Hirdetés

DeepCool AK400 Digital: hűtés extra kijelzővel

A „klasszikus” AK400-ra biggyesztett digitális kijelző jópofa extra, de kérdés, hogy nem ront-e a teljesítményen.

Bevezető, külső

A DeepCool hűtőkínálatának gerincét adó AK szériából több modellt is teszteltünk már, az olcsó AK400-tól egészen a csúcskategóriás AK620-ig. Ezek mindegyike megbízható, jó ár/érték arányú hűtőnek bizonyult, és a gyártó továbbra is a termékpalettán tartja őket, ám az idei Computexen digitális kijelzővel rendelkező változatokat is bemutattak belőlük. Az alap tehát ugyanaz, de a hűtőbordák tetejére egy vékony egység került, melynek segítségével a processzor hőmérsékletét, terheltségét tudjuk megjeleníteni – érdekes, és az olcsóbb léghűtéseknél kifejezetten ritka extra ez.

Dizájn

Az AK400 és AK400 Digital között tényleg csak a bordázat tetejére pakolt kijelzőben van eltérés, a lényegi elemek nem változtak, leszámítva, hogy esetünkben feketére színezték őket.


[+]

Az alapblokk tehát továbbra is négy darab, közvetlenül a CPU kupakjával érintkező hővezető csövet fog össze, melyek 54 darab lemezt tartanak egyetlen, 45 x 119 mm-es toronyként. A bordák élei a cégtől megszokott, rácsos mintázatot formázzák. Mivel keskeny a hűtő, a VRM- és RAM modulokkal való kompatibilitás tökéletesnek mondható.


[+]

A hűtőbordázaton a korábbi AK400-on látott, FC120P jelölésű ventilátor helyett egy FK120 feliratú modell dolgozik.

[+]

Rögzítése rugós klipszekkel történik, és egy második pár klipszet is kapunk arra az esetre, ha duplázni szeretnénk a propellerek számát. A specifikációk alapján 500-1850 közötti fordulatszámra, 28 dB-es maximális zajszintre számíthatunk, tehát pontosan ugyanazt kapjuk, mint az FC120P-vel.


[+]

A ventilátor nem rendelkezik LED-es világítással, de a hűtő felső, kijelzőt is tartalmazó elemén találunk egy színes ARGB sávot. A kijelzőn megjelenő értéket, illetve a túlmelegedést jelző riasztó működését egy mellékelt szoftverrel szabhatjuk testre. Ez a program a tálcán jelenik meg, és egyáltalán nincs túlbonyolítva, egy sima menüben tudjuk kiválasztani, hogy mi jelenjen meg a hűtő tetején, milyen mértékegységekkel stb.


[+]

A kijelző kapcsán egyébként egy cseppet csalódtunk, úgy érezzük, hogy a DeepCool kihagyott egy lehetőséget azzal, hogy pontmátrixos megoldás helyett hétszegmenses modulokat és pár fix jelzőfényt választott.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés