Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Norby86 #56678 üzenetére

    Az a pár giga amúgy valóban nem oszt vagy szoroz, hanem ha nincs, adott esetben egyszerűen kiszámol és KO. :D
    Próbáld elfogadni, hogy a Linuxnál minden okkal van úgy, ahogy. Az is igaz, hogy az Ext fájlrendszer óvatossága már túlzó a nagy méretek miatt.

    Az a lefoglalt terület egyébként a root szintű műveletek végrehajtása miatt van, ha valami miatt a rendszer a saját megmentése érdekében helyigényes műveleteket kényszerül végrehajtani, persze ehhez az kell, hogy a disztró partíciója tele legyen.

    Van mondjuk egy 10 GB-os partíción a rendszered és a sok kernelfrissítés meg egyéb miatt megtelik, de a rendszer valami miatt helyigényes műveletet hajtana végre, de nincs hozzá helye.

    Javallat, a telepítésnek adj legalább 15-20 GB-ot.

    Kezdőként amúgy én is előszeretettel húztam ki a rendszer alól a talajt és jó volt az úgy, mert rendkívül rutinos telepítővé váltam. :DD

    Szerintem kezdőknek amiatt is jobb a GUI-s programokkal végezni a szükséges rendszerműveleteket, mert azok hülyebiztosak.

    Nézd meg a Gparted particionálót mit csinál!

    Az üres helyre csinálok egy 20 GB-os üres Ext4-es partíciót:

    Itt van a végeredmény, felül láthatod az sda9 particiót, 20 GB-os lett, nézd meg a listában, hogy mi történt:

    Így oldja meg, ahogy kell és szerencsére kezdők nem is tudnak belepiszkálni.

    Remélem így leegyszerűsítve a dolgot, valamennyire tisztább lett a kérdés.... :Y

    Reserved space for root on a filesystem - why?

    *****************************
    Aztán ott van még az is, hogy az Ext4 nem töredezik, mint az ntfs......ha nem vesszük el tőle a helyet!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák