. Neki is minden ok mindennel, akkor talán nálam sem lesz hiba.
-
Berv
csendes tag
Sziasztok,
Kérlek ajánljatok léghűtést a következő konfigurációba:1.: Mennyit szánsz a hűtőre? max 15k
2.: Milyen házba kerül? Cooler Master Elite 120 Advanced vagy CM Elite 130
3.: Milyen alaplapra lesz? Gigabyte GA-Z170N-WIFI
4.: Processzor típusa? i7 6700
5.: Ramok típusa? G.Skill DDR-4 8GB RipjawsV Black KIT (F4-3466C16D-8GVK)
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.) Lesz a gépben egy XFX RX-480P8DBA6 kártya is, ezt se érje el a hűtés.Köszönöm és Boldog Új évet kívánok minden kedves fórumozónak !
-
gyulaitomika
tag
Sziasztok,
Az aláírásomban szereplő géphez van nekem egy Alpenföhn Civetta hűtőm. Eddig nekem megfelelt, terhelés alatt(így télen főleg) nem nagyon megy fel a proci hője, és a hűtő sem süketít meg.
Házat is most szeretnék újítani, abból vagy egy Zalman Z9 Neo lesz, vagy egy Phanteks Eclipse P400.
A kérdésem az lenne, hogy olcsón(10e alatt), jobb hűtőt kapni, amire esetleg érdemes váltani? (1155)
Köszi.
-
jim bcs
nagyúr
válasz
horvbali #75444 üzenetére
(#75444) horvbali
Thermalright Macho 120 SBM, mert minden slot tele lesz ráadásul nem LP ramokkal, majd leméred befér-e ha már nem írtad milyen házba lesz -> 155mm(#75445) flyercreator
Összefoglaló, vagy jobb oldalt fent Téma tudnivalók ->
Pontos típus és sorozat feltétlen szükséges az ajánláshoz!
1. Mennyit szánsz a hűtőre?
2. Milyen házba kerül?
3. Milyen alaplapra lesz?
4. Processzor típusa?
5. Ramok típusa?
6. Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.) -
#34576640
törölt tag
Mit gondoltok a Noctua L9i CPU hűtőről?
Hasonló árban mennyivel tudnak többet a 10-en akárhány centi magas szintén légkeverésese hűtőtársai? -
horvbali
csendes tag
Sziasztok!
Milyen hűtőt ajánlotok a következő konfighoz, hogy biztosan elférjen, és minél jobban lehűtse a procit?
NEM szeretném húzni a procit. Később sem.i7-4790K
Gigabyte GA-Z97P-D3
Zalman Z3
DDR3 4x4GB (tehát minden slot foglalt!) Corsair Vengeance 1866MHz (olyan méretű mint az alábbi linken, úgyis csak a méret számít itt)
http://www.arukereso.hu/memoria-modul-c3577/corsair/vengeance-4gb-ddr3-1600mhz-cmz4gx3m1a1600c9-p45684213/Olyan 20-25ezerig elmehetünk, szeretnék igazán minőségi hűtőt venni a gépembe, ami tényleg alacsony hőfokon tartja 100%os használaton is, mivel sokat renderelek, és ez a 100 Celsius-fok nem állapot, (ennek redukálása érdekében nem az összes maggal renderelek, így "csak" 90 fokon megy a procim, azt se sokáig!)
Vízhűtést NEM szeretnék, se passzívot. Valami léghűtés lenne jó.
Nagyon megköszönném a segítséget!
-
jim bcs
nagyúr
Hűtésben és sikerekben gazdag Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek!
-
fenky
tag
válasz
jim bcs #75435 üzenetére
Valóban, leesett es mint modositottam is datumot nem neztem, csak a kommentet, igy targytalan, viszont torolni nem tudtam a kommentet.
Azt azonban tartom, hogy egy ilyennek felesleges lenne 5-7ert huto, ha a 3ezres is megoldja, koritestol fuggetlenul, mert ami nalam van az kritikan aluli -
amadeus11
senior tag
Sziasztok!
Alaplapot cseréltem a régi lapon egy Arctic Alpine 11 Pro Rev 2 processzor hűtő tette csendben a dolgát 1150-es Intel 4570 a processzor. Az új lapra (Asus B85M gamer) nem tudtam rátenni a régi a procit mert az ráfeküdt volna a hűtőt körülvevő ellenállásokra. Így a gyári hűtést raktam vissza, ez viszont alapjáraton kicsit hangos. A gépet elsősorban irodai munkára használom és a legfontosabb az lenne, hogy minél csendesebb legyen. Extrém hűtés nem szempont, viszont pár ezer forintot szánok rá. Tudna valaki ajánlani olyan olcsó hűtőt, ami halkabb a gyárinál? Köszönöm! -
válasz
jim bcs #75425 üzenetére
Valóban, de annyira már bőven ezek is, hogy nagyon ne maradjon helyem. Pl.: [link]
Ráadásul nálam a lap is nehezíti, alul egyből a 2 RAM, alatta a táp csatlakozó, amit nem tudom egy ilyen hűtőnél hol vezetek el, mert a lap alatt meg egyből ott a táp. A linkelt képen legalább azt könnyen megoldotta. Felül meg ott a magasabb borda, meg beszerelve a ház venti is a lap fölé lóg valamelyest.
Kompakt víznél meg a 120-as szintén csak neccesen megy be, mert az meg a VGA fele lógna be.. Bár itt pont elfér.Ennyit még ne vacakoltam a cpu hűtő vásárlásával, az tuti
-
jim bcs
nagyúr
válasz
Baggio04 #75422 üzenetére
(#75422) Baggio04
be quiet! Silent Wings 2 92mm PWM
be quiet! Shadow Wings 92mm PWM
be quiet! Pure Wings 2 92mm PWM
Cooltek CT-Silent Fan 92 PWM
Noiseblocker NB-BlackSilent Pro 92mm PE-P
Noctua NF-B9 redux-1600 PWM(#75423) Barthezz2
Ezek még annyira nem is takarnak be, a 140-es topflowk már igen.(#75424) JoceeHunt
Elvileg gond nélkül át fogod tudni szerelni, a felfogatás ugyanoda esik.
"Due to the heatsink mounting mechanism being identical on LGA2011-0 and 2011-3, Noctua's previous SecuFirm2™ mounting systems for LGA2011 also support Intel's upcoming 'Haswell-E' X99 platform. The following Noctua coolers already include SecuFirm2™ mounting systems for LGA2011 and can be used on LGA2011-3 mainboards without any upgrades or modifications: NH-D15, NH-D14 SE2011, NH-U14S, NH-U12S. " -
Sziasztok,
Konfigom fejlesztem, és előre gondolva a Noctua NH-D14 proci hűtőm megtartanám.
Ezt hogy fogom tudni felrakni egy LGA2011-3 tokozásra?
A gyári dobozában kellene a KIT-nek lennie vagy külön meg kellene vennem?
Mert a hűtő 4 éves akkor még nem volt ilyen foglalat
Tudna ebben valaki segíteni?Köszi!
-
válasz
jim bcs #75421 üzenetére
Annyira nem sürgős, el hűti addig a gyári.
Most elkezdtem nézegetni a kompakt vizeket is. Egy AC Liquid Freezer 120 frankón fel is fogatható lenne a ház hátsó ventilátorához, csak akkor megint ott vagyok, hogy a RAM-oknak nincs huzat. Bár mondjuk soha nem hűtöttem őket külön, de mégiscsak kicsi a ház..Csak ezekkel a nagyobb fekvőkkel meg az a bajom, hogy betakarja a lap jó részét, és nem tudom, szereléshez mennyire lesz optimális.
Fene egye, lehet jobban járnék, ha vennék egy mATX házat inkább.. -
jim bcs
nagyúr
válasz
#42706048 #75411 üzenetére
Sziasztok!
(#75411) hajni12
Mind, de legyen a be quiet! Pure Rock.(#75412) makoj20
Mint előzőleg is leírtam felesleges ekkora hűtőt rárakni a Mainstream-re, felesleges pénzkidobás volt a többlet.(#75413) hatnor
ID-Cooling IS-50(#75414) Barthezz2
Üdv kolléga! -> Phanteks PH-TC12LS, Thermalright AXP-100 Muscle(#75415) Askformore
Összefoglaló -> Kompakt vízhűtés(#75417) Baggio0
Egy jobb 92mm-esre.(#75418) Tomi0703
home made.
-
Tomi0703
addikt
válasz
jim bcs #75284 üzenetére
Sajna nem hallgattam rád.
Az ID-Cooling SE-213V2-t rendeltem meg.
Végülis ráment a lapra, de 2 kondit kicsit odébb kellett hajtogatni, meg a hűtőt magát kicsit meghajlítani.1 felfogató pöcök el is törött. Az ujjaim fájnak, de nagy harcok után végre bent van. Egyébként nem rossz. Terhelés alatt -10 fok az előző Arctic Alpine 11 Plushoz képest. 45-46 Fok körül van így az i5-2310 egy DeepCool Kendomen házban. Idle 30 fok.
-
Baggio04
aktív tag
Üdv.
Kicsit off, de a témába is vág, sajnos nem találtam a megfelelő topicot.
Van egy Tatsumi type i hűtőm, a ventije alapjáraton elkezdett hangoskodni, ezt milyenre érdemes lecserélni? -
Askformore
senior tag
Sziasztok,
egy FX8350 fölé mi a legolcsóbb vízhűtés, ami még elfogadható? Most egy CM Hyper 212 EVO van, ettől picit jobb kellene, de nincsenek nagy igényeim..csak hogy csend legyen
-
Sziasztok!
Az adatlapomon lévő konfighoz kellene egy jó CPU hűtő.
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
Jó lenne 15k-ba beleférni, de ha indokolt, 20k-ig mehet.(ha nem tilos mondanom, iPon-ról venném más egyebekkel, így nem árt, ha van ott ilyen, de azért ha máshol indokoltan jobbat kaphatok, csak nyugodtan)2.: Milyen házba kerül?
Egy Fractal Design Node 304-be megy. Max CPU hűtő magasság 165mm. Jelenleg még nincs benne VGA, de lesz(adatlapomon már szerepel), így lehetőleg ne lógjon ki addig oldalra.3.: Milyen alaplapra lesz?
Asus B150I ProGaming/Aura. ITX lap.4.: Processzor típusa?
Intel Core-i5 6600. Nem K-s, így tuning nem nagyon lesz.5.: Ramok típusa?
Egyelőre 1db HyperX 8GB FURY DDR4 2400MHz, de tervezek hozzá mégegyet, így azzal számoljunk, hogy mindkét slotban van.6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
Alapjáraton, közepes terhelésnél legyen a lehető leghalkabb(amit a lehetőségek engednek persze), ha terhelés(pl. játék) alatt kicsit zajosabb, az nem zavar. A laphoz BIOS-ból állítható hűtés profil, így azt könnyedén belövöm, hogy 40-50 fokig ne nagyon pörögjön fel az meg nem célom, hogy 20 fokra hűtsem alapon a cpu-t, de felpörgetve azért tudja hűvösen tartani, ha kell.
Mivel belakva a házat(4 merevlemez van) elég szűkös a hely, jó lenne valami olyan megoldás, ami a RAM-ok körül is meg tudja mozgatni a levegőt, hogy ne álljon ott be a meleg. A ház szellőzése amúgy megfelelő, csak pont ebben a szegletben van egy kis "szélcsend".Előre is köszönöm
-
hatnor
tag
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni cpu hűtéshez:
5000-6000 Ft max
Corsair Carbide 330R házba
Asrock h97 Fatality Killer alaplaphoz
I5-4690 processzorhoz
Kingston HyperX blue ramokJelenleg a gyári hűtővel 90-100%os Cpu használat mellett 78 °C körüli a hőfok, ezt szeretném 60 körüli értékre levinni!
Ezt néztem ki: ARCTIC Alpine 11 Plus
Elég-e hozzá, vagy tudtok ennél jobbat ajánlani?Köszönöm a segítséget!
üdv, hatnor
-
#73029888
törölt tag
Nézegettem a hűtöket mert a Pure Rock nekem túl egyszerűnek tűnt,ezért vettem egy ilyet:
Alaplapom egy ASUS P7P55D és egy Core I5-750....
Gyári hűtővel a GTA V 75-80C fokra is felment,most 70C fok a max.
Elvileg az intel oldalán 72.3C fok a max megengedett amin mehet a CPU. Azt tudom hogy a hőmérő dióda a CPU alatt van...A hűtő jól működik csak néha megtekeri az alaplap pár másodperce. (Olyankor fordul elő mikor Chrome+Steam meg egyéb klienseket indítom el és akkor is pár másodpercre csinálja utána visszamegy halk módban. A BIOS-ba be van kapcsolva a CPU Smart fan vagy mi? Azt kapcsoljam ki?
Futtattam Prime 95-öt is 15p-re,akkor 85C fokot mutatott a Core Temp v1.5.1 x64 alkalmazás,de mikor megfogtam a bordát akkor hűvös volt és a venti is hideget fújt ki.
Feleslegesen aggódok vagy valami baj van az alaplappal?
Köszönöm a válaszokat előre is!
-
jim bcs
nagyúr
válasz
lkksioskdl3 #75403 üzenetére
(#75403) lkksioskdl3
Mainstream-et tekintve hatékonyságra majdnem ugyanazok, a jobb ventilátor előny, topflow előnyben a a cpu tokra/környékére/dvga hátára való hűtési hatékonyságban, így több oldalról meg lehet közelíteni a dolgot, attól függően mire és hová szánjuk az adott hűtőt.(#75404) BenQhunria
Amennyiben generációban is egyezik minden további nélkül.(#75405) default.
EKL AG Belinea(#75406) KvardAlien
A cpu tok fölött és bal oldalt. A 2 hűtő kb. ugyanazt tudja, ajánlott egy normális hűtőt venni.(#75407) Drachande
A különbség a borda kialakítás, hatékonyságra kb. ugyanazok.(#75408) Nauda
Igen, elég.(#75409) hajni12
be quiet! Pure Rock
Alpenföhn Brocken ECO
ID-Cooling SE-213V2
Alpenföhn Ben Nevis -
#42706048
törölt tag
Helló!
Alaplap:asrock 970 pro3 r2.0.
Jelenleg 2 db Hyperx Fury khx1866C10D3/8Gb van. Magasság:16 cm Lehet maximum,
Sajnos a ház típusát nem tudom. Egy hyper 103 as van hűtőnek, de gyengének bizonyult az fx 8300 hoz
10-11 ezer ft ot szánnék a hűtőre. köszi -
Nauda
tag
Sziasztok!
Nemrég vettem egy új gépet, amibe egy i5-6500-as proci került egy DEEPCOOL Gammaxx 300 hűtővel. Most még egy új gépet veszek, viszont most az i5-6600K procival szemezek. Ehhez a procihoz is elég lenne ez a hűtő?
Előre is köszi
-
Drachande
tag
válasz
jim bcs #75399 üzenetére
Ok, köszönöm.
Közben nézegettem elég sok tesztet, kb 5-10 fok különbségek is vannak két, ugyanolyan árkategóriás hűtő között. A Zalmanok teljesítettek a legjobban, ezek közül választanék inkább, plusz ahogy látom, minden intel socketre jók, ha később váltanék.Mi a lényeges különbség ezek között?
Zalman CNPS10X Performa plus
Zalman CNPS11X Performa plusAhonnan rendelném, ott ez a két fajta van, teljesítményük a tesztek alapján kb ugyanaz. Ha mondjuk a 11es, kisebb súlyra, méretre, vagy nem lóg rá az első memóriaslotra, akkor jobban érdeklene pl, ilyesmikre gondoltam. A pure rock rálógott, ha jól olvastam.
A másik, ami érdekelne még, hogy a Alpenföhn Ben Nevis és a Zalmanok között van-e számottevő teljesítménybeli különbség. Sajnos nem találtam olyan tesztett, amelyiken Ben is benne volt. Ha kb ugyanaz, akkor spórolnék Ben-nel kb 3 ezret, akkor inkább azt venném. -
#83381760
törölt tag
Sziasztok!
MSI H61M-P31 alaplapon pontosan hol helyezkednek el a VRM-ek?
Kérdezném mert nem tudom melyik hűtőt vegyem meg mind a kettő 800ft újonnan.
Intel E97378 referencia hűtő vagy Gelid Siberian
Ugyebár másképpen tolja az alaplapra a levegőt.
[kép linkesítve]
[ Módosította: jim bcs ]
-
BenQhunria
tag
Vettem egy második gépet amit ritkán fogok használni , de iszonyat hangos a ventilátor a képen látszik milyen ventilátor van.Ezt kitudom cserélni egy i5 4460 kapott ventilátorra?
[kép linkesítve]
[ Módosította: jim bcs ]
-
jim bcs
nagyúr
válasz
superecneB #75400 üzenetére
(#75400) superecneB
A felfogatás miatt inkább a Ben Nevis-t javasolnám intelre, amd-re pedig az SE-213V2-t.(#75401) erik363
Befér, de inkább maxold ki a keretet a jövőre nézve és amint fentebb ajánlottam (#75385) legyen be quiet! Pure Rock, olcsóbban Zalman CNPS10X Optima vagy ID-Cooling IS-50. -
erik363
újonc
Befér egy Alpenföhn Ben Nevis?
MSI B150m Mortar
2x HyperX Fury
Ház NZXT Phantom 240
A lap + ramok terén lennék kíváncsi
Előre is köszönöm!
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja, hogy a fórumozóknak segítséget nyújtson processzor léghűtések kiválasztásához. Kérdezés előtt kérlek töltsétek ki az összefoglalóban szereplő 6 pontos kérdéssort, amivel az ajánlást segíteni tudjátok. Ebben a topikban nem foglalkozunk kompakt vízhűtésekkel (AiO).
- Teszt DeepCool AK400 Digital: hűtés extra kijelzővel
- Teszt DeepCool Assassin IV: egy igazán különleges toronyhűtő
- Teszt DeepCool AK500 hűtő: elegancia magas áron
- Teszt Megvan-e 250 watt? Jonsbo HX6250 hűtő tesztje
- Teszt DeepCool AK400 hűtő: elegancia és hatékonyság
- Teszt DeepCool AK620 hűtő: színes LED-ek nélkül is megkívánjuk
- Teszt A Zalman CNPS20X trónfosztásra tör a léghűtések piacán
- Teszt Noctua NH-U12A: a hűtők új királya?
- PlayStation 5
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Óra topik
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Meggyi001: Nyilvános wc-k.....még mindig hiánypótló...
- Miért álltak az oldalak egy hétig, mi történt?
- Poco F6 5G - Turbó Rudi
- Budapest és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Jövedelem
- Kerékpárosok, bringások ide!
- További aktív témák...
- Bomba ár! Fujitsu LifeBook U939x- i5-8GEN I 8GB I 256SSD I 13,3" FHD Touch I HDMI I Cam I W11 I Gari
- 18 éve! Billentyűzet magyarítás magyarosítás. Festés vagy lézerezés és egyebek! 3 lehetőség is van.
- LG OLED & OLED evo Televíziók -30%
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I7 6700 / GTX 1660Ti / 16GB DDR4 / 500GB SSD
- Telefon felvásárlás!! Honor Magic6 Lite, Honor Magic6 Pro, Honor Magic7 Lite, Honor Magic7 Pro
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest