Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nrc

    tag

    Na, csak sikerült összehozni nálam is a rádiót DVB Viewer-ben. Köszönet a témához való hozzászólásokért, az általatok adott információk és ötletek nélkül nem sikerül volna! :R

    Szóval a tapasztalatok:
    1.
    Ez az aac dekóder volt hajlandó együttműködni:
    MONOGRAM AAC decoder 0.9.5.0. Fontos a verziószám is mert, pl. a 0.9.0.0-ás nem működött a DvbViewer 3.9.2.0-ában csak az újabb változatban.

    Telepítés:
    A letöltött zip állományból ki kell csomagolni az mmaacd.ax állományt és egy olyan tetszőleges állandó könyvtárba kell másolni, ahol később is megtaláljuk. Ez pl. nálam a "c:\progs\mmaacd" könyvtár.

    Ezután parancssorból vagy a Start Menü-ben a "Futtatás.."-t választva be kell írni a következőt:
    regsvr32 útvonal\mmaacd.ax

    Az útvonalnál annak a könyvtárnak a teljes elérési útját kell megadni ahová az mmaacd.ax állományt másoltuk. Fontos, hogy meg legyen itt adva a teljes elérési út, különben lehet, hogy nem fog működni a dekóder a DvbViewer-ben!

    Nálam tehát a telepítéshez ezt kellett beírni:
    regsvr32 c:\progs\mmaacd\mmaacd.ax

    Az eltávolítás - amit akkor kell használni ha a már korábban telepített helyett egy újabb verziót akarunk telepíteni ebből a dekóderből - így néz ki:
    regsvr32 /u útvonal\mmaacd.ax

    Példa: /u regsvr32 c:\progs\mmaacd\mmaacd.ax

    2.
    A felti dekóder működik a DVB Viewer Pro 3.9.2.0 és a 3.9.4.0 verziójával is, de érdemes az újabbat használni, mert több hibát is kijavítottak benne.

    Néhány példa: nem kell a telepítés után az unregister_dvbsource és register_dvbsource.exe-t elindítani, sőt első indulásnál egy varázsló segítségével lehet megadni a legfontosabb beállításokat, valamint működik a PIP h.264 adások esetén is, stb..

    3.
    A stream rögzítése ezt a dekódert sajnos néhány másodperc után kiakasztja. :(

    4.
    A Cyberlink (PDVD8) dekóder nálam nem működik az újabb 3.9.4.0-es DVB Viewer-el sem.

    DarkByte és zhagyma:

    Az állományt amit feltöltöttem az Avermedia tunerhez adott AverTv 6 programmal rögzítettem, ami nem tudom, hogy hogyan csinálja, de a rögzített stream paramétereinek nem sok köze van ahhoz, amit lejátszáskor kijelez.

    Most, hogy megy a rádió a Dvb Viewer-el csináltam még felvételeket ezzel is:
    mr2_dvbviewer.aac
    mr2_dvbviewer.ts

    A MONOGRAM aac dekóder szerint egyébként a stream tipusa LATM (Low complexity),
    a bitsebesség pedig 63Kbit körül van.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák