- Radeon RX 9060 XT: Ezt aztán jól meghúzták
- Atomenergiával dübörögnek tovább az Amazon adatközpontok, SMR-ek is jöhetnek
- Macron betiltatná az EU-ban a közösségi médiát a 15 év alattiaknak
- Az NVIDIA ipari AI-felhőt épít a németeknek, együtt az OpenAI és a Google
- Két új Ryzen közül választhatnak a kézikonzolok
-
PROHARDVER!
Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Tamoo
nagyúr
válasz
xtremetuning #55249 üzenetére
Akkor egy mai ~150-200e körüli reflexes 300W RMS-el jobb lehet mint az öreg SW38A? Vagy megépítettsége miatt még mindig nyerőbb 160W-al?
-
Tamoo
nagyúr
válasz
xtremetuning #55247 üzenetére
Ezekről a Watt dolgokról tudsz írni valami okosságot? Hogy az miért "csak" 160? (ami most már kb. csak belépő szubnál virít a specifikációkban)
-
sakal83
addikt
Lenne két valószínűleg láma kérdésem.
1. Adott egy Pio 817-es, amit összekötöttem optikain (CD bemeneten) egy asus xonar d2-vel.
Az erősítő PCM 96-ot ír ki és néma marad.
A hangoknál átállítottam a WIN7-et erősítőre. Az asus kezelőfelületbe nem tudok belépni mert lefagy.Hogy tudok hangot varázsolni rá?
2. Az erősítőn a mélynyomó nem kel életre. Mit kellene beállítanom, hogy szóljon?
-
Tamoo
nagyúr
válasz
Sefi84 #55239 üzenetére
Nem akartam én lehúzni egy percre sem, csak azt mondtam furán fest a 160W (nem azt mondtam, hogy kevés hanem azt hogy valszeg máshogy számolják mint most!). Nem kell idekeverni a bögreszetteket. Elég márkán belül megnézni egy Focal SW 800-ast, Max. power handling 500W, RMS 350W
-
Sefi84
senior tag
válasz
xtremetuning #55240 üzenetére
Kevés volt a 160W?
Mennyiért vetted és adtad el, ha megkérdezhetem? -
Patice
nagyúr
válasz
ProdyG #55171 üzenetére
Ha a hangfalaid specifikációit nézed, akkor légyszi nézd meg azt is, hogy az adott Hz-eket milyen meredekséggel/eséssel tudják?
Ha mondjuk az van odaírva, hogy 50 Hz +/- 6 (vagy még több) dB, akkor az a doboz nem 50 Hz-ig lineáris, hanem jóval feljebb tud csak az lenni. 6 dB-enként duplázod az adott frekvenciát (ha jól emélkszem) és megkapod a valós adatot. A fenti esetben ezzel a számolással 100 Hz jön ki. (Magnat-oknál és más gagyibb rendszereknél láttam már +/- 10 dB-es adatot is.
)
Ha mondjuk egy doboz (specifikáció szerint) 45 Hz +/- 3 dB, akkor az 67,5 dB-ig lehet effektíve lineáris.
Igaz ugyan, hogy az 1-2 dB esést még nehezen érzékeli az ember füle, főleg a mélyhangok esetében, de egyéb trükkökkel (pl. reflex doboz) ez a határfrekvencia lejjebb tolható.
Az már megint más kérdés, hogy a gyártók mekkorát mernek hazudni a termékeik specifikációik megadásakor.
Pl.
Frequency Range (+/-3 dB) [Hz] 43 - 25.000
A fenti példa alapján számolva kb. 65 Hz-ig képes lemenni a gyártó szerinti speckó alapján, ami a reflex dobozt és a 16,5 cm-es mélyközepet elnézve elég reálisnak tűnik.
Másik példa:
Frequency range: -6dB at 25Hz and 33kHz
Frequency response: 32Hz - 28kHz ±3dB on reference axis
Itt két adatot is közöl a gyártó, de összhangban vannak, az egyik alapján 50 Hz, a másik alapján 48 Hz az alsó linearitás határa. Ezek az értékek is jók, főleg, hogy itt már két 25 cm-es mélyhangszóró adja a frekvenciatartomány alját.
