Hirdetés

2019. május 21., kedd

(#14901) colomb2 válasza Aweriot (#14900) üzenetére

colomb2
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Nincs arca, ilyet nem lehet. :(
Esetleg. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#14902) ubyegon2

ubyegon2
(PH! nagyúr)

Köszi, nagyon segítőkésznek bizonyultok! :D Lófüttyöt nektek amúgy.....Fahéj az a kedvenc disztróm "arca", nekem valami kevésbé finom face kéne. Na jó, nem vaddesznyó, de hasonló. :D

[ Szerkesztve ]

no offense, but....

(#14903) Cyrin válasza ubyegon2 (#14902) üzenetére

Cyrin
(PH! addikt)

faék?

(#14904) ubyegon2 válasza Cyrin (#14903) üzenetére

ubyegon2
(PH! nagyúr)

Faék? :D Az eccerű, de nem nagyon van arca annak sem. Bár ennek a spongya szivacsfigurának is lett arca.

Már várom, mikor javasol valaki nekem egy olyan arcot, mint például baromarc.... :DDD

no offense, but....

(#14905) Vladi

Vladi
(PH! nagyúr)

Létezik már olyan kísérleti technológia, hogy a hareware képes magát módosítani fizikailag? Gyakorlással, mint az állati idegrendszer? legalább 1-2 nano mértékben, laboratóriumi körülmények között?? :F

Jani másszál fel! Maradj a kompon!

(#14906) zoltanz válasza Vladi (#14905) üzenetére

zoltanz
(PH! nagyúr)

FPGA alapon lehetséges, pl Xilinx -nek van ARM-mel kiegészített típusa, mondjuk ez kicsit nagyobb.

Csak a változás állandó XD

(#14907) Vladi válasza zoltanz (#14906) üzenetére

Vladi
(PH! nagyúr)

ebben az esetben a hardver nem virtuális? :F

Jani másszál fel! Maradj a kompon!

(#14908) zoltanz válasza Vladi (#14907) üzenetére

zoltanz
(PH! nagyúr)

Teljesítményben a virtuális gép és a célhardver között van, úgyhogy nem egészen.

(#14909) T_chris válasza Vladi (#14905) üzenetére

T_chris
(PH! addikt)

Ez szerintem nagyon régi technológia, és az ipar jelentős részében fellelhető.
Bizonyos paraméterek esetén a hardver módosítja bizonyos alkatrészek működését, ezt jellemzően diszkrèt füstjelzéssel teszi meg, amely részleges funkcióvesztést, vagy teljes leállást is jelenthet az indián szótár szerint.

;]

Aki érti a humort az mindent tud. Aki nem, az pedig mindenre képes.

(#14910) zoltanz válasza T_chris (#14909) üzenetére

zoltanz
(PH! nagyúr)

Mondjuk egy kreatív robotlányt kipróbálnék. :DDD

(#14911) sh4d0w válasza T_chris (#14909) üzenetére

sh4d0w
(PH! nagyúr)

Tenagyonhülye :DDD

Ha marhasagot irok, vallalom a pofonokat erte a forumon, nem sirok a modiknak.

(#14912) T_chris válasza sh4d0w (#14911) üzenetére

T_chris
(PH! addikt)

Majd kialszom.... :D

(#14913) Frawly

Frawly
(PH! addikt)

Régi, de jó. Star Wars animáció terminálban:
telnet towel.blinkenlights.nl

Nem kell hozzá semmit telepíteni, csak futtatni :D

"Microsoft isn't evil, they just make really crappy operating systems." - Linus Torvalds

(#14914) colomb2 válasza Frawly (#14913) üzenetére

colomb2
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

De kell hozza telnet (nekem pl nincs ;)).

Vigyázat, csalok!

(#14915) Frawly válasza colomb2 (#14914) üzenetére

Frawly
(PH! addikt)

Teszel fel. Nem is kell az egész inetutils csomag, Gentoo-n le tudod fordítani csak a telnet binárist, meg a függőségeit, ami tuti nem sok.

