Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dave0825

    őstag

    Üdv.

    Most vettem egy autót használtan, és a kulcsán csak központi zár nyitás-zárás van. Olyanra gondoltam, hogy csináltatnék bicskakulcsot hozzá (simát kaptam hozzá, nem bicskát), de olyat, amin van csomagtartó-nyitó gomb is. Ez (elvileg) 433,92MHz-en működik (Opel Astra G), vagy 433, 434, mindenhol mást írnak, de 433 és 434 között, még nem próbáltam. Van is egy 433MHz-es vevőm, ezzel lehetne venni annak a gombnak a jelét, ugye? A vevőt most szereztem 100 ft-ért, még nem próbáltam ki, hogy működik-e, de rendeltem ebay-ről, hogy legyen egy biztosan működő is (bár az enyém nem ilyen, az téglatest alakú, fémmel burkolt, kb. 15cm antennával). Arra meg már programban nem nehéz megoldani, ha annak a gombnak a jelét vette a vevő, akkor mit csináljon a program (valami motorral, vagy valami mechanikával nyissa ki a zárat a csomagtartóban). Ugye? Nagyjából utánanézegettem, hogy elvileg 433MHz-es vevővel lehet fogni a jelét, itt egy videó róla.

    Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

Új hozzászólás Aktív témák