Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • MrTwister

    őstag

    válasz davidsz #32165 üzenetére

    Win 7 64 alatt, rendszerlemez volt a drága, gép bekapcs(jobban mondva feléleszt sleepből) és amikor bejött az asztal Magician, azt modja van frissítés én izomból rákatt és le is töltötte a firmware fájlt, kitömörítettem és beraktam neki, aztán rányomtam a startra, kb félig ment fel a csík aztán error bla bla és azt vettem észre, hogy egyesével tünnek el az ikonok, ez a hülye firmware frissítés címén kinyírta a partíciós táblámat is! Aztán miután eltűnt az összes ikonom majd a start menű sőt az asztal is én meg kétségbe esetten kattingattam jobbra balra, hogy mentsem a mentehőt akkor kaptam egy kék halált. Gép reszkető kezekkel kikapcs, majd 1 perc múlva bekapcs, de már nem látta az SSD-t! Mondom ssd kampec! :O DE ekkor jött az ötlet áramtalanítsunk, szünetmentes táp OFF 2 percre, majd vissza és láss csodát látja az SSD-t sőt boot is ok, windows elindul és simán betölt, mintha mi sem történt volna és ekkor szól a Magician, hogy ő bizony szeretne 3.1-re frissülni mondom barom ezt előbb is megtehetted volna(mai napig erre gyanakszom, hogy ez okozta a hibát tehát előbb frissült a firm, mint a frissítő program). No mondom biztos ami biztos hagyjuk a windowsos ökörséget csináljuk meg most már rendesen, DE a biztonságos DOS alól! USB-s firmware frissítőt legyártattam, usbről boot és akkor már láttam, hogy már gond lesz az SSD-vel ugyanis a firmware frissítő program elindulásnál megállt és szép lassan 0és1és2-es sorszámmal partíciós tábla hibára hivatkozott, de azért elindult, na itt követtem el a hibát mert gondoltam, hogy a sikeres firmware frissítés majd rendberakja a driveot, de épp ellenkezőleg ez lett a pont az i-re! :( Nyomtam 2 Yest és hozzákezdett frissíteni, de ugyanúgy mint a windowsos frissítésnél első nekifutásra kiírta, hogy nem tudja megcsinálni, aztán automatikusan nekifutott még egyszer, ekkor én már el is temettem gondolatban szegény ssd-m(bár reménykedtem, hogy az áramtalanítás majd segít) aminek a vége ismét egy error lett és ekkor ismét rákérdezett(harmadjára is), hogy megpróbálja e ismét a frissítést? mondom csináld bakker már teljesen mindegy persze most sem tudta megcsinálni, olyan volt mintha nem tudták volna megírni a firmwaret 100%-ra mert megsérült vagy read only módba lépett, passz. és ezután spártai egyszerűséggel kilépett dospromptba. Na mondom konyec filma, gép ujraindít és innentől már csak a BIOS ismerte fel a néhai ssd-m egy 2 GB-os meghajtónak... Másik gépben cd-s firmware frissítő, IDE módban sem, sőt sehogysem látta. Ennyi a történet, a tanulság ész nélkül senki ne nyomjon a firmware frissítésre!

    Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

Aktív témák