(A különbség ugyan nem számottevő a két doboz között - látszólag - de a Diamond 800-asok szerintem nem fognak küszködni az 50 Hz-el sem, míg a Dalinak ez a frekvencia már túl alacsony és lineárisan csak nagyon nagy torzítással lesz csak képes megszólaltatni.
Ezen cikk-fordítás alapján a Dali-hoz 80 Hz vágás jó (vagy akár 70), míg a Diamond-okhoz 40 Hz (inkább 50), ami szerintem reális.
(#55178) bajnokpityu
45-ig lement, de milyen eséssel?
-
Sefi84
senior tag
Nekem is 15"-os mélyem van és egy Yamaha 892-essel hajtom amiből kb 100-120W jön ki, de még fél hangerőnél nem kellett feljebb tekerni, ezek a wattok nem mérvadóak, pont nektek nem kell elmagyarázni, mert ugye a bögre szetteket pont Ti szóljátok le
1000W-os mélynyomók, hahahaha, nekem a Yamaha Z9-re van 1000W írva és kb, akkora a toroid benne, mint a fejem és ezt komolyan mondom, a kondik mellette 2db 2dl-es pohárnak felel meg kb.
Ez valós 160W, az bőven elég "bármilyen" hangszórónak!Volt JBL 250-es subom, azonnal (20 percig sem ment) eladtam, mert a közelében sem volt a mostani mélyemnek, az kb. 120.000 feletti kategória volt ugye, ez a Focal, mindent odaverne, mozin persze, mert zenén lehet lassúak a 15"-ak, de mozira verhetetlen.
-
junkpod
veterán
Nézegetem a kínálatot, szerintetek egy ilyesmi http://www.streamaudio.hu/pioneer-vsx-323-5-1-csatornas-radioerosito hol van hangminosegben a HK avr130-hoz képest?
-
BBéci
legenda
válasz
Citroware #55228 üzenetére
Az semmiképpen nem ajánlott, hogy a frontsugárzók egymáshoz nagyon közel legyenek. Ha a TV és az ajtó közé teszed a jobboldalit, akkor pontosan az a helyzet áll elő, ami kerülendő. Nem lesz meg a szükséges bázistávolság, ami miatt a térhatás minimálisra csökken. Azt szokták mondani, hogy a két frontsugárzó alkosson egyenlő oldalú háromszöget a hallgatóval. Tehát esetedben 2 m legyen köztük!
Igen, a háttérsugárzók legyenek kicsik. -
Egyébként a hátsó fal az jó messze van a kanapé mögött, kb 2 méterrel, olyan hátulra én nem tenném a hátsó hangfalakat inkább.
-
Kanapé szemszögéből
Szóval frontoknak a TV mellé elférne álló, csak a hátsó/oldalsónak kell mindenképpen kicsinek lennie, ugye? -
greike
tag
válasz
Citroware #55223 üzenetére
Szerintem nem lenne ott jó az álló hangfal.Tv-vel szemben lévő falról is tudsz fényképet csinálni?Mert sajnos nem látni ,hogy ott van ajtó vagy az egy üres fal.Ha üres akkor oda kellene felrakni a két hátsó hangsugárzót.Ezekből a hangfalakból amiket felsoroltál elég lenne oda a Proson szett.
-
Warter
addikt
-
ghoszty
tag
üdv!
egy sztereo rendszer szeretnék összedobni max 70-80k-s keretből
tudnatok ajanlani nehany erositot + hangfalparost? -
-
Spagyi
tag
Szerintetek egy Yamaha RX-V373 87ezer Ft helyett 55ezer Ftért jó vállalkozás lenne egy kicsi nappaliba induló erősítőnek?
-
Szóval 120k árkategóriáig keresnék a Denon AVR 1911 + Wharfedale Powercube 12A sub mellé egy 5.0 hangfalrendszert.
Qln Qubic - 150k - ilyet ha találnék olcsóbban használtan
Proson Event - 80k
Heco Victa Prime 202 - 100k
Magnat Supreme 80 - 100k
Wharfedale Crystal III - 120k
Dynavoice Magic F-6 EX - 130k
Cambridge Audio S70 - 134k
Heco Victa 2 501 - 135k
Boston Acoustics CS 260 - 140k
Taga 606 - 93kVéleményetek szerint melyek érik meg leginkább az árukat, milyen más alternatíva lehet még 120k környékén? Melyik az, amelyiket mindenképpen mellőzzem?
-
BBéci
legenda
Félreértesz.
Azt mondom, hogy ameddig magam nem győződtem meg arról, hogy bármelyik TV átenged 5.1 hangot, addig csak szóbeszédnek tekintem. Azok a tévék, amiket teszteltem, használtam - kb. 60-70 db. - nem engedtek át 5.1 hangot.
Hol van itt tévedés???
Azt is félreértetted, amit a Thomsonról írtam, de most nem magyarázom meg.(#55204) Norbi 72
Lehetetlent kívánsz, nem vagyok képes olyan lista összeállítására. -
Laca0
addikt
Kár pocsékolni rád minden betűt. Egyszerűen képtelen vagy beismerni, hogy lehet, hogy tévedsz. Inkább leszarozol egy csúcs kategóriás, csúcs gyártmányú házimozi erősítőt, minthogy beismernél valamit. Utána járni persze nem fogsz, mert kiderülne, hogy tévedsz.
Még meg sem születtél, amikor már az Onkyo már erősítőket gyártott. Ők biztosan tévednek, hibás szoftvereket írnak, senki nem veszi észre a gyárban, hogy valami gond van a szoftverrel...
Egyébként ha emlékszel, a Thomson-okon is kint volt a hangszóró konfigurációnak megfelelő piktogram és azon belül jelentek meg a jelek, hogy milyen csatornákat tartalmaz a forrás. Attól, hogy nem volt rajta HDMI, normálisan kezelte a 6 csatornát optikai és koax bemeneten is.
De teljesen mindegy mit írok, mert téged nem lehet meggyőzni... csak az zavar, hogy félrevezetsz minden újoncot, aki itt megjelenik.
Egyébként elárulom, hogy van egy Display nevű gomb az Onkyo távirányítón, a jobb felső sarokban. Ha azt megnyomod, akkor kiírja a forrás csatornáit. -
Tudnátok ajánlani Denon AVR 1911 + Wharfedale Powercube 12A Sub mellé jó 5.0 hangfalszetteket? 120k felső határ lenne, jöhet használt is.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Kompakt "házimozi" szettekkel és hangprojektorokkal (soundbars) tapasztalatok híján nem foglalkozik a topik.
- hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!
- HÁZIMOZI, HIFI, TV beárazás topic
- Házimozi belépő szinten topic
- Hi-Fi-ről általánosságban topic
- Hangprojektor/Sound Projector/Front Surround/SoundBar topic
- BestBuy ruhás topik
- bambano: Bambanő háza tája
- DOOM - The Dark Ages
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Túra és kirándulás topic
- Befutott a MindsEye végső előzetese
- Le Mans Ultimate
- Nem várt platformon a OnePlus Nord 5
- Melyik tápegységet vegyem?
- Teljes verziós játékok letöltése ingyen
- További aktív témák...
- LG 65QNED87T / 65" - 164 cm QNED / 4K UHD / 120Hz & 3ms / HDR 10 Pro / FreeSync Premium / HDMI 2.1
- Új, bontatlan dobozos Bose Smart Ultra Soundbar 2 év garanciával
- Google pixel buds pro 2 vezetéknélküli fülhallgató
- Új, bontatlan dobozos Bose Smart Soundbar 2 év garanciával
- Jamo HCS 606 5.1 házimozi hangfalszett
- Apple iPhone 13 Mini 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i9 9900K 8 mag 16 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! HP ZBook 15 G6 munkaállomás - i7 9850H 16GB DDR4 RAM 512GB SSD Quadro T2000 4GB WIN10
- Acer Nitro 5 AN515-54-77VS Az ár irányár, komoly érdeklődés esetén van lehetőség egyeztetésre
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest