Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • a 25 perc teszt az nem elég
    én általában 8+ órákat szoktam futtatni darabonként különféle programokból

    Jó sok időd van rà. :DDD bár max 55-56W eszik a 7600X em maxon szóval nem sok àram annyira. :U

  • tlac
    nagyúr

    Hát eddig stabil volt a ram a gépen. 25perc teszt után is.
    Új BIOS után pöcre indul a gép, de ram már nem fut le hiba nekül 20perc után hibát dob néha újra indul. 7600X el ASRock X670-E vel

    a 25 perc teszt az nem elég
    én általában 8+ órákat szoktam futtatni darabonként különféle programokból

  • pontosan milyen hiba jön elő?

    Hát eddig stabil volt a ram a gépen. 25perc teszt után is.
    Új BIOS után pöcre indul a gép, de ram már nem fut le hiba nekül 20perc után hibát dob néha újra indul. 7600X el ASRock X670-E vel

  • Így van.
    Jó esetben nem is kéne IT mérnök diplomával ilyen mélyvizes esetekről beszélgetni az első körös supporttal... meg mással se mert nincs ilyen. :)
    Amúgy meg - ettől függetlenül, más területen is - az általános supportról is azt gondolom, hogy szarra sem jó. Érdemi vagy akár publikus, cégen belüli infókat sem tudnak transzparensen átadni.

    @tippm86
    Egy próbát teszek majd nyilván, ha már talán javították a 4.10-ben. Reméljük, hogy jobb lesz, végül is rosszabbnak már nem kéne lennie. :D

    Hát nem a legjobb a BIOS még... :U

  • sb
    veterán

    legtöbb esetben, amikor a gyártók support-jával beszélsz, csak a legelső szintig jutsz el, akik csak annyit tudnak mondai, ami be van nekik tanítva, mint, hogy próbáltad már ki és bekapcsolni...

    Így van.
    Jó esetben nem is kéne IT mérnök diplomával ilyen mélyvizes esetekről beszélgetni az első körös supporttal... meg mással se mert nincs ilyen. :)
    Amúgy meg - ettől függetlenül, más területen is - az általános supportról is azt gondolom, hogy szarra sem jó. Érdemi vagy akár publikus, cégen belüli infókat sem tudnak transzparensen átadni.

    @tippm86
    Egy próbát teszek majd nyilván, ha már talán javították a 4.10-ben. Reméljük, hogy jobb lesz, végül is rosszabbnak már nem kéne lennie. :D

  • Nekem mind 2 gépbe ASRock van elég drágàk voltak és én is tapasztaltam ezt .. csak nem tudtam mi a fax van

  • tippm86
    aktív tag

    Nem néztem qvl listát, őszintén szólva kb. soha nem szoktam. És anno DDR4-Ryzen 3, sőt, Ryzen 2-vel ami még "legendásan" szar ramkezelésű volt én minden (6-8 féle, noname) rammal is elég erős ram tuninggal tudtam hajtani a gépet és semmi hasonló baja nem volt. Qvl-t ha megnéztem bármikor akkor a ramok 30-40-ed része ha benne van támogatottként, arra kb. lehetetlen alapozni, főleg tuninggal mert arra semmit nem vállalnak.

    Itt pedig full default bios-szal is megmaradt a jelenség. Míg 7200-as rammal órás maxos ramtesztek futnak le... biztosan nem stabilitásgond, persze a kompatibilitás más jellegű, az lehet független a hajtástól, de azért JEDEC is létezik, ha azt/úgy nem kezeli le mert nincs QVL listában, hááát... ez is elég nagy warning.

    Amúgy a DDR5 konfigban is volt 3 féle ram legalább, mindnél előjött 1-1-szer defaulton is.
    Az látszik, hogy a ramkezelésen reszeltek mert amúgy a 7200-as el sem indult korábbi bios verziókkal, aztán egyszer csak egy frissítés után felpattintottam a frekit és csont nélkül ment. Szóval az 100%, hogy a ramkezeléssel bajlódnak valamit, ahogy a cikk is írja.

    Nekem a hozzáállásukkal van még gondom. Ezt meg sem próbáltam megírni, másik gépnél 8300GE Pro-n írtam nekik nemrég, hogy a bios 3/4-e szürke, inaktív. A válasz az volt, hogy OEM APU, nincs OC, ezért szürke minden. Ami azért dühítő, mert a fele nem OC-hez kötődik, feszállítást OEM-ek is csinálnak, a cTDP konfig is gyárilag támogatott, stb... de ezekről sem mondják meg mi OC (pl egy szorzó/freki/PBO nyilván az), és mi nem. Szarnak rá... Másrészt van ami konkrétan 100%-ig nem OC, nemis ilyen "szürke zóna". Pl. ram frekiből azt sem tudom beállítani ami az amd.com szerint gyári (+jedec) szabvány.
    Anno AM4-en meg azon vitáztam velük, hogy megvettem a lapot, direkt olyat amin minden fesz állítható, egyszer csak egy bios frissítés után eltűnt az opciók fele. A válasz ott is az volt, hogy ezek extra feature-ök, nem vállaltak rá garanciát... és valóban, még a specben sincs felsorolva, hogy mi mindent tud a lap pontosan, de azért próbáltam elmagyarázni nekik, hogy a valóság meg ez: ha tudja megveszem, ha nem akkor nem. Ha megvettem és utána tűnik el akkor bottal sem piszkálom és mindenkit lebeszélek róla (de érdekes lenne egy fogyvédelni reakció is). Ott egy idő után visszatették 1-2 bioson belül, de a hozzáállás látszik sajnos és nekem visszalépkedés a minta is:
    1. Minden extrát tud a lap... de ha eltűnik akkor próbálnak kibújni alóla.
    2. Nem tud extrákat (pedig kéne)... és próbálnak kibújni alóla, a'la 8300GE Pro
    3. Már az alapokat sem tudja jól... boot lehalás. Meglátjuk mi lesz belőle.

    Kár, mert talán jó 10 éve használom őket és baromi jók voltak. Közben Asus, MSI, Giga is volt de általában mindig volt valami hendikeppjük nálam.

    Viszont én a 4.03-as BIOS-al meg vagyok elégedve. Idle-n csökkent a cpu hőfok és a ram használat is.

  • tlac
    nagyúr

    Nem néztem qvl listát, őszintén szólva kb. soha nem szoktam. És anno DDR4-Ryzen 3, sőt, Ryzen 2-vel ami még "legendásan" szar ramkezelésű volt én minden (6-8 féle, noname) rammal is elég erős ram tuninggal tudtam hajtani a gépet és semmi hasonló baja nem volt. Qvl-t ha megnéztem bármikor akkor a ramok 30-40-ed része ha benne van támogatottként, arra kb. lehetetlen alapozni, főleg tuninggal mert arra semmit nem vállalnak.

    Itt pedig full default bios-szal is megmaradt a jelenség. Míg 7200-as rammal órás maxos ramtesztek futnak le... biztosan nem stabilitásgond, persze a kompatibilitás más jellegű, az lehet független a hajtástól, de azért JEDEC is létezik, ha azt/úgy nem kezeli le mert nincs QVL listában, hááát... ez is elég nagy warning.

    Amúgy a DDR5 konfigban is volt 3 féle ram legalább, mindnél előjött 1-1-szer defaulton is.
    Az látszik, hogy a ramkezelésen reszeltek mert amúgy a 7200-as el sem indult korábbi bios verziókkal, aztán egyszer csak egy frissítés után felpattintottam a frekit és csont nélkül ment. Szóval az 100%, hogy a ramkezeléssel bajlódnak valamit, ahogy a cikk is írja.

    Nekem a hozzáállásukkal van még gondom. Ezt meg sem próbáltam megírni, másik gépnél 8300GE Pro-n írtam nekik nemrég, hogy a bios 3/4-e szürke, inaktív. A válasz az volt, hogy OEM APU, nincs OC, ezért szürke minden. Ami azért dühítő, mert a fele nem OC-hez kötődik, feszállítást OEM-ek is csinálnak, a cTDP konfig is gyárilag támogatott, stb... de ezekről sem mondják meg mi OC (pl egy szorzó/freki/PBO nyilván az), és mi nem. Szarnak rá... Másrészt van ami konkrétan 100%-ig nem OC, nemis ilyen "szürke zóna". Pl. ram frekiből azt sem tudom beállítani ami az amd.com szerint gyári (+jedec) szabvány.
    Anno AM4-en meg azon vitáztam velük, hogy megvettem a lapot, direkt olyat amin minden fesz állítható, egyszer csak egy bios frissítés után eltűnt az opciók fele. A válasz ott is az volt, hogy ezek extra feature-ök, nem vállaltak rá garanciát... és valóban, még a specben sincs felsorolva, hogy mi mindent tud a lap pontosan, de azért próbáltam elmagyarázni nekik, hogy a valóság meg ez: ha tudja megveszem, ha nem akkor nem. Ha megvettem és utána tűnik el akkor bottal sem piszkálom és mindenkit lebeszélek róla (de érdekes lenne egy fogyvédelni reakció is). Ott egy idő után visszatették 1-2 bioson belül, de a hozzáállás látszik sajnos és nekem visszalépkedés a minta is:
    1. Minden extrát tud a lap... de ha eltűnik akkor próbálnak kibújni alóla.
    2. Nem tud extrákat (pedig kéne)... és próbálnak kibújni alóla, a'la 8300GE Pro
    3. Már az alapokat sem tudja jól... boot lehalás. Meglátjuk mi lesz belőle.

    Kár, mert talán jó 10 éve használom őket és baromi jók voltak. Közben Asus, MSI, Giga is volt de általában mindig volt valami hendikeppjük nálam.

    legtöbb esetben, amikor a gyártók support-jával beszélsz, csak a legelső szintig jutsz el, akik csak annyit tudnak mondai, ami be van nekik tanítva, mint, hogy próbáltad már ki és bekapcsolni...

  • sb
    veterán

    Nekem is baszakodott a 8600G Asrock A620I alaplapban addig amíg olyan ramot nem tettem bele ami bent van a támogatási listában és ott az Expo-nál külön jelöli hogy tudja azt is. Ami bent volt ram az is fent volt a listán, csak nem támogatta külön az Expo-t. Ram csere óta nálam tökéletesen megy lassan egy éve.

    Nem néztem qvl listát, őszintén szólva kb. soha nem szoktam. És anno DDR4-Ryzen 3, sőt, Ryzen 2-vel ami még "legendásan" szar ramkezelésű volt én minden (6-8 féle, noname) rammal is elég erős ram tuninggal tudtam hajtani a gépet és semmi hasonló baja nem volt. Qvl-t ha megnéztem bármikor akkor a ramok 30-40-ed része ha benne van támogatottként, arra kb. lehetetlen alapozni, főleg tuninggal mert arra semmit nem vállalnak.

    Itt pedig full default bios-szal is megmaradt a jelenség. Míg 7200-as rammal órás maxos ramtesztek futnak le... biztosan nem stabilitásgond, persze a kompatibilitás más jellegű, az lehet független a hajtástól, de azért JEDEC is létezik, ha azt/úgy nem kezeli le mert nincs QVL listában, hááát... ez is elég nagy warning.

    Amúgy a DDR5 konfigban is volt 3 féle ram legalább, mindnél előjött 1-1-szer defaulton is.
    Az látszik, hogy a ramkezelésen reszeltek mert amúgy a 7200-as el sem indult korábbi bios verziókkal, aztán egyszer csak egy frissítés után felpattintottam a frekit és csont nélkül ment. Szóval az 100%, hogy a ramkezeléssel bajlódnak valamit, ahogy a cikk is írja.

    Nekem a hozzáállásukkal van még gondom. Ezt meg sem próbáltam megírni, másik gépnél 8300GE Pro-n írtam nekik nemrég, hogy a bios 3/4-e szürke, inaktív. A válasz az volt, hogy OEM APU, nincs OC, ezért szürke minden. Ami azért dühítő, mert a fele nem OC-hez kötődik, feszállítást OEM-ek is csinálnak, a cTDP konfig is gyárilag támogatott, stb... de ezekről sem mondják meg mi OC (pl egy szorzó/freki/PBO nyilván az), és mi nem. Szarnak rá... Másrészt van ami konkrétan 100%-ig nem OC, nemis ilyen "szürke zóna". Pl. ram frekiből azt sem tudom beállítani ami az amd.com szerint gyári (+jedec) szabvány.
    Anno AM4-en meg azon vitáztam velük, hogy megvettem a lapot, direkt olyat amin minden fesz állítható, egyszer csak egy bios frissítés után eltűnt az opciók fele. A válasz ott is az volt, hogy ezek extra feature-ök, nem vállaltak rá garanciát... és valóban, még a specben sincs felsorolva, hogy mi mindent tud a lap pontosan, de azért próbáltam elmagyarázni nekik, hogy a valóság meg ez: ha tudja megveszem, ha nem akkor nem. Ha megvettem és utána tűnik el akkor bottal sem piszkálom és mindenkit lebeszélek róla (de érdekes lenne egy fogyvédelni reakció is). Ott egy idő után visszatették 1-2 bioson belül, de a hozzáállás látszik sajnos és nekem visszalépkedés a minta is:
    1. Minden extrát tud a lap... de ha eltűnik akkor próbálnak kibújni alóla.
    2. Nem tud extrákat (pedig kéne)... és próbálnak kibújni alóla, a'la 8300GE Pro
    3. Már az alapokat sem tudja jól... boot lehalás. Meglátjuk mi lesz belőle.

    Kár, mert talán jó 10 éve használom őket és baromi jók voltak. Közben Asus, MSI, Giga is volt de általában mindig volt valami hendikeppjük nálam.

  • tippm86
    aktív tag

    Ha nem lennék túl 25+ év DIY b*szakodáson, OC, uv, némi hw mod meg minden sz*r-on akkor azt mondanám, hogy ez hülyeség.

    De pl. nekem a 8600G-n produkált hasonlókat... és tökre nincs rá értelmes magyarázat... azon kívül, hogy bugos sz*r valami induláskor. És vélhetően a ramhoz van köze, mert volt, hogy 10. indításra elindult, de visszavett rammal, ott valahogy sikerült átugrania a problémán. Volt, hogy 1 óra anyázós többszöri bios reset után tért magához. Az ott konkrétan úgy nézett ki, hogy vmi meghalt örökre.

    Konkrétan pont ez történik: Megy a gép, gyakorlatilag kikapcsolás nélkül 2-3 hetet. Atomstabil. Aztán egy idő után sw oldalon is összesz*rja magát a Win, kell neki egy restart. És akkor vagy újraindul vagy nem. Ritka, mondjuk több 10 restart/shutdown után csinált ilyet, mondjuk szumma 3 havonta.
    Minden volt már, többféle ram, CPU is, táp tuti jó, meghajtók kiszedve, minimál konfigra lehúzva, plusz ugye a nulladik lépés, tuning kikapcs és default mindenen... mert pl. ram/IF oc van rendesen, 7200-as rammal (cpu-n semmi)... de az is lehetetlen, hogy vmi hetekig fusson stabilan ilyen órajelen, majd csont jel nélkül black screen-re fagyva ne induljon el utána. És ez az egész NE javuljon érdemben ha ez volt a gond 5600/4800-as rammal. Ofc 7200-on burn-in tesztek is végigmentek előtte, memtest a legdurvább beállítással, stb...

    Nem írtam nekik, de lehet, hogy ezek után fogok.
    Mondjuk másik lapjukra 8300GE-nél írtam tök más ügyben, szokásos hülyének nézés volt a válasz. Meg anno AM4-en is volt egy körünk, sokkal lightosabb témában, ugyanaz. Pedig AM4-en baromi jó lapjuk volt beállításokra, oc-ra. Igazából ez is az most 99.9%-ban. :D Csak ez a maradék ne lenne... meg ezek alapján a hozzáállás.

    Nekem is baszakodott a 8600G Asrock A620I alaplapban addig amíg olyan ramot nem tettem bele ami bent van a támogatási listában és ott az Expo-nál külön jelöli hogy tudja azt is. Ami bent volt ram az is fent volt a listán, csak nem támogatta külön az Expo-t. Ram csere óta nálam tökéletesen megy lassan egy éve.

  • JohnyX
    tag

    Anno pár évig használtam/árultam Asrock alaplapokat. Volt olyan lapom tőlük ami tudta az AGP/PCI-E-t DDR1/DDR2 Ramot (természetesen vagy/vagy formában). A BIOS-ban is volt egy-két beállítás aminek elsőre nem volt értelme, de miután pl: megszakadt a Net, ki kellett kapcsolni egy beállítást a HDD-nél, utána megjavult a NET :-)

    Az már csak érdekesség, hogy Nvidia AGP VGA-val ment a gép stabilan ATI-val el sem indult.Frissítettem a BIOS-t utána ment az ATI-val is, de véletlenszerűen fagyott a gép. BIOS downgrade után az Nvidiával ismét stabil lett a gép.

  • Ha nem lennék túl 25+ év DIY b*szakodáson, OC, uv, némi hw mod meg minden sz*r-on akkor azt mondanám, hogy ez hülyeség.

    De pl. nekem a 8600G-n produkált hasonlókat... és tökre nincs rá értelmes magyarázat... azon kívül, hogy bugos sz*r valami induláskor. És vélhetően a ramhoz van köze, mert volt, hogy 10. indításra elindult, de visszavett rammal, ott valahogy sikerült átugrania a problémán. Volt, hogy 1 óra anyázós többszöri bios reset után tért magához. Az ott konkrétan úgy nézett ki, hogy vmi meghalt örökre.

    Konkrétan pont ez történik: Megy a gép, gyakorlatilag kikapcsolás nélkül 2-3 hetet. Atomstabil. Aztán egy idő után sw oldalon is összesz*rja magát a Win, kell neki egy restart. És akkor vagy újraindul vagy nem. Ritka, mondjuk több 10 restart/shutdown után csinált ilyet, mondjuk szumma 3 havonta.
    Minden volt már, többféle ram, CPU is, táp tuti jó, meghajtók kiszedve, minimál konfigra lehúzva, plusz ugye a nulladik lépés, tuning kikapcs és default mindenen... mert pl. ram/IF oc van rendesen, 7200-as rammal (cpu-n semmi)... de az is lehetetlen, hogy vmi hetekig fusson stabilan ilyen órajelen, majd csont jel nélkül black screen-re fagyva ne induljon el utána. És ez az egész NE javuljon érdemben ha ez volt a gond 5600/4800-as rammal. Ofc 7200-on burn-in tesztek is végigmentek előtte, memtest a legdurvább beállítással, stb...

    Nem írtam nekik, de lehet, hogy ezek után fogok.
    Mondjuk másik lapjukra 8300GE-nél írtam tök más ügyben, szokásos hülyének nézés volt a válasz. Meg anno AM4-en is volt egy körünk, sokkal lightosabb témában, ugyanaz. Pedig AM4-en baromi jó lapjuk volt beállításokra, oc-ra. Igazából ez is az most 99.9%-ban. :D Csak ez a maradék ne lenne... meg ezek alapján a hozzáállás.

    Ugyan ez volt a tapasztalat, gép atomstabil, amikor egyszer elindult, de a "sokadik" után, már hiába szórakoztam vele 1-1.5 órát, nem történt semmi.
    De akkor már az a processzor egy másik alaplapban sem indult már el RMA lett a vége.
    Lehet hogy annyit degradálódott a processzor azzal a hibával, hogy teljesen tönkre is tette (point of no return).

  • RobbyJr
    addikt

    hanem egyszerűen csak az adott rendszer egy ponton túl nem bootol be többet, ami természetesen tűnhet úgy, hogy valami helyrehozhatatlan hardveres gond keletkezett

    mi az, hogy adott ponton túl?
    pl. ha használom 10 napig egyfolytában a gépet és utána vagy ha naponta kikapcsolom és pár hónap múlva?
    és történt közben bármilyen hardveres gond vagy nem?
    mi a fix?

    utálom az asrock-nak a semmitmondó nyilatkozatait

  • zsirfecske
    veterán

    Ha nem lennék túl 25+ év DIY b*szakodáson, OC, uv, némi hw mod meg minden sz*r-on akkor azt mondanám, hogy ez hülyeség.

    De pl. nekem a 8600G-n produkált hasonlókat... és tökre nincs rá értelmes magyarázat... azon kívül, hogy bugos sz*r valami induláskor. És vélhetően a ramhoz van köze, mert volt, hogy 10. indításra elindult, de visszavett rammal, ott valahogy sikerült átugrania a problémán. Volt, hogy 1 óra anyázós többszöri bios reset után tért magához. Az ott konkrétan úgy nézett ki, hogy vmi meghalt örökre.

    Konkrétan pont ez történik: Megy a gép, gyakorlatilag kikapcsolás nélkül 2-3 hetet. Atomstabil. Aztán egy idő után sw oldalon is összesz*rja magát a Win, kell neki egy restart. És akkor vagy újraindul vagy nem. Ritka, mondjuk több 10 restart/shutdown után csinált ilyet, mondjuk szumma 3 havonta.
    Minden volt már, többféle ram, CPU is, táp tuti jó, meghajtók kiszedve, minimál konfigra lehúzva, plusz ugye a nulladik lépés, tuning kikapcs és default mindenen... mert pl. ram/IF oc van rendesen, 7200-as rammal (cpu-n semmi)... de az is lehetetlen, hogy vmi hetekig fusson stabilan ilyen órajelen, majd csont jel nélkül black screen-re fagyva ne induljon el utána. És ez az egész NE javuljon érdemben ha ez volt a gond 5600/4800-as rammal. Ofc 7200-on burn-in tesztek is végigmentek előtte, memtest a legdurvább beállítással, stb...

    Nem írtam nekik, de lehet, hogy ezek után fogok.
    Mondjuk másik lapjukra 8300GE-nél írtam tök más ügyben, szokásos hülyének nézés volt a válasz. Meg anno AM4-en is volt egy körünk, sokkal lightosabb témában, ugyanaz. Pedig AM4-en baromi jó lapjuk volt beállításokra, oc-ra. Igazából ez is az most 99.9%-ban. :D Csak ez a maradék ne lenne... meg ezek alapján a hozzáállás.

    most hogy írod, én ilyet nagyon ritkán de tapasztaltam AsRock Deskmini X600-on és B650i Lightning lap mellett is. sima áramtalanítás mondjuk mindig megoldotta, de akkor is durva a felismerés hogy BIOS bug.

  • sb
    veterán

    hanem egyszerűen csak az adott rendszer egy ponton túl nem bootol be többet, ami természetesen tűnhet úgy, hogy valami helyrehozhatatlan hardveres gond keletkezett

    mi az, hogy adott ponton túl?
    pl. ha használom 10 napig egyfolytában a gépet és utána vagy ha naponta kikapcsolom és pár hónap múlva?
    és történt közben bármilyen hardveres gond vagy nem?
    mi a fix?

    utálom az asrock-nak a semmitmondó nyilatkozatait

    Ha nem lennék túl 25+ év DIY b*szakodáson, OC, uv, némi hw mod meg minden sz*r-on akkor azt mondanám, hogy ez hülyeség.

    De pl. nekem a 8600G-n produkált hasonlókat... és tökre nincs rá értelmes magyarázat... azon kívül, hogy bugos sz*r valami induláskor. És vélhetően a ramhoz van köze, mert volt, hogy 10. indításra elindult, de visszavett rammal, ott valahogy sikerült átugrania a problémán. Volt, hogy 1 óra anyázós többszöri bios reset után tért magához. Az ott konkrétan úgy nézett ki, hogy vmi meghalt örökre.

    Konkrétan pont ez történik: Megy a gép, gyakorlatilag kikapcsolás nélkül 2-3 hetet. Atomstabil. Aztán egy idő után sw oldalon is összesz*rja magát a Win, kell neki egy restart. És akkor vagy újraindul vagy nem. Ritka, mondjuk több 10 restart/shutdown után csinált ilyet, mondjuk szumma 3 havonta.
    Minden volt már, többféle ram, CPU is, táp tuti jó, meghajtók kiszedve, minimál konfigra lehúzva, plusz ugye a nulladik lépés, tuning kikapcs és default mindenen... mert pl. ram/IF oc van rendesen, 7200-as rammal (cpu-n semmi)... de az is lehetetlen, hogy vmi hetekig fusson stabilan ilyen órajelen, majd csont jel nélkül black screen-re fagyva ne induljon el utána. És ez az egész NE javuljon érdemben ha ez volt a gond 5600/4800-as rammal. Ofc 7200-on burn-in tesztek is végigmentek előtte, memtest a legdurvább beállítással, stb...

    Nem írtam nekik, de lehet, hogy ezek után fogok.
    Mondjuk másik lapjukra 8300GE-nél írtam tök más ügyben, szokásos hülyének nézés volt a válasz. Meg anno AM4-en is volt egy körünk, sokkal lightosabb témában, ugyanaz. Pedig AM4-en baromi jó lapjuk volt beállításokra, oc-ra. Igazából ez is az most 99.9%-ban. :D Csak ez a maradék ne lenne... meg ezek alapján a hozzáállás.

  • tlac
    nagyúr

    Ismét egy újabb BIOS frissítés, hurrá! Kérdés, hogy ez most már végre megold bármit is, vagy hullani fognak a CPU -k továbbra is ... hamarosan kiderül...

    még csak hamarosan sem derül ki ha már a korábbi biosok alatt degradálódott a cpu
    persze mindig az n+1-edik a bios a tuti

  • energy4ever
    addikt

    Ismét egy újabb BIOS frissítés, hurrá! Kérdés, hogy ez most már végre megold bármit is, vagy hullani fognak a CPU -k továbbra is ... hamarosan kiderül...

    Megoldja. Hogy egne le, ha besem kapcsol!? :DDD

  • villamos
    őstag

    Ismét egy újabb BIOS frissítés, hurrá! Kérdés, hogy ez most már végre megold bármit is, vagy hullani fognak a CPU -k továbbra is ... hamarosan kiderül...

  • tlac
    nagyúr

    hanem egyszerűen csak az adott rendszer egy ponton túl nem bootol be többet, ami természetesen tűnhet úgy, hogy valami helyrehozhatatlan hardveres gond keletkezett

    mi az, hogy adott ponton túl?
    pl. ha használom 10 napig egyfolytában a gépet és utána vagy ha naponta kikapcsolom és pár hónap múlva?
    és történt közben bármilyen hardveres gond vagy nem?
    mi a fix?

    utálom az asrock-nak a semmitmondó nyilatkozatait

Új hozzászólás Aktív témák