Hirdetés
- Mikrokontrollerek Arduino környezetben (programozás, építés, tippek)
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Milyen videókártyát?
- TCL LCD és LED TV-k
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- RAM topik
- Házimozi belépő szinten
-
PROHARDVER!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Patice
nagyúr
válasz
SunMount3r #108551 üzenetére
Inkább itt válaszolnék, hátha másnak is hasznos lesz.
Ez a program ugye az audio lejátszás szempontjából elemzi egy PC működését.
Amit olvastam erről a témáról az röviden az, hogy minél nagyobb prociidőt kap a lejátazsás folyamata állítólag annál jobb hangot lehet kapni egy PC-ből.
Az, hogy mennyi prociidőt kap egy program, azt leginkább a párhuzamosan futó más programok fogják befolyásolni és az, hogy ezt az OP rendszer hogyan kezeli, melyik kap nagyobb prioritást éppen, mit kell csinálnia a gépnek ahhoz, hogy fennakadásmentesen működjön.Mérés közben lejátszottál pár YT videót....
A piros szöveg szerint a legnagyobb hatással a méréskor éppen a hálózat kezelése volt "útban". Persze, mert be kellett töltenie a videóhoz a képet és a hangot, majd azt időről időre ismételni, ahogy a buffer ürül.
És a program szerint ez már megütött egy olyan szintet, ami a felsorolt tüneteket okozhatja. Nem feltétlenül, de a lehetőség már a pakliban volt.
Ahogy előttem is írták, megfelelő buffer beállítással ez kezelhető, de ez is kétélű fegyver, minél nagyobb buffer, állítólag annál rosszabb hang.Azt még nem írtad, hogy ez a gép wifi-n volt, vagy kábelen? Mert ez is lehet a "probléma forrása". Wifi ugye sokkal változóbb dolog az átvitel szempontjából.
A PC optimalizáló programok ugye pont az olyan háttérfolyamatokat gyomlálják ki, amik a lejátszás szempontjából lényegtelenek.
Egy extrém optimalizálással olyan szintre lehet lecsupaszítani egy OP rendszert, hogy a lejátszáson kívül másra már nem is lesz alkalmas.
De persze van arany középút is, lehet játszani a programok affinitásával is, hogy melyik procimagon fussanak, meg sok manuális beállítással is lehet úgy faragni a rendszeren, hogy napi használatra alkalmas maradjon, mégis jobban szóljon.
De ezzel rengeteg időt el lehetne szüttyögni. Rengeteg írás is van neten ezekről.
Az esetedre visszatérve, ha nem hallasz hibákat a lejátszás közben, akkor nem kell emiatt aggódnod.
Új hozzászólás Aktív témák
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!
A topikban terméket, munkát, szolgáltatást hirdetni tilos!
- Elemzés Erősítők tápellátása 2.
- Tudástár Parazitaeffektusok az áramkörben 1.
- Tudástár Melyik áram merre folyik a NYÁK földhálózatán?
- Tudástár Erősítők tápellátása
- Bemutató DSD: divatőrület vagy a zene új dimenziója?
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Elektromos autók - motorok
- Ingatlanos topic!
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Autós topik
- Milyen légkondit a lakásba?
- Anime filmek és sorozatok
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- Mikrokontrollerek Arduino környezetben (programozás, építés, tippek)
- További aktív témák...
- Samsung odyssey G3 180 hz monitor
- Apple Watch Series 10 46mm Jet Black Al Black SB M/L GPS
- Amazon KIndle 10.gen 8gb (háttérvilágítás, Wifi, Bluetooth), reklám mentes, regisztrálható
- Új Asus Zenbook Duo 2x14" WQHD OLED 120Hz Touch Ultra9 185H 16mag 32GB 1TB Intel Arc Win11 Garancia
- Oppo find x7 ultra 512/16+12 új állapotban
- AMD Csúcskategória! Számítógép Munkára vagy játékra! R9 7950X3D / RX 9070XT / 32GB DDR5 / 1TB SSD
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- Csere-Beszámítás! Asus Tuf Gamer laptop! R5 3550H / GTX 1650 / 8GB DDR4 / 500GB SSD
- BESZÁMÍTÁS!ASUS B650M R5 7600X 64GB DDR5 1TB SSD RTX 3080Ti 12GB Be Quiet! Pure Base 500FX ASUS1000W
- Telefon felvásárlás!! Apple iPhone SE (2016), Apple iPhone SE2 (2020), Apple iPhone SE3 (2022)
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest