Hirdetés
-
20300 - 20201
21865 - 21801 21800 - 21701 21700 - 21601 21600 - 21501 21500 - 21401 21400 - 21301 21300 - 21201 21200 - 21101 21100 - 21001 21000 - 20901 20900 - 20801 20800 - 20701 20700 - 20601 20600 - 20501 20500 - 20401 20400 - 20301 20300 - 20201 20200 - 20101 20100 - 20001 20000 - 19901 19900 - 19801 19800 - 19701 19700 - 19601 19600 - 19501 19500 - 19401 19400 - 19301 19300 - 19201 19200 - 19101 19100 - 19001 19000 - 18901 18900 - 18801 18800 - 18701 18700 - 18601 18600 - 18501 18500 - 18401 18400 - 18301 18300 - 18201 18200 - 18101 18100 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-12-13 05:19 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
attilav2
őstag
Ha az AX3200-on openwrt van (azon lévő TFTP szerver szolgáltatással), azzal vissza tudod hozni soft brickből a xiaomi routereket, esetedben a 3000T-t is. Ezek recovery módban kérnek DHCP-n egy ip-t, és a kapott IP nagybetűs hexadecimálisan .img-re (pl: ABCDEF01.img) nevezett fájlt (ami a gyári firmware lehet csak) leszedi magának tftp-n, és kész is. Utána kezdheted elölről a openwrt felrakását. Erről a műveletről az AX3200 openwrt oldalán van elég részletes leírás, csak ugye windows-os userek esetén nem evidens a DHCP szerver kreálása, ezért jó egy másik működő openwrt-s router.
Pont ezt akarom csinálni.
Ezeket a dnsmasq tftp paramétereket próbálom beállítani a TFTPD64 grafikus felületén:
dnsmasq --no-daemon --listen-address=192.168.31.100 --bind-interfaces --dhcp-range=192.168.31.2,192.168.31.254 --enable-tftp --tftp-root=/tmp/tftp --log-dhcp --log-facility=-
Ha jól értelmezem 192.168.31.100 fix ip-t kell beállítanom a windowsnak, a TFTPD64-ben pedig valami ilyesmi beállítás kellhet:
Itt a size of pool a kérdéses, a címtartomány kezedete 192.168.31.2 a vége 192.168.31.254, ennél a tartománynál mit kell írni a size of pool-hoz ?
Valamint a Mask (Opt 1) mezőbe mit írjak ?
Csinálhatnám linux alatt is, de ott meg a fix ip beállításával meggyűlne a bajom, nem vagyok linux guru. A vissza openwrt sítést majd csinálom linux alól, az már sokkal könnyebb, az AX3000T első openwrt-sítését is linux alól csináltam, meg az AX3200-ét is.
A TFTPD64 logjában látni fogom milyen nevű fájl követel a router és át tudom nevezni ha elsőre nem sikerülne a művelet.
Ez van a leírásban:
"If in the terminal, you see that the router requests a different firmware file (different name), rename the .img file in the tmp folder accordingly and repeat the procedures from the IP flush again." A tftpd64 logjában is meg kellene jelenjenek ezek az információk.Ezek a beállítások ugye jók ? Az AX3000T mappába kerül a gyári firmware átnevezve.
-
attila.86
tag
Sajnos valami hiba lehet az nvram bootloader paraméterekben, vagy én csesztem el valamit, áramszünet volt ma, és anyám hívott hogy nincs net, hazaérve látom hogy narancssárgán villog az AX3000T ledje, nem tudott bebootolni az openwrt az áramszünet után. Vissza kellett tegyem az AX3200-at.
Érdekes hibajelenség, amikor az initramfs módban futó openwrt alól felflasheltem a véglegest akkor simán bebootolt, gondoltam hogy nem lehet vele gond a továbbiakban, de tévedtem. AX3200-nál is volt ugyanilyen probléma, (az enyém szerencsére megbízható, többszöri reboot után is felállt eddig mindig). Lehet futok egy kört a TFTP-s élesztéssel,(gyári vissza, amit az AX3000T openwrt oldalán írnak). Ha sikerül akkor sem érdemes visszaraknom az openwrt-t gondolom, előbb meg kellene találni a tartósan működő nvram bootparamétereket, ahhoz meg hozzáértő segítsége kell. Illetve gondolkodok hogy lehet nem is kínlódok inkább vele hanem rábíznám valakire aki sorosporton tudná éleszteni és kiderítené a tartósan működő nvram bootparamétereket, de itt szegeden szerintem senki sem ért hozzá
Ha az AX3200-on openwrt van (azon lévő TFTP szerver szolgáltatással), azzal vissza tudod hozni soft brickből a xiaomi routereket, esetedben a 3000T-t is. Ezek recovery módban kérnek DHCP-n egy ip-t, és a kapott IP nagybetűs hexadecimálisan .img-re (pl: ABCDEF01.img) nevezett fájlt (ami a gyári firmware lehet csak) leszedi magának tftp-n, és kész is. Utána kezdheted elölről a openwrt felrakását. Erről a műveletről az AX3200 openwrt oldalán van elég részletes leírás, csak ugye windows-os userek esetén nem evidens a DHCP szerver kreálása, ezért jó egy másik működő openwrt-s router.
-
vargalex
Topikgazda
Sajnos valami hiba lehet az nvram bootloader paraméterekben, vagy én csesztem el valamit, áramszünet volt ma, és anyám hívott hogy nincs net, hazaérve látom hogy narancssárgán villog az AX3000T ledje, nem tudott bebootolni az openwrt az áramszünet után. Vissza kellett tegyem az AX3200-at.
Érdekes hibajelenség, amikor az initramfs módban futó openwrt alól felflasheltem a véglegest akkor simán bebootolt, gondoltam hogy nem lehet vele gond a továbbiakban, de tévedtem. AX3200-nál is volt ugyanilyen probléma, (az enyém szerencsére megbízható, többszöri reboot után is felállt eddig mindig). Lehet futok egy kört a TFTP-s élesztéssel,(gyári vissza, amit az AX3000T openwrt oldalán írnak). Ha sikerül akkor sem érdemes visszaraknom az openwrt-t gondolom, előbb meg kellene találni a tartósan működő nvram bootparamétereket, ahhoz meg hozzáértő segítsége kell. Illetve gondolkodok hogy lehet nem is kínlódok inkább vele hanem rábíznám valakire aki sorosporton tudná éleszteni és kiderítené a tartósan működő nvram bootparamétereket, de itt szegeden szerintem senki sem ért hozzá
Szia!
A Flash instructions 4. pontjában található nvram módosításokat elvégezted (és biztosan a megfelelőt)?
-
attilav2
őstag
Sajnos valami hiba lehet az nvram bootloader paraméterekben, vagy én csesztem el valamit, áramszünet volt ma, és anyám hívott hogy nincs net, hazaérve látom hogy narancssárgán villog az AX3000T ledje, nem tudott bebootolni az openwrt az áramszünet után. Vissza kellett tegyem az AX3200-at.
Érdekes hibajelenség, amikor az initramfs módban futó openwrt alól felflasheltem a véglegest akkor simán bebootolt, gondoltam hogy nem lehet vele gond a továbbiakban, de tévedtem. AX3200-nál is volt ugyanilyen probléma, (az enyém szerencsére megbízható, többszöri reboot után is felállt eddig mindig). Lehet futok egy kört a TFTP-s élesztéssel,(gyári vissza, amit az AX3000T openwrt oldalán írnak). Ha sikerül akkor sem érdemes visszaraknom az openwrt-t gondolom, előbb meg kellene találni a tartósan működő nvram bootparamétereket, ahhoz meg hozzáértő segítsége kell. Illetve gondolkodok hogy lehet nem is kínlódok inkább vele hanem rábíznám valakire aki sorosporton tudná éleszteni és kiderítené a tartósan működő nvram bootparamétereket, de itt szegeden szerintem senki sem ért hozzá
-
kutga
félisten
Ez igaz, de a template-ban található |INTERFACES| string-et az általam linkelt init script kicseréli a beállított interface-okra.
#20293 kutga: most nincs előttem Samba-t futtató router, de elvileg a General settings első beállítása az interface.
Köszi mindkettőtöknek, átnézem a konfigot ilyen szemmel.
-
vargalex
Topikgazda
https://openwrt.org/docs/guide-user/services/nas/samba
Az
/etc/samba/smb.conf.template-ből generálódik azsmb.conffutás időben.Ez igaz, de a template-ban található |INTERFACES| string-et az általam linkelt init script kicseréli a beállított interface-okra.
#20293 kutga: most nincs előttem Samba-t futtató router, de elvileg a General settings első beállítása az interface.
-
krealon
veterán
Beállítottad, hogy a VPN interface-on is hallgasson?
Azt egészen biztosan nem.
Ez alapján próbáltam beírni a konfig fájlba (smb.conf) a
hosts allow = 192.168.1.0/24 192.168.9.0/24sort, de miután rámentettem és újraindítottam a szolgáltatást, eltűnt ez a sor a konfig fájlból.https://openwrt.org/docs/guide-user/services/nas/samba
Az
/etc/samba/smb.conf.template-ből generálódik azsmb.conffutás időben. -
kutga
félisten
Ha nincs a configban meghatározva interface, akkor az init script szerint csak a LAN interface-on hallgat a Samba. (Egyébként a megadott interface-ok állapotát ellenőrzi és csak az up-ban lévő interface-okon fog hallgatni.) Beállítottad, hogy a VPN interface-on is hallgasson?
Beállítottad, hogy a VPN interface-on is hallgasson?
Azt egészen biztosan nem.
Ez alapján próbáltam beírni a konfig fájlba (smb.conf) a
hosts allow = 192.168.1.0/24 192.168.9.0/24sort, de miután rámentettem és újraindítottam a szolgáltatást, eltűnt ez a sor a konfig fájlból. -
vargalex
Topikgazda
Hölgyek/Urak!
A hétvégén telepítettem anyámhoz egy MIR3G típusú routert, openwrt-vel, a wiki oldala alapján, erre csatoltam egy külső merevlemezt usb házban, amire transmissionön keresztül szeretnék filmeket letölteni, amit aztán dlna és samba szolgáltatáson keresztül szeretnék megosztani a helyi hálózaton.
Az openwrt-t, és a szolgáltatásokat sikeresen telepítettem, konfiguráltam, a helyi hálózaton minden jól működik. Távoli eléréshez telepítettem és beállítottam az openvpn szervert, az itthoni gépre telepített kliensről el is érem a router ip címét, a samba share-t viszont nem érem el a fájlkezelőben, mit rontok el?
A helyi hálón a gépek a
192.168.1.tartományban vannak, az openvpn kliensben az ip címem192.168.9.2, a routert pl így a192.168.9.1címen érem el, de ha beírom a fájlkezelőbe, hogy\\192.168.9.1\media, ami a samba megosztás lenne, nem tudok hozzá kapcsolódni. Valahol engedélyeznem kellene, hogy a 9-es subnetet is elfogadja kapcsolódáskor?Ha nincs a configban meghatározva interface, akkor az init script szerint csak a LAN interface-on hallgat a Samba. (Egyébként a megadott interface-ok állapotát ellenőrzi és csak az up-ban lévő interface-okon fog hallgatni.) Beállítottad, hogy a VPN interface-on is hallgasson?
-
kutga
félisten
Hölgyek/Urak!
A hétvégén telepítettem anyámhoz egy MIR3G típusú routert, openwrt-vel, a wiki oldala alapján, erre csatoltam egy külső merevlemezt usb házban, amire transmissionön keresztül szeretnék filmeket letölteni, amit aztán dlna és samba szolgáltatáson keresztül szeretnék megosztani a helyi hálózaton.
Az openwrt-t, és a szolgáltatásokat sikeresen telepítettem, konfiguráltam, a helyi hálózaton minden jól működik. Távoli eléréshez telepítettem és beállítottam az openvpn szervert, az itthoni gépre telepített kliensről el is érem a router ip címét, a samba share-t viszont nem érem el a fájlkezelőben, mit rontok el?
A helyi hálón a gépek a
192.168.1.tartományban vannak, az openvpn kliensben az ip címem192.168.9.2, a routert pl így a192.168.9.1címen érem el, de ha beírom a fájlkezelőbe, hogy\\192.168.9.1\media, ami a samba megosztás lenne, nem tudok hozzá kapcsolódni. Valahol engedélyeznem kellene, hogy a 9-es subnetet is elfogadja kapcsolódáskor? -
attila.86
tag
Azt nem tudom, erősebb vagy gyorsabb-e (utóbbit kétlem), de az mindenképpen előrelépés, hogy 2,4-en is AX a wifi.
-
attilav2
őstag
Itthonról már elég sok helyről beszerezhető, EU-s modell(EU-s táppal).
Lehet csak placebó, de úgy érzem pár mp-vel hamarabb betöltődnek a weboldalak az AX3200-hoz képest. Valamint a wifi erősebb. -
attila.86
tag
Követtem az AX3000T openwrt wiki leírását. Nem tűnt nehéznek, bár a leírást olvasva első látásra annak tűnik. Kicsit improvizálnom is kellett, az AX3200 openwrt telepítési leírásából kölcsönvettem a python webszerveres megoldást hogy az AX3000T /tmp mappájába juttassam az openwrt image-okat. A gyári partíciók mentése nálam nem ment, hagytam is a fenébe, (úgyis openwrt-vel fogom használni, eszembe nem jutna visszatenni a gyárit).
Láttam a képekről, hogy a nemzetközi modell. Itthonról lett beszerezve, vagy van olyan kínai gyűjtőoldal, amelyik ezt küldi?
-
attilav2
őstag
Követtem az AX3000T openwrt wiki leírását. Nem tűnt nehéznek, bár a leírást olvasva első látásra annak tűnik. Kicsit improvizálnom is kellett, az AX3200 openwrt telepítési leírásából kölcsönvettem a python webszerveres megoldást hogy az AX3000T /tmp mappájába juttassam az openwrt image-okat. A gyári partíciók mentése nálam nem ment, hagytam is a fenébe, (úgyis openwrt-vel fogom használni, eszembe nem jutna visszatenni a gyárit).
-
Alarikman
senior tag
-
attilav2
őstag
-
vargalex
Topikgazda
-
kutga
félisten
Igen, mindenki a WR3000-re csatlakozik vezeték nélkül. Az a felállás, hogy van egy opnsense alapú pc-s routerem, a WR3000 ap módban kapcsolódik erre lan-lanon keresztül, az AC51U pedig a WR3000 5GHz wifi hálózatára vezeték nélkül, az openwrt wiki leírása alapján. Az Asus lan ip címe a 2-es tartományba esik, minden más az 1-esben van. A lassúságot az internet felől tapasztalom, az eszközök között nem mértem.
Úgy tűnik végül a kábel volt a hibás.
-
devast
addikt
-
attilav2
őstag
Megérkezett végre.
Erőt gyűjtök az openwrt rámókolásához
Van egy két buktató amire figyelni kell, parázok hogy téglázom. -
kutga
félisten
Megérkezett.
-
kutga
félisten
Ha a többi kliensnél nem érzékeled a sebesség csökkenést, akkor viszont nem a zavaró AP lesz a gond. Ők a WR3000-re csatlakoznak? Ha igen, akkor az AC51U-n keresném a probléma megoldását. Az AC51U LAN IP-je ugye nem esik a WR3000 LAN tartományába? A rá csatlakoztatott PC (gondolom vezetéken) ugye a WR3000-től kap IP-t?
Igen, mindenki a WR3000-re csatlakozik vezeték nélkül. Az a felállás, hogy van egy opnsense alapú pc-s routerem, a WR3000 ap módban kapcsolódik erre lan-lanon keresztül, az AC51U pedig a WR3000 5GHz wifi hálózatára vezeték nélkül, az openwrt wiki leírása alapján. Az Asus lan ip címe a 2-es tartományba esik, minden más az 1-esben van. A lassúságot az internet felől tapasztalom, az eszközök között nem mértem.
-
vargalex
Topikgazda
Ha a többi kliensnél nem érzékeled a sebesség csökkenést, akkor viszont nem a zavaró AP lesz a gond. Ők a WR3000-re csatlakoznak? Ha igen, akkor az AC51U-n keresném a probléma megoldását. Az AC51U LAN IP-je ugye nem esik a WR3000 LAN tartományába? A rá csatlakoztatott PC (gondolom vezetéken) ugye a WR3000-től kap IP-t?
-
kutga
félisten
-
vargalex
Topikgazda
-
kutga
félisten
80MHz-n szerintem a 36-48 között ugyanaz a tartomány van használatban, legfeljebb az elsődleges/irányító csatorna változik. 52-64 viszont már másik tartomány, de még nem DFS Európában, az a 100-tól kezdődik. Bár nekem helyes országbeállítás mellett nincs gondom 100-as csatornákkal sem.
Köszi, kipróbálom majd mindenképpen. Tegnapig igazából jól működött, nem tudom mi lelte hirtelen.
-
E.Kaufmann
veterán
Hölgyek/urak!
5GHz wifi hálózatot milyen csatornán érdemes használni? Van otthon egy egyszerű kis setupom, Cudy WR3000 a fő router, Asus AC51U a vezetéknélküli kliens (relayd csomaggal), és a default 36-os csatornán nem kommunikál a két eszköz (2GHz-en nincs probléma). Próbáltam feljebb venni a csatornát, 48-ra, így létrejött a kapcsolat, de pár napja az internet sebessége nagyon lecsökkent, 80Mbs körüliről 2-3Mbs értékre. Tudom, nem egy erőmű ez a router, de egy pécét kell csak kihasználnia, oda nem kell nagy sebesség.
80MHz-n szerintem a 36-48 között ugyanaz a tartomány van használatban, legfeljebb az elsődleges/irányító csatorna változik. 52-64 viszont már másik tartomány, de még nem DFS Európában, az a 100-tól kezdődik. Bár nekem helyes országbeállítás mellett nincs gondom 100-as csatornákkal sem.
-
kutga
félisten
Hölgyek/urak!
5GHz wifi hálózatot milyen csatornán érdemes használni? Van otthon egy egyszerű kis setupom, Cudy WR3000 a fő router, Asus AC51U a vezetéknélküli kliens (relayd csomaggal), és a default 36-os csatornán nem kommunikál a két eszköz (2GHz-en nincs probléma). Próbáltam feljebb venni a csatornát, 48-ra, így létrejött a kapcsolat, de pár napja az internet sebessége nagyon lecsökkent, 80Mbs körüliről 2-3Mbs értékre. Tudom, nem egy erőmű ez a router, de egy pécét kell csak kihasználnia, oda nem kell nagy sebesség.
-
MaCS_70
félisten
Csak tanulnék, úgyhogy ha tényleg elég az RPI3 (itt 4-est ajánlottak), az nekem nagyon kényelmes lenne.
Márpedig ha Te ajánlod, akkor az ajánlva van!
Köszönettel: MaCS
-
vargalex
Topikgazda
Mindenkinek nagyon köszönöm a tanácsokat!
A PI-t kizártam, mert csak hármasok vannak itthon, varázsolni meg nem tudok.
A virtuális megoldások nyilván nagyon jók, de én régimódi vagyok. Nekem az jön be, amit dugdosni, nyomogatni tudok.
Az AX53-asom U-s, tehát az USB adott.
A Futróról még nem hallottam, de tetszik!
Akárcsak az Archer mint ötlet.
Köszönettel: MaCS
Nekem egy Pi 2 van itthon, igaz nem OpenWrt-vel. Az, hogy nálad Pi3 van, miért tart vissza attól, hogy azt használd? Mit kellene varázsolni? Csak a wifi country code miatt kellene Pi OS. De gondolom úgyis vezetékesen használnád.
-
MaCS_70
félisten
Mindenkinek nagyon köszönöm a tanácsokat!
A PI-t kizártam, mert csak hármasok vannak itthon, varázsolni meg nem tudok.
A virtuális megoldások nyilván nagyon jók, de én régimódi vagyok. Nekem az jön be, amit dugdosni, nyomogatni tudok.
Az AX53-asom U-s, tehát az USB adott.
A Futróról még nem hallottam, de tetszik!
Akárcsak az Archer mint ötlet.
Köszönettel: MaCS
-
yodee_
őstag
Amennyiben csak ismerkedés a cél akkor simán egy virtuális környezetet ajánlom. Én is azon gyakoroltam és amikor minden úgy ment ahogy én akartam akkor mehetett át a konfiguráció a valós eszközre.
-
hmzs
tag
Kicsit haza beszélek, de ha csak ismerkedés, akkor Futro S720/S920. Pc vékony kliens, x84/64 bírja a php-t, pythont, kb bármit, openwrt-nél kicsivel komolyabb op rendszereket is. Persze wifi nincs, de minden más van, és olcsó.

-
flexes922
csendes tag
Sziasztok,
Segítséget szeretnék kérni az alábbi döntésben:
Itthoni wifi hálózatomat kiterjeszteném több AP-val.
Vegyek TP-Link EAP eszközöket vagy keressek router-eket amikre felmegy az OpenWRT?
Fő router maradna Mikrotik. AP-k (router-ek) nem látszódnának (kamra,garázs, stb..)
Amiket tudnia kellene:
- 3 SSID (3db vlan)
- Fast roaming kapcsolat (minden AP-hoz kábeles kiállás)
- Wifi 6, min AX3000
- WPA3
EAP eszközök kb 43ezer/db áron mozognak. (Új EAP653)
Szerintetek melyik irányba menjek el? Ha OpenWRT, akkor milyen eszközt ajánlotok?Köszönöm előre a segítséget!
-
stopperos
senior tag
Nekem régebbi TP-Link Archer C7-tel vannak jó tapasztalataim 2 USB és gigabit. Azt kell nézni, hogy legalább 16 MB Flash legyen benne. RAM az lehet 128 MB vagy felette. Az OpenWRT One jó javaslat lenne, ha már elérhető lenne. A RaspberryPi a 4B jó választás. Én még egy virtuális gépet és USB wifi adaptert javasolnék, ezzel is több mindent ki tudsz próbálni.
TP-Link TL-WR941-gyel kezdtem még az AA (12.xx) verzióval. Az elsőt sikerült is téglásítani, és a safe módban történő indítás sem működött, mert az interfész nem volt kívülről elérhető. Kénytelen voltam soros portot forrasztani rá, és soros porton keresztül törölni a beállításokat. Utána már nagyon szépen muzsikált. Azóta egy eszközt sikerült végleg téglásítani, az ráadásul TP-Link -> TP-Link frissítés volt, csak kihagytam egy köztes verziót. Sajnos ott nem volt javítási lehetőség. -
E.Kaufmann
veterán
De ugye U végződésű?
Elvileg menne az USB-s ethernet cucc, de chip függő és driver-t/kernel modult kell hozzá telepíteni. Másik megoldás, hogy VLAN-ozol. Néztem most egy Pi3 B-nek a wifi részét, hát nem nagyon jött be (pedig a leírás alapján előbb egy RasPi OS-en belőttem az országkódot, de ott is nyögvenyelősen csatlakozott), az újabb Pi-kkel nem tudom mi a helyzet.
Annak idején még Hyper-V alatt is sikerült felhúznom egy OpenWRT-t, de ott is kellett valami Tulip modul meg legacy kártyák
-
MaCS_70
félisten
Asus AC65P, AC85P, AX53U, az olcsóbb USB-vel is rendelkező, könnyen telepíthető és gyári állapotra segédprogrammal visszaállítható routerekből, de ha a barátkozás a cél, ott van még a Raspberry Pi sorozat, megírod az SD kártyát, ha nagy a baj, törlöd, újraírod.
Köszönöm!
AX53 van is itthon!
Raspberry-n működhet az, hogy az Ethernet legyen mondjuk a WAN, a LAN pedig USB-Ethernet adapterrel az USB-n menjen ki?
Köszönettel: MaCS
-
E.Kaufmann
veterán
Asus AC65P, AC85P, AX53U, az olcsóbb USB-vel is rendelkező, könnyen telepíthető és gyári állapotra segédprogrammal visszaállítható routerekből, de ha a barátkozás a cél, ott van még a Raspberry Pi sorozat, megírod az SD kártyát, ha nagy a baj, törlöd, újraírod.
-
xabolcs
őstag
-
MaCS_70
félisten
Átfogalmaznám a kérdést:
Milyen minimum hardverspecifikációjú eszközt javasoltok ahhoz, hogy a friss OpenWRT mókolás telepíteni és nyomogatni tudjam? Tehát kizárólag ismeretszerzésre, barátkozásra lenne.
Köszönettel: MaCS
-
MaCS_70
félisten
Szia,
Tanulásra és gyakorlásra talán még oké, de ezek már ~5 éve nincsenek benne a standard támogatott verzióban. A probléma a 4 Mbyte-os flash méret és a 32 Mbyte RAM. 18.06-tal vagy 19.07-tel próbálkozhatsz, de azokhoz sem tudsz csomagot telepíteni (flash méret). Bármi újabb, az sok trükközéssel és saját magad által fordított firmware-rel jár. (Én OpenWRT 21-ig elvittem ezeket a régi TP-Linkeket, de akkor már nagyon érződött, hogy nincs tovább, nagyon szűkös a RAM egy Luci futtatáshoz.)
Annyi biztos, hogy ha átrakod OpenWRT-re, akkor gyorsabbak lesznek és több klienst szolgálnak ki, mint a gyári rendszerrel, de ne várj sokat.Stopperos, hmzs, nagyon köszönöm!
Akkor, ha jól értem, olyan routert szerezzek be, amelyikre a 23-as verziót írja a nagy táblázat.
Köszönettel: MaCS -
hmzs
tag
-
stopperos
senior tag
Szia,
Tanulásra és gyakorlásra talán még oké, de ezek már ~5 éve nincsenek benne a standard támogatott verzióban. A probléma a 4 Mbyte-os flash méret és a 32 Mbyte RAM. 18.06-tal vagy 19.07-tel próbálkozhatsz, de azokhoz sem tudsz csomagot telepíteni (flash méret). Bármi újabb, az sok trükközéssel és saját magad által fordított firmware-rel jár. (Én OpenWRT 21-ig elvittem ezeket a régi TP-Linkeket, de akkor már nagyon érződött, hogy nincs tovább, nagyon szűkös a RAM egy Luci futtatáshoz.)
Annyi biztos, hogy ha átrakod OpenWRT-re, akkor gyorsabbak lesznek és több klienst szolgálnak ki, mint a gyári rendszerrel, de ne várj sokat. -
MaCS_70
félisten
-
Toninho13
aktív tag
Ha a wpad-ot kicseréled és felrakod a Dawn-t, akkor természetesen igen.
-
MaCS_70
félisten
Üdvözlöm a Topiclakókat!
Szeretnék egy kicsit beletanulni az OpenWRT-be. Ehhez két régi, de a kompatibilitási listán szereplő routerem van (TP-Link 3420, 841). A kérdés az, hogy seamless romingra számíthatok-e ezektől a kövületektől?
Köszönettel: MaCS
-
attilav2
őstag
Sziasztok!
Kerestem a topicban, nem találtam ilyen jellegű hozzászólást, bár neten is csak egy kósza bejegyzést.
A lényeg, adott router : ASUS RT-AC57U, OpenWrt 23.05.5
Eddig nem volt baj vele.
Ksmbd megosztás, ext4 SSD rákötve.
Ha írok rá, nagyobb fájloknál sincs baj, max tempóval megy, viszont ha másolnék a szerverről, kifagy, újraindul az egész.
A lemezt formáztam, próbáltam exfatot is, ugyanez a jelenség. Tudnátok segíteni? Előre is köszönöm.Log-okat nézd meg, hátha kiderül valami. Vagy használj inkább NFS-t. Nekem is van AC57U-m(AP módban padavannal, torrentezésre használom néha, mert a Xiaomi AX3200-ason nincs usb), NFS-el nem volt problémám AC57U-n openwrt alatt, samba-t sose használtam. Ott van még a padavan mint lehetőség(tud samba-t), bár jóval kisebb a szabadság az openwrt-hez képest.
-
Alarikman
senior tag
-
pprod94
aktív tag
Sziasztok!
Kerestem a topicban, nem találtam ilyen jellegű hozzászólást, bár neten is csak egy kósza bejegyzést.
A lényeg, adott router : ASUS RT-AC57U, OpenWrt 23.05.5
Eddig nem volt baj vele.
Ksmbd megosztás, ext4 SSD rákötve.
Ha írok rá, nagyobb fájloknál sincs baj, max tempóval megy, viszont ha másolnék a szerverről, kifagy, újraindul az egész.
A lemezt formáztam, próbáltam exfatot is, ugyanez a jelenség. Tudnátok segíteni? Előre is köszönöm. -
xabolcs
őstag
-
vargalex
Topikgazda
-
BullZeye
veterán
Dynalink DL-WRX36 router esetén találkoztatok már olyannal, hogy random 10mbites lesz a gigabit helyett a hálózat? 4 port esetén bármelyikre kötve.
Kábel jó, mert ha switchbe dugom, akkor 2.5gbiten megy, ha viszont ugyanazt a kábelt rádugom a routerre, akkor 10mbitre redukálja sebességet.
100Mbit még rendben lenne, de 10mbit? Pár újraindítás után ismét gigabites a port.Cat7-es lapos 10 méteres SFTP kábelekről van szó és OpenWRT 23.05.5-t tettem most fel sysupgraddel, hátha segít, de nem.
Lehet ez beállítási probléma, vagy az alig 1 éves router döglődik?
Oké, Note for me, legközelebb kapcsoljam be a számítógépet, és akkor rendesen írja ki

Köszi a figyelmet!
viszlát!
-
BullZeye
veterán
Dynalink DL-WRX36 router esetén találkoztatok már olyannal, hogy random 10mbites lesz a gigabit helyett a hálózat? 4 port esetén bármelyikre kötve.
Kábel jó, mert ha switchbe dugom, akkor 2.5gbiten megy, ha viszont ugyanazt a kábelt rádugom a routerre, akkor 10mbitre redukálja sebességet.
100Mbit még rendben lenne, de 10mbit? Pár újraindítás után ismét gigabites a port.Cat7-es lapos 10 méteres SFTP kábelekről van szó és OpenWRT 23.05.5-t tettem most fel sysupgraddel, hátha segít, de nem.
Lehet ez beállítási probléma, vagy az alig 1 éves router döglődik?
-
BullZeye
veterán
Nekem is Digis optika, bridge mód és világít a vájvej
Holnap azért rákötök egy másik routert, addig meg marad a mobilnet, nagyon köszönöm srácok a gyors segítséget!
-
E.Kaufmann
veterán
OpenWRT A Tűzfalban a zónáknál automatikusan egybefűzte a WAN és a WWAN-t, tehát automatikusan belekerült az eredeti LAN->WAN részbe. (félelmetes mennyit javult amúgy 11 év alatt OpenWRT)
Egy dolog maradt el, Te a WIFI beállításoknál beállítasz egy új SSID-t és oda LAN-t adsz meg, nekem alapból az WWAN, bepipáltam LAN-t is, és úgy látszik működik, de nem szólom még el.
Jó kis routerem meg úgy néz ki meg fog dögleni, mert a kábel amivel 2.5gbitet használtam még tegnap, most 100mbitet ír az egyik porton, a másikon fel se ismeri. :\#20242 E.Kaufmann
Dede, szerencsére standard 12V1A táp volt ami az okos ledekhez is kell, úgyhogy rákötöttem egyet de semmi led nem világít rajta. Viszont így, hogy piszkáltam a routert kezd az a gyanúm lenne, hogy mivel csak az optika miatt van az a modem/router és kvázi át van állítva, hogy rögtön toljon tovább mindent, lehet hogy led se működik ilyenkor? És valójában a routerem ment gallyra? :\ Nem tudom, holnap előbányászok egy routert és megnézem.Nekem is Digis optika, bridge mód és világít a vájvej
-
BullZeye
veterán
OpenWRT A Tűzfalban a zónáknál automatikusan egybefűzte a WAN és a WWAN-t, tehát automatikusan belekerült az eredeti LAN->WAN részbe. (félelmetes mennyit javult amúgy 11 év alatt OpenWRT)
Egy dolog maradt el, Te a WIFI beállításoknál beállítasz egy új SSID-t és oda LAN-t adsz meg, nekem alapból az WWAN, bepipáltam LAN-t is, és úgy látszik működik, de nem szólom még el.
Jó kis routerem meg úgy néz ki meg fog dögleni, mert a kábel amivel 2.5gbitet használtam még tegnap, most 100mbitet ír az egyik porton, a másikon fel se ismeri. :\#20242 E.Kaufmann
Dede, szerencsére standard 12V1A táp volt ami az okos ledekhez is kell, úgyhogy rákötöttem egyet de semmi led nem világít rajta. Viszont így, hogy piszkáltam a routert kezd az a gyanúm lenne, hogy mivel csak az optika miatt van az a modem/router és kvázi át van állítva, hogy rögtön toljon tovább mindent, lehet hogy led se működik ilyenkor? És valójában a routerem ment gallyra? :\ Nem tudom, holnap előbányászok egy routert és megnézem. -
E.Kaufmann
veterán
-
vargalex
Topikgazda
Újra csináltam amit írtál, viszont továbbra sincs internet kábelen, WWAN ugyanúgy pár kilobájt rx/tx, mi a trükk ami még kell hozzá?
Wifi -> 5ghz-re SCAN -> Csatlakozás -> save and applyLétrejön egy új WWAN a WAN mellé, és hogy fogják ezt használni az eszközök?
@Vargalex,
melyik a legegyszerűbb szabály, hogy mindent blokkoljon kivéve 2-t? Mert tudom blokkolni, tudom engedélyezni, de mivel ugye nincs internet továbbra se, így tesztelni se tudom, hogy mi a jó beállítás, és lehet e 20. sorban DENY minden, és 21. sorban ALLOW 2.
Közben ChatGPT segített, köszi a tippet! Már csak interenetet kéne csiholni.Beraktad a WAN tűzfal zónába a WWAN interface-t?
Szerk.: Már nem így néz ki a felület, de a lépések hasonlóak. Ebben a videóban az 1. perc után már kell legyen vezetékes kapcsolaton net.
-
BullZeye
veterán
A network / wireless oldalon a "scan"-re ranyomva korbenez a router, hogy milyen wifi halozatok vannak a kozelben, s a "join"-nal beallithatod a routert mint wifi kliens.
Masik megoldas, ha usb tethering-gel kotod ossze a telefonnal. Viszont a hozzavalo csomagok szerintem nincsenek benne az alap image-ben. Bar image builderrel semeddig sem tart belerakni.

Mondjuk, ha nincs USB a routeren, akkor ugyis mindegy.
Újra csináltam amit írtál, viszont továbbra sincs internet kábelen, WWAN ugyanúgy pár kilobájt rx/tx, mi a trükk ami még kell hozzá?
Wifi -> 5ghz-re SCAN -> Csatlakozás -> save and applyLétrejön egy új WWAN a WAN mellé, és hogy fogják ezt használni az eszközök?
@Vargalex,
melyik a legegyszerűbb szabály, hogy mindent blokkoljon kivéve 2-t? Mert tudom blokkolni, tudom engedélyezni, de mivel ugye nincs internet továbbra se, így tesztelni se tudom, hogy mi a jó beállítás, és lehet e 20. sorban DENY minden, és 21. sorban ALLOW 2.
Közben ChatGPT segített, köszi a tippet! Már csak interenetet kéne csiholni. -
BullZeye
veterán
Sőt megcsináltam amit írtál első részben.
Létrejött egy wwan dhcp client, net viszont vezetéken nincs a PC-nél. Kell valamit még állítani?Szerk. : Vargalex sajna okos otthon, 60+ wifi eszközzel, ha kikapcsol wifi, nincs világítás.
Szerver ami sok nézet fogyaszt van kábelen,és azt levalasztani nem tudom.
-
vargalex
Topikgazda
-
BullZeye
veterán
A network / wireless oldalon a "scan"-re ranyomva korbenez a router, hogy milyen wifi halozatok vannak a kozelben, s a "join"-nal beallithatod a routert mint wifi kliens.
Masik megoldas, ha usb tethering-gel kotod ossze a telefonnal. Viszont a hozzavalo csomagok szerintem nincsenek benne az alap image-ben. Bar image builderrel semeddig sem tart belerakni.

Mondjuk, ha nincs USB a routeren, akkor ugyis mindegy.
És hogy állítom be, hogy csak 2 gép érje el ezt a wifit? Mert 10gb-os csak és ha nem figyelek a sok eszköz gyorsan leszivja.
-
vargalex
Topikgazda
Persze. Wifi extender módban, vagy akár USB tethering-el is.
Ha nem gond, hogy NAT-ol a router is (mobilnetnél valószínűleg nem), akkor a wifi client beállítás nagyon egyszerű.Szerk.: Lemaradtam...
-
xabolcs
őstag
A network / wireless oldalon a "scan"-re ranyomva korbenez a router, hogy milyen wifi halozatok vannak a kozelben, s a "join"-nal beallithatod a routert mint wifi kliens.
Masik megoldas, ha usb tethering-gel kotod ossze a telefonnal. Viszont a hozzavalo csomagok szerintem nincsenek benne az alap image-ben. Bar image builderrel semeddig sem tart belerakni.

Mondjuk, ha nincs USB a routeren, akkor ugyis mindegy.
-
BullZeye
veterán
Digi Huawei modem behalt, van lehetőség valahogy 2 wifi nélküli pc-t telefon mobil netéről erre a 3 napra internettel ellátni?
Vagy nagyon bonyolult lenne? -
attilav2
őstag
A nemzetközi openwrt fórumon az AX3200 topikot böngészve találtam egy érdekességet, gyári mtk driverekkel fordított snapshot:
[link] 2024.09.13-adikai fordítás.
Itt vannak a készítő instrukciói hogyan kell gyári mtk driverekkel snapshotot fordítani AX3200-ra: [link]
Megint gondolkodok a kísérletezésen, ez egy ellenőrzött tesztelt snapshot ráadásul gyári driverekkel. Csak az tart vissza hogy a snapshot és a stabil közt nincs átjárás, a gyári xiaomi rom visszarakásával(annak újbóli feltörésével) kellene visszatérnem a stabil kiadásra, ez annyira nem tetszik. Tényleg nem lehet megoldani valahogy a 6.x kerneles snapshot és a 23.05 stabil közti közvetlen átjárást ? Ha jól értettem a nemzetközi fórumon is a facinstall-t emlegették mint megoldást (vissza gyári majd gyáriról 23.x stabil).
Viszont eszembe jutott hogy a snapshot felrakásával azonos módszerrel szerintem a stabil is visszarakható lenne:mount -o remount,ro /mount -o remount,ro /overlaycd /tmpdd if=factory.bin bs=1M count=4 | mtd write - kerneldd if=factory.bin bs=1M skip=4 | mtd -r write - ubi
Csak a dd parancs paraméterein kellene változtatni a stabil rom partíciókiosztásának megfelelően.
Illetve lehet hogy bekavarhat a 2021-es(eredeti) és 2022 és azutáni példányok különbsége, valamit variáltak az offset-tel (eltolás) a későbbi példányoknál, tehát ezt le kellene kérdezni és e szerint alakítani a dd paramétereit a 23.x visszaflashelésekor.
-
vargalex
Topikgazda
"A sysupgrade-s kérdéseidet passzolom, korábban tégláztam már miatta a routert, de TFTP-vel vissza lehetett hozni, úgyhogy utána elfelejtettem a sysupgrade-et és mindig a gyárit raktam vissza, majd rá újból az újabb openWrt-t."
Nemrég frissítettem 23.05.3-ról 23.05.5-re luci alól sysupgrade-val, ez azért sokkal gyorsabb mint minden egyes alverzió frissítésnél vissza a gyárira majd onnan újabb openwrt-re. Alverzió frissítésnél sem használsz sysupgrade-t ?
Vargalex: mi történik akkor ha a fentebb részletezett módszerek egyikével felrakom az átpartícionált snapshotot, majd megpróbálok visszatérni a sysupgrade -n módszerrel a 23.05.5-re ? Garantáltan tégla lesz ? TFTP-vel fel lehet valahogyan rakni snapshotról a 23.05.5-öt ? Pl a mtd -r write openwrt-mediatek-mt7622-xiaomi_redmi-router-ax6s-ubi-loader.itb módszerrel fel TFTP-zhető a 23.05.5 image ?Sajna ebben nem tudok segíteni. Hónapok óta leraktam édesanyámnál egy 23.05.3-al.
-
attilav2
őstag
Megpróbálok válaszolni amire emlékszem, de fél éve nincs meg az AX3200 routerem.
Visszatérni az új snapshotról a 23.05 sorozatra: Én először visszamentem gyárira és úgy újra felraktam a 23-05-öt, ez volt a legyegyszerűbb. Van egy facinstall nevezetű modul openWrt-re, amivel pofon egyszerű felrakni a gyárit, illetve gyárira a 23.05-öt pedig XMIR patcherrel szintén egyszerű. Bővebben: [link] [link]
Luci még korábban nem volt benne, de most már úgy látom benne van, ha lenyitod az installed packages részt ott fel van sorolva: [link]
A sysupgrade-s kérdéseidet passzolom, korábban tégláztam már miatta a routert, de TFTP-vel vissza lehetett hozni, úgyhogy utána elfelejtettem a sysupgrade-et és mindig a gyárit raktam vissza, majd rá újból az újabb openWrt-t.
"A sysupgrade-s kérdéseidet passzolom, korábban tégláztam már miatta a routert, de TFTP-vel vissza lehetett hozni, úgyhogy utána elfelejtettem a sysupgrade-et és mindig a gyárit raktam vissza, majd rá újból az újabb openWrt-t."
Nemrég frissítettem 23.05.3-ról 23.05.5-re luci alól sysupgrade-val, ez azért sokkal gyorsabb mint minden egyes alverzió frissítésnél vissza a gyárira majd onnan újabb openwrt-re. Alverzió frissítésnél sem használsz sysupgrade-t ?
Vargalex: mi történik akkor ha a fentebb részletezett módszerek egyikével felrakom az átpartícionált snapshotot, majd megpróbálok visszatérni a sysupgrade -n módszerrel a 23.05.5-re ? Garantáltan tégla lesz ? TFTP-vel fel lehet valahogyan rakni snapshotról a 23.05.5-öt ? Pl a mtd -r write openwrt-mediatek-mt7622-xiaomi_redmi-router-ax6s-ubi-loader.itb módszerrel fel TFTP-zhető a 23.05.5 image ? -
roti86
őstag
Köszönöm a korrekciót
-
vargalex
Topikgazda
Megpróbálok válaszolni amire emlékszem, de fél éve nincs meg az AX3200 routerem.
Visszatérni az új snapshotról a 23.05 sorozatra: Én először visszamentem gyárira és úgy újra felraktam a 23-05-öt, ez volt a legyegyszerűbb. Van egy facinstall nevezetű modul openWrt-re, amivel pofon egyszerű felrakni a gyárit, illetve gyárira a 23.05-öt pedig XMIR patcherrel szintén egyszerű. Bővebben: [link] [link]
Luci még korábban nem volt benne, de most már úgy látom benne van, ha lenyitod az installed packages részt ott fel van sorolva: [link]
A sysupgrade-s kérdéseidet passzolom, korábban tégláztam már miatta a routert, de TFTP-vel vissza lehetett hozni, úgyhogy utána elfelejtettem a sysupgrade-et és mindig a gyárit raktam vissza, majd rá újból az újabb openWrt-t.
Ha jól nézem a fimrware-t (letöltöttem a sysupgrade snapshotot), kicsomagoltam belőle a squashfs-t, továbbra sincs benne LuCI. A csomaglista szerintem az általad linkelt oldalon csak a Request build-re vonatkozik (azaz a felsorolt csomaglista az imagebuilder paramétere lesz).
-
roti86
őstag
mount -o remount,ro /mount -o remount,ro /overlaycd /tmpdd if=factory.bin bs=1M count=4 | mtd write - kerneldd if=factory.bin bs=1M skip=4 | mtd -r write - ubi
Ha megcsinálom a fenti átpartícionálást(AX3200) (a snapshot factory image felrakásával), akkor a szokásos sysupgrade -n módon vissza tudok térni snapshotról a 23.05.5-re ?
Ha a fenti műveleteket megcsinálom és megjelenik a 24.x verzió a 6-os kernellel, akkor már elég lesz csak simán sysupgrade -n módon frissíteni a 24.x sysupgrade image-jával ?
A mostani AX3200 snapshotokban benne van a luci ? A firmware selectorban úgy láttam igen, legalábbis mikor egyedi összeállítást választottam akkor láttam a felsorolásban a luci-t. Itt említenek egy TFTP-s módszert a 6.x kerneles openwrt-re való áttérésre:Or, flash the 2nd u-boot via mtd and upload the firmwareto the 2nd u-boot using tftp:1. prepare a tftp server at 192.168.1.254 to serve thesysupgrade image:openwrt-mediatek-mt7622-xiaomi_redmi-router-ax6s-squashfs-sysupgrade.itb2. upload the ubi-loader.itb to OpenWrt /tmp, and flash it tothe old kernel partition:mtd -r write openwrt-mediatek-mt7622-xiaomi_redmi-router-ax6s-ubi-loader.itb3. The router should reboot and flash the sysupgrade image via TFTP.Ez téglázás szempontjából mennyire biztonságos ? TFTP-re a jounin féle windowsos szervert szoktam általában használni mert látom vizuálisan ha megtörténik az image leszippantása. Ez a TFTP szerver használható(kompatibilis) a fenti eljárás esetében ?
Ennél a lépésnél nem kellene paraméterben az mtd-nek megadni hogy a kernel partícióra történjen a flashelés ez így ebben a formában jó?
and flash it tothe old kernel partition:mtd -r write openwrt-mediatek-mt7622-xiaomi_redmi-router-ax6s-ubi-loader.itbHa megcsinálom a TFTP-s módszerrel snapshotra áttérést és utána visszatérek a stabilra, ha megjelenik a 24.x verzió akkor ugyanúgy elég lesz az áttéréshez a sysupgrade -n ?
Van valakinek lementve olyan snapshot image ami biztosan működik és nem lesz tégla tőle a router ? Honnan lehet megtudni az aktuális snapshot image-ról hogy működik e ?
Tartalék routert nem szívesen vennék ha nem muszáj, úgyis csak ott porosodna a szekrényben, helyette inkább vennék 1TB-os nvme ssd-t, az is kb 25-30e körül már kapható.Megpróbálok válaszolni amire emlékszem, de fél éve nincs meg az AX3200 routerem.
Visszatérni az új snapshotról a 23.05 sorozatra: Én először visszamentem gyárira és úgy újra felraktam a 23-05-öt, ez volt a legyegyszerűbb. Van egy facinstall nevezetű modul openWrt-re, amivel pofon egyszerű felrakni a gyárit, illetve gyárira a 23.05-öt pedig XMIR patcherrel szintén egyszerű. Bővebben: [link] [link]
Luci még korábban nem volt benne, de most már úgy látom benne van, ha lenyitod az installed packages részt ott fel van sorolva: [link]
A sysupgrade-s kérdéseidet passzolom, korábban tégláztam már miatta a routert, de TFTP-vel vissza lehetett hozni, úgyhogy utána elfelejtettem a sysupgrade-et és mindig a gyárit raktam vissza, majd rá újból az újabb openWrt-t.
-
kutga
félisten
Szia!
fdisk-el is nyugodtan particionálhattad volna (sőt, én linuxon is azzal szoktam).transmission-daemoncsomag nincs. Vantransmission-daemon-mbedtls, vagytransmission-daemon-openssl. Attól függően, hogy openssl-t, vagy embedded tls-t szeretnél használni a titkosított kapcsolatokhoz.Így már értem, akkor végülis mégis jó lesz arra, amit akartam, ezek a csomagok megvannak.
-
vargalex
Topikgazda
Hölgyek/Urak!
TP-Link Archer C5 v4 a versenyző, erre szeretnék Openwrt-t tenni extroot konfigurációban, a rá kötött merevlemezzel, anyámnál, egyszerű kis transmission torrent és samba szerver lenne a cél. Úgy tudom, erre az eszközre nincs hivatalosan támogatott Openwrt verzió, így a wiki oldala alapján (Installation via TFTP (Recovery mode)) tettem fel a 19.07.3 verziót, és a webes felület alól a nem hivatalos 19.07.3 frissítést (Upgrade).
Az Openwrt gond nélkül felment, be is állítottam az alap dolgokat, de az extroot és transmission résznél elakadtam. Az extroot előkészületeinél a csomagok közt nem találtam a
partednevűt (az opkg hibát dob a csomag hiánya miatt). Ezt még megoldottam úgy, hogy Linuxos számítógépen készítettem el a partícionálást, és így az extroot rész elkészült, működik, de a transmission telepítésénél magát atransmission-daemoncsomagot nem találom, így telepíteni sem tudom.Vajon mit rontok el, vagy felejtős az egész a nem létező támogatás miatt?
Szia!
fdisk-el is nyugodtan particionálhattad volna (sőt, én linuxon is azzal szoktam).transmission-daemoncsomag nincs. Vantransmission-daemon-mbedtls, vagytransmission-daemon-openssl. Attól függően, hogy openssl-t, vagy embedded tls-t szeretnél használni a titkosított kapcsolatokhoz. -
kutga
félisten
Hölgyek/Urak!
TP-Link Archer C5 v4 a versenyző, erre szeretnék Openwrt-t tenni extroot konfigurációban, a rá kötött merevlemezzel, anyámnál, egyszerű kis transmission torrent és samba szerver lenne a cél. Úgy tudom, erre az eszközre nincs hivatalosan támogatott Openwrt verzió, így a wiki oldala alapján (Installation via TFTP (Recovery mode)) tettem fel a 19.07.3 verziót, és a webes felület alól a nem hivatalos 19.07.3 frissítést (Upgrade).
Az Openwrt gond nélkül felment, be is állítottam az alap dolgokat, de az extroot és transmission résznél elakadtam. Az extroot előkészületeinél a csomagok közt nem találtam a
partednevűt (az opkg hibát dob a csomag hiánya miatt). Ezt még megoldottam úgy, hogy Linuxos számítógépen készítettem el a partícionálást, és így az extroot rész elkészült, működik, de a transmission telepítésénél magát atransmission-daemoncsomagot nem találom, így telepíteni sem tudom.Vajon mit rontok el, vagy felejtős az egész a nem létező támogatás miatt?
-
attilav2
őstag
Nem bírtam magammal, így ma reggel még alszik az asszony bátorkodtam belekezdeni
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Szerencsére simán ment minden. Ha fent van az OpenWrt 23.05 akkor csak annyi, hogy letöltöd a snapshot build factory.bin fájlt, átnevezni factory.bin-re és kiadni az alábbi parancsokat:
mount -o remount,ro /
mount -o remount,ro /overlay
cd /tmp
dd if=factory.bin bs=1M count=4 | mtd write - kernel
dd if=factory.bin bs=1M skip=4 | mtd -r write - ubiszerk: remélem vissza tudod hozni a sajátodat is az élők sorába
mount -o remount,ro /mount -o remount,ro /overlaycd /tmpdd if=factory.bin bs=1M count=4 | mtd write - kerneldd if=factory.bin bs=1M skip=4 | mtd -r write - ubi
Ha megcsinálom a fenti átpartícionálást(AX3200) (a snapshot factory image felrakásával), akkor a szokásos sysupgrade -n módon vissza tudok térni snapshotról a 23.05.5-re ?
Ha a fenti műveleteket megcsinálom és megjelenik a 24.x verzió a 6-os kernellel, akkor már elég lesz csak simán sysupgrade -n módon frissíteni a 24.x sysupgrade image-jával ?
A mostani AX3200 snapshotokban benne van a luci ? A firmware selectorban úgy láttam igen, legalábbis mikor egyedi összeállítást választottam akkor láttam a felsorolásban a luci-t. Itt említenek egy TFTP-s módszert a 6.x kerneles openwrt-re való áttérésre:Or, flash the 2nd u-boot via mtd and upload the firmwareto the 2nd u-boot using tftp:1. prepare a tftp server at 192.168.1.254 to serve thesysupgrade image:openwrt-mediatek-mt7622-xiaomi_redmi-router-ax6s-squashfs-sysupgrade.itb2. upload the ubi-loader.itb to OpenWrt /tmp, and flash it tothe old kernel partition:mtd -r write openwrt-mediatek-mt7622-xiaomi_redmi-router-ax6s-ubi-loader.itb3. The router should reboot and flash the sysupgrade image via TFTP.Ez téglázás szempontjából mennyire biztonságos ? TFTP-re a jounin féle windowsos szervert szoktam általában használni mert látom vizuálisan ha megtörténik az image leszippantása. Ez a TFTP szerver használható(kompatibilis) a fenti eljárás esetében ?
Ennél a lépésnél nem kellene paraméterben az mtd-nek megadni hogy a kernel partícióra történjen a flashelés ez így ebben a formában jó?
and flash it tothe old kernel partition:mtd -r write openwrt-mediatek-mt7622-xiaomi_redmi-router-ax6s-ubi-loader.itbHa megcsinálom a TFTP-s módszerrel snapshotra áttérést és utána visszatérek a stabilra, ha megjelenik a 24.x verzió akkor ugyanúgy elég lesz az áttéréshez a sysupgrade -n ?
Van valakinek lementve olyan snapshot image ami biztosan működik és nem lesz tégla tőle a router ? Honnan lehet megtudni az aktuális snapshot image-ról hogy működik e ?
Tartalék routert nem szívesen vennék ha nem muszáj, úgyis csak ott porosodna a szekrényben, helyette inkább vennék 1TB-os nvme ssd-t, az is kb 25-30e körül már kapható. -
attila.86
tag
Most van egy kis megtakarított pénzem, 30k körül, tudnék venni Cudy WR3000-t, igazából nincsen szükségem rá, csak a kíváncsiság hajt. Xiaomi AX3200-am van, tökéletes openwrt-vel. A WR3000-ben levő MT7981BA proci mennyivel jobb mint az AX3200-ban levő MT7622B ? A wlan hardvere mennyivel jobb a WR3000-nek az AX3200-hoz képest ?
Az az igazság hogy sokallom a WR3000-ért a 28.000ft-ot, amennyibe normális helyeken kerül, még egy usb sincs rajta ennyiért. AC57U kb ~5 éve került ennnyibe ha jól emlékszem, azon legalább van usb(most ap módra van állítva padavannal és torrentezek vele néha, már nem ez a fő router). Kéne valami épkézláb tartalék router ha az openwrt-n(AX3200-on) beüt valami gebasz(a következő openwrt főverziónál át kell majd partícionálni a 6-os kernel miatt ha jól tudom), de ha megvenném a Cudy-t akkor alig maradna pénzem. Viszont az AX3200 már egész olcsó lett a kedetekhez képest, ~20eFt körül megkapható, a mostani példányok mennyire könnyen openwrt-síthetőek, van valami buktató ? Ha lesz egy második példány AX3200-am akkor azon a 6-os kernelhez szükséges átpartícionálást is megcsinálnám openwrt-sítéskor(az éles AX3200-on nem merek vele kísérletezni, nehog elrontsam az egyetlen példányt).Most a zöld manó 20ért adja a xiaomi AX3000T-t. Ha kísérletezni veszed, pláne jobban megéri a sokkal több tárhely miatt. CPU-ban és WIFI-ben meg kb ugyanaz.
-
kutga
félisten
Most van egy kis megtakarított pénzem, 30k körül, tudnék venni Cudy WR3000-t, igazából nincsen szükségem rá, csak a kíváncsiság hajt. Xiaomi AX3200-am van, tökéletes openwrt-vel. A WR3000-ben levő MT7981BA proci mennyivel jobb mint az AX3200-ban levő MT7622B ? A wlan hardvere mennyivel jobb a WR3000-nek az AX3200-hoz képest ?
Az az igazság hogy sokallom a WR3000-ért a 28.000ft-ot, amennyibe normális helyeken kerül, még egy usb sincs rajta ennyiért. AC57U kb ~5 éve került ennnyibe ha jól emlékszem, azon legalább van usb(most ap módra van állítva padavannal és torrentezek vele néha, már nem ez a fő router). Kéne valami épkézláb tartalék router ha az openwrt-n(AX3200-on) beüt valami gebasz(a következő openwrt főverziónál át kell majd partícionálni a 6-os kernel miatt ha jól tudom), de ha megvenném a Cudy-t akkor alig maradna pénzem. Viszont az AX3200 már egész olcsó lett a kedetekhez képest, ~20eFt körül megkapható, a mostani példányok mennyire könnyen openwrt-síthetőek, van valami buktató ? Ha lesz egy második példány AX3200-am akkor azon a 6-os kernelhez szükséges átpartícionálást is megcsinálnám openwrt-sítéskor(az éles AX3200-on nem merek vele kísérletezni, nehog elrontsam az egyetlen példányt).Ha ki tudod fogni kevesebbért, szerintem megéri. Én 16k körül vettem, azóta jócskán megemelték az árát, 30k-ért nem biztos hogy ezt vennem, annak ellenére, hogy nálam openwrt alatt szépen üzemel, igaz, én nem futtatok rajta semmi extrát.
-
vargalex
Topikgazda
Most van egy kis megtakarított pénzem, 30k körül, tudnék venni Cudy WR3000-t, igazából nincsen szükségem rá, csak a kíváncsiság hajt. Xiaomi AX3200-am van, tökéletes openwrt-vel. A WR3000-ben levő MT7981BA proci mennyivel jobb mint az AX3200-ban levő MT7622B ? A wlan hardvere mennyivel jobb a WR3000-nek az AX3200-hoz képest ?
Az az igazság hogy sokallom a WR3000-ért a 28.000ft-ot, amennyibe normális helyeken kerül, még egy usb sincs rajta ennyiért. AC57U kb ~5 éve került ennnyibe ha jól emlékszem, azon legalább van usb(most ap módra van állítva padavannal és torrentezek vele néha, már nem ez a fő router). Kéne valami épkézláb tartalék router ha az openwrt-n(AX3200-on) beüt valami gebasz(a következő openwrt főverziónál át kell majd partícionálni a 6-os kernel miatt ha jól tudom), de ha megvenném a Cudy-t akkor alig maradna pénzem. Viszont az AX3200 már egész olcsó lett a kedetekhez képest, ~20eFt körül megkapható, a mostani példányok mennyire könnyen openwrt-síthetőek, van valami buktató ? Ha lesz egy második példány AX3200-am akkor azon a 6-os kernelhez szükséges átpartícionálást is megcsinálnám openwrt-sítéskor(az éles AX3200-on nem merek vele kísérletezni, nehog elrontsam az egyetlen példányt).30k-t nem ér szerintem a Cudy, de az Alzánál szokott akcióban lenni. Legutóbb 15390 Ft-ért vettem. Annyiért viszont BB. Előtte AX3200-om volt, azóta az édesanyámnál teljesít szolgálatot. Az én környezetemben a wifi hatótáv, sebesség a Cudy esetén jobb.
-
attilav2
őstag
Most van egy kis megtakarított pénzem, 30k körül, tudnék venni Cudy WR3000-t, igazából nincsen szükségem rá, csak a kíváncsiság hajt. Xiaomi AX3200-am van, tökéletes openwrt-vel. A WR3000-ben levő MT7981BA proci mennyivel jobb mint az AX3200-ban levő MT7622B ? A wlan hardvere mennyivel jobb a WR3000-nek az AX3200-hoz képest ?
Az az igazság hogy sokallom a WR3000-ért a 28.000ft-ot, amennyibe normális helyeken kerül, még egy usb sincs rajta ennyiért. AC57U kb ~5 éve került ennnyibe ha jól emlékszem, azon legalább van usb(most ap módra van állítva padavannal és torrentezek vele néha, már nem ez a fő router). Kéne valami épkézláb tartalék router ha az openwrt-n(AX3200-on) beüt valami gebasz(a következő openwrt főverziónál át kell majd partícionálni a 6-os kernel miatt ha jól tudom), de ha megvenném a Cudy-t akkor alig maradna pénzem. Viszont az AX3200 már egész olcsó lett a kedetekhez képest, ~20eFt körül megkapható, a mostani példányok mennyire könnyen openwrt-síthetőek, van valami buktató ? Ha lesz egy második példány AX3200-am akkor azon a 6-os kernelhez szükséges átpartícionálást is megcsinálnám openwrt-sítéskor(az éles AX3200-on nem merek vele kísérletezni, nehog elrontsam az egyetlen példányt). -
vargalex
Topikgazda
Úgy tudtam, egy annyira nem ajánlott dolog.
Kernel csomagokon kívül mást frissíthetsz, persze, ha nincs valamilyen konkrét kernel függősége...
-
E.Kaufmann
veterán
Találtam egy leírást AP micro peering-ről (APuP) OpenWRT alatt. Kár hogy még a titkosítás nem megy

[link] -
devast
addikt
Volt az már 13 körül is kínából, de jelenleg tény, hogy jobban jársz, ha megpróbálsz INT verziót beszerezni, amire később lett csak openwrt, de most is legalább tuti van még stabil is. Egyelőre csak a kínaikban fordulnak elő az új chipek. Simán jobb vétel szerintem, mint az itt sokat emlegetett Cudy, csak itthoni forgalmazótól kell beszerezni egy INT verziót.
Én anno brutto $25 -ért vettem párat aliról, még az első szériából, talán 3db van. Eddig az összes tökéletesen megy. Sajnos alin is felment az ára, gondolom azért mert nagyon vitték őket. A jelenlegi áron kérdéses szerintem a létjogolsultsága, főleg úgy hogy azért az újabb verziókra nem annyira egyértelmű felrakni az openwrt-t, és brick is lehet belőle.
-
attila.86
tag
Úgy tudtam, egy annyira nem ajánlott dolog.
A csomagok frissítése? Tudom, de kell néha kis kihívás

-
vargalex
Topikgazda
Saját (vagy imagebuilder-es) build-be szerintem elfér az MC is. De sok értelme nincs, ha úgysincs USB, stb... Szóval, routernek szerintem bőven jó a Cudy. Illetve eddig azért volt itt az ajánlott, mert régebbi (és régebb óta támogatott) eszköz. Ráadásul gyártó által támogatott OpenWrt átállás webes felületről.
-
E.Kaufmann
veterán
Úgy tudtam, egy annyira nem ajánlott dolog.
-
attila.86
tag
Ja hogy dockerezni
. Na igen, a Cudy-n még USB sincs. Attól még ugyanazon L3 dolgokat el tudod vele is végeztetni, csak routernek nem kell akkora tár. Egy CAKE ütemező meg meg tud feküdni komolyabb routert is gigabiten. Persze, ha ki akarunk váltani egy PI-t vagy egy NAS-t, kell akkor a több tár/RAM, de az túlzás, hogy csak AP-nak lesz jó (más kérdés, hogy én is annak vettem
)Ohh, nem kell docker, meg semmi ilyen huncutság. Elég, ha rendszeresen frissítgeted a csomagokat adott főverzión maradva is, ha meg mondjuk MC-t óhajt valaki, hogy egyszerűbb legyen a grafikus felületen túli élet, akkor helyből kuka kb.
-
E.Kaufmann
veterán
Ja hogy dockerezni
. Na igen, a Cudy-n még USB sincs. Attól még ugyanazon L3 dolgokat el tudod vele is végeztetni, csak routernek nem kell akkora tár. Egy CAKE ütemező meg meg tud feküdni komolyabb routert is gigabiten. Persze, ha ki akarunk váltani egy PI-t vagy egy NAS-t, kell akkor a több tár/RAM, de az túlzás, hogy csak AP-nak lesz jó (más kérdés, hogy én is annak vettem
) -
attila.86
tag
Amúgy miben jobb, mint egy WR3000, amikor éppen 15e az Alzán (tudom, ki kell fogni, nekem kétszer sikerült)?
Abban ,hogy ugyanolyan switch- és rádiós teljesítményt kapsz értelmezhető méretű tárral, így egy komplikáltabb router is gond nélkül lehet belőle, nem csak AP.
-
E.Kaufmann
veterán
Volt az már 13 körül is kínából, de jelenleg tény, hogy jobban jársz, ha megpróbálsz INT verziót beszerezni, amire később lett csak openwrt, de most is legalább tuti van még stabil is. Egyelőre csak a kínaikban fordulnak elő az új chipek. Simán jobb vétel szerintem, mint az itt sokat emlegetett Cudy, csak itthoni forgalmazótól kell beszerezni egy INT verziót.
Amúgy miben jobb, mint egy WR3000, amikor éppen 15e az Alzán (tudom, ki kell fogni, nekem kétszer sikerült)?
-
attila.86
tag
Volt az már 13 körül is kínából, de jelenleg tény, hogy jobban jársz, ha megpróbálsz INT verziót beszerezni, amire később lett csak openwrt, de most is legalább tuti van még stabil is. Egyelőre csak a kínaikban fordulnak elő az új chipek. Simán jobb vétel szerintem, mint az itt sokat emlegetett Cudy, csak itthoni forgalmazótól kell beszerezni egy INT verziót.
-
E.Kaufmann
veterán
Nincs tapasztalatom vele, de amiket a Wiki-n meg a nemzetkozi forumon lehet olvasni, azt szurom le, hogy ha jo hardvert kapsz, akkor akar poccre is indulhat a dolog.
Ellenben ha ujat kapsz (
Winbondflash chip,AN8855switch), akkor kicsit nehezebb lehet a dolog.
Nem lehetetlen, de nem kell sokat visszatekerni a nemzetkozi forumot, hogy ilyet olvasson az ember: TLDR: My new AX3000T RD03 1.0.84 AN8855 is bricked.
Egyebkent ami kesik, nem mulik: a flash chip is bekerult az OpenWrt-be, a switch-hez meg mar megirta a Mediatek a tamogatast, be fog kerulni az is az OpenWrt-be.
Szoval ha uj hardvert kapsz, akkor eleg csak nem sietni az OpenWrt-sitessel.
Ami tetszik benne azon tul, hogy modern AX-es Mediatek router az a konnyu szedszedhetosege (es igy a konnyu UART hozzaferes) es hogy van hozza OpenWrt-s bootloader, igy meg lehet szabadulni a Xiaomi-s eredetitol.
Én sosem szerettem arra bazírozni, hogy az én routeremet majd biztos támogatja az OpenWRT. Az a biztos, ami már támogatott, a többi vágyálom.
-
Alarikman
senior tag
Nincs tapasztalatom vele, de amiket a Wiki-n meg a nemzetkozi forumon lehet olvasni, azt szurom le, hogy ha jo hardvert kapsz, akkor akar poccre is indulhat a dolog.
Ellenben ha ujat kapsz (
Winbondflash chip,AN8855switch), akkor kicsit nehezebb lehet a dolog.
Nem lehetetlen, de nem kell sokat visszatekerni a nemzetkozi forumot, hogy ilyet olvasson az ember: TLDR: My new AX3000T RD03 1.0.84 AN8855 is bricked.
Egyebkent ami kesik, nem mulik: a flash chip is bekerult az OpenWrt-be, a switch-hez meg mar megirta a Mediatek a tamogatast, be fog kerulni az is az OpenWrt-be.
Szoval ha uj hardvert kapsz, akkor eleg csak nem sietni az OpenWrt-sitessel.
Ami tetszik benne azon tul, hogy modern AX-es Mediatek router az a konnyu szedszedhetosege (es igy a konnyu UART hozzaferes) es hogy van hozza OpenWrt-s bootloader, igy meg lehet szabadulni a Xiaomi-s eredetitol.

-
xabolcs
őstag
Nincs tapasztalatom vele, de amiket a Wiki-n meg a nemzetkozi forumon lehet olvasni, azt szurom le, hogy ha jo hardvert kapsz, akkor akar poccre is indulhat a dolog.
Ellenben ha ujat kapsz (
Winbondflash chip,AN8855switch), akkor kicsit nehezebb lehet a dolog.
Nem lehetetlen, de nem kell sokat visszatekerni a nemzetkozi forumot, hogy ilyet olvasson az ember: TLDR: My new AX3000T RD03 1.0.84 AN8855 is bricked.
Egyebkent ami kesik, nem mulik: a flash chip is bekerult az OpenWrt-be, a switch-hez meg mar megirta a Mediatek a tamogatast, be fog kerulni az is az OpenWrt-be.
Szoval ha uj hardvert kapsz, akkor eleg csak nem sietni az OpenWrt-sitessel.
Ami tetszik benne azon tul, hogy modern AX-es Mediatek router az a konnyu szedszedhetosege (es igy a konnyu UART hozzaferes) es hogy van hozza OpenWrt-s bootloader, igy meg lehet szabadulni a Xiaomi-s eredetitol.
-
Alarikman
senior tag
Üdv. A Xiaomi AX3000T ax router mennyire ajánlott kategória? Van rá openwrt snapshot es SSH exploit-tal fel lehet rá tenni. Most ez pörög Alin-n. 17k körül van.
-
kutga
félisten
Ha lanon meglenne a 100 mega, azzal már bőven elégedett lennék. Mondjuk most a 40 megának sem érzem különösebb hátrányát. Mellette az usb wifi stick kihajtja a 250-es netet az internet felől, csak most már egyre többször van szükségem a plusz lan csatlakozóra, emiatt üzemeltem be a routert.
MOD
Toninho13
Köszi, teszek egy próbát ezzel is.Kicsit állítottam a fő router wifi beállításaiban (a csatornát átállítottam 36-ról 48-ra, a csatorna szélességet 40MHz-re), így már a kliens router is tudott csatlakozni az 5GHz-es hálózathoz. A korábbi wds konfiggal ezt mértem.
Ez igazából elég lesz, amire használni akarom. -
kutga
félisten
Ha lanon meglenne a 100 mega, azzal már bőven elégedett lennék. Mondjuk most a 40 megának sem érzem különösebb hátrányát. Mellette az usb wifi stick kihajtja a 250-es netet az internet felől, csak most már egyre többször van szükségem a plusz lan csatlakozóra, emiatt üzemeltem be a routert.
MOD
Toninho13
Köszi, teszek egy próbát ezzel is. -
woodworm
veterán
Hölgyek/Urak!
Cudy AX3000 és Asus AC51U routereket szeretnék wifin keresztül összekötni. Jelenleg készítettem egy WDS bridge-et a két eszköz között a 2,4GHz-es wifin keresztül, egy-max két eszközt kell vezetéken kiszolgálnia, erre elég a sebesség, de 5GHz wifivel ugyanezen leírás alapján nem sikerült működésre bírnom.
A kérdésem az lenne, hogy valahogy meg lehetne-e oldani 5GHz wifivel az összeköttetést? Ha nem WDS, akkor kipróbálhatom a Relayd bridge-et is, de emlékeim szerint azzal sem ment. Mivel az Asuson csak 100-as lan csatlakozók vannak, egyáltalán van értelme a gyorsabb wifi hálózatnak?
Mivel az Asuson csak 100-as lan csatlakozók vannak, egyáltalán van értelme a gyorsabb wifi hálózatnak?
Nálam a hasonló hardverrel rendelkező xiaomi mini repeater üzemben kb. 150 Mbit/s-ot tudott. A LAN felé természetesen korlát a FE. -
KergeTomi
csendes újonc
Újabb elborult ötlet:
Van a LAN-on egy régebbi, butább eszköz, ami leginkább a 25-ös porton küldene levelet, de az biztos, hogy az SSL nem megy neki. Erre kellene nekem egy SMTP forwarder. Ahogy látom OpenWRT-n az emailrelay jöhetne talán szóba, de sehol nem találok egy épkézláb leírást. Csinált már valaki ilyent?
Új hozzászólás Aktív témák
-
20300 - 20201
21865 - 21801 21800 - 21701 21700 - 21601 21600 - 21501 21500 - 21401 21400 - 21301 21300 - 21201 21200 - 21101 21100 - 21001 21000 - 20901 20900 - 20801 20800 - 20701 20700 - 20601 20600 - 20501 20500 - 20401 20400 - 20301 20300 - 20201 20200 - 20101 20100 - 20001 20000 - 19901 19900 - 19801 19800 - 19701 19700 - 19601 19600 - 19501 19500 - 19401 19400 - 19301 19300 - 19201 19200 - 19101 19100 - 19001 19000 - 18901 18900 - 18801 18800 - 18701 18700 - 18601 18600 - 18501 18500 - 18401 18400 - 18301 18300 - 18201 18200 - 18101 18100 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Hirdetés
- sziku69: Szólánc.
- Vezetékes FEJhallgatók
- Philips LCD és LED TV-k
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Fujifilm X
- Melyik tápegységet vegyem?
- Székesfehérvár és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Filmvilág
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Bemutatkozott az Oppo kamerás csúcsmodellje
- További aktív témák...
- Game Pass Ultimate előfizetések 3 - 36 hónapig azonnali kézbesítéssel! 13 hónap ultimate - 45.000 ft
- Eladó jogtiszta, Windows 11/10, Office 2019/2021/2024, Fizikai és Digitális licencek, Számlával.
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Watch Dogs Legion - Ubisoft Connect
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest







