-
PROHARDVER!
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Teasüti
nagyúr
Az egy accelero + gyro szenzor. Egy gyorsulásérzékellő önmagában tényleg szar erre a felhasználásra. Eleinte a féklámpát szerettem volna működtetni vele, de megtapasztalva mennyire szarul működik más termékekben ez a koncepció éppen az általad felsorolt problémák miatt, így azt inkább a sebességszenzorból okoskodom ki. Ebben az accelero csak segéd szenzor lesz, a kettő adattal együtt már lehet érzékelni hiba nélkül az intenzív gyorsítást és lassítást. (Többek közt ezzel válik majd interaktívvá a ledszalagos világítás is.) Önmagában egyik sem ideális - előbbi a megcsúszó kerék miatt adhat fals adatot, utóbbi meg a zaj miatt.
Amúgy a nyers G erőt csak egy tengelyen olvasom, a rázkódás meg általában nem a motor hosszanti tengelyén keletkezik. Persze hatásosan lehet szűrni is a jelet.
Amúgy menet közben inkább a DMP-t fogom használni, a gyro-t meg nem zavarja a rázkódás a pontos szögelfordulásoknál. Ez wheeli és stoppie érzékeléshez, valamint dőlésszög monitorozáshoz lesz használva.
Álló helyzetben meg nincs rázkódás, ekkor a nyers szenzor adatok tökéletesek védelmi funkciókra, DIY riasztóként. Ezt megtámogatva a GPS+GSM modullal telefonra kapom majd az értesítést, ha vmi történik. Ekkor ez a szenzor megint csak fő szerepet fog játszani, hogy meg lehessen állapítani viszik-e a gépet vagy csak meglökte vki. A beavatkozás is ez alapján történik majd.Az meg hogy a nyák rezonálni fog... Azért egy tüskesor elég stabilan tud tartani. Az alaplap meg le lesz csavarozva. Ennek a merevsége meg nem is kérdéses. Főleg, hogy relatív kicsi méret és 1,6 mm vastag üvegszálas lap.
De ha nagyon megerőltetem magam, akkor olyan burkolatot nyomtatok neki, hogy a szenzor a fedlaphoz lesz hozzácsavarozva, ha muszáj.Az órához kapcsolódóan:
Gondolom NTP szerverről veszed majd a pontos időt. Ehhez nem volna célszerűbb egy ESP-01?
Új hozzászólás Aktív témák
- Háztartási gépek
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Nintendo Switch 2
- Gumi és felni topik
- laskr99: Újrakezdem a processzor és videókártya szilícium magok fotózását
- Egyéni arckép 2. lépés: ARCKÉPSZERKESZTŐ
- Gitáros topic
- Építő/felújító topik
- További aktív témák...
- ASRock B650M Pro RS microATX - garanciális, apró hibával
- LG OLED42C41LA 7 hónapos 2,5 év garancia.
- Szép Dell Precision 5560 Slim Tervező Vágó Laptop -70% 15,6" i7-11850H 64/1TB RTX A2000 4GB UHD 4K
- Acer Nitro V 16 AI Gamer Laptop! Ryzen 7 260/RTX 5070/32gb DDR5/2TB SSD/2560x1600/180hz/Beszámítok!
- Szép Dell Precision 5560 Slim Tervező Vágó Laptop -70% 15,6" Xeon W-11955M 64/1TB RTX A2000 4GB FHD+
- Nvidia Quadro M2000/ M4000/ P2000/ P2200/ P4000/ P5000/ RTX 4000/ RTX A2000 / RTX A4000
- BESZÁMÍTÁS! NZXT Kraken Elite 360 RGB vízhűtés garanciával hibátlan működéssel
- Samsung S25 Ultra 256GB Csak kipróbált!! Jótállás: 2028.06.19.-ig
- Xiaomi Redmi Note 12 128GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- QNAP TS-870U-RP 8 lemezes Rack NAS
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest