Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz csixy #65679 üzenetére

    Már mondtam , hogy egy szűz GPT SSD-re csinálj egy ESP-t

    Ezt csináltam, mivel azelőtt nem volt oprendszer az SSD-n és ha nem csináltam ezt a ESP, ill EFI particiót, nem is indult semmi. Legfeljebb nem Antergossal kezdtem. Nekem semmi bajom a GRUB-bal, itt is abból indult az összes disztró UEFI-val. Nem érdekes, senki nem hányhat a szememre, előző HP-n és a mostanin is kipróbáltam a csoda UEFI-t, a másik SSD-n rajta is van az összes rárakott disztró, majd ha újra lesz kedvem bíbelődni bármilyen telepítéssel is, elgondolkodom azon, számomra bármilyen előnye van-e lecserélnem a Legacy-t......így aztán megvárom, amíg Frawly koma rémisztgetése beteljesül! :D

    Antergos is egy bugkupac volt amikor erre a HP-re felraktam, most ugrik be. ;) Tegnap kipróbáltam az Archlab telepítését még az UEFI-s gépen, direkt semmit nem olvastam utána menet közben, de nekem erősen gyanús volt, hogy a Cinnamon nem fog csak így egy sort kiválasztva bootolni és igazam is lett, maga a rendsezr tökéletesen települt amúgy, de valami nagyon hiányzik még, sehogy nem indul el boot utáni konzolból.

    A cinnamon DE-je csodás.

    Ez mi a manó? ;] (azon kívül, hogy DEDE lenne, ha lenne)

    Systemd boot esetén /boot van csatolva az ESP. Ez lenne a gyorsabb ...

    Ja, de ezt miért nem tudom én választani bármely nokedliknak készült disztró telepítése folyamatában? Totál kezdők hogyan intézik ezt? Az elavult régi GRUB/Legacy esetén nem kellett ilyesminek a kiválasztásával foglalkozni, mégis megfelelően települtek a dolgok.
    Honnan tudná egy kezdő, miket kell választgatni, ESP, EFI, GRUB, systemd....persze nincs is választási lehetőség, eleve ha valaki nem Winx-ről jön át, annak nincs még EFI particiója sem. :( Jaj de bánom már, hogy nem használtam Winx-et ezelőtt..........

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák