- Növelhetik VGA-nk túlélési esélyeit az ASRock tápjai
- Az In Win "lopakodó akváriuma" nem panaszkodhat a szellőzésére
- Máris kezeli a nem induló Socket AM5-ös alaplapjainak ügyét az ASRock
- A Sony szerint a PlayStation 5 konzolokat még nem érinti a memóriahiány
- A beérkező kérésekre figyelve frissítette North szériáját a Fractal
-
PROHARDVER!
Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!
Új hozzászólás Aktív témák
-
#85578752
törölt tag
válasz
DanielK
#91177
üzenetére
Nekem a Magister tetszik de az 196e + postaköltség.
Pont a Sage Barista Pro-t nézegettem, mert hihetetlenül innovatív, adnak hozzá mindent, míg pl. a Magisternél kiszúrják az ember szemét egy műanyag tamperrel.
Aztán olvasgattam egy kicsit és kiderült, hogy az innovatív ThermoJet annyira nem dögös, a forró víz nem elég forró, ideális hőfokot akkor tud tartani, ha megfelelő az őrölt kávé állaga és tömörítése, magyarán ha jó a lefolyás, akkor éppen tudja tartani a megfelelő hőfokot, szóval vicces a hőstabilitása. Ahol ezzel nem törődtek, ott épp a túllövések miatt panaszkodtak, hogy 98 fokon ront rá a kávéra az elején, emiatt érdemes legalacsonyabbra állítani a PID-et. Ez is vicces, nem sok jóval kecsegtet, viszont amikor jól van beállítva, jól főz, tesztek szerint hozza a Barista Express színvonalát, de ha az bemelegszik akkor az a jobb, szóval nem tudom. Minden nap lebeszélem magam róla, minden másnap megesz a fene, hogy mégiscsak jó az. De valamiért mindig afelé billen a mérleg, hogy hiába ad mindent, őrlőt, tampert, tejkiöntőt a Sage, valahogy mégiscsak egy műanyag foshalmaz az egész ami öt év múlva a kukában végzi, ja igen, külföldön is panaszkodnak, hogy nincs alkatrész csak a Sage-en keresztül, az meg csak egész gépet cserél amíg van gari, utána meg nem nagyon van értelmes javítási lehetőség. Nem is javítanak. Szemetet gyártanak. Már csak ezért sem tetszik.Magisternél műanyag tampert adnak, és még egy gumira se futja a gőzcsőre. A videókon amiket láttam félbarmok használták, rettenetes lefolyásokkal, nem hozta meg a kedvem, az olaszpresszo.hu-n csak fényképek vannak és maga az elragadtatott cikk, itt a fórumon egyértelműen nem ajánlott, pedig ez a gicar doboz benne már majdnem PID.
Teljesen tanácstalan vagyok, elővettem a régi drip főzőnket és amerikai kávét iszom bánatomban.
U.i.: Volt már Bambino-m, abban is ThermoJet van, de a PID nem állítható, elég magas hőfokon főz, de elég korrekt módon, ha rendelsz hozzá szimplafalú kosarat. Viszont a szálcsiszolt burkolaton minden vízcsepp látszik. Nagyon kellett rá vigyázni.
Lehet hogy a matt fekete Barista Pro jobb, egy tizessel olcsóbb is. De még mindig van egy elméleti negatívum: a négylyukú újfajta tejgőzölővel nehezebb a megfelelő áramlást előidézni a tejkiöntőben, erős a gőze de vajon mennyire csinál latte arthoz jó gőzölt tejet?
Új hozzászólás Aktív témák

A topikban szabad hirdetni ezen szabályokkal.
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RTX 5070 Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- 136 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - i9-14900HX, RTX 4080 (ELKELT)
- Új Dell G15 Gamer FHD IPS 165Hz i7-13650HX 14mag 16GB 1TB Nvidia RTX 4060 8GB 140W Win11 Garancia
- Akciós! Lenovo ThinkPad P15 Gen 1 Intel i7-10875H 32GB 512GB Nvidia Quadro RTX 3000 1 év garancia
- LG 27UP850K-W - 27" IPS LED - 3840x2160 4K - DisplayHDR 400 - USB Type-C - AMD FreeSync
Állásajánlatok
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


