Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WinZol

    aktív tag

    Üdv!

    Szoba megvilágítását WS2812B ledsorral szeretném megvalósítani.
    Összesen kb. 14 méter (830) db led kell hozzá. (már megvan és kész)
    A ledszalag teljes várható fogyasztása valahol 200W (14m x 14 W/m) környékén lesz (5V 40A)
    A ledszalagot 2 db 5V 40A tápegységgel tervezem táplálni. [link]
    A ledszalag felett egy gerinc tápláló kábel került kiépítésre (4mm2) mely a tápegységekből indul ki, de egymással a végeknél nincs összekötve.

    A ledszalagot 14 db 1 méteres darabra vágtam és egy alu sínre ragasztottam.
    A ledszalag csíkok egymás után vannak elhelyezve úgy hogy egymással csak a Data van összekötve. A szakaszok + és - táplálása a gerincből történik.

    Kérdés:
    A két tápláló kör Negatív ágának összekötéséhez elég egy 0,25mm2-es vezeték? (Sajnos azt sem tudom, hogy miért kell, miért nem elég a két táp negatív pólusának összekötése)

    Jelenleg nincs a két ág összekötve.
    (Megpróbáltam azt hogy a két tápegység negatív kimenetét összekötöttem, úgy nem működött a string 2. része.)
    Most csak akkor működi a teljes string, ha a két tápláló vezeték egy tápegységből indul.

    Remélem érthető voltam.

    Kérdés:
    - Honnan lehet tudni ezeknél a kínai tápoknál, hogy menny a tényleges biztonságos terhelés? (nem akarom felgyújtani a házat)
    (rövid ideig a 200 W-os működött füst nélkül úgy hogy a konnektormál mért áram felvétele 198W volt)

    Köszi

    Zoltán

Új hozzászólás Aktív témák