Tudom, nem biztonságos a telnet, de nem is kritikus helyekre használják. Ahol fontos a biztonság, ott úgyis ssh megy helyette.

"Microsoft isn't evil, they just make really crappy operating systems." - Linus Torvalds

(#14916) milangfx válasza colomb2 (#14914) üzenetére

milangfx
(őstag)

de curl azert gondolom van
curl towel.blinkenlights.nl:23
vagy
curl parrot.live
ha mar itt tartunk :D

(#14917) Frawly válasza milangfx (#14916) üzenetére

Frawly
(PH! addikt)

Ezt a curl-t eddig is ismertem http-s lekérésekhez scriptekben, de ezt nem is tudtam, hogy kiváltja a telnetet is, meg ennyi egyéb protokollt tud, IMAP, Gopher, SMB, FTP, SFTP, LDAP, stb.. Valami hihetetlenül hasznos proginak tűnik, igazi svájci bicskának, el fogok merülni benne.

(#14918) colomb2 válasza Frawly (#14915) üzenetére

colomb2
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Nehez is lenne inetutils-t forditani mikor nem letezik ilyen csomag.

(#14916) milangfx: eredetileg irni akartam, aztan ugy dontottem hogy az egesz sorba kotok bele. ;] A party parrotot viszont nem ismeretem.

Vigyázat, csalok!

(#14919) Frawly válasza colomb2 (#14918) üzenetére

Frawly
(PH! addikt)

Azért írtam én is, hogy elég csak a telnet bináris. De ha van curl-od és az is tud ilyet, akkor nem szóltam.

Archon a base install része az inetutils csomag, és annak a része a telnet. Ez igazából csak csomagkialakítás kérdése, nem akarták nagyon kisméretű binárisokat szétszedni külön csomagokban. Gentoo-n viszont nem vagy ilyenhez kötve, ott egyenként fordíthatod a binárisokat.

(#14920) Frawly válasza Frawly (#14919) üzenetére

Frawly
(PH! addikt)

Fószer részegen Archot telepít, sikeresen :DDD Lehet ubyegonnak is ez kéne, meghúzni a páleszt, hogy elfelejtse a Cinmanót, egyből nagy Archú lehetne ő is.

(#14921) Aweriot válasza Frawly (#14920) üzenetére

Aweriot
(PH! kedvence)

Miért pont részegen jönne ki a mazochizmisa?

"mindenki egy kicsit neonak érzi magát amikor először végigpörög az orra előtt egy apt update/upgrade"

(#14922) ubyegon2 válasza Frawly (#14920) üzenetére

ubyegon2
(PH! nagyúr)

Marhaság, mert vagy 4 éve megvolt ez január elsején hajnalban. Akkoriban volt valami telepítősegédes módszer, de végig ugyanezeket láttam, mint a koma a videón. Pár óra alatt meg is volt, teljesen kijózanodtam tőle és működött is, Cinnamonnal. ;]

no offense, but....

(#14923) T_chris

T_chris
(PH! addikt)

Azt mondták van Linux on DEX. Tehát alkalmas telefont feltolsz, az alkalmas átalakítóval egy monitorra, és akkor Dex módban egy spec megjelenést látsz. Ilyen asztali android.
Ez meg, ha elindítasz egy appot, akkor az appon belül letöltött rendszert futtatja. Ami most 16.04.
De akkor ez meg mi:

(#14924) colomb2 válasza T_chris (#14923) üzenetére

colomb2
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Gondolom egy kontenert indit, az pedig a host OS kernelet hasznalja, ha ez a kerdes.
Jelen esetben eleg valoszinunek tartom, hogy LXD lehet a hatterben, de utana olvasva biztos kiderul.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#14925) Apollyon

Apollyon
(Korrektor)

A Red Hat új pályára tör: [link]

;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#14926) T_chris válasza colomb2 (#14924) üzenetére

T_chris
(PH! addikt)

Na ezért érdekes, mert ha csak simán DEX-en van a telefon, akkor ezt dobja:

(#14927) T_chris válasza T_chris (#14923) üzenetére

T_chris
(PH! addikt)

Felületes voltam.
Tehát vannak DEX képes telefonok, (pl Samsung Galaxy s9+) amit a megfelelő átalakítóval ki tudsz rakni HDMI-n, és egy valamilyen androidos kinéztetet kapsz ami azért már inkább pár linux felé tendál.
Erre a felületre van egy gyári Samsungos "Linux on DEX beta" nevű apk, amivel elvben reboot után lesz linuxod, de jelenleg az img-t a Samsung akámilyen specifikus oldaláról tudod letölteni. Most csak az Ubuntu 16.04 elérhető. Letölti a kliens, unzip, telepedés, és amikor jön a használat, akkor a uname -a már arch-ot ír. Szerintem vicces. :)

(#14928) F34R válasza T_chris (#14927) üzenetére

F34R
(PH! kedvence)

Arch= architecture. vagyis inkabb aarch.

(#14929) T_chris válasza F34R (#14928) üzenetére

T_chris
(PH! addikt)

Értem. Köszi.
Egy jó ideje nem linuxozok aktívan, az ingyen windows pedig ellustította az amúgy sem acélos tudásom..... :)

(#14930) Cyrin

Cyrin
(PH! addikt)

South Korea’s Government is Switching to Linux

link

(#14931) milangfx válasza Cyrin (#14930) üzenetére

milangfx
(őstag)

Birom az ilyen cikkeket, aminek az elejen: "Must Read: South Korea’s Government is Switching to Linux"
aztan az utolso bekezdesben mar "Whether South Korea switches to Linux in the end or not — don’t expect movement before 2020"... clickbait much?

(#14932) Cyrin válasza milangfx (#14931) üzenetére

Cyrin
(PH! addikt)

Ez nem újdonság, mostanában minden ilyen meg még ilyenebb címekkel van tele.

(#14933) cami][us válasza milangfx (#14931) üzenetére

cami][us
(senior tag)

2020-ra lesz MS központ, minden koreai városban. ;]

I'm ayy lmaoing @ your life

(#14934) F34R válasza Cyrin (#14930) üzenetére

F34R
(PH! kedvence)

Switching to Own linux.

Szerintem olyan lesz mint a Kinai Red Flag linux.

(#14935) Frawly válasza Cyrin (#14930) üzenetére

Frawly
(PH! addikt)

Nemrég olvastam, hogy egy indiai város iskolái is átállnak. Reméljük nem jár úgy egyik projekt sem, mint München, ott nagyon inkompetensek álltak hozzá az átálláshoz, egy ilyen külső szolgátató cég bebetonozta őket egy ősrégi Ubuntu 10-es verzióba, aztán csak a kínlódás ment vele, így jobb is, ha inkább windowsosnak. Azzal nem tesznek szívességet a Linuxnak, hogy rosszul használják, meg szenvednek vele.

(#14934) F34R: igen az ázsiaiak külön disztróval szoktak nyomulni. Nem a politikai cenzúra miatt, de a nyugati nagy disztrókban az ázsiai karaktertámogatás, vertikális írásirány nem mindig teljesen jól támogatott, meg az ázsiai emberek egész más beállításokkal szokták használni az OS-t, más beviteli eszközökkel, más stílusú alkalmazásokkal, mivel a kulturális különbség is hatalmas. Nem véletlen, hogy Ubuntu-vonalon is külön Kylin disztró volt. Ezt el kell fogadni, ők nagyon máshogy vannak bekötve kulturálisan, és nem is hajlandóak a saját kulturális burkukból kijönni, oda vannak bezárkózva.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.