Hirdetés

2018. december 14., péntek

(#4551) Franklin

Franklin
(PH! addikt)

Üdv Mester,

5.97-es AIDA szerint a monitorom VA paneles, de én úgy tudom, hogy IPS:

Pontos típus: ACER XF270HUABMIIDPRZX (Termékkód: UM.HX0EE.A01)

(#4552) Fiery válasza mrall1985 (#4548) üzenetére

Fiery
(PH! kedvence)

Nekem ugy tunik ez alapjan, hogy csupan 1 memoria csatorna uzemel (single channel mod). Ezert is annyira alacsony a mért memoria savszelesseg.

(#4553) Fiery válasza Franklin (#4551) üzenetére

Fiery
(PH! kedvence)

Igazad van, a kovetkezo betaban javitjuk ezt a hibat. Koszonom!

(#4554) Fiery válasza lsc (#4549) üzenetére

Fiery
(PH! kedvence)

A CPU orajellel mi a baj? A Ryzen processzorok agresszivan ejtik az orajelet, hogy keveset fogyasszanak, es elofordul, hogy az AIDA64 nem az alaporajelet (3,6 GHz) vagy valamelyik Turbo lepcsot méri egy adott pillanatban, hanem egy leskalazott orajelet. Ez nem jelenti azt, hogy a benchmark eredmenyek ahhoz az adott orajel lepcsohoz tartoznak. A benchmarkok kozben is valtoztatja a CPU az orajelet, pl. a TDP-keret tartasa vagy a homerseklet miatt.

(#4555) Fiery válasza miresz (#4544) üzenetére

Fiery
(PH! kedvence)

Egy kicsivel tobb info kellene errol a gubancrol ahhoz, hogy tovabb tudjunk nyomozni. Az alaplapod ASRock AB350M Pro4, ha jol latom, a CPU pedig Ryzen 5 1400. Melyik BIOS verzio volt, amivel jo volt tuningnal is a benchmark, es melyikre frissitettel, amivel elromlott? Milyen modon overclockolod a processzort, azaz melyik parametert allitod a BIOS-ban, es milyen erteket kap, amikor az AIDA64 nem mukodik megfeleloen?

(#4556) scomcomputer

scomcomputer
(őstag)

Hali..az Aida 64-el ki lehet valahogy íratni a Rivatuner-re a hálózati pinget-latency-t,ez nagyon jó lenne...pl ingame alatt...
Köszi!
:R

(#4557) Fiery válasza scomcomputer (#4556) üzenetére

Fiery
(PH! kedvence)

Ilyesmit nem lehet az AIDA64-gyel detektalni vagy mérni.

(#4558) scomcomputer válasza Fiery (#4557) üzenetére

scomcomputer
(őstag)

Sajnálom,pedig nagyon jó lenne,mert ugye a resource monitorban a tcp -nél van latency csak ezt kellene kiolvasni valahogyan...

(#4559) Pécsi gyerek

Pécsi gyerek
(őstag)

Egy kis bibi.Kingston A 400 120 gb.

Gigabyte b250m-ds3h lap+pentium g4560+2×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+ +Gigabyte rx 460 oc 4 gb+zalman z1 neo házikó :)

(#4560) Fiery válasza Pécsi gyerek (#4559) üzenetére

Fiery
(PH! kedvence)

A HD Sentinel nem a mi szoftverunk :)

(#4561) Pécsi gyerek válasza Fiery (#4560) üzenetére

Pécsi gyerek
(őstag)

Basszus ezt benéztem :B

Gigabyte b250m-ds3h lap+pentium g4560+2×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+ +Gigabyte rx 460 oc 4 gb+zalman z1 neo házikó :)

(#4562) arn

arn
(PH! nagyúr)

ryzen2nel szerintem kicsit katyvasz van a homersekletek kiolvasasanal... x fele program x felet mutat.

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc)

(#4563) scomcomputer válasza arn (#4562) üzenetére

scomcomputer
(őstag)

Melyik verziót használod?
Ez a legújabb beta!
....motherboard specific sensor info for MSI X470 Series..... ;)

(#4564) arn válasza scomcomputer (#4563) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

most total egyutt mozog a "cpu" es a "cpu diode", 93-103 fok kozott ugralva (atlag 96 fok).

nem tunik ugy, hogy a huto szarul lenne fenn, egyszeruen nem lehet maskent felrakni. tegnap meg direkt le is lazitottam mindent, es ujra rahuztam, de tok ugyanazok a hofokok jottek. lehetseges, hogy vmi rossz, vagy meg mindig csak kiolvasas bugos?

(#4565) scomcomputer válasza arn (#4564) üzenetére

scomcomputer
(őstag)

Tudom,hogy vannak most problémák az aida-val,mert a még frissített(beta) verzióval is vannak gondok pl. az asus x470 c7h-val,de kell egy kis idő a hibák javítására,hiszen ahány alaplap annyiféle io chip....de ugyanúgy van gond más monitorozó programmal is.. :R

(#4566) arn válasza scomcomputer (#4565) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

tudom, nem is az az en problemam, hogy vmit rosszul jeleznek ki, hanem az, ha a hw bugos vhol :D jo lenne tudni.

(#4567) scomcomputer válasza arn (#4566) üzenetére

scomcomputer
(őstag)

Arról van tudomás,amit már az alaplapgyártók is tudnak,hogy a "cpu vid" beragadhat 1.5v környékén, de ez a cpu mikrokód hibája ami új agesa/bios frissítéssel megoldható.... :K

(#4568) arn válasza scomcomputer (#4567) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

kinomban felraktam a "hivatalos" programokat, a ryzen mastert es az msi command centert, mindketto mas hofokokat mutat :D bar gyanus, hogy az elteres eppen 10 fok, lehet csak vmi offset ertek.

de vmi akkor se kerek ennel a konfignal... felrakom a gyari hutot majd tesztelni.

(#4569) arn válasza scomcomputer (#4567) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

https://prohardver.hu/tema/amd_ryzen_7_5_2_x_pinnacle_ridge_am4/hsz_217-217.html

[ Szerkesztve ]

(#4570) arn

arn
(PH! nagyúr)

[link]

(#4571) Fiery válasza arn (#4564) üzenetére

Fiery
(PH! kedvence)

A legujabb beta valo a Pinnacle Ridge-hez, azzal mar korrekt hofokokat jelez az AIDA64. Az megint mas kerdes, hogy mely szoftverek hasznalnak ofszetet, de azt az AIDA64-gyel is be lehet allitani, ha igeny van ra (AIDA64 / fomenu / Fajl / Beallitasok / Hardverfigyeles / Korrekcio).

(#4572) arn válasza Fiery (#4571) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

biosok altalaban hasznalnak... tehat a tdie az a "cpu", a +10 offset a lap.

(#4573) arn válasza Fiery (#4571) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

amugy baromi erdekes az xfr mukodese, hutotesztelesre gyk alkalmatlan :DDD de legalabbis pusztan hofokokrol beszelni nem lehet.[link]

(#4574) Fiery válasza arn (#4573) üzenetére

Fiery
(PH! kedvence)

Igy igaz. A legegyszerubb lenne az XFR-t specifikusan letiltani, de ugy tudom, arra nincs lehetoseg, hanem csak a Turbot lehet letiltani, ami tiltja az XFR-t is egyben.

(#4575) házimozis

házimozis
(fanatikus tag)

Üdvözletem!

Egy SAMSUNG MZVLB512HAJQ-000L7 NVMe SSDt - leánykori neve PM 981 - is használok pár hete.

A friss .4679 beta build konzekvensen 11 °C fokkal többet jelez hőmérsékletnek az eszközre, mint a .4668 beta, és a korábbi verziók, vagy akár a .4600 stable. Ránéztem az eszközre párhuzamosan más szofverekkel is, azok hozzák az életszerű értéket. (alapjárat 34°C, nem 45)

Nem tudom, hogy NVMe vagy Sensor dump-ot küldjek a hibakereséshez?

A másik dolog egy apróság, hogy Lapkakészlet/Északi híd/Memória foglalatok/ alatt a DIMM1-3 és a DIMM2-4 párban fordított sorrendben jelenik meg, mint bárhol máshol. Az alaplap egyébként egy Fatality H97 Killer.

Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#4576) Fiery válasza házimozis (#4575) üzenetére

Fiery
(PH! kedvence)

Az NVMe SSD-knel annyit varialtunk, hogy ha tobb homerseklet erteket mér az SSD, akkor a legmagasabbat irja a "health" ablakban mostantol, es nem az elsodleges erteket. Amiota ezt atvarialtuk, elindult a vita kulonbozo forumokon, hogy ez mennyire korrekt igy. Elkepzelheto, hogy visszarakjuk a regi megoldast a kovetkezo betaban.

A DIMM-ek cimkezese maskepp mukodik az SPD moduloknal, mint az IMC (memoriavezerlo) eseteben. Amit tapasztalsz, az teljesen normalis.

(#4577) bolcsodal

bolcsodal
(PH! addikt)

Mobil Ryzen fronton mennyire vagytok magabiztosak?

Szeretném kiolvasni egy 8GB-s DDR4 SO-DIMM modul adatait a notimon, de sem AIDA64 sem CPU-Z nem látja. Mondjuk szét is kaphatom, előbb-utóbb meg fog történni.

BIOS-ban Hynix modulnak mondja, de jó lenne látni a részleteket hogy találjak egy megfelelő második modult DC beállításokhoz.

Report-ot küldtem: HP Elitebook 745 G5.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#4578) Fiery válasza bolcsodal (#4577) üzenetére

Fiery
(PH! kedvence)

Abszolut magabiztosak vagyunk :) Azt viszont nem tudjuk, miert nem lehet az SPD-t kiolvasni jo nehany mobil Ryzen konfignal. Mas szoftverek sem tudjak ezt megoldani, tehat fejvakaros tema...

(#4579) bolcsodal válasza Fiery (#4578) üzenetére

bolcsodal
(PH! addikt)

;] Jólvan akkor!

Végülis magamnak köszönhetem. Minek veszek cuccot aminek kb 0.03%-os piaci részesedése van...:D

(#4580) Elcan

Elcan
(kvázi-tag)

Sziasztok!

Haveromnak elkezdett belassulni a gépe -20 fps játékok alatt és sokszor kifagy. Aidával nézte és a feszültség értékeknél olyanok vannak pl, hogy a 3,3V-nál neki csak 2,8-at mutat, az 5-nél is csak valami 4,valamennyit, a 12-nél 13,4-et és így tovább. Jól tudom, hogy +-5% lehet csak az eltérés?
Elképzelhető, hogy táp vagy alaplap hibára utalnak ezek a fals értékek és a rossz táp okozná a fagyásokat?

[ Szerkesztve ]

(#4581) Fiery válasza Elcan (#4580) üzenetére

Fiery
(PH! kedvence)

A BIOS Setup-ban is ellenorizze a feszultsegeket. Ha ott is jelentos elteres mutatkozik a referencia feszultsegektol, akkor taphiba es/vagy alaplaphiba lesz.

(#4582) Elcan válasza Fiery (#4581) üzenetére

Elcan
(kvázi-tag)

Ok, köszönöm a tanácsot!

A jelentős az mit takar? Amit írtam az már annak számít?

(#4583) Fiery válasza Elcan (#4582) üzenetére

Fiery
(PH! kedvence)

Igen, az abszolut jelentos. En nem 5%-ra taksalnam a jelentos elterest, hanem inkabb 8-10%-ra.

(#4584) intensa_man

intensa_man
(fanatikus tag)

Sziasztok! Aida 5.90 hardware failure hibával leállítja a stress tesztet. Van valahol magyarázat, úgy milyen hibát talált? Köszönöm!

Keresek Samsung WIS12ABGNX, vagy wis09abgnx wifi adaptert!

(#4585) Fiery válasza intensa_man (#4584) üzenetére

Fiery
(PH! kedvence)

Nincs, mert ilyen esetekben nem lehet megmondani, melyik alkatresz a hibas, vagy milyen beallitas nem megfelelo. Vegig kell zongorazni a tulzott tuning, tul optimista memoria beallitas (idozitesek, feszultseg), alaplap hiba, memoria hiba, tapegyseg hiba, esetleg CPU hiba, esetleg driver hiba listat.

(#4586) intensa_man válasza Fiery (#4585) üzenetére

intensa_man
(fanatikus tag)

Köszönöm!

Keresek Samsung WIS12ABGNX, vagy wis09abgnx wifi adaptert!

(#4587) Patry0t

Patry0t
(kvázi-tag)

Sziasztok,

Telepíthető az Aida64 Ubuntura is? Ha igen, segítene valaki, hogy hogyan?

Üdv

(#4588) Fiery válasza Patry0t (#4587) üzenetére

Fiery
(PH! kedvence)

Ubuntu Touch-ot futtato mobil telefonokra es tabletekre igen. Fullos Ubuntu Linuxra nem.

(#4589) t420s

t420s
(fanatikus tag)

A diagnostic programok (Aida HWINFO stb) nem látják az új monitoromat, de a régit „felismerik“ noha rég meg sincs? Ötlet?

vettem egy új monitort. Nem egy Nobel-díjat igénylő feladat a cseréje, hdmi kábel kihúz, új monitor bedug és csók. Driver ehhez nem kell tudtommal.

Az összes diagnost program + a Win device manager szerint is a régi moncsi van még a gépen ld a screenshotokat (régi Lenovo Thinkvision, az új egy Acer Predator). Ami azért vicces mert elvileg a diagnost programok valós időben a monitor DDC-n keresztül olvasnak adatokat, és nem egyéb helyről.

ld
https://imgur.com/a/Xjea1LW

Ötletek erre?

(#4590) Fiery válasza t420s (#4589) üzenetére

Fiery
(PH! kedvence)

"Ami azért vicces mert elvileg a diagnost programok valós időben a monitor DDC-n keresztül olvasnak adatokat, és nem egyéb helyről"

Tevedes. A Windows alatt futo diagnosztikai programok szinte minden esetben a Registryben tarolt EDID blokkot hasznaljak, es nem a monitorral beszelgetnek kozvetlenul EDID temaban.

Hogy ezt hogyan lehetne fixalni? Pl. ki lehetne torolni a Device Manager-bol a monitort, es utana ujrakerestetni a hardvereket.

(#4591) t420s válasza Fiery (#4590) üzenetére

t420s
(fanatikus tag)

"Tevedes. A Windows alatt futo diagnosztikai programok szinte minden esetben a Registryben tarolt EDID blokkot hasznaljak, es nem a monitorral beszelgetnek kozvetlenul EDID temaban"

Nem tévedés maga az Aida 64 support írta ezt.... DDC.

(#4592) Fiery válasza t420s (#4591) üzenetére

Fiery
(PH! kedvence)

DDC-n jon az adat, de nem direktben a monitorbol ;) Hidd el, jobban tudom, mint az AIDA64 vezeto fejlesztoje, mint barmelyik support :)

(#4593) stfreddy

stfreddy
(kvázi-tag)

sziasztok,

1 éve megvettem az AIDA64 Extreme Edition-t, most lejárt a licensz.
Szívesen meghosszabbítanám a licenszet, de megmondom a frankót, annyira ritkán használom a progit hogy nem éri meg nekem még a 30%-os kedvezménnyel sem a hosszabbítás. Most így lejárt licensszel jogosult vagyok használni a programot ha nem frissítem többet?

szerk.: esetleg nincsen valami PH-s kupon licensz hosszabbításhoz? :)

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#4594) Fiery válasza stfreddy (#4593) üzenetére

Fiery
(PH! kedvence)

Igen, jogosult vagy barmeddig hasznalni az AIDA64-et lejart termektamogatasi es frissitesi idoszakkal is. Akkor van csak gond, ha egy jovobeni hardvereden vagy operacios rendszerrel mar nem lesz kompatibilis az AIDA64 esetleg. Akkor megis szukseges lehet a termektamogatas meghosszabbitasa, hogy tudj frissiteni egy jovobeni, javitott AIDA64 verziora. De a termektamogatasi idoszakbol ki lehet hagyni eveket is, minden gond nelkul.

Irtam privatot is ;)

[ Szerkesztve ]

(#4595) #47205632

(törölt tag)

Hali.

A tényleges lapozófájl kihasználtságot melyik opció mutatja ami sensorpanelre is kirakható akár? W7-ről van szó. Beállítottam 4 Gigát neki fixre, de akármelyiket nézem mindig 10 GB körüli értékekre kúszik fel egy játék indítás után, nyilván ennyit el se tud foglalni, mert 3 Giga szabad hely van a partíción. A RAM-ot jól írja, a lapozó viszont mindenhol felmegy 4 Giga fölé. Ez valami összesített érték és külön nem is lehet mérni? Pedig érdekelne a Win mennyit tárol épp a lapozóban.

[ Szerkesztve ]

(#4596) Fiery válasza #47205632 (#4595) üzenetére

Fiery
(PH! kedvence)

Még nem jottunk ra, hogyan lehetne konkretan a lapozofajl pontos kihasznaltsagat mérni.

(#4597) #47205632 válasza Fiery (#4596) üzenetére

(törölt tag)

És a 10 GB amit kiírt, ha abból kivonjuk a RAM foglalt értéket akkor az nem reális? Vagy abba a 10 Gigába VRAM is bele van mar számolva?

(#4598) Fiery válasza #47205632 (#4597) üzenetére

Fiery
(PH! kedvence)

Az realis lehet. A video RAM nincs beleszamolva.

(#4599) apollo12

apollo12
(PH! kedvence)

hali ezt hogy lehet megoldani ? [link]

Origin/Battelog : bomi12 Huawei P20Pro

(#4600) Fiery válasza apollo12 (#4599) üzenetére

Fiery
(PH! kedvence)

AIDA64 / fomenu / Fajl / Beallitasok / Hardverfigyeles / LCD / RemoteSensor oldalon kell engedelyezni a RemoteSensor funkciot. Mielott engedelyezed, valassz egy szimpatikus TCP/IP portot. Majd az AIDA64 / fomenu / Fajl / Beallitasok / Hardverfigyeles / LCD elemek oldalon kell osszeraknod egy szamodra idealis LCD semat (layoutot). A telefonon vagy tableten pedig el kell inditani egy bongeszot (ami lehet Chrome, Safari, Firefox, Edge, stb), beirni a szamitogeped (amin fut az AIDA64) IP cimet, utana kettosponttal elvalasztva pedig a beallitott TCP/IP portot.

(#4601) apollo12 válasza Fiery (#4600) üzenetére

apollo12
(PH! kedvence)

megvan köszi :D valahol le lehet tölteni skineket ?

nem egyszerű

[ Szerkesztve ]

Origin/Battelog : bomi12 Huawei P20Pro

(#4602) Fiery válasza apollo12 (#4601) üzenetére

Fiery
(PH! kedvence)

SensorPanel skineket lehet talalni itt --> [link] , amit be tudsz importalni az LCD layout szerkesztobe is.

(#4603) Locutus

Locutus
(PH! kedvence)

Van arra lehetőség, hogy az Aida kommunikáljon logitech g hubbal?
Tehát pl akksi töltöttséget tudjak rakni sensor panelre, vagy rgb színt tudjon visszavezérelni?

Logitech G900 eladó!

(#4604) Fiery válasza Locutus (#4603) üzenetére

Fiery
(PH! kedvence)

Aksi toltottseget igy nem lehet mérni az AIDA64-gyel. A Logitech RGB eszkozoket a Logitech LED SDK-n keresztul elvileg tudja vezerlni az AIDA64, a G Hub-tol fuggetlenul is.

(#4605) JColee

JColee
(őstag)

Sziasztok!

Ilyesmi jelenséggel találkozott már valaki ryzen mobile-on vagy egyéb platformon? Én is hasonlót tapasztaltam a saját gépemen.

Én már a következő rendszert is utálom.

(#4606) Fiery válasza JColee (#4605) üzenetére

Fiery
(PH! kedvence)

Vizsgaljuk a jelenseget. Valoszinuleg a mobil Ryzenek agressziv energia menedzsmentje okozza, nem engedi a CPU-t maximalis orajelen mukodni a benchmarkunk futasa kozben. Irok ide a topikba, amint kideritunk ennel tobbet ill. ennel konkretabbat.

(#4607) bolcsodal válasza Fiery (#4606) üzenetére

bolcsodal
(PH! addikt)

Igazából nem AIDA64 függő. PassMark alatt is van kb 50% különbség akku és AC között. De köszönjük a törődést! :R

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.