- Kivenné a részét az új HBM memóriák tokozásából az LG
- Az ASUS legfrissebb analóg billentyűzete az ízületeinket is kímélni szeretné
- A Team Group SSD-je gondoskodik arról, hogy az utolsó bitig letörölhető legyen
- Maximum 320 Hz-et képes magából kipréselni a Philips dual mode-os monitora
- A TSMC gyárthatja a Nova Lake legfontosabb komponensét
-
PROHARDVER!
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
Teasüti #10651 üzenetére
Te tényleg értesz.
"Az adó-vevő hókuszpókusz"
Ez sajnos kudarcba fulladt, mert nem bírok belőle analóg jelet kifacsarni. De maga a soros kommunikáció már egészen jól működik. Viszont távolságtól függetlenül néha egészen közelről is hibák jelentkeznek, amit képtelen vagyok visszafejteni, ehhez már vagy egy oszcilloszkóp kéne, amit linkeltél, vagy egy digitális jelanalizátor, amit Janos250 kolléga ajanlott régebben, de egyik sincs itthon sajnos. Gyanítom már nem a kommunikációban van a hiba, inkább valami esp specifikus dolog lehet, ami néha megzavarja a pontosan időzített küldést."38 Khz-es négyszögjel esetén - vagy ami átjön a bandpass filteren - húzza GND-re."
Analóg jel esetén ez úgy működne, hogy a jel mindig valahol 3.3V és 0V közt lenne, az adó távolságától és az adás teljesítményétől függően. A kettő közt félúton van egy választóvonal, ami alatt 0-nak, fölötte pedig 1-nek veszi a feszültségszintet, tehát bizonyos távolságból az adás egyszerűen csak el fog tűnni. Persze tudom, hogy van egy sáv, ahol határozatlan lesz a, mondjuk 1.8-2.5V közt, itt valószínűleg véletlenszerű adatokat fogok kapni.
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest