Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nrc

    tag

    válasz DarkByte #714 üzenetére

    Néhány tapasztalat az újraindított teszt DVB-T HD adásról:

    Valóban 1440x1088 a mostani DVB-T HD adás felbontása (ez egyébként 5:4-es képarány), amit megjelenítéskor 16:9-es képarányra azaz 1920x1088-as felbontásra alakítanak át a programok. Az átalakítás természetesen nem jár torzulással, az adás végül a képernyőn pont úgy jelenik meg mint a teljes HD felbontású 1920x1088-as adások.

    Részben a kisebb felbontás lehet az oka annak, hogy az olimpiai élő közvetítések képminőségét sajnos nem éri el mostani adás minősége. Sőt, nem csak a felbontás csökkent 1920x1088-ról 1440x1088-ra, hanem az adatfolyam mennyisége is a másodpercenkénti 10-12Mbit-ről 7-7.5Mbit-re.

    Ezért kisebb lett a kép részletessége, és a mozgások is kevésbé folyamatosak.
    Ez főleg a futó szövegeknél jelentkezik talán a legszembetűnőbben, így ugyanis kissé nehéz elolvasni azokat.
    Egyébként ezek a gyorsan futó szövegek a digitális SD adásoknál is nehezen olvashatóak a darabos mozgás miatt.

    Az olimpia alatt emlékeim szerint még jobb volt a mozgások megjelenítése (bár a HD adás valamivel már akkor is gyengébb volt a mozgásoknál mint a digitális SD).

    Lehet, hogy most interlace helyett progresszív módban adnak? Ezt igazából nem tudom, hogy hol lehetne megnézni..

    Természetesen, az MPEG2-es SD adásoknál még mindig sokkal jobb, részletesebb a kép.

    Itt egy kis műsorrészlet amit még akkor vettem fel mikor még a jelenleginél kicsit kisebb volt a bitráta (7Mbit/sec alatt):
    [link]

    Eddig az alábbi müsorokat találtam, amit HD-ban adnak az M1-en:
    Tiszta kvíz - 13.20 (Hé-Pé)
    Jó kis bagázs - 13.50 (Hé-Cs)
    Tiszta kvíz - 18:00 (Hé-Pé)
    Sant' Angelo - 18.30 (Hé-Pé)
    Presszó - 21.10 (Pé)

    Nem találtam viszont on-line elérhető müsorújságot, amiben fel lenne tünteve, hogy mit adnak HD-ban az m1-en.
    Ha valaki tud ilyet, akkor hálás lennék ha megosztaná ezt az infót.

    [ Szerkesztve ]

  • nrc

    tag

    válasz DrGonzo22 #893 üzenetére

    Nem négy, hanem öt adót lehet most befogni a teszt dvb-t sugárzás ideje alatt. Mondjuk november 1-től már csak az M1 HD lesz, november 16. és dec 1. között pedig még az sem, utána pedig elindul a kereskedelmi sugárzás.

    Az mpeg2-es adók amiket most adnak normál felbontásban és 4:3-as képarányban:
    M1, M2, Duna, Autonomia

    Ezen kívűl van még egy darab mpeg4-es 16:9-es HD adó:
    M1 HD

    Tehát a csatornalistában kell lennie egy M1-nek és egy M1 HD-nak is.

    Ha M1 HD-t nem talált a szoftver hangoláskor, akkor próbáld meg egy másik programmal végigkeresni a csatornákat.
    Én az Avermedia Volar HX tuneremhez a Dvbviewer-t használom.
    Kell majd codec is ami meg tudja jeleníteni az mpeg4-es tartalmat, ez lehet mondjuk a coreavc, amiből nekem az 1.7-es verzió vált be.

    Elvileg csak a szoftverrel lehet gond, mert az mpeg2-es adásokat és az mpeg4-es M1 HD-t is ugyanazon a mux-on sugározzák és ha többi csatornát megtalálta a program akkor mennie kell az M1 HD-nak is.

    A HD csatornán is többnyire 4:3-as tartalmat adnak most még, de ilyenkor a csatorna logójának elhelyezkedéséből lehet látni, hogy valójában 16:9-es a képarány csak a sugárzott müsor nem az.

    [ Szerkesztve ]

  • nrc

    tag

    válasz bzoley #1256 üzenetére

    Nálam itt délpesten ezek jöttek be:

    m1 HD, m2 HD, HirTv, ATV
    Duna HD, Autonomia, RTL Klub, TV2, Viasat3
    MR1 Kossuth, MR2 Petőfi, MR3 Bartók, Katolikus

    A HírTV és az ATV is szabadon fogható, nem kódolt jelenleg.

    Mondjuk a megjelenítés erősen akadozik nálam, így jelenleg élvezhetetlen a dolog. Valószínű a jelszint lehet alacsony, ami remélem változni fog még, mert a tesztidőszak alatt teljesen jól tudtam nézni a műsorokat.

    [ Szerkesztve ]

  • nrc

    tag

    válasz gdiwa #1263 üzenetére

    Én egy max. 36dB erősítővel rendelkező hagyományos (analóg sugárzáshoz is használható) szobaantennával tudtam befogni a csatonákat, de mint írtam a megjelenítés elég rendesen akadozik, ami lehet az alacsony jelszint miatt is akár..

    Egyébként az elméletileg sem kódolt SD műsorok úgy látom 2.5Mbit-en mennek, a HD-k 7Mbit-en.

    Az ATV-t és a HírTV-t bitsebeségét még nem néztem meg, mert érdekes módon a dbviewer nem jelenití meg őket, viszont az Avermedia tunerhez adott AverTV-n megy mindkettő.

    [ Szerkesztve ]

  • nrc

    tag

    [Itt] olvastam az alább idézett postot:

    "part_wish | Válasz erre Ma, 20:53:07 [1.]

    nem fog elindulni a digitális sem éjfélkor, sem műsorkezdettől, esetleg valamikor a holnapi nap folyamán..."

    Nem tudom mennyire megalpozott az infó, de ennek fényében lehet, hogy nem érdemes csak azért virrasztani, hogy az indulást el ne szalassza valaki. ;)

    Végülis nekem mindegy, hogy hajnalban vagy délben a lényeg az, hogy azért holnap már elinduljon a sugárzás.

    [ Szerkesztve ]

  • nrc

    tag

    Budapesten most az 55-ös csatornán (746Mhz) is jön valami.
    Állítólag HírTV és ATV, de nálam nem jön be semmi, mert túl gyenge a jel, viszont a TSReader azért látja, hogy van ott valami.

    Lehet tesztelni ezt is, hátha valakinek ez jobban jön, mint a 62-es...

    [ Szerkesztve ]

  • nrc

    tag

    válasz #69182976 #1542 üzenetére

    DVB-T-n 1920x1088 a DunaHD felbontása jelenleg, 6.8 MBit/s bitsebesség melett.

    Azért kiváncsi vagyok, hogy valódi HD tartalom esetén milyen lesz a képminőség ezekkel a paraméterekkel.

    [ Szerkesztve ]

  • nrc

    tag

    válasz bigdigit #1556 üzenetére

    Miből gondolod, hogy HD lenne a két hírcsatorna?

    Itt Budapesten a TSReader szerint az 55-ös csatonán (746MHZ) két 1.3MBit-es adó van. Ez a bitsürűség pedig még az SD felbontáshoz is igen karcsú, így nem valószínű, hogy HD felbontásban lennének ezek az adók.

    Egyébként nálam itt Dél-pesten kb. 10 egységgel gyengébb a jelerősség a hírcsatornákat tartalmazó 55-ös adón, mint a 62-esen, amin a Duna HD-t is lehet fogni..

    Persze ez függhet antenna beállítástól is, ugyanis ahhoz nem nyúltam mióta sikerült egy normális jelszintet belőni a Dunára.

    [ Szerkesztve ]

  • nrc

    tag

    válasz Clemi #1558 üzenetére

    Megtennéd, hogy leírod hol és milyen konfigurációval próbáltad befogni a digitális adást?

    Ezeket lenne jó tudni: település vagy város neve, tuner tipusa (pc-s?), antenna (szoba vagy tető, erősítős vagy nem, esetleg típusa).

    Hátha más is okulhat belőle, de az sincs kizárva, hogy valaki tud segíteni neked, hogy összejöjjön az a vétel.

    Persze lehet, hogy most még nem lehetséges ott ahol probálkozol, de idővel sokkal több helyen lesz elérhető és remélhetőleg javulni fog a sugárzás erőssége is.
    Szóval egyáltalán nem biztos, hogy nem fogod tudni használni azt az antennát.

    Egyébként a kábeltv-hez képest az az előnye mindenképpen megvan a dvb-t vételnek, hogy (remélhetőleg hamarosan) valódi HD tartalmat is fognak sugározni rajta.

    [ Szerkesztve ]

  • nrc

    tag

    válasz bigdigit #1561 üzenetére

    Mondjuk nekem nem onnan jön adás mint neked, de nem lenne igazságos ha a budapestiekkel ellentétben a Kab-hegy vételkörzetében lakókat azzal büntetnék, hogy HD-s hírcsatornákat (pláne pártadókat) sugárznak nekik kódolva. ;)

    Persze nincs kizárva, hogy tesztelnek még mindig és ezért HD-znak egy kicsit feleslegesen.. :U

    A tv-d egyébként az Autonomia csatornára nem írja ki, hogy HD? Arra gondolok, hogy esetleg minden Mpeg4-es adóra kiírja, hogy HD függetlenül a felbontástól..

    [ Szerkesztve ]

  • nrc

    tag

    válasz #41635072 #1564 üzenetére

    Persze lehetséges, de az több, mint valószínű, hogy nem azért mert gyenge a konfigod hozzá. :)

    A konfigom amin megy a HD csatorna is: C2Duo E7200@2.53Ghz, Radeon HD3850. A vga videó gyorsítás is müködik megfelelő h264-es codec-et használva, de annélkül is 50% körüli a max. cpu terhelés.

    Az akadozás oka inkább az elégtelen jelerőség, codec inkompatibilitás vagy egyéb szoftveres probléma lehet.

    Milyen tunerrel, programmal és antennával veszed az adást? Esetleg jelerősséget/minőséget néztél? Csak a Duna HD akadozik, vagy az Autonomia is?

  • nrc

    tag

    válasz Ludovicus #1569 üzenetére

    Szia!

    Igen, könnyen lehet, hogy a géped nem elég erős a HD adáshoz.

    Milyen oprendszer fut rajta? Tudsz nézni processzorterhelést miközben fut a Duna HD a háttérben? Ha ez 100%-os terhelést mutat, akkor sajna gyenge a laptop ehhez.

    A tunerem (Avermedia Volar HX) leírása szerint a minimum követelmeny a full-hd vételhez egy 2.4Ghz-es Core2Duo proci.

    Ebben azért van tartalék, mert ennél kisebb procin is elmegy, sőt ha olyan videókártyád van ami tud hardveres h264-es gyorsítást, akkor a cpu igény drasztikusan lecsökken (nálam 50%-os igénybevételről 10% alá ment vga gyorsítással).

    [ Szerkesztve ]

  • nrc

    tag

    válasz Clemi #1570 üzenetére

    Azért nem adnám fel a helyedben még teljesen a dolgot, mert Békásmegyer elég közel van a Széchenyi-hegyi adóhoz, szerintem kéne tudnod megfelelő jelet fogni még szobaantennával is.

    A helyedben megpróbálnám még ezt egy pár nappal vagy akár héttel késöbb is, addigra esetleg javulhatnak az esélyek a vételre, sőt talán lesz több adó és valodi HD-s müsorok is.

    Addig is leírom ide a tapasztalataimat a vétellel kapcsolatban hátha segítenek neked vagy másnak.

    A helyszin: Budapest, Dél-pest XX. kerületében egy társasház jól árnyékolt ;) földszinti lakása.

    A konfiguráció: Avermedia Volar HX tuner, Thomson ANT 85 szabályozható erősítős (max. 36dB) szobaantenna.

    A kiíndulási alap:
    Az antennát használom analóg vételhez is, de csak az Rtl-Klub-ot tudom belőni olyanra, amire azt mondom, hogy már majdnem jó minőség. A TV2 és az m1 esetében nem tudok szellemképmentes, éles képet beállítani.

    A tapasztalatok:

    1. Nagyon sokat számít, hogy hol van az antenna a lakáson belül. Nálam pl. a nappaliban sokkal jobb az analóg vétel, mint a dolgozószobában, ahol a digitális vételre szükségem van. A nappaliban ugyanis elég egy ablakhoz közel lévő erősítő nélküli antenna ahhoz, hogy mindhárom analóg adó egész jó képminőséget produkáljon. Pedig a két helységet csak egy gipsz fal választja el egymástól.

    2. Meglehetősen nehéz a megfelelő antennapozició megtalálása, mert néhány centis elmozgatás, elfordítás is 0 jelet eredményez nálam, szóval meglehetősen durva a váltás a jó minőségű jel és a semmilyen jel között.

    3. Az antenna beállításához nagy segítség volt a TSReader program, ami jelzi a jelerősséget/minőséget. Nálam ez az érték: 67 / 99% ott ahová most az antennát tettem. Úgy látom ez bőven elég a vételhez, de 50 körüli jelerösségnél is megtalálta a két hírcsatornát. Budapesten a 802Mhz-et kell megadni a TSReader-ben a Duna HD-t is tartalmazó mux teszteléséhez.
    [TSReader Lite letöltés]
    [leírás a használathoz bzoley fórmutárstól :R]

    4. Számít a polarizáció íránya is, ami lehet függőleges vagy vizszintes. Ha ez nem jól van beállítva az antennámon, akkor megint 0 a jel. Nálam a függőleges a megfelelő.

    5. Erősítés nélkül nálam egyáltalán nem talál jelet ott, ahol erősítővel stabilan müködik a vétel.

    6. Az erősítő általában nem a max.-ra tekerve adja a legjobb eredményt, meg kell találni azt a mértéket, ahol még a hasznos jelet és nem a zajt erősíti. Ez nálam kb. 3/4 állásnál van.

    [ Szerkesztve ]

  • nrc

    tag

    válasz zhagyma #1583 üzenetére

    "A DVB-T adóhálózat öszes adóantennája vízszintes polarizációra van tervezve. A jó vételhez vevőoldalon is vízszintes polarizációjú vevőantennát kell biztosítani."

    Akkor ebben tévedtem, ami nem meglepő, mert igazából fogalmam sincs mi az a polarizáció. :)

    Van a szobaantennán egy fő elem elem amit el lehet forgatni, na ezt állítottam én olyan állásba amiről azt gondoltam, hogy az a függőleges polarizációnak megfelelő állás. Pedig simán lehet, hogy valójában ez a pozició tartozik a vizszintes polarizációhoz.

    Szóval, ha azt mondják, hogy a vizszintes a jó, akkor ők már csak tudják, elhiszem nekik. :K

    Kösz, a korrekciót nem szeretnék hülyeséget terjeszteni, ha nem muszáj.

    [ Szerkesztve ]

  • nrc

    tag

    Végre adnak valamiféle hivatalos magyarázatot arra is, hogy a jelenlegi vételi lehetőség miért gyengébb a kísérleti adásnál és a DVB-H-nál tapasztaltnál:

    "Hogyan lehetséges az, hogy a DVB-H-s sugárzás a 38-as csatornán magasabb jelszintű, mint a DVB-T csatorna?

    A DVB-T és a DVB-H esetében az engedélyezett maximális teljesítménnyel sugárzunk, azonban a DVB-H esetében ez a lehetőség lényegesen nagyobb.

    A kísérleti adásnál az 51-es csatornán kifogástalan volt a vétel, most viszont gyakorlatilag nem működik. Nem lehet visszaállni a korábbi, alacsonyabb számú csatornákra?

    Az 51-es csatorna ideiglenes, kísérletekre szánt frekvencia volt Budapest környékére. Az üzemi adóhálózatokra, az egész ország számára, a frekvenciákat hosszas nemzetközi koordinációs folyamatok után osztják ki és határozzák meg a teljesítményeket annak érdekében, hogy a hazai és európai műsorszolgálatok ne zavarják egymást, Magyarország számára ezeket a csatornákat osztották ki."

    A forrás:
    http://www.mindigtv.hu/Gyik.aspx

    [ Szerkesztve ]

  • nrc

    tag

    válasz iref-h #1635 üzenetére

    Hello!

    Nekem Avertv Hybrid Volar HX usb tunerem van és a hozzáadott Avert 6-ot használva nálam is kb. 1 képet jelenít meg másodpercenként. A teszt sugárzás alatt volt olyan időszak is mikor folyamatos volt a kép, de nem ez volt a jellemző.

    A jelenség okára még nem sikerült rájönnöm, de az biztos, hogy nálam az "Avermedia H.264 / AVC decoder" nevü codec-el van a gond.

    Megoldás lehet egy másik dvb-t megjelenítő program használata, amiben lehet más codec-et is választani az Avermedia-n kívül.

    Én a Dvbviewer-t használom Coreavc 1.7-es codec-el.

    Érdemes letölteni még esetleg a HD Pack 1.8-at mert ez tartalmaz olyan codec-et is amelyik támogatja a DXVA gyorsítást, így tehermentesítve a cpu-t.

  • nrc

    tag

    válasz werne21 #1663 üzenetére

    Itt egy teszt: Alcor DTV 1000-ről

    Ha igaz, amit itt írnak, hogy nem tudod egyszerűen lecserélni az antennát az egyedi csatlakozó miatt, az komoly hátrány, mert bizony a mostani sugárzási paraméterek mellett a legtöbb helyre kell egy komolyabb erősítős szobaantenna vagy tetőantenna a vételhez.

    Szóval a nem szabványos antenna-csatlakozó miatt nem tűnik túl jó vételnek, pláne, hogy nem is túl olcsó.

    A leírás alapján úgy tűnik, hogy a tipus egyetlen előnye az, hogy alapból tudja kezelni a h.264-es HD formátumot is.

    Nekem is egy gyárilag h.264 és HD képes usb-s tunerem van: Avermedia AverTv Volar Hx. Viszont pár hozzászólással ezelőtt leírtam, hogy nálam nem jó a hozzáadott szoftver, így kénytelen vagyok a Dvbviewer-el használni a tv nézéshez. Ezért nem tudom nyugodt szívvel ajánlani ezt a típust, ha olyan tunert keresel, amit csak be kell dugni és máris tudja fogni a hazai digitális adókat. Peresze az is lehet, hogy csak az én konfigurációmmal akad össze és más gépen jól működne.
    A Dvbviewerrel jól működik egyébként és elég kedvező az ára is (13e Ft), ahhoz képest persze, hogy ez egy hibrid tuner, tehát tudja fogni az analóg tv és rádió adókat is.

    Ha nem ragaszkodsz ahhoz, hogy a gyári szoftver tudja az mpeg4 h.264-et, akkor választhatsz sokkal olcsóbb digitális tunerek közül is, mert a legtöbb használható olyan általános megjelenítő programokkal mint amilyen a Dvbviewer vagy a Dvbdream is.

    A topic elején lévő hozzászólások között olvashatsz tapasztalatokat konkrét típusokról is.

    Személyes tapasztalatom nincs, de az itt olvasottak alapján úgy tűnik, hogy a Leadtek tunereit olyan gyári szoftverekkel lehet megvásárolni, amiket alkalmassá lehet tenni a hazánkban sugárzott h.264-es kódolású adások vételére. Így mivel a saját szoftverét használhatod, nem kell lemondanod olyan kényelmi szolgáltatásokról sem mint pl. a távirányító használata.

    Esetleg aki használ ilyen tunert tud ajánlani konkrét típust is, amivel biztosan lehet fogni az itthoni digitális adásokat.

    ui.:
    Látom ati2 megelőzött és máris ajánlott egy konkrét Leadtek tunert :)

    [ Szerkesztve ]

  • nrc

    tag

    válasz micro #1673 üzenetére

    Hello!

    Amit használok az a Dvbviewer Pro 3.9.2.0 és a CoreAvc 1.7 codec.

    Mindkettőt le tudod tölteni, ha gugliba beírod a nevüket (a Dvbviewer-t torrent oldalról töltöttem) . :U

    Ezt érdemes még letölteni, mert jópár H.264 codec van benne: HD Pack 1.8.

    A Dvbviewer beállításai:

    Settings/Options/Hardware:
    Itt kell látnod a listában tv tunert is. Nálam ez "Avermedia Hybrid Tv BDA Tuner" néven jelenik meg. Scan devices gomb segíhet, ha nincs még a listában a tuner.

    Settings/Options/DirectX:
    Itt a "H.264 video decoder"-t kell kiválasztani. Az Avermedia féle codec is megjelenik itt, de ha azt választom, akkor ugyanúgy akadozik a kép mint az AverTv-ben.
    A CoreAVC 1.7 vált be eddig még a legjobban nekem, de a HD PACK 1.8-ban lévők közül is sok működik.

    Channel/Channel List/Channel Editor:
    Target Root: Tetszőleges nevet adhatsz a csatornalistának.
    Reception Type: Terrestic -> Ez fontos!
    A kereséshez vagy használd a "Scan Range" gombot vagy a kis nyilacskákkal állítsd be a "Frekvency (Khz)" értékét, mert ha simán beírod a számot, akkor nem működik.. :(

    Egyenlőre ennyi jutott eszembe, ha nem világos valami, akkor kérdezz nyugodtan.

    Nálad is jelentkezik az a hiba, hogy a gyári szoftvert használva durván akadozik a kép?

    Én már két teljesen különböző gépen is próbáltam és mindkettőn rossz volt. Lehet, hogy az Avermedia codec nem kompatibilis a hazai DVB-T adással. :F

    [ Szerkesztve ]

  • nrc

    tag

    válasz tibda #1677 üzenetére

    "Budapesten a kísérleti m1 HD sugárzást tökéletes minőségben tudtam venni, most pedig semmilyen jelszint nincsen. Szélessávú tetőantenna van fent, és így sem jön semmi. Arról volt szó, hogy még a kísérletinél is nagyobb teljesítménnyel fognak adni.

    Jelenleg a C multiplexben Budapesten az UHF 62-es csatornán a Duna Televízió két műsora fogható (Duna, Autonómia). A multiplexek további műsorokkal való feltöltése a műsorszolgáltatókkal kötendő szerződések függvényében következő hetekben várható. Nem végleges a teljesítmény, de a jelenlegi hazai frekvenciafelosztási, illetve felhasználási szabályok valamint a környező országokkal kötött nemzetközi egyezmények alapján a Nemzeti Hírközlési Hatóság nagyobb teljesítményű sugárzásra nem adhatott engedélyt. Az adóhálózat tetőantennás vételre van tervezve, fontos információ, hogy a tetőantenna képes legyen a 60 feletti csatornák vételére is!"

    A fenti idézet a MinDIG TV GyIK-ból van:
    http://www.mindigtv.hu/Gyik.aspx
    (érdemes elolvasni, mert tényleg hasznos dolgokat lehet megtudni belőle)

    [ Szerkesztve ]

  • nrc

    tag

    válasz zhagyma #1679 üzenetére

    Mindkettő.. ;)

    Szerintem nincs ellentmondás hiszen az általam idézett mondat szerint az NHH határozza most meg az aktuális korlátozásokat:

    "Nem végleges a teljesítmény, de a jelenlegi hazai frekvenciafelosztási, illetve felhasználási szabályok valamint a környező országokkal kötött nemzetközi egyezmények alapján a Nemzeti Hírközlési Hatóság nagyobb teljesítményű sugárzásra nem adhatott engedélyt."

    Tehát műszakilag képesek lennének nagyobb teljesítménnyel adni, szándékukban is áll, sőt remélhetőleg hamarosan fognak is, viszont az NHH korlátozások miatt vissza kell jelenleg fogni a teljesítményt. :(

    [ Szerkesztve ]

  • nrc

    tag

    válasz zhagyma #1685 üzenetére

    Hát igen, ez alapján úgy látom egyre inkább igyekeznek úgy fogalmazni a kommunikációjukban, hogy ne azt olvassuk ki a szövegből, hogy amiatt gyenge a vételi lehetőség, mert az Antenna Hungária kisebb teljesítménnyel sugároz a szerződésben vállaltnál.

    A legtisztább az lenne, ha leírnák pontosan szám szerint, hogy mekkora is az a teljesítmény amivel most adnak. Hát azt hiszem erre várhatunk még egy darabig..

    Egyébként a fórumokat olvasva nekem úgy tűnik leginkább azzal van a baj, hogy az antennák többségének nyeresége nem arra a frekvencia-tartományra van optimalizálva, mint amit most a digitális sugárzáshoz használnak.

    Elsősorban talán ezért és nem a gyengébb sugárzási teljesítmény miatt lehet az, hogy míg a tesztadáshoz nem kellett erősítés, most már nem megy anélkül, vagy át kell helyezni az antennát más pozícióba, polarizációt kell állítani, stb..

    Rosszabb (és szerencsére ritkább) esetben pedig nem is alkalmas az antenna a digitális adók frekvenciáinak vételére..

    Ráadásul elég körülményes jól beállítani az antennákat, hiszen a digitális adások esetén nincs olyan egyszerűen követhető folyamatos visszajelzés, mint az analógnál és a jel is elég digitálisan viselkedik: az ideális beállításokat nagyon meg kell közelíteni, ahhoz, hogy ne nulla jelet érzékeljen a tuner, sokkal kisebb az átmenet a használhatatlan és a jó minőségű jel között.

    Persze ezt csak a fórumozók beszámolói alapján szűrtem le, így teljesen szubjektív spekulációról van szó a részemről, a tiszta helyzet az lenne ha konkrét számot mondanának a jelenlegi sugárzás teljesítményéről.

    ui:
    Egy másik fórumon olvastam egy hozzászólásban azt, hogy a budapesti adót korlátozni kellett egy reptér miatt, szóval talán még nőhet a teljesítmény 2012 előtt is. Talán. A forrás hitelessége persze kérdéses és az sem biztos, hogy még fennáll ez a korlátozás.

    [ Szerkesztve ]

  • nrc

    tag

    Ha az alább idézett kommenteknek van valóságalapjuk, akkor talán van remény, hogy belátható időn belül javuljanak a földi digitális sugárzás vételi lehetőségei, mert jelenleg korlátozások miatt nem tudnak a tervezett teljesítménnyel sugározni.

    "835. joejoe51 | Válasz erre Ma, 08:29:52 [14.]
    Javaslatom a következő:
    Mindenki, aki nem tudja venni a jelet, írjon egy panaszos e-mailt az NHH (Nemzeti Hírközlési Hatóság) részére. Ebben adja meg a vételi helyet, körülményeket. Ha elég sokan írnak, kénytelenek lesznek valamit lépni.
    Azt hallottam, hogy a 60 fölötti (meg alatta is néhány) csatornák régen (a szocializmus idején) a honvédség által voltak valami távközlésre használva. Állítólag még sok régi berendezésük van, pedig már el kellett volna hagyniuk ezt a sávot. Ezért nem sugározhatnak teljes teljesítménnyel a DVB-T adók. Az NHH adja ki a frekvencia és teljesítmény engedélyeket, ezért ők tudnak lépni, ha sok a panasz.

    Joejoe51"

    "838. part_wish | Válasz erre Ma, 09:22:51 [11.]
    el kellett volna hagyniuk már ezeket a sávokat de nem sikerült.. persze mindenki úgy tervezte, hogy az indulásig nem lesz legalább ilyen okból korlátozás, de ugye nem jött össze.

    tehát a magyar állam kiírt úgy egy digitális tendert, hogy egy kormányzati szerv miatt továbbra is jelentős sugárzáskorlátozások vannak, továbbá bizonyos költségvetési intézményeknek (lásd közszolgálati tévé és rádió) nem úgy tűnik, hogy immáron olyan fontos lenne a digitalizáció."

    Az idézetek innen vannak:
    SAT.HU fórum - MinDigTv

    [ Szerkesztve ]

  • nrc

    tag

    válasz micro #1767 üzenetére

    Nézd meg, hogy van-e elég jelszint az adás vételéhez. A dvbviewer alsó részén alapállapotban az epg alapján kijelzi százalékban, hogy hol tart a műsor. Ha ide kattintasz egérrel, akkor lehet váltani, hogy a hátralévő időt mutassa, vagy a jelerősséget százalékban. Ez utóbbi kell neked, ha itt 50% alatti érték jelenik meg, akkor gyenge lehet a jel.

    Esetleg ellenőrizd, hogy a Settings/Options/DirectX menüpontban a "H.264 video decoder"-nél megadott codec megfelelő-e. Ami nekem biztosan müködött az a CoreAvc, Arcsoft, DivX, Cyberlink és az Avermedia, ez utóbbi persze akadozott. Próbálj másikat választani, lehet váltogatni közöttük megjelenítés közben is az "Apply" gombot használva.

    A hanghoz is kell valamilyen codec amit az "MPEG audio decoder"-nél tudsz megadni. Bár elvileg ha ez nincs beállítva, attól még képnek kellene lennie.

    Fontos még a a "Video renderer" beállítása, elvileg az "unchanged"-ednek, vagy az "Overlay mixer"-nek kéne működnie elsősorban, de próbáld végig. "Apply" gombot itt is használhatod.

    A hanghoz kell egy "Audio renderer" is, de ez a képet szerintem megint nem befolyásolja.

    Biztos, hogy a DVB-T-n sugárzott két Dunát sikerült befogni? Ezeknek "DunaTV HD" és "Autonomia" a nevük. Van még esély a DVB-H-n keresztül sugárzott mobil készülékre szánt adók, vagy a két kódolt hírcsatorna (ATV és HírTv) befogására is..

    Az is sokat segítene, ha tudnám mi az a hibaüzenet ami előjön csatorna váltásnál. :K

    A tunerhez adott eredeti szoftverrel (AverTV) egyáltalán nem is megy, vagy neked is akadozik vele az adás? :F

    [ Szerkesztve ]

  • nrc

    tag

    válasz gdiwa #1768 üzenetére

    Idézet egy másik fórumról, az Antenna Hungária kommunikációs vezetőjétől.

    "4794. part_wish | Válasz erre Tegnap, 22:24:43 [18.]
    ...
    3.kb. 15%-os a mostani a tervezetthez képest. hogy meddig lesz a korlátozás, azt nem tudom, természetesen mi is megteszünk mindent azért, hogy minél hamarabb rendeződjön a helyzet."

    Persze, hogy mennyi is pontosan az a teljesítmény amit mostanra eredetileg terveztek, azt nem tudom. :U

    Mindenesetre ha jól értettem, a max. 2x50kw az 2012. utánra lett tervezve. Ha ennek a 15%-ával számolunk, még az sem valami sok..

    [ Szerkesztve ]

  • nrc

    tag

    válasz iref-h #1783 üzenetére

    A megoldás az amire micro is utalt és ati2 le is írta itt az elöző hozzászólásában.

    Még esetleg annyit tennék hozzá, hogy mikor elmész abba a könyvtárba ahová DvbViewer programot telepítetted, akkor
    - ha fut a program mindenképpen lépj ki belőle, majd
    - először a filters alkönyvtárban lévő Unregister_DVBSource.exe-t
    - majd az ugyanitt található Register_DVBSource.exe-t indítsd el.

    Erre az állítgatásra már sajnos nem emlékeztem, ezért nem írtam bele a DvbViewer beüzemeléséről írt hozzászólásomba.. :(

    Főleg azért volt könnyű elfeledkeznem róla, mert több alternatív tuner programot is kipróbáltam egymás után és az nem is maradt meg bennem, hogy pont ennél kellett ezt a kis játékot eljátszani még, hogy menjen a dolog. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • nrc

    tag

    válasz mmormota #1880 üzenetére

    A képen az látszik, hogy a tunered képes befogni a 802Mhz-en lévő adókat.

    A Duna HD (6.77Mbps) és az Autonómia (2.17Mbps) adót ezek szerint megtalálja.

    Ami látszik még, hogy bár a minőségre (Quality) 100%-ot ír, de a 19-es jelerősség (Signal) nekem elég gyengének tűnik. Nálam a jelerősség értéke 70 körül van, a minőség pedig 99-100% között váltakozik.

    Elképzelhető, hogy a 19-es jelerősség miatt nem tudja megtalálni az adókat a tuner saját szoftvere.

    Az sem biztos, hogy a TSReader-ben megjelenő 100%-os minőség valódi adat, próbáld meg antenna állítással, hogy ezt le tudod-e csökkenteni, vagy az állítgatástól függetlenül marad a 100%.

    [ Szerkesztve ]

  • nrc

    tag

    válasz mmormota #1882 üzenetére

    A TSReader Lite nem tudja az adásokat megjeleníteni, arra csak a fizetős teljes változat képes.

    Vannak viszont más programok, amikkel esetleg ki tudod próbálni a tunered.

    Ilyen pl. a Dvbdream vagy a DvbViewer.
    Ez utóbbi beüzemeléséről írtam már korábban ezen a fórumon.

    Sajnos a leírásból kimaradt egy fontos művelet, ami nélkül nem megy a program. Arról, hogy mit kell bűvészkedni itt olvashatsz.

    [ Szerkesztve ]

  • nrc

    tag

    válasz mmormota #1887 üzenetére

    Örülök, hogy végül összejött a dolog.

    Coreavc 1.7-es az amit használok, az jól megy csak viszonylag ritkán van olyan, hogy néhány másodperce szétesik a kép. Ez valószínű, hogy vételi hiba miatt van.

    Az adóteljesítményről azt érdemes tudni, hogy Budapesten a tervezett maximum kb. 10-15%-ával tudnak csak sugározni átmeneti korlátozások miatt. Ez várhatóan változni fog a közeljövőben, vagy alternatív áthidaló megoldást fognak alkalmazni a jobb vételi lehetőség érdekében.

    Egyébként én is Dél-pesten, ott is egy társasház földszinti lakásában fogom a digitális adókat egy Thomson ANT85 erősítős szobaantennával aminek az érzékenysége max. 36Db, de nincs szükség túl nagy erősítésre a megfelelő jelszinthez.

    A csokornyakkendő alakú dipol elemnek úgy vettem észre, hogy fontos szerepe van a vétel minősége szempontjából. Ez ugyanis elforgatható az antennámon függőleges vagy vízszintes helyzetbe. Nálam a függőleges a nyerő, mert ha vízszintes állásban van akkor nulla a jelerősség.

    Mindent összevetve a csökkentett teljesítmény ellenére a digitális adók nálam jobban foghatók, mint az analóg csatornák pedig az antenna és minden más körülmény egyezik..

    [ Szerkesztve ]

  • nrc

    tag

    válasz ati2 #1889 üzenetére

    A VGA gyorsítás nálam is sokkal érzékenyebb a vételi hibákra, ez az egyik ok amiért nem használom.

    A másik ok, pedig az, hogy kicsit részletgazdagabbnak tűnik pl. a coreavc szoftveres dekódolása.

    Bár az is igaz, hogy a különbséget csak azért látom, mert monitoron nézem és közelebbről az ideálisnál. Megfelelő távolságból nézve már nem igazán látni különbséget..

    [ Szerkesztve ]

  • nrc

    tag

    válasz mmormota #1891 üzenetére

    A hivatalos verzió szerint a digitális sugárzás esetén - az analóggal megegyező módon - vízszintes a polarizáció.

    Ennek ellenére a dipól elemet nekem függőlegesre kell állítani a szobaantennámon. :F

    [ Szerkesztve ]

  • nrc

    tag

    válasz mmormota #1890 üzenetére

    "Az analógok hogy jönnek vele jobban?"

    Nálam ugyanazzal a függőlegesbe fordított dipól elemmel jön jobban a TV2 és az RTL az analógon, mint amit digitális adókhoz használok.

    Szóval ha az analóg jó nálad, akkor valószínű, hogy a digitálishoz is ez a megfelelő beállítás.

  • nrc

    tag

    válasz ati2 #1895 üzenetére

    A coreavc 1.7-nél lehet választani, hogy milyen deinterlace-t használjon a codec. Bob, blend és hardware választható.

    A cyberlink és az arcsoft esetében ilyen opciót nem találtam, ezeknél csak azt tudtam beállítani, hogy be legyen-e kapcsolva a deinterlace, de azt hiszem csak a bob-ot tudják.

    A blend jó minőségű (felbontású) képet ad, de a elmossa a képet, a bob pedig felezi a függőleges felbontást, viszont jól teljesít a gyors mozgásoknál is.

    Szemre nekem a coreavc-ben lévő hardware tűnt a legjobbnak, mert nem láttam gondot a gyors mozgásoknál és talán a kép részletessége is megmaradt.

    A jobb felső sarokban lévő Duna logó nekem pl. jól láthatóan villog is, amit kimondottan szeretek, mert ez emlékeztet leginkább arra a valódi interlace képmegjelenítésre, ami az 50Hz-es analóg tv-ken is van. :)

    Nem tudod véletlenül, hogy mit is csinal tulajdonképpen ez a hardware deinterlace? Érdekelne, mert lehet, hogy csak meggyőztem magam, hogy jó képet látok közben pedig ez a leggyengébb.. :)

    A DXVA bekapcsolása után nálam kevesebb részlet látszik a képen, elmossa a digitalizálásból adódó háttérzajt (már ha van ilyen) és csökkenti a számítógéppel készített animációk pixelesedését is, viszont pl. az arcokon lévő ráncokat is elég jó hatékonysággal fedi el.
    Ezen mondjuk elképzelhető, hogy a VGA kártya beállításainál lehetne változtatni, ennek majd még utánanézek.

    Azért nem ástam magam olyan mélyen bele a témába, csak kipróbáltam pár codec-et, beállítást és teljesen szubjektív szempontok alapján nekem most a coreavc képe tetszik még a leginkább.

    A tuneremhez kapott avermedia codec egyébként még részletgazdagabb (értsd: zajosabb :D ) képet ad, viszont az hibás, ezért rendesen akadozik az adások megjelenítése közben, így nem is tudom használni.

    [ Szerkesztve ]

  • nrc

    tag

    válasz ati2 #1926 üzenetére

    A www.mtv.hu-n írják a műsoroknál, hogy melyik HD vagy 16:9-es.

    A Dunánál pedig azt igérik, hogy az EPG-be fogják beleírni ezt az infót.

    [ Szerkesztve ]

  • nrc

    tag

    válasz DBob #1941 üzenetére

    A Dunán az első HD film az dec. 26-án 20:25-kor az "Eszter hagyatéka" lesz.

    Addig legfeljebb 16:9-es vagy arra felkonvertált műsorokat adnak.

    A "Magyar Karácsony"-t most nézem, a müsor SD 4:3-as a képaránnyal.

    [ Szerkesztve ]

  • nrc

    tag

    válasz bzoley #1943 üzenetére

    Valóban az megy most az m2-ön és tényleg jó minőségű, nem kétséges, hogy HD.

    [ Szerkesztve ]

  • nrc

    tag

    válasz funkygee #2007 üzenetére

    Vigyázz, mert az a tuner amit belinkeltél a FAQ szerint nem tudja a H.264-es (azaz mpeg4-es) adásokat dekódolni.

    Márpedig hazánkban ezt a formátumot használják a dvb-t sugárzáshoz, így ez a tuner - és egyébként a FAQ szerint mindegyik Avermedia Box - alkalmatlan az itthoni használatra.

    [ Szerkesztve ]

  • nrc

    tag

    válasz PikkPukk #2019 üzenetére

    Nekem ez vált be: Thomson ANT85.

    Ugyanez az antenna létezik egyébként HAMA márkanéven is.

    Ezzel 70 körüli jelerősséget és 99-100%-os minőséget tudtam elérni ott, ahol passzív antennával semmit, egy másik olcsóbb erősítős antennával (UVR-AV888) pedig max 37-es jelerősséget és 0%-os minőséget.

    A helyszín Dél-pest, a XX. kerület északi része, egy társasház földszinti lakása.

  • nrc

    tag

    válasz PikkPukk #2086 üzenetére

    Duna és m2 nálam is rossz most itt Budapesten.

    Éppen egy másik antennát próbálok, ezért nem a Thomson ANT85 van bedugva - az most nincs is nálam - úgyhogy nem az antennával van a gond.

    Más fórumokon jelezték már többen is, hogy gond van ezzel a két adóval most..

    Érdekes, az m1 nálam jónak tűnik, mit értesz az alatt, hogy "ugrál"?

    [ Szerkesztve ]

  • nrc

    tag

    válasz zhagyma #2099 üzenetére

    "Ez azért elgondolkodtató a hiba okát tekintve."

    Hát bizony egy elég érdekes hibajelenségről van szó.

    Ugyanis nálam az a helyzet, hogy a 746Mhz-es frekvencián az m2 időnként blokkosodik, az m1 pedig jó.

    A 802Mhz-en lévő Duna HD képe a legrosszabb most, szinte folyamatosan blokkzajos miközben az ugyanitt fogható Autonomia csatorna képével nincs gond.

    Tehát ugyanazon a mux-on lévő adók közül az egyiknek jó a képe, a másik pedig hibás. :F

    Ráadásul ezelőtt nem tapasztaltam ilyet. Talán a Dunán HD-ban sugárzott "Eszter Hagyatéka" c. film alatt láttam először ilyen jellegű problémákat, de ott csak néhány alkalommal jött elő hiba az egész film alatt. Most pedig rövid időközönként újra és újra szétesik a kép. :(

    Mások is hasonlókra panaszkodnak. Box-al, TV-vel, PC tunerrel is. Közölük sokaknak eddig nem volt ilyen problémája, mint ahogy nekem sem.

    [ Szerkesztve ]

  • nrc

    tag

    válasz zhagyma #2104 üzenetére

    Erről a két stream-es megoldásról még nem is hallottam, köszi az érdekes infót.

    Mindenesetre ha emiatt rossz a kép, akkor a tuner (esetleg a szoftver?) ezt az üzemmódot biztosan rosszul kezeli, mert a kép pár másodpercenként nagyon durván blokkosodik 72-es jelerősség és 100%-os minőség melett. Ez így nem lehet normális működés.

    Mindazonáltal ha esetleg ez a két stream-es üzemmód okozná a problémát, akkor sem látom mi lehet az oka annak, hogy egy muxon belül mindig ugyanaz a csatorna rossz csak (m2, Duna HD), míg a másik hibátlan (m1, Autonomia).

    Ez számomra inkább azt valószínűsíti, hogy talán hibás a stream.

    Esetleg valami periodikusan bezavarhat az adott frekvenciákon, akár az is lehet hogy SFN-el kísérleteznek csak épp nem akar összeállni.. :F

    [ Szerkesztve ]

  • nrc

    tag

    válasz ati2 #2102 üzenetére

    Hát igen, az encoder hibának látszik leginkább, viszont az érdekes, hogy vannak olyanok akiknél jó a kép, nem jelentkezik ez a durva blokkosodás az m2 és Duna csatornákon.

    Érdekes lehet, hogy mi a különbség oka. Tuner, földrajzi hely vagy esetleg vételi minőség?

    Te milyen tunerrel próbálkozol és honnan? Hátha tudunk találni valami közös paramétert, ami miatt mindkettőnknél jelentkezik a hiba. :(

    A saját konfigomat már leírtam már sokszor itt a fórumban, de azért megismétlem most is:

    Hely: Dél-pest, XX. ker. északi része, társasház földszinti lakása

    Antenna: Szobaantenna beépített erősítővel (70-körüli jelerősség, 98-100% minőség)

    Tuner: Avermedia Avertv Hybrid Volar HX (PC, USB)

    Szoftver: DvbViewer + Coreavc 1.7 és HDPack 1.8 (több codec-et is próbáltam, mindegyiknél jelentkezik a hiba)

    [ Szerkesztve ]

  • nrc

    tag

    válasz zhagyma #2107 üzenetére

    Köszi az infókat, sok olyan dolgot tudtam meg amiről előtte nem volt fogalmam. :R

    Végül is bármi oka van a hibának a lényeg az, hogy ne maradjon így.. Remélem minél hamarabb megcsinálják és akkor nem kell találgatni az okát annak, hogy miért nem jó az ami eddig rendben működöt.. :(((

    BUÉK! :DD

    [ Szerkesztve ]

  • nrc

    tag

    válasz ati2 #2110 üzenetére

    Kösz, hogy leírtad ezeket. Tehát ami egyezik: pc usb-s tuner (igaz más típus), erősítős szobaantenna és a DVBViewer + coreavc codec.

    Mondjuk megnéztem a tunerhez adott AverTv-vel is és ott is jelentkezett a hiba, szóval nem valószínű, hogy a tv-néző szoftver lenne a gond.

    A tunert pedig azért zárnám ki, mert bzoley sem írta, hogy gond lenne nála, pedig neked is és neki is Leadtek van.

    Valójában, akkor marad a szobaantenna, mint közös nevező. Azért az vicces lenne, ha ez lenne az oka. :D Nem igazán tartom hihetőnek. :N

    Mondjuk a hibaarány nálam is hasonló, mint nálad, de ennél nagyságrendekkel rosszabb számoknál sem volt ilyen blokkzajos a kép.

    Nálam is jelentkezik az a hiba amit az általad belinkelt képen lehet látni és pontosan így néz ki. Szerencsére az m2-n jóval ritkábban jönnek képhibák, így azért nézhető volt ez a film is.

    Remélem hamarosan javítják, azt hiszem mi nem tehetünk többet minthogy reménykedünk a mielőbbi valóban jó és problémák nélkül használható digitális adás eljövetelében. ;)

    B.Ú.É.K. neked is! :DD

    [ Szerkesztve ]

  • nrc

    tag

    válasz zhagyma #2112 üzenetére

    Köszönöm, megnéztem. Akkor nem keresgélem már a saját rendszeremben a hiba okát.

    Tényleg csak az maradt, hogy várni kell míg kijavítják.

    Azért az nem lenne rossz ha nem kéne várni 2009-ig és még idén megcsinálnák. :U

    [ Szerkesztve ]

  • nrc

    tag

    válasz kugyu21 #2120 üzenetére

    Sajnos a h.264 HD dekódolás valóban meglehetősen erőforrás igényes feladat.

    Nekem pl Avermedia usb tunerem van és a kétmagos C2D E7200 2.54Ghz-es proci 50% körüli terheléssel megy mikor HD csatornát nézek.

    Tehát egy egymagos 2.4Ghz-es proci kb. éppen a határán lehet annak, hogy folyamatosan tudja megjeleníteni a HD adásokat.

    Mivel a pc-s tunerek nem tartalmaznak hardveres támogatást h.264 dekódoláshoz, ezért mindegyiknek hasonlóan magas a hardverigénye.

    Ha sikerülne befogni a Duna II Autonomia-t, akkor annak jobban kellene mennie, mert az egy kisebb bitsebességű SD adó, így nem annyira erőforrás-igényes a megjelenítése.

    A videókártya segíthet még sokat, ha támogatja az h.264-es mpeg stream dekódolását DXVA-n keresztűl. A jó hír, hogy megnéztem és úgy tűnik a kártyád támogatja a DXVA-at és az mpeg4-et. Már csak a gyakorlatban kell meggyőződni arról, hogy ez használható-e a MinDigTV adásaihoz is.

    Ehhez a próbához használhatod pl. a Dvbviewer Pro 3.9.2.0 programot. A beüzemeléshez leírást itt találsz, plusz még egy fontos kiegészítés van a leíráshoz itt.

    Mindenképpen telepítsd fel a HD PACK 1.8-at is, mert ebben van a Cyberlink és az Arcsoft codec amikben be lehet kapcsolni a DXVA gyorsítást.

    Ha nem menne a VGA gyorsítás, akkor pedig a Coreavc 1.7-es codec-et érdemes kipróbálni, mert ez a többi dekóderhez képest kisebb teljesítménnyel is beéri.

    [ Szerkesztve ]

  • nrc

    tag

    válasz micro #2124 üzenetére

    A "MinDig TV Teszt 1" és "MinDig TV Teszt 2" csatornák az m1hd és m2hd "álnevei". Mindkettő bejön most is, legalábbis itt Budapesten.

    Ha a másik muxon lévő Duna HD müködik, akkor az m1hd és m2hd-nak is menni kéne. Esetleg keress rá újra az adókra ezen a frekvenciát.

    Talán a nem megfelelő jelerősség/jelminőség lehet még az oka, hogy nem megy, ezt PC-n pl.TSReader-el tudod ellenőrizni.

    Az EPG sem jön be ennél a két csatornánál? Annak még a kódolt ATV és HírTV esetében is meg kellene jelennie..

    [ Szerkesztve ]

  • nrc

    tag

    válasz kugyu21 #2128 üzenetére

    Igen, a lényeget jól érted, a részletekről itt van még némi infó :

    A Dvbviewer egy alternatív, áltlánosan használható tuner program, amit a Pinnacle programja helyett tudsz használni.

    A coreavc 1.7 egy általánosan használható, viszonylag alacsonyabb számításigényű szoftveres - tehát a dekódoláshoz a cpu-t használó codec - amit külön kell letölteni és telepíteni a rendszerre.

    A HD PACK 1.8 telepítő pedig több codecek is tartalmaz köztük olyanokat is amivel ki tudod használni a videókártyád DXVA képességeit. Ezek szintén általános codec-ek, tehát telepítés után elvileg bármelyik tuner, videómegjelenítő program használhatja ezeket.
    Már ha az adott program hajlandó a külső codec-ek használatára. Bár ehhez a konkrét Pinnacle tunerhez adott szoftvereket nem ismerem a múlt tapasztalatai alapján azt feltételezem, hogy a külső codec-ek használatára a gyári programban kicsi az esély.

    Ezért ajánlottam a próbához a Dvbviewer-t, mert az biztosan tudja használni ezeket a codec-eket.

    Tehát a teendők:
    - telepítsd fel a DvbViewer-t, de még ne indítsd el
    - telepítsd fel a HD PACK 1.8-at
    - telepítsd fel a coreavc 1.7-et
    - Csináld meg ezt a kis bűvészkedést, hogy működjön is a telepített DvbViewer.
    - Végül indítsd el a DvbViewert, amit már "csak" be kell üzemelni, hogy működjön a tunereddel

    Néhány tipp még a DvbViewer használatához:
    - az ffdshow codec-et ne használd ezzel a programmal, mert fagy
    - a "Settings/Options/Tv+Radio" menüpontban kapcsold ki a "Fast Channel Switching" opciót, mert pl. a coreavc codec ezt nem szereti (széteshet a kép csatornaváltásnál, ha be van kapcsolva)
    - a "View/Filters" menüpontban az aktuálisan használt video decoder-re kell kattintani, ahhoz, hogy a codec beállításait meg tudd változtatni. Itt lehet pl. a deinterlace módját megadni (a "hardware" és a "wave" a leggyorsabb), illetve a DXVA gyorsítást is itt tudod ki/be kapcsolni.
    - ha valamelyik beállítás miatt tartósan fagyna a program, akkor a legközelebbi indításnál érdemes kihúzni az antennát, így el tudsz jutni a menübe, hogy átállítsd pl. a codec-et

    Ha elakadnál valahol, csak írj és megpróbálok segíteni.

    [ Szerkesztve ]

  • nrc

    tag

    válasz kugyu21 #2131 üzenetére

    Igen, telepítések után a tuner saját programja helyett kell a DvbViewer-t indítani.

    A gyári programra valóban nincs szükség, ha alternatív szoftvert használsz a digitális adásokhoz.

    Azért nem távolítanám el a helyedben a gyári szoftvert sem, mert a DvbViewer csak a digitális adáshoz használható, az analóg sugárzás befogásához továbbra is a gyári szoftverre van szükséged.
    Fontos, hogy egyszerre ne futtasd a két tuner programot, mert akkor valamelyik nem fog működni.

    A telepítések sorrendje tulajdonképpen mindegy, emiatt nem kell aggódnod.

    Ha egy program tud használni a sajátja mellett más codec-et is, akkor a beállításai között meg lehet adni, hogy melyiket használja.

    A Dvbviewer esetében a "Settings/Options/DirectX" menüpontban tudod kiválasztani a használni kívánt "H.264 video decoder"-t. Ebben a listában kell megjelennie többek között a coreavc, Cyberlink és Arcsoft dekódereknek is.

    A nem használt codeceket pedig nem érdemes leszedni, mert egyrészt egyszerű módon nem is lehet egyenként, másrészt, pedig jól jöhetnek később esetleg más feladatra is, mondjuk videó lejátszáshoz.

    A codec beállításainál egyébként meg lehet adni, hogy az adott dekóder legyen az alapértelmezett az adott rendszeren, de az már az egyes programoktól függ, hogy figyelembe veszik-e ezt a beállítást, vagy ragaszkodnak a saját beépített vagy mellékelt codec-jük használatához. Ez utóbbi a gyakoribb sajnos..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák