Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Throme

    veterán

    válasz asdf_ #96209 üzenetére

    Szerintem egy műszaki cikket nem lehet üzletben úgy kipróbálni, mint pl egy ruhát, viszont át lehet nézni, hogy sérülés mentes-e.

    Nagyáruházban nehéz kipróbálni egy "sötét" telét.
    Ha raktáron van, és útbaesik az üzlet, miért ne venném át ott, így feltehetően hamarabb nálam lehet, ráadásul a futár rohan, és nem hiányzik a hiszti, hogy bocs kibontom , de neki arra nincs ideje, és ha nem bontom ki, de mechanikailag sérült az obi (pl) , akkor nincs az a bolt, aki visszavenné. Te se hinnél a vevőnek....maradjunk ebben...
    Valamint nem kell futárt fizetni, ha adott értékhatár alatt van a vételár...

    Abban se vagyok biztos, hogy valamit csak úgy kibontanak nekem és próbálgathatom. Volt ahol mondták csak akkor engedik, ha látják, hogy biztos vásárló. Másfelől te vennél összefogdosott terméket, mert mégsem tetszett az előzőnek? Vagy a boltos ilyenkor takarít?
    Egy vázba beleraknak egy sorozatot... aztán visszacsomi?
    "ingyen kölcsönbe is kaphatná egy hétre a terméket" Ilyen hol van? Ne keverjük ide a "tedd próbára" akciót. Ott nem egy újat kapsz, hanem egy "vándorkupát". Ha pedig nem kell, akkor eladod másnak a használtat új áron??

    Oda megyek vásárolni, ahol ilyen lehetőség van, sőt vannak akik több napot adnak elállásra. Azt a +2-5 rugót megéri nekem. Nincs kedvem senkivel vitatkozni.
    Ahogy írtam, én már szívtam meg, mégegyszer nem fogom.

    Remélem nem fejlődik visszafelé a kereskedelem, és megmaradnak a vevőt - úgymond - védő szolgáltatások/szabályok.

    Ha "boltos" vagy , akkor valahol értem az álláspontod, mert van aki visszaél ezzel a lehetőséggel.
    Amúgy sem tudom biztosra, hogy mi az sorsa ezeknek a visszaküldött cuccoknak.
    Ahol simán visszacsomagolják és újra eladják, az se korrekt, mert lehet hiba miatt vitték vissza.
    Lehet valakit "fekete listára" tenni, ahogy egyik nagyobb üzletlánc eladójától hallottam.

    Végre egy intézkedés, ami a korrekt vevőt védi.

Új hozzászólás Aktív témák