Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    Rántott göngyölt karaj.

    Nagy receptet nem lehet hozzá írni. Kb úgy kell rákészülni mint a rántotthúshoz.

    - sertéskaraj
    - sajt ( pecorino, parmezán, provolone sajtokat reszeltem össze)
    - olasz szalámi
    - krumpli
    - szezámmag

    1. Kb jó 1,5 ujjnyi karajszeletet kicsit megegyengetem a szomszédok örömére.
    2. Sózom és borsozom.

    3. A reszelt sajtot óvatosan rászórom ügyelve a szélek kihagyására. Kicsit lenyomkodom.
    4. Jöhet a szalámi réteg.

    5. Szorosan és határozottan feltekerem, majd a két végétől befelé ferdén átküldök rajta egy fogpiszkálót, hogy ne fészkelődjön.
    6. Standard panírozási folyamat. Liszt, fűszeres tejes tojás, szezámmaggal kevert panírmorzsa.

    A nagy kísérlet most a sütési folyamatban volt. Ennek előtörténete, hogy a házilag frissen panírozott entitást nehéz szépen és egyenletesen olajozni... A permetezők sem váltanak világot.
    Ezért először serpenyőben forró olajban, kb 3 percig sütöm forgatva...hogy minden része kapjon kicsit.
    Ezután rácsra teszem és a sütőben 200 fokon 30-40 percig sütöm. Nem lehet kanapéról időzítővel sütni. Rá kell nézni.

    Tálalási javaslat:

    Köretnek, tepsiben sült cikkekre vágott krumpli készült a végén egy kis sajttal megszórva.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák