Hirdetés
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- Samsung Galaxy Tab S8 Ultra - szépséges a szörnyeteg
- E-book olvasók
- Milyen videókártyát?
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Újra nekifeszül az asztali konzolok piacának a Valve
- Ne várj sokat a vásárlással: drágulás a láthatáron
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Projektor topic
-
PROHARDVER!
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
gyapo11
őstag
válasz
t72killer
#10924
üzenetére
Mindig is flux core-os forrasztóónt használtam, ennek ellenére sokszor jól jön a plusz gyanta vagy forrasztózsír. Főleg ha a forrasztandó felületek nem teljesen tiszták, régebbi vezeték vagy akár nyák reze. Persze lehet mechanikusan tisztítani, de nem mindig hozzáférhető, esetleg már ott levő alkatrészek sérülnek. A folyasztószer viszont kémiailag hat, az oxidokat megeszi, és a tiszta fém bukkan elő, ami már jól forrasztható.
Régebben én is oldottam föl alkoholban fenyőgyantát, ezzel átkentem az egész nyákot, melegítettem és ahol nem volt réz ott "eltűnt" a gyanta, a rézen meg szép fényes vékony réteget alkotott, az ón csak úgy szaladt rajta. A forrasztózsír is nagyon jól működik, zsír állagú, bele lehet mártani a vezeték végeket, a pákától azonnal folyadékká válik és mindent forraszthatóvá tesz, a vasat, acélt is, elemek akkuk bármelyik pólusát.
Új hozzászólás Aktív témák
- AKCIÓ! MSI MAG 325CQRXF QHD VA 240Hz 1ms monitor garanciával hibátlan működéssel
- Lenovo LOQ 15IRH8 - 15.6"FHD IPS 144Hz - i5-12450H - 16GB - 512GB - RTX 4050 - Win11 PRO - 1 év gari
- ROLLEREK: ÚJ, Újszerű, Használt 30+ db listát tudok küldeni
- iPhone 12 Pro 256GB Gold -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3581, 100% Akksi
- BESZÁMÍTÁS! Asus H370-A i5 9600K 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB Zalman T7 Zalman 500W
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
ekkold

