Hirdetés
-
2100 - 2001
21853 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 3901 3900 - 3801 3800 - 3701 3700 - 3601 3600 - 3501 3500 - 3401 3400 - 3301 3300 - 3201 3200 - 3101 3100 - 3001 3000 - 2901 2900 - 2801 2800 - 2701 2700 - 2601 2600 - 2501 2500 - 2401 2400 - 2301 2300 - 2201 2200 - 2101 2100 - 2001 2000 - 1901 1900 - 1801 1800 - 1701 1700 - 1601 1600 - 1501 1500 - 1401 1400 - 1301 1300 - 1201 1200 - 1101 1100 - 1001 1000 - 901 900 - 801 800 - 701 700 - 601 600 - 501 500 - 401 400 - 301 300 - 201 200 - 101 100 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-12-13 05:19 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
ZeUS2140
aktív tag
-
CsMike
tag
http://kepfeltoltes.hu/view/131004/N_vtelen2_www.kepfeltoltes.hu_.png
SSH-val is beléptem root és jelszó üresen marad de mit csináljak tovább? köszi. -
CsMike
tag
http://wiki.openwrt.org/hu/doc/howto/firstlogin
ebből néztem de nem tok új jelszót megadni mert nem enged karaktereket irni csak entert
eddig eljutok ha a progiban az ssh-ná a root és sima enter a kódnál
http://kepfeltoltes.hu/view/131004/692539764N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.png -
vampire17
addikt
-
vargalex
Topikgazda
-
CsMike
tag
-
vampire17
addikt
-
CsMike
tag
-
vampire17
addikt
Akkor valoszinu, hogy az van, amit Vargalex mond. probalj SSH alol fol-flash-elni egy olyan firmware-t, amiben benne van a Luci
-
CsMike
tag
ezt elvileg már raktam rá és Luci- minen volt teljes felület csak nem támogatta a sticket k3772-z vodás. de azért megpróbálom az általad leirtat is bár windows8am van és azzal nem nagyon tom mit és hol keressek.
-
CsMike
tag
Szia igen cmd és ipconfig-ot kiatam és rendesen kiosztotta 192.168.1.1-et ip-nek is a 192.168.1.205-ot és a 255.255.255.0-is rendben van. de nem vagyok most otthon így képet nem tok küldeni de estére pótolom.
-
vargalex
Topikgazda
Sziasztok lenne egy Tp-Link MR3220-as routerem amire feltettem egy openwrt-t és azóta semmi nem jön be tehát 192.168.1.1 nem csinál semmit. a gyári volt rajta na az végig ment hiba nélkül az update 100% ujra indult a router ahogy kell de már nem jött be az openwrt-menüje sem
azóta semmi változás reset semmi sem segít. Valaki tudja mit kell vele csinálni vagy kuka ??? Előre is köszi.Szia!
Gyaníthatólag trunk (snapshot) firmware-t tettél rá. Abban nincs webes felület. Telneten, majd a jelszó beállítása után SSH-n lehet elérni, config-olni.
-
vargalex
Topikgazda
Kozben gondolkodtam, ha fizikailag kerded, akkor a kov. felekepp nez ki a dolog.
Van egy router, ami WAN on kapja egy DSL modemmel a netet. a LAN portjain ülnek a kliensek meg AP-k, vegyesen. illetve van rajta egy switch is. (a switch-en is kliensek vannak, meg AP-k)
Az "AP" alatt ertek konkretan Acces Point-ot is, de van rajta ket Router is, switch modban (A LAN jukra megy a halozat) kikapcsolt DHCP-vel...
Szoval, egy van, ami Router, DHCP-vel, stb... a tobbi vagy kliens, vagy AP, vagy Switch modban egyeb router.
A confignak ugy kene kineznie, hogy a fo-routeren engedelyezett MAC-ek mehessenek netre, a tobbi nem. Szoval egy sima white list. ami miatt nem jo a beepitett wifi white list, az az AP-k es a tobbi, switch modban futo router miatt van. Mivel ha a fo routeren beallitom a white list-et, a tobbi eszkozrol csatlakozva(AP-k, switch modban futo routerek) vigan lehet nezetni....
Szia!
Akkor csak a config lehet a gond. Linkeld (vagy másold) ide a /etc/config/network, a /etc/config/firewall és a /etc/firewall.user tartalmát.
-
vampire17
addikt
Sziasztok lenne egy Tp-Link MR3220-as routerem amire feltettem egy openwrt-t és azóta semmi nem jön be tehát 192.168.1.1 nem csinál semmit. a gyári volt rajta na az végig ment hiba nélkül az update 100% ujra indult a router ahogy kell de már nem jött be az openwrt-menüje sem
azóta semmi változás reset semmi sem segít. Valaki tudja mit kell vele csinálni vagy kuka ??? Előre is köszi.Szia!
A geped kap IP-t? alapertelmezett atjaronak mit kapsz? SSH alol sem ered el?
-
CsMike
tag
Sziasztok lenne egy Tp-Link MR3220-as routerem amire feltettem egy openwrt-t és azóta semmi nem jön be tehát 192.168.1.1 nem csinál semmit. a gyári volt rajta na az végig ment hiba nélkül az update 100% ujra indult a router ahogy kell de már nem jött be az openwrt-menüje sem
azóta semmi változás reset semmi sem segít. Valaki tudja mit kell vele csinálni vagy kuka ??? Előre is köszi. -
vampire17
addikt
Kozben gondolkodtam, ha fizikailag kerded, akkor a kov. felekepp nez ki a dolog.
Van egy router, ami WAN on kapja egy DSL modemmel a netet. a LAN portjain ülnek a kliensek meg AP-k, vegyesen. illetve van rajta egy switch is. (a switch-en is kliensek vannak, meg AP-k)
Az "AP" alatt ertek konkretan Acces Point-ot is, de van rajta ket Router is, switch modban (A LAN jukra megy a halozat) kikapcsolt DHCP-vel...
Szoval, egy van, ami Router, DHCP-vel, stb... a tobbi vagy kliens, vagy AP, vagy Switch modban egyeb router.
A confignak ugy kene kineznie, hogy a fo-routeren engedelyezett MAC-ek mehessenek netre, a tobbi nem. Szoval egy sima white list. ami miatt nem jo a beepitett wifi white list, az az AP-k es a tobbi, switch modban futo router miatt van. Mivel ha a fo routeren beallitom a white list-et, a tobbi eszkozrol csatlakozva(AP-k, switch modban futo routerek) vigan lehet nezetni....
-
vampire17
addikt
-
vargalex
Topikgazda
hali!
talaltam egy ilyet:
https://forum.openwrt.org/viewtopic.php?pid=57096#p57096
iptables -A forwarding_rule -m mac --mac-source NN:NN:NN:NN:NN:NN - j ACCEPT
iptables -A forwarding_rule -m mac --mac-source MM:MM:MM:MM:MM:MM - j ACCEPT
iptables -A forwarding_rule -j DROPBeirtam a firewall.user -be de igy is kienged barkit a netre.... en mar tenyleg nem tom mi lehet a baj... Az szamit esetleg hogy meg van egy AP is koztem, meg a router kozott ?
Szia!
A router router, vagy switch üzemmódban megy?
-
persnongrat
tag
-
kaciokos
őstag
-
vampire17
addikt
hali!
talaltam egy ilyet:
https://forum.openwrt.org/viewtopic.php?pid=57096#p57096
iptables -A forwarding_rule -m mac --mac-source NN:NN:NN:NN:NN:NN - j ACCEPT
iptables -A forwarding_rule -m mac --mac-source MM:MM:MM:MM:MM:MM - j ACCEPT
iptables -A forwarding_rule -j DROPBeirtam a firewall.user -be de igy is kienged barkit a netre.... en mar tenyleg nem tom mi lehet a baj... Az szamit esetleg hogy meg van egy AP is koztem, meg a router kozott ?
-
doberman
senior tag
-
kaciokos
őstag
A vargalex buildet nem ismerem, de az openwrt-ről leszedett igencsak meg tudott hülyülni, ha felraktam a LuCi-ra a hd-idle modult, szóval csak óvatosan vele! Ha látszólag ok nélkül elhal a web szerver vagy elkezd hülyeségeket csinálni, akkor gondolj rá!
Én vargalex build-et használok egy TP-Link WDR3600-ason, és gond nélkül megy a benne levő hd-idle egy WD Essential külső vinyóval.
-
vampire17
addikt
Szoval:
Letrehozok egy ilyen szabalyt "Traffic Rules"-nel:
Any TCP+UDP
From any host in lan with source MAC aa:bb:cc:dd:ee:ff
To any host in wanEz ugye lesz "Accept forward"
Ez idaig OK.
Most bemegyek a "general settings"-be majd azt mondom a zone ==> forwardings-nal (A LAN ---> WAN iranynal) hogy a "Allow forward to destination zones: WAN" nal ne legyen pipa.... es igy ott sincs net, ahol kene..
tehat az engedelyezett MAC-nel. -
vargalex
Topikgazda
Amit irtal, hogy nem kell tilto szabaly azt kitoroltem. Az eredeti leirasban azt irtad, a LAN--->WAN nak a zonaknal ugy kell kineznie, mint a WAN-nak (tehat WAN--->reject) viszont ha igy allitom, akkor egyaltalan nincs net, azokon a gepeken sem, amiknek a MAC cimet felvettem a szabalyoknal...
Szia!
Pontosan hogy config-oltad? Én kipróbáltam, működik.
-
vampire17
addikt
egy DHCP-n kivuli IP-t (10.50.2.50) adtam neki ugyanabbol a tartomanybol, amiben a router is van (10.50.2.210 a router IP-je)
A MAC szureses temara tudnal meg help-elni?
nem akar mukodni... Letrehoztam az engedelyezett MAC-ek listajat, viszont mit kell kikapcsolnom, vagy letiltanom, hogy a tobbi MAC-en ne legyen net?Amit irtal, hogy nem kell tilto szabaly azt kitoroltem. Az eredeti leirasban azt irtad, a LAN--->WAN nak a zonaknal ugy kell kineznie, mint a WAN-nak (tehat WAN--->reject) viszont ha igy allitom, akkor egyaltalan nincs net, azokon a gepeken sem, amiknek a MAC cimet felvettem a szabalyoknal...
-
vampire17
addikt
egy DHCP-n kivuli IP-t (10.50.2.50) adtam neki ugyanabbol a tartomanybol, amiben a router is van (10.50.2.210 a router IP-je)
A MAC szureses temara tudnal meg help-elni?
nem akar mukodni... Letrehoztam az engedelyezett MAC-ek listajat, viszont mit kell kikapcsolnom, vagy letiltanom, hogy a tobbi MAC-en ne legyen net? -
vargalex
Topikgazda
-
vampire17
addikt
-
vargalex
Topikgazda
Sziasztok!
Raktam egy PPTPD szervert OpenWRT-re, megy is szepen, de a kliensrol csak a router elerheto a LAN on levo eszkozok nem.
Ime a firevall.user configja:
iptables -A input_wan -p tcp --dport 1723 -j ACCEPT
iptables -A input_wan -p gre -j ACCEPT
iptables -A input_rule -i ppp+ -j ACCEPT
iptables -A forwarding_rule -i ppp+ -j ACCEPT
iptables -A forwarding_rule -o ppp+ -j ACCEPT
iptables -A output_rule -o ppp+ -j ACCEPTKell meg valami, vagy mi miatt nem elerheto a tobbi eszkoz szerintetek?
UI:
Ha kellene, ez az options.pptpd configja:
auth
name "pptp-server"
lcp-echo-failure 3
lcp-echo-interval 60
default-asyncmap
mtu 1482
mru 1482
nobsdcomp
nodeflate
#noproxyarp
#nomppc
chapms-strip-domain
# Otherwise, your chap-secret file will have to include "DOMAIN\\user" instead of user.
mppe required,no40,no56,stateless
require-mschap-v2
refuse-chap
refuse-mschap
refuse-eap
refuse-pap
ms-dns 172.16.1.1
#plugin radius.so
#radius-config-file /etc/radius.confSzia!
Tűzfalhoz elvileg ennyi kell. Igaz, én nem próbáltam, mert OpenVPN-t használok.
-
vampire17
addikt
Sziasztok!
Raktam egy PPTPD szervert OpenWRT-re, megy is szepen, de a kliensrol csak a router elerheto a LAN on levo eszkozok nem.
Ime a firevall.user configja:
iptables -A input_wan -p tcp --dport 1723 -j ACCEPT
iptables -A input_wan -p gre -j ACCEPT
iptables -A input_rule -i ppp+ -j ACCEPT
iptables -A forwarding_rule -i ppp+ -j ACCEPT
iptables -A forwarding_rule -o ppp+ -j ACCEPT
iptables -A output_rule -o ppp+ -j ACCEPTKell meg valami, vagy mi miatt nem elerheto a tobbi eszkoz szerintetek?
UI:
Ha kellene, ez az options.pptpd configja:
auth
name "pptp-server"
lcp-echo-failure 3
lcp-echo-interval 60
default-asyncmap
mtu 1482
mru 1482
nobsdcomp
nodeflate
#noproxyarp
#nomppc
chapms-strip-domain
# Otherwise, your chap-secret file will have to include "DOMAIN\\user" instead of user.
mppe required,no40,no56,stateless
require-mschap-v2
refuse-chap
refuse-mschap
refuse-eap
refuse-pap
ms-dns 172.16.1.1
#plugin radius.so
#radius-config-file /etc/radius.conf -
persnongrat
tag
Elméletileg azt hiszem, lehetséges lenne, hiszen szakadozik a kapcsolat az antennával, ennek vannak elektromos következményei is, ha jól sejtem. De fogalmam sincs, hogy lehetne ezt úgy bemérni, hogy ne kelljen vele szervizbe menni.
-
vargalex
Topikgazda
Mindkettőn 20dBm/100mW.
Az biztos, hogy a tplink óriási csalódás volt ahhoz képest, amit a különböző, témába vágó topic-okban olvastam róla. De mindegy, ez itt off, csak arra voltam kíváncsi, hogy az openwrt csinálhat-e bármi olyat, ami miatt az első csatlakozásig mást mutat magáról, mint utána.Gondolom, hardver diagnosztika nem nagyon van az openwrt-ben, ugye?
Szia!
Ha az antennával/antenna vezetékkel van gond, akkor arról nyilván nem tud semmit diagnosztizálni. Este, vagy holnap megnézem a WDR4300 jelerősségét. Milyen messze vagy a routertől?
-
persnongrat
tag
Mindkettőn 20dBm/100mW.
Az biztos, hogy a tplink óriási csalódás volt ahhoz képest, amit a különböző, témába vágó topic-okban olvastam róla. De mindegy, ez itt off, csak arra voltam kíváncsi, hogy az openwrt csinálhat-e bármi olyat, ami miatt az első csatlakozásig mást mutat magáról, mint utána.Gondolom, hardver diagnosztika nem nagyon van az openwrt-ben, ugye?
-
vargalex
Topikgazda
Wifi. RT-N16 -50dBm stabilan, WDR4300 tőle kb. 5cm-re, ugyanolyan felállásban, vele egyidőben bekapcsolva, tőle kb. 5 csatornára, -60dBm az átlag és erősen ingadozik -53 és -64 között. (ezt most mértem félórája, ha valaki olvasta volna a másik topic-ot is)
Szóval igen, a wifi-re céloztam elsősorban.
Egyébként az is érdekes, hogy azóta kikapcsoltam, visszakapcsoltam a routert, már megmaradt 300-on. Nem tudom, mi baja lehetett elsőre. (lehet, hogy simán hulladék az egyik antenna csatlakozása? - a kérdés persze költői)Szia!
Igen, lehet akár az antenna csatlakozó is hibás, vagy az alaplapon a kábel forrasztása.
Teljesítményt állítottál? Az RT-N16-on mekkora a TX Power?
-
persnongrat
tag
A vargalex buildet nem ismerem, de az openwrt-ről leszedett igencsak meg tudott hülyülni, ha felraktam a LuCi-ra a hd-idle modult, szóval csak óvatosan vele! Ha látszólag ok nélkül elhal a web szerver vagy elkezd hülyeségeket csinálni, akkor gondolj rá!
-
persnongrat
tag
Wifi. RT-N16 -50dBm stabilan, WDR4300 tőle kb. 5cm-re, ugyanolyan felállásban, vele egyidőben bekapcsolva, tőle kb. 5 csatornára, -60dBm az átlag és erősen ingadozik -53 és -64 között. (ezt most mértem félórája, ha valaki olvasta volna a másik topic-ot is)
Szóval igen, a wifi-re céloztam elsősorban.
Egyébként az is érdekes, hogy azóta kikapcsoltam, visszakapcsoltam a routert, már megmaradt 300-on. Nem tudom, mi baja lehetett elsőre. (lehet, hogy simán hulladék az egyik antenna csatlakozása? - a kérdés persze költői) -
vargalex
Topikgazda
Szia!
Nem használok hd-idle-t, de gondolom a ház is beleszólhat.
-
vargalex
Topikgazda
Másik topic-ban volt egy apró "vitám", hogy a tplink wdr4300-asa hardveresen jóval gyengébb, mint az RT-N16.
No ennek kapcsán jött elő, hogy inssiderrel készítettem egy felvételt arról, hogy mi látszik nálam az egymás mellé tett két routerből.
Az openwrt-s tplink valamiért max. 144Mbps sebességűnek látszott egészen addig, míg rá nem kapcsolódtam a gépemmel. Miután leszálltam róla és visszaléptem a másikra, már ez is 300Mbps-t mutatott.
Tudsz erre valami épeszű, openwrt specifikus magyarázatot?
Vagy nyugodtan elkönyvelhetem, hogy kicsit hülye az inssider?Szia!
Mit jelent az, hogy hardware-osan gyengébb? Csak a wifi-t tekintve? Vagy más téren?
Én ilyet még nem tapasztaltam, nekem az inssider mindig a valós értéket mutatta attól függetlenül, hogy rácsatlakoztam-e, vagy sem.
-
ZeUS2140
aktív tag
vargalex: nem akartalak már megint pm-ben zavarni.
Tegnap kérdeztem a több hdd idle mód-al kapcsolatban.
Az jutott eszembe, hogy ha beállítom pl., hogy 30 perc idle után álljon le, akkor az fizikailag is lekapcsolja a hdd-t? Kell hozzá valami spec hdd ház,vagy elvileg mindegyik tudja? -
persnongrat
tag
Másik topic-ban volt egy apró "vitám", hogy a tplink wdr4300-asa hardveresen jóval gyengébb, mint az RT-N16.
No ennek kapcsán jött elő, hogy inssiderrel készítettem egy felvételt arról, hogy mi látszik nálam az egymás mellé tett két routerből.
Az openwrt-s tplink valamiért max. 144Mbps sebességűnek látszott egészen addig, míg rá nem kapcsolódtam a gépemmel. Miután leszálltam róla és visszaléptem a másikra, már ez is 300Mbps-t mutatott.
Tudsz erre valami épeszű, openwrt specifikus magyarázatot?
Vagy nyugodtan elkönyvelhetem, hogy kicsit hülye az inssider? -
fricy81
tag
-
vargalex
Topikgazda
kozben megoldodott.

Szoval: Elso lepesben kovettem ezt a kis "tutorialt": Link
De ez nem akart összejönni... Hiaba csinaltam a leiras alapjan uj engedelyezest (LAN zonabol adott MAC cimu gep barmilyen host-ot elerhet WAN-on, hogy a kerdesedre valaszoljak
), illetve vettem ki a pipat a LAN ----> WAN tovabbitastol a LAN zoba beallitasainal (hogy LAN->Reject legyen az eredmeny), nem akart menni a net a kivalasztott gepen...Vegul az lett a megoldas, hogy a szabalyoknal letre hoztam az engedelyezett gepek szabalyat, majd a vegen egy tilto szabalyt. Ez volt a kulcs... Ha eloszor hoztam letre a tilto szabalyt, majd az engedelyezeseket, akkor nem ment.... nem gondoltam volna, hogy szamit a sorrend...
Szia!
A leírásban nem volt szó tiltó szabályról! Az IPTABLES az első illeszkedő szabálynál megáll (ha nincs további ugrás), így a te esetedben csak blokkolt.
-
vampire17
addikt
kozben megoldodott.

Szoval: Elso lepesben kovettem ezt a kis "tutorialt": Link
De ez nem akart összejönni... Hiaba csinaltam a leiras alapjan uj engedelyezest (LAN zonabol adott MAC cimu gep barmilyen host-ot elerhet WAN-on, hogy a kerdesedre valaszoljak
), illetve vettem ki a pipat a LAN ----> WAN tovabbitastol a LAN zoba beallitasainal (hogy LAN->Reject legyen az eredmeny), nem akart menni a net a kivalasztott gepen...Vegul az lett a megoldas, hogy a szabalyoknal letre hoztam az engedelyezett gepek szabalyat, majd a vegen egy tilto szabalyt. Ez volt a kulcs... Ha eloszor hoztam letre a tilto szabalyt, majd az engedelyezeseket, akkor nem ment.... nem gondoltam volna, hogy szamit a sorrend...
-
vargalex
Topikgazda
Uj kerdes.. .ezzel szenvedek egy ideje... firewall ban,traffic rules-al probalok MAC szurest csinalni. Kikapcsoltam a firewall lan zonajaban a "forward destination zones"-t es letrehoztam a traffic rules ban egy egyeni szabaly-t hogy eyg adott mac cimet engedjen wan-ra.
Ez szep is jo, de sajna valamiert nem megy, csak homokorazik a cucc.... (marmint egy tetszoleges weboldal)
Szia!
Pontosan milyen szabályt hoztál létre?
-
vampire17
addikt
Uj kerdes.. .ezzel szenvedek egy ideje... firewall ban,traffic rules-al probalok MAC szurest csinalni. Kikapcsoltam a firewall lan zonajaban a "forward destination zones"-t es letrehoztam a traffic rules ban egy egyeni szabaly-t hogy eyg adott mac cimet engedjen wan-ra.
Ez szep is jo, de sajna valamiert nem megy, csak homokorazik a cucc.... (marmint egy tetszoleges weboldal)
-
vampire17
addikt
Sziasztok!
Sikeresen kinyirtam egy TL-WDR4300-at.... letiltottam a lan interfeszen veletlenul a bejovo kapcsolatok engedelyezeset.... probatam a fail-safe modot (kikapcs-bekapcs, kozben a reset gomb 60mp-ig nyomva tart) de sajna nem jott ossze.... Ennel a tipusnal maskepp kell, vagy miert nem megy?
Szetszedni semmikepp sem szeretnem, mondjatok valami okosat....

Megoldottam...

-
Bakancsok
csendes tag
Már szinte mindent próbáltam, de mindenre ugyanazt csinálja.
Ezek a beállítások:
config transmission
option enabled '1'
option config_dir '/mnt/torrents'
option bind_address_ipv4 '0.0.0.0'
option bind_address_ipv6 '::'
option blocklist_enabled 'false'
option cache_size_mb '2'
option dht_enabled 'true'
option download_dir '/mnt/transmission'
option download_queue_enabled 'true'
option idle_seeding_limit_enabled 'false'
option lazy_bitfield_enabled 'true'
option peer_port '51413'
option peer_port_random_on_start 'false'
option peer_socket_tos 'default'
option pex_enabled 'true'
option port_forwarding_enabled 'true'
option queue_stalled_enabled 'true'
option ratio_limit_enabled 'false'
option rpc_authentication_required 'false'
option rpc_bind_address '0.0.0.0'
option rpc_enabled 'true'
option rpc_port '9091'
option rpc_url '/transmission/'
option rpc_whitelist '127.0.0.1,192.168.1.*'
option rpc_whitelist_enabled 'true'
option scrape_paused_torrents_enabled 'true'
option script_torrent_done_enabled 'false'
option seed_queue_enabled 'false'
option speed_limit_down_enabled 'true'
option speed_limit_up_enabled 'false'
option start_added_torrents 'true'
option umask '18'
option upload_slots_per_torrent '14'
option utp_enabled 'true'
option scrape_paused_torrents 'true'
option watch_dir_enabled 'false'
option user 'root'
option speed_limit_down '3000'
option message_level '0'
option download_queue_size '50'
option queue_stalled_minutes '120'
option alt_speed_enabled 'true'
option alt_speed_down '200'
option alt_speed_up '10'
option incomplete_dir_enabled 'true'
option incomplete_dir '/mnt/transmission/incomplete'
option trash_original_torrent_files 'true'
option lpd_enabled 'true'
option peer_limit_global '50'
option preallocation '1'
option prefetch_enabled '1'
option rename_partial_files '1'
option encryption '0'
option peer_limit_per_torrent '5' -
vampire17
addikt
Sziasztok!
Sikeresen kinyirtam egy TL-WDR4300-at.... letiltottam a lan interfeszen veletlenul a bejovo kapcsolatok engedelyezeset.... probatam a fail-safe modot (kikapcs-bekapcs, kozben a reset gomb 60mp-ig nyomva tart) de sajna nem jott ossze.... Ennel a tipusnal maskepp kell, vagy miert nem megy?
Szetszedni semmikepp sem szeretnem, mondjatok valami okosat....

-
Peter789
senior tag
egy kis érdekességként bedobom ide: az aláírásomban lévő nyomkövetést egy openwrt alapú kis vas végzi
-
Bakancsok
csendes tag
-
vargalex
Topikgazda
Sziasztok!
MR3220 v2-es rooterrel használom a transmissiont, de folyton ezt a hibát dobálja pár perc elteltével. Tudtok erre megoldást??
Software
Actions
ConfigurationFree space: 100% (217.91 GB)
Download and install package:
Filter:
Status
Installed packages
Available packagesPackage name Version
Remove base-files 117-r35050
Remove blkid 2.21.2-1
Remove block-mount 0.2.0-9
Remove btpd 0.16-2
Remove busybox 1.19.4-5
Remove chat 2.4.5-8
Remove comgt 0.32-21
Remove ddns-scripts 1.0.0-21
Remove dnsmasq 2.62-2
Remove dropbear 2011.54-2
Remove e2fsprogs 1.42.4-1
Remove firewall 2-55
Remove glib2 2.26.1-3
Remove hotplug2 1.0-beta-4
Remove huaweiaktbbo 1
Remove iptables 1.4.10-4
Remove iw 3.6-1
Remove jshn 2013-01-06-dde64e47cadbd245a99f145869eb400b68cc82e9
Remove kernel 3.3.8-1-5440da3a2c45184a32da6bba25b8dd2a
Remove kmod-ath 3.3.8+2012-09-07-3
Remove kmod-ath9k 3.3.8+2012-09-07-3
Remove kmod-ath9k-common 3.3.8+2012-09-07-3
Remove kmod-atm 3.3.8-1
Remove kmod-cfg80211 3.3.8+2012-09-07-3
Remove kmod-crypto-aes 3.3.8-1
Remove kmod-crypto-arc4 3.3.8-1
Remove kmod-crypto-core 3.3.8-1
Remove kmod-fs-ext4 3.3.8-1
Remove kmod-fs-vfat 3.3.8-1
Remove kmod-gpio-button-hotplug 3.3.8-1
Remove kmod-ipt-conntrack 3.3.8-1
Remove kmod-ipt-conntrack-extra 3.3.8-1
Remove kmod-ipt-core 3.3.8-1
Remove kmod-ipt-nat 3.3.8-1
Remove kmod-ipt-nathelper 3.3.8-1
Remove kmod-leds-gpio 3.3.8-1
Remove kmod-ledtrig-default-on 3.3.8-1
Remove kmod-ledtrig-netdev 3.3.8-1
Remove kmod-ledtrig-timer 3.3.8-1
Remove kmod-ledtrig-usbdev 3.3.8-1
Remove kmod-lib-crc-ccitt 3.3.8-1
Remove kmod-lib-crc16 3.3.8-1
Remove kmod-loop 3.3.8-1
Remove kmod-mac80211 3.3.8+2012-09-07-3
Remove kmod-nls-base 3.3.8-1
Remove kmod-nls-cp1250 3.3.8-1
Remove kmod-nls-cp1251 3.3.8-1
Remove kmod-nls-cp437 3.3.8-1
Remove kmod-nls-cp775 3.3.8-1
Remove kmod-nls-cp850 3.3.8-1
Remove kmod-nls-cp852 3.3.8-1
Remove kmod-nls-cp866 3.3.8-1
Remove kmod-nls-iso8859-1 3.3.8-1
Remove kmod-nls-iso8859-13 3.3.8-1
Remove kmod-nls-iso8859-15 3.3.8-1
Remove kmod-nls-iso8859-2 3.3.8-1
Remove kmod-nls-koi8r 3.3.8-1
Remove kmod-nls-utf8 3.3.8-1
Remove kmod-ppp 3.3.8-1
Remove kmod-pppoe 3.3.8-1
Remove kmod-pppox 3.3.8-1
Remove kmod-ramzswap 3.3.8-ar71xx-1+2
Remove kmod-rfkill 3.3.8-1
Remove kmod-sched 3.3.8-1
Remove kmod-sched-connmark 3.3.8-1
Remove kmod-sched-core 3.3.8-1
Remove kmod-scsi-core 3.3.8-1
Remove kmod-scsi-generic 3.3.8-1
Remove kmod-tun 3.3.8-1
Remove kmod-usb-acm 3.3.8-1
Remove kmod-usb-atm 3.3.8-1
Remove kmod-usb-core 3.3.8-1
Remove kmod-usb-net 3.3.8-1
Remove kmod-usb-net-cdc-ether 3.3.8-1
Remove kmod-usb-net-hso 3.3.8-1
Remove kmod-usb-net-rndis 3.3.8-1
Remove kmod-usb-net-sierrawireless 3.3.8-1
Remove kmod-usb-ohci 3.3.8-1
Remove kmod-usb-serial 3.3.8-1
Remove kmod-usb-serial-ark3116 3.3.8-1
Remove kmod-usb-serial-belkin 3.3.8-1
Remove kmod-usb-serial-ch341 3.3.8-1
Remove kmod-usb-serial-cp210x 3.3.8-1
Remove kmod-usb-serial-cypress-m8 3.3.8-1
Remove kmod-usb-serial-ftdi 3.3.8-1
Remove kmod-usb-serial-ipw 3.3.8-1
Remove kmod-usb-serial-keyspan 3.3.8-1
Remove kmod-usb-serial-mct 3.3.8-1
Remove kmod-usb-serial-mos7720 3.3.8-1
Remove kmod-usb-serial-motorola-phone 3.3.8-1
Remove kmod-usb-serial-option 3.3.8-1
Remove kmod-usb-serial-oti6858 3.3.8-1
Remove kmod-usb-serial-pl2303 3.3.8-1
Remove kmod-usb-serial-qualcomm 3.3.8-1
Remove kmod-usb-serial-sierrawireless 3.3.8-1
Remove kmod-usb-serial-ti-usb 3.3.8-1
Remove kmod-usb-serial-visor 3.3.8-1
Remove kmod-usb-serial-wwan 3.3.8-1
Remove kmod-usb-sierrawireless-directip 3.3.8-10
Remove kmod-usb-storage 3.3.8-1
Remove kmod-usb-storage-extras 3.3.8-1
Remove kmod-usb-uhci 3.3.8-1
Remove kmod-usb2 3.3.8-1
Remove kmod-wdt-ath79 3.3.8-1
Remove libblkid 2.21.2-1
Remove libblobmsg-json 2013-01-06-dde64e47cadbd245a99f145869eb400b68cc82e9
Remove libc 0.9.33.2-1
Remove libcom_err 1.42.4-1
Remove libcurl 7.23.1-1
Remove libevent2 2.0.19-1
Remove libext2fs 1.42.4-1
Remove libgcc 4.6-linaro-1
Remove libip4tc 1.4.10-4
Remove libiwinfo 36
Remove libiwinfo-lua 36
Remove libjson 0.9-2
Remove liblua 5.1.4-8
Remove libminiupnpc 1.6-1
Remove libncurses 5.7-5
Remove libnl-tiny 0.1-3
Remove libopenssl 1.0.1c-1
Remove libpthread 0.9.33.2-1
Remove librpc 0.9.32-rc2-0a2179bbc0844928f2a0ec01dba93d9b5d6d41a7
Remove librt 0.9.33.2-1
Remove libubox 2013-01-06-dde64e47cadbd245a99f145869eb400b68cc82e9
Remove libubus 2012-12-15-bb856ad8a9a1e786494d01e34bbfe2b4d2134021
Remove libubus-lua 2012-12-15-bb856ad8a9a1e786494d01e34bbfe2b4d2134021
Remove libuci 2012-03-28.1-1
Remove libuci-lua 2012-03-28.1-1
Remove libusb 0.1.12-3
Remove libuuid 2.21.2-1
Remove libxtables 1.4.10-4
Remove lua 5.1.4-8
Remove luci 0.11+svn9599-1
Remove luci-app-ddns 0.11+svn9599-1
Remove luci-app-firewall 0.11+svn9599-1
Remove luci-app-transmission 0.11+svn9425-1
Remove luci-i18n-english 0.11+svn9599-1
Remove luci-lib-core 0.11+svn9599-1
Remove luci-lib-ipkg 0.11+svn9599-1
Remove luci-lib-nixio 0.11+svn9599-1
Remove luci-lib-sys 0.11+svn9599-1
Remove luci-lib-web 0.11+svn9599-1
Remove luci-mod-admin-core 0.11+svn9599-1
Remove luci-mod-admin-full 0.11+svn9599-1
Remove luci-proto-3g 0.11+svn9599-1
Remove luci-proto-core 0.11+svn9599-1
Remove luci-proto-ppp 0.11+svn9599-1
Remove luci-proto-relay 0.11+svn9599-1
Remove luci-sgi-cgi 0.11+svn9599-1
Remove luci-theme-base 0.11+svn9599-1
Remove luci-theme-bootstrap 0.11+svn9599-1
Remove luci-theme-openwrt 0.11+svn9599-1
Remove mc 4.7.5.3-2
Remove mtd 18.1
Remove netifd 2012-12-17.1-2eca28705a27ab37ee902308af2c134c64c95e61
Remove opkg 618-3
Remove ppp 2.4.5-8
Remove ppp-mod-pppoe 2.4.5-8
Remove relayd 2011-10-24-4e8f1fa4ca2b176500362843a9e57ea5abd4b7a3
Remove swap-utils 2.21.2-1
Remove swconfig 10
Remove terminfo 5.7-5
Remove transmission-cli 2.71-1
Remove transmission-daemon 2.71-1
Remove transmission-web 2.71-1
Remove uboot-envtools 2012.04.01-1
Remove ubus 2012-12-15-bb856ad8a9a1e786494d01e34bbfe2b4d2134021
Remove ubusd 2012-12-15-bb856ad8a9a1e786494d01e34bbfe2b4d2134021
Remove uci 2012-03-28.1-1
Remove uhttpd 2012-10-30-e57bf6d8bfa465a50eea2c30269acdfe751a46fd
Remove usb-modeswitch 1.2.3-2
Remove usb-modeswitch-data 20120120-1
Remove vsftpd 3.0.2-1
Remove wpad-mini 20120910-1
Remove zlib 1.2.7-1
Powered by LuCI 0.11 Branch (0.11+svn9599) OpenWrt Attitude Adjustment 12.09-rc1 - OpenWrtIDSzia!
A le/feltöltési sebesség, illetve partner korlát nincs túl magasra állítva? Ha igen, akkor valószínűleg csak nincs ideje timeouton belül kiszolgálni a webes kérést.
-
Bakancsok
csendes tag
Sziasztok!
MR3220 v2-es rooterrel használom a transmissiont, de folyton ezt a hibát dobálja pár perc elteltével. Tudtok erre megoldást??
Software
Actions
ConfigurationFree space: 100% (217.91 GB)
Download and install package:
Filter:
Status
Installed packages
Available packagesPackage name Version
Remove base-files 117-r35050
Remove blkid 2.21.2-1
Remove block-mount 0.2.0-9
Remove btpd 0.16-2
Remove busybox 1.19.4-5
Remove chat 2.4.5-8
Remove comgt 0.32-21
Remove ddns-scripts 1.0.0-21
Remove dnsmasq 2.62-2
Remove dropbear 2011.54-2
Remove e2fsprogs 1.42.4-1
Remove firewall 2-55
Remove glib2 2.26.1-3
Remove hotplug2 1.0-beta-4
Remove huaweiaktbbo 1
Remove iptables 1.4.10-4
Remove iw 3.6-1
Remove jshn 2013-01-06-dde64e47cadbd245a99f145869eb400b68cc82e9
Remove kernel 3.3.8-1-5440da3a2c45184a32da6bba25b8dd2a
Remove kmod-ath 3.3.8+2012-09-07-3
Remove kmod-ath9k 3.3.8+2012-09-07-3
Remove kmod-ath9k-common 3.3.8+2012-09-07-3
Remove kmod-atm 3.3.8-1
Remove kmod-cfg80211 3.3.8+2012-09-07-3
Remove kmod-crypto-aes 3.3.8-1
Remove kmod-crypto-arc4 3.3.8-1
Remove kmod-crypto-core 3.3.8-1
Remove kmod-fs-ext4 3.3.8-1
Remove kmod-fs-vfat 3.3.8-1
Remove kmod-gpio-button-hotplug 3.3.8-1
Remove kmod-ipt-conntrack 3.3.8-1
Remove kmod-ipt-conntrack-extra 3.3.8-1
Remove kmod-ipt-core 3.3.8-1
Remove kmod-ipt-nat 3.3.8-1
Remove kmod-ipt-nathelper 3.3.8-1
Remove kmod-leds-gpio 3.3.8-1
Remove kmod-ledtrig-default-on 3.3.8-1
Remove kmod-ledtrig-netdev 3.3.8-1
Remove kmod-ledtrig-timer 3.3.8-1
Remove kmod-ledtrig-usbdev 3.3.8-1
Remove kmod-lib-crc-ccitt 3.3.8-1
Remove kmod-lib-crc16 3.3.8-1
Remove kmod-loop 3.3.8-1
Remove kmod-mac80211 3.3.8+2012-09-07-3
Remove kmod-nls-base 3.3.8-1
Remove kmod-nls-cp1250 3.3.8-1
Remove kmod-nls-cp1251 3.3.8-1
Remove kmod-nls-cp437 3.3.8-1
Remove kmod-nls-cp775 3.3.8-1
Remove kmod-nls-cp850 3.3.8-1
Remove kmod-nls-cp852 3.3.8-1
Remove kmod-nls-cp866 3.3.8-1
Remove kmod-nls-iso8859-1 3.3.8-1
Remove kmod-nls-iso8859-13 3.3.8-1
Remove kmod-nls-iso8859-15 3.3.8-1
Remove kmod-nls-iso8859-2 3.3.8-1
Remove kmod-nls-koi8r 3.3.8-1
Remove kmod-nls-utf8 3.3.8-1
Remove kmod-ppp 3.3.8-1
Remove kmod-pppoe 3.3.8-1
Remove kmod-pppox 3.3.8-1
Remove kmod-ramzswap 3.3.8-ar71xx-1+2
Remove kmod-rfkill 3.3.8-1
Remove kmod-sched 3.3.8-1
Remove kmod-sched-connmark 3.3.8-1
Remove kmod-sched-core 3.3.8-1
Remove kmod-scsi-core 3.3.8-1
Remove kmod-scsi-generic 3.3.8-1
Remove kmod-tun 3.3.8-1
Remove kmod-usb-acm 3.3.8-1
Remove kmod-usb-atm 3.3.8-1
Remove kmod-usb-core 3.3.8-1
Remove kmod-usb-net 3.3.8-1
Remove kmod-usb-net-cdc-ether 3.3.8-1
Remove kmod-usb-net-hso 3.3.8-1
Remove kmod-usb-net-rndis 3.3.8-1
Remove kmod-usb-net-sierrawireless 3.3.8-1
Remove kmod-usb-ohci 3.3.8-1
Remove kmod-usb-serial 3.3.8-1
Remove kmod-usb-serial-ark3116 3.3.8-1
Remove kmod-usb-serial-belkin 3.3.8-1
Remove kmod-usb-serial-ch341 3.3.8-1
Remove kmod-usb-serial-cp210x 3.3.8-1
Remove kmod-usb-serial-cypress-m8 3.3.8-1
Remove kmod-usb-serial-ftdi 3.3.8-1
Remove kmod-usb-serial-ipw 3.3.8-1
Remove kmod-usb-serial-keyspan 3.3.8-1
Remove kmod-usb-serial-mct 3.3.8-1
Remove kmod-usb-serial-mos7720 3.3.8-1
Remove kmod-usb-serial-motorola-phone 3.3.8-1
Remove kmod-usb-serial-option 3.3.8-1
Remove kmod-usb-serial-oti6858 3.3.8-1
Remove kmod-usb-serial-pl2303 3.3.8-1
Remove kmod-usb-serial-qualcomm 3.3.8-1
Remove kmod-usb-serial-sierrawireless 3.3.8-1
Remove kmod-usb-serial-ti-usb 3.3.8-1
Remove kmod-usb-serial-visor 3.3.8-1
Remove kmod-usb-serial-wwan 3.3.8-1
Remove kmod-usb-sierrawireless-directip 3.3.8-10
Remove kmod-usb-storage 3.3.8-1
Remove kmod-usb-storage-extras 3.3.8-1
Remove kmod-usb-uhci 3.3.8-1
Remove kmod-usb2 3.3.8-1
Remove kmod-wdt-ath79 3.3.8-1
Remove libblkid 2.21.2-1
Remove libblobmsg-json 2013-01-06-dde64e47cadbd245a99f145869eb400b68cc82e9
Remove libc 0.9.33.2-1
Remove libcom_err 1.42.4-1
Remove libcurl 7.23.1-1
Remove libevent2 2.0.19-1
Remove libext2fs 1.42.4-1
Remove libgcc 4.6-linaro-1
Remove libip4tc 1.4.10-4
Remove libiwinfo 36
Remove libiwinfo-lua 36
Remove libjson 0.9-2
Remove liblua 5.1.4-8
Remove libminiupnpc 1.6-1
Remove libncurses 5.7-5
Remove libnl-tiny 0.1-3
Remove libopenssl 1.0.1c-1
Remove libpthread 0.9.33.2-1
Remove librpc 0.9.32-rc2-0a2179bbc0844928f2a0ec01dba93d9b5d6d41a7
Remove librt 0.9.33.2-1
Remove libubox 2013-01-06-dde64e47cadbd245a99f145869eb400b68cc82e9
Remove libubus 2012-12-15-bb856ad8a9a1e786494d01e34bbfe2b4d2134021
Remove libubus-lua 2012-12-15-bb856ad8a9a1e786494d01e34bbfe2b4d2134021
Remove libuci 2012-03-28.1-1
Remove libuci-lua 2012-03-28.1-1
Remove libusb 0.1.12-3
Remove libuuid 2.21.2-1
Remove libxtables 1.4.10-4
Remove lua 5.1.4-8
Remove luci 0.11+svn9599-1
Remove luci-app-ddns 0.11+svn9599-1
Remove luci-app-firewall 0.11+svn9599-1
Remove luci-app-transmission 0.11+svn9425-1
Remove luci-i18n-english 0.11+svn9599-1
Remove luci-lib-core 0.11+svn9599-1
Remove luci-lib-ipkg 0.11+svn9599-1
Remove luci-lib-nixio 0.11+svn9599-1
Remove luci-lib-sys 0.11+svn9599-1
Remove luci-lib-web 0.11+svn9599-1
Remove luci-mod-admin-core 0.11+svn9599-1
Remove luci-mod-admin-full 0.11+svn9599-1
Remove luci-proto-3g 0.11+svn9599-1
Remove luci-proto-core 0.11+svn9599-1
Remove luci-proto-ppp 0.11+svn9599-1
Remove luci-proto-relay 0.11+svn9599-1
Remove luci-sgi-cgi 0.11+svn9599-1
Remove luci-theme-base 0.11+svn9599-1
Remove luci-theme-bootstrap 0.11+svn9599-1
Remove luci-theme-openwrt 0.11+svn9599-1
Remove mc 4.7.5.3-2
Remove mtd 18.1
Remove netifd 2012-12-17.1-2eca28705a27ab37ee902308af2c134c64c95e61
Remove opkg 618-3
Remove ppp 2.4.5-8
Remove ppp-mod-pppoe 2.4.5-8
Remove relayd 2011-10-24-4e8f1fa4ca2b176500362843a9e57ea5abd4b7a3
Remove swap-utils 2.21.2-1
Remove swconfig 10
Remove terminfo 5.7-5
Remove transmission-cli 2.71-1
Remove transmission-daemon 2.71-1
Remove transmission-web 2.71-1
Remove uboot-envtools 2012.04.01-1
Remove ubus 2012-12-15-bb856ad8a9a1e786494d01e34bbfe2b4d2134021
Remove ubusd 2012-12-15-bb856ad8a9a1e786494d01e34bbfe2b4d2134021
Remove uci 2012-03-28.1-1
Remove uhttpd 2012-10-30-e57bf6d8bfa465a50eea2c30269acdfe751a46fd
Remove usb-modeswitch 1.2.3-2
Remove usb-modeswitch-data 20120120-1
Remove vsftpd 3.0.2-1
Remove wpad-mini 20120910-1
Remove zlib 1.2.7-1
Powered by LuCI 0.11 Branch (0.11+svn9599) OpenWrt Attitude Adjustment 12.09-rc1 - OpenWrtID -
persnongrat
tag
Anyáztam ma egy sort...

Nézem a routerem logját, hajnali órákban, mikor egyébként minden ki volt kapcsolva háromszor is felmászott a netre úgy, hogy valami ismeretlen szerver 123-as UDP portját akarta elérni egy csomag.
A routeren Tomato van, on demand pppoe-vel és az idő beállításoknál le van tiltva, hogy a szinkronizáláshoz felmásszon az internetre.
Akkor mi a bánatos....?
Aztán rájöttem: bekapcsolva felejtettem az openwrt-s routert, ami most vezetékes kliensként lóg rajta.
-
nolika
senior tag
-
vargalex
Topikgazda
-
nolika
senior tag
-
vargalex
Topikgazda
-
nolika
senior tag
Nekem 500 UDP kapcsolatom van, az is sok? Bár torrentezek, éppen most is.
-
vargalex
Topikgazda
Szia!
A dest opciót töröld.
Egyébként ha erre van szükséged, akkor biztos, hogy helytelen a firewall config-od. Feltehetőleg alapban minden engedve van. Az úgy nagyon nem jó! -
feel2006
tag
Első körben inkább víruskeresőt és hasonlókat javasolnék.

Egyébként egész véletlenül, nem használsz valami download managert?
Pár éve hónapokig nem tudtam nyugodtan aludni, mert rendszeresen láttam a routeremen valami kínai szart és nem tudtam, mi az, míg végül kiderült, hogy a ... (nem ugrik be a neve) új verziója valamiért kínai DNS-t használ, egyéb kommunikációt folytat kínai szerverekkel és a keresőim semmit sem találtak. De amint eltávolítottam a programot, megszűnt a gond. -
persnongrat
tag
sziasztok,
tudnátok segíteni, hogy egy Openwrt Attitude Adjustment 12.09 -ben, Luci-n, vagy SSH-n, hol és hogyan tudok IP címet és vagy tartomány blokkolni?
7154db UDP kapcsolatom van éppen Kínából, amit nem kértem és szeretném visszaverni őket!

próbáltam így etc/config/firewall-ban, de nem sikerült:
config rule
option src wan
option dest lan
option src_ip 115.238.236.74
option target REJECT
+
config rule
option src 'wan'
option dest 'lan'
option src_ip '115.238.236.74/24'
option target 'REJECT'Köszönöm!
Üdv,Első körben inkább víruskeresőt és hasonlókat javasolnék.

Egyébként egész véletlenül, nem használsz valami download managert?
Pár éve hónapokig nem tudtam nyugodtan aludni, mert rendszeresen láttam a routeremen valami kínai szart és nem tudtam, mi az, míg végül kiderült, hogy a ... (nem ugrik be a neve) új verziója valamiért kínai DNS-t használ, egyéb kommunikációt folytat kínai szerverekkel és a keresőim semmit sem találtak. De amint eltávolítottam a programot, megszűnt a gond. -
feel2006
tag
sziasztok,
tudnátok segíteni, hogy egy Openwrt Attitude Adjustment 12.09 -ben, Luci-n, vagy SSH-n, hol és hogyan tudok IP címet és vagy tartomány blokkolni?
7154db UDP kapcsolatom van éppen Kínából, amit nem kértem és szeretném visszaverni őket!

próbáltam így etc/config/firewall-ban, de nem sikerült:
config rule
option src wan
option dest lan
option src_ip 115.238.236.74
option target REJECT
+
config rule
option src 'wan'
option dest 'lan'
option src_ip '115.238.236.74/24'
option target 'REJECT'Köszönöm!
Üdv, -
doberman
senior tag
Sziasztok!
Szeretnék Windows Embedded -n hálózati meghajtót hozzáadni, de sikertelen eddigi próbálkozásaim

DD-WRT alatt Samba szervert futtatok. Eddig minden gépen sikerült a megosztás, de emlékszem annó Win xp alatt is nagy fejtörést okozott, hogy hogyan adjam hozzá a meghajtót. Mivel F.név jelszó áll előtte.
De mindig a Guest -t írja be automatikusan nekem.Mit javasoltok?
szerintem a net use paranccsal próbálkozz parancssorból...
-
chipi89
tag
Sziasztok!
Szeretnék Windows Embedded -n hálózati meghajtót hozzáadni, de sikertelen eddigi próbálkozásaim

DD-WRT alatt Samba szervert futtatok. Eddig minden gépen sikerült a megosztás, de emlékszem annó Win xp alatt is nagy fejtörést okozott, hogy hogyan adjam hozzá a meghajtót. Mivel F.név jelszó áll előtte.
De mindig a Guest -t írja be automatikusan nekem.Mit javasoltok?
-
vargalex
Topikgazda
-
lucky00
tag
Arra is panaszkodik, meg arra is, hogy nem egyezik a neve, ugyanis a tanúsítvány az OpenWRT nevű szervernek van kiadva. Mindenesetre köszi, átírtam a konfigban, újrageneráltam, installáltam a böngészőbe, most már tökéletes.
Juteszembe, újragenerálás előtt észrevettem, hogy nekem is lejárt szeptember 7-én, mint lucky00 kollégának. Egyébként pár hónapja vettem a routert, akkor telepítettem fel az 1.1.7-es firmware-ed (amiért azóta is hálás vagyok
).Sziasztok!
A kulcs ujragenerálása és a uhttpd átírása segített. Most már a tűzróka se panaszkodik.
Ellemben jó lenne ha az uhttpd configja felvenné a router nevét ddns esetén. -
nolika
senior tag
-
laktop
tag
-
vargalex
Topikgazda
-
laktop
tag
Szia!
Igazad van, rosszul írtam a dolgokat. Szóval a menet a következő:
1. A LAN zónánál a WAN zónába továbbítás (forward) kapcsold ki (a Szerkesztés gombra kattintva tudod megtenni). Azaz mentéskor úgy nézzen ki, mint a WAN, tehát LAN->Reject legyen az eredmény.
2. A Forgalmi szabályokhoz (Traffic rules) vedd fel a MAC címeket egyesével, hogy számukra engedélyezed a LAN->WAN továbbítást (egy szabály hozzáadása esetén csak a MAC címet kell beállítani, a többi pont jó lesz alapon). A config-ban egy ilyen szabály így fog kinézni:config rule
option src lan
option dest wan
option src_mac aa:bb:cc:dd:ee:ff
option target ACCEPT -
Szabesz
őstag
-
nolika
senior tag
-
Szabesz
őstag
Transmission miért csinálja azt, hogy újrainduláskor nem indítja újra a torrenteket? Pedig a resume mappápan rendre ott vannak a .resume fileok.
-
vargalex
Topikgazda
Én windows-os firefox-ból, adblock+noscript támogatással használom, nem tudom, ezek bekavarhatnak-e a piciny lelkének...
Jól értelek? Openwrt megtartotta azon jó szokását, hogy fájlrendszerben szerkeszthetőek a konfigurációk?
Tomato alatt nagyon hozzászoktam, hogy amit a fájlrendszerre írok, az rebootkor elvész.
Lassan kénytelen leszek doksit nézegetni, ha el akarom végre indítani "élesben" is az openwrt-t.
Szia!
Igen, jól érted. OpenWrt alatt minden a filerendszeren található.
-
persnongrat
tag
Szia!
Azt, hogy a felületen, illetve parancssoron mi állítható be, a regdb dönti el. Viszont van hardware-os limitáció is, ez lesz nálad a 21 dBm.
A lista típusú elemek fura működését azt hiszem, hogy egy valaki már jelezte. Ha jól emlékszem, ő Opera-t használt, az alatt nem működött jól. Chrome, Firefox alatt nálam soha nem volt hiba.
Az UCI config-okat egyébként a filerendszeren a /etc/config alatt tárolja az OpenWrt.
Én windows-os firefox-ból, adblock+noscript támogatással használom, nem tudom, ezek bekavarhatnak-e a piciny lelkének...
Jól értelek? Openwrt megtartotta azon jó szokását, hogy fájlrendszerben szerkeszthetőek a konfigurációk?
Tomato alatt nagyon hozzászoktam, hogy amit a fájlrendszerre írok, az rebootkor elvész.
Lassan kénytelen leszek doksit nézegetni, ha el akarom végre indítani "élesben" is az openwrt-t.
-
PPLaci
csendes tag
Sziasztok!
Légyszi segítsetek. Van egy WL500gP-v1 Asus routerem openwrtvel. Egy netrádiót raktam össze belőle. Működik is szépen egy dolog kivételével. Hogy kell konfigurálni az openwrt-t ahhoz, hogy telefonomról http felületen be tudjak lépni a routerbe és ott be tudjam írmi a rádió hallgatáshoz szükséges sort? Sajna még addig sem jutottam el, hogy kliens módba tudjam tenni a routert. Az eddigi próbálkozásaim mindig azzal végződtek, hogy végleg kizártam magam a routerből, és kezdhettem az egész okosítást az openwrt előlről felrakásával :-(
Ha valaki profi ebben légyszi segítsen! Köszi előre is! LaciSziasztok!
Sajnos azóta sem boldogulok vele :-( Már kiolvastam az internetet mégsem.
Megtenné valaki hogy elküldi azokat a config fileokat amivel azt az ASUS WL500gP v1-t
WDS kliens módba tudom állítani úgy hogy egy TP-LINK router adja wlanon a netet aminek az
IP címe 192.168.1.1, A "vevő" lenne a wr500gP aminek 192.168.3.1 az IP címe.
Ráadásul erre e routerre androidos telefonról is be szeretnék tudni lépni SSH-progival
(így váltanék állomást a routeren futó netrádión)
Köszi előre is a segítséget! -
vargalex
Topikgazda
-
vargalex
Topikgazda
Azt a wifi parancsot meg köszi szépen, ez nagyon új volt számomra.
Igaz, nem doksiból, hanem az emlékeim alapján próbálom pofozgatni ezt az izét.
És néha borzasztóan bosszant amikor ilyen idióta bugokba futok.Legfrissebb, de lusta vagyok összeszedni annyira az angolomat, hogy bugreport legyen belőle: felvettem a MAC filterbe egy FF: FF: FF: FF: FF: FF címet, hogy biztosan ne tudjon bejönni senki a wifi-n, de mégis elinduljon. Ezt követően, mikor már látszott, hogy valamennyire éledezik, felvettem a notebookom MAC address-ét és próbáltam törölni a fals címet. Eredmény: a fals cím maradt, a notebookom meg duplázódott. Újabb törlési kísérlet, fals cím még mindig megvan, a valódiból meg már három.

Végül az lett, hogy uci-val töröltem az egész tömböt és weben újra felvettem. (arra még nem jöttem rá, hogyan kell tömbváltozót beállítani, csak arra, hogy hogyan nem lehet
)Szia!
Azt, hogy a felületen, illetve parancssoron mi állítható be, a regdb dönti el. Viszont van hardware-os limitáció is, ez lesz nálad a 21 dBm.
A lista típusú elemek fura működését azt hiszem, hogy egy valaki már jelezte. Ha jól emlékszem, ő Opera-t használt, az alatt nem működött jól. Chrome, Firefox alatt nálam soha nem volt hiba.
Az UCI config-okat egyébként a filerendszeren a /etc/config alatt tárolja az OpenWrt.
-
hurjup
csendes tag
(torolve)
-
persnongrat
tag
Azt a wifi parancsot meg köszi szépen, ez nagyon új volt számomra.
Igaz, nem doksiból, hanem az emlékeim alapján próbálom pofozgatni ezt az izét.
És néha borzasztóan bosszant amikor ilyen idióta bugokba futok.Legfrissebb, de lusta vagyok összeszedni annyira az angolomat, hogy bugreport legyen belőle: felvettem a MAC filterbe egy FF: FF: FF: FF: FF: FF címet, hogy biztosan ne tudjon bejönni senki a wifi-n, de mégis elinduljon. Ezt követően, mikor már látszott, hogy valamennyire éledezik, felvettem a notebookom MAC address-ét és próbáltam törölni a fals címet. Eredmény: a fals cím maradt, a notebookom meg duplázódott. Újabb törlési kísérlet, fals cím még mindig megvan, a valódiból meg már három.

Végül az lett, hogy uci-val töröltem az egész tömböt és weben újra felvettem. (arra még nem jöttem rá, hogyan kell tömbváltozót beállítani, csak arra, hogy hogyan nem lehet
) -
persnongrat
tag
Nem, bár tudom, hogy nem is nvram-nak hívják jelen esetben. Az uci konfigokra céloztam, amiket ki tudja hol őrizget.
Nem tudom, pontosan mi történik, de már többször tapasztaltam, hogy webes felületről belepiszkáltam és többé nem volt hajlandó elindulni, hiába állítottam vissza az eredeti értékeket.
Mi több, olyat is képes volt elkövetni, hogy egy-egy US beállítás után visszarakva magyarra (Save and apply), a txpower mezőben felkínálta egészen 30-ig az összes variációt.
Most meg szintén US-re állítva, max. 17-ig megy a weben, a parancssori beállításoknál meg tudok adni akár 30-at is, de hiába, mert ő 21dBm fölé akkor sem megy és itt a notebookomon meg ugyanúgy -80dBm látszik belőle az inSSIDerben. Ergo akármit csinálok, nem tudom ilyen távolságból használni.
(más téma, hogy nem is akarom szabványsértő beállításokkal üzemeltetni) -
vargalex
Topikgazda
A wifi csak visszaadja a promptot akár paraméter nélkül, akár detect paraméterrel futtatom.
Valamit a LuCi elkefél az nvram-ban tárolt beállításoknál és később képtelen helyreállítani.
Csak még azt nem találtam meg, hogy mi ez.
Ugyanis a factory reset után szépen elindul (más kérdés, hogy használhatatlanul gyenge a jele)------------
Uff... bocs, közben töröltem az interface-t, a wifi valószínűleg ezért nem válaszol.
Szia!
Az OpenWrt nem nyúl az NVRAM-hoz, csak config file-okat használ. Persze lehet, hogy erre gondoltál.
-
persnongrat
tag
Line 53: Failed to read accept_mac_file '/var/run/hostapd-phy1.maclist'
Milyen szép is lenne, ha a kernel logba vagy a hagyományosba ennyit beleböfögne!

Akkor nem szórakoznék vele másfél órája...
(ugyanis csak a megadott MAC addressről akarok klienseket beengedni, a listája viszont üres - egy pillanatra megfordult a fejemben, hogy ez a baja, de nem akartam elhinni, hogy ennyit sem képes a logba írni) -
persnongrat
tag
A wifi csak visszaadja a promptot akár paraméter nélkül, akár detect paraméterrel futtatom.
Valamit a LuCi elkefél az nvram-ban tárolt beállításoknál és később képtelen helyreállítani.
Csak még azt nem találtam meg, hogy mi ez.
Ugyanis a factory reset után szépen elindul (más kérdés, hogy használhatatlanul gyenge a jele)------------
Uff... bocs, közben töröltem az interface-t, a wifi valószínűleg ezért nem válaszol.
-
persnongrat
tag
No ezért fogom egyre jobban meggyűlölni az openwrt-t.
Amennyire tudom, a legfrissebb, WDR-4300-on futó verzió van fenn.
Próbálom bekapcsolni az 5GHz-es rádiót, amit korábban össze-vissza konfigurálgattam LuCi-n, a legtöbb esetben természetesen sikertelenül.Most ott tartok, hogy
channel: 40 (5.200GHz)
Transmit power: 16dBm(39mW)Mode: 802.11a+n
Country: Hungary
HT Mode: 40MHz (2nd channel above/belowe - ez utóbbi tökmindegy)
Force 40MHz - mindegy, hogy be van-e jelölve vagy semA többi beállítás, ha jól emlékszem, nem a hardverre vonatkozik, illetve ami a General Setup és Advanced Settings füleken még van, az mind üresen áll.
A 2.4GHz-es rádiót gond nélkül be tudom kapcsolni, az 5-ösön meg hiába nyomom meg az Enable gombot, ő átvált Disable-re, de nem kapcsol be a rádió és hibaüzenetet sem kapok.
Egy factory reset ugyan megoldja, de ugye ez finoman szólva is elfogadhatatlan.
Na ilyenkor mi van?root@OpenWrt:/tmp/log# iw dev
phy#1
Interface wlan1
ifindex 196
wdev 0x100000047
addr f8:1a:67:51:ae:26
type managed
channel 36 (5180 MHz) NO HTEz külön érdekes benne...
A fent felsorolt paraméterek vannak a LuCi-ban, ez meg (40 vs 36-os csatorna!) a valóságban.
Nem is tudom... ekkora bughalmazt rég láttam.
-
vargalex
Topikgazda
No ezért fogom egyre jobban meggyűlölni az openwrt-t.
Amennyire tudom, a legfrissebb, WDR-4300-on futó verzió van fenn.
Próbálom bekapcsolni az 5GHz-es rádiót, amit korábban össze-vissza konfigurálgattam LuCi-n, a legtöbb esetben természetesen sikertelenül.Most ott tartok, hogy
channel: 40 (5.200GHz)
Transmit power: 16dBm(39mW)Mode: 802.11a+n
Country: Hungary
HT Mode: 40MHz (2nd channel above/belowe - ez utóbbi tökmindegy)
Force 40MHz - mindegy, hogy be van-e jelölve vagy semA többi beállítás, ha jól emlékszem, nem a hardverre vonatkozik, illetve ami a General Setup és Advanced Settings füleken még van, az mind üresen áll.
A 2.4GHz-es rádiót gond nélkül be tudom kapcsolni, az 5-ösön meg hiába nyomom meg az Enable gombot, ő átvált Disable-re, de nem kapcsol be a rádió és hibaüzenetet sem kapok.
Egy factory reset ugyan megoldja, de ugye ez finoman szólva is elfogadhatatlan.
Na ilyenkor mi van?Szia!
Most akkor reset után be tudod kapcsolni?
SSH-n futtasd a wifi parancsot, ott látni fogod, ha valami gondod van.
-
persnongrat
tag
No ezért fogom egyre jobban meggyűlölni az openwrt-t.
Amennyire tudom, a legfrissebb, WDR-4300-on futó verzió van fenn.
Próbálom bekapcsolni az 5GHz-es rádiót, amit korábban össze-vissza konfigurálgattam LuCi-n, a legtöbb esetben természetesen sikertelenül.Most ott tartok, hogy
channel: 40 (5.200GHz)
Transmit power: 16dBm(39mW)Mode: 802.11a+n
Country: Hungary
HT Mode: 40MHz (2nd channel above/belowe - ez utóbbi tökmindegy)
Force 40MHz - mindegy, hogy be van-e jelölve vagy semA többi beállítás, ha jól emlékszem, nem a hardverre vonatkozik, illetve ami a General Setup és Advanced Settings füleken még van, az mind üresen áll.
A 2.4GHz-es rádiót gond nélkül be tudom kapcsolni, az 5-ösön meg hiába nyomom meg az Enable gombot, ő átvált Disable-re, de nem kapcsol be a rádió és hibaüzenetet sem kapok.
Egy factory reset ugyan megoldja, de ugye ez finoman szólva is elfogadhatatlan.
Na ilyenkor mi van? -
vargalex
Topikgazda
Szia!
Igazad van, rosszul írtam a dolgokat. Szóval a menet a következő:
1. A LAN zónánál a WAN zónába továbbítás (forward) kapcsold ki (a Szerkesztés gombra kattintva tudod megtenni). Azaz mentéskor úgy nézzen ki, mint a WAN, tehát LAN->Reject legyen az eredmény.
2. A Forgalmi szabályokhoz (Traffic rules) vedd fel a MAC címeket egyesével, hogy számukra engedélyezed a LAN->WAN továbbítást (egy szabály hozzáadása esetén csak a MAC címet kell beállítani, a többi pont jó lesz alapon). A config-ban egy ilyen szabály így fog kinézni:config rule
option src lan
option dest wan
option src_mac aa:bb:cc:dd:ee:ff
option target ACCEPT -
laktop
tag
Így tettem, de ha a drop-ra állítás után rányomok a mentés+alkalmazás gombra, akkor elkezdi menteni a konfigot, de 5 perc után megunom és resettelem a routert, mert nem válaszol semmire sem a böngésző. Lehet türelmesebbnek kellene lennem? Különben amíg menteget, addig a Hálózati és megosztási központban látom, hogy egyszer nincs internet kapcsolatom, aztán megjön, majd megint elmegy ... és ezt csinálja lassan, de állandóan.
Pontosítok:
Befejezi a mentést, de sem a routert, sem egyéb weboldalt nem tudok elérni.
-
laktop
tag
Így tettem, de ha a drop-ra állítás után rányomok a mentés+alkalmazás gombra, akkor elkezdi menteni a konfigot, de 5 perc után megunom és resettelem a routert, mert nem válaszol semmire sem a böngésző. Lehet türelmesebbnek kellene lennem? Különben amíg menteget, addig a Hálózati és megosztási központban látom, hogy egyszer nincs internet kapcsolatom, aztán megjön, majd megint elmegy ... és ezt csinálja lassan, de állandóan.
-
vargalex
Topikgazda
Szia!
A LAN->WAN zónánál kell az Input-ot DROP-ra állítani (tehát jó helyen állítottad), de még az alkalmazás előtt vedd fel azt a forgalmi szabályt, amivel a te MAC címedről engedélyezed a forgalmat.
-
laktop
tag
Szia!
És ezt a letiltást hogyan kell? Mert ha a Network->Firewall->General settings->Zones-ben a LAN-WAN-nál az INPUT alatt a drop-t választom, akkor még a routert sem érem el. Ha meg az OUTPUT-ot állítom drop-ba, akkor semmi változás nem lesz, továbbra is ki tudok menni az internetre.
-
kaciokos
őstag
Arra is panaszkodik, meg arra is, hogy nem egyezik a neve, ugyanis a tanúsítvány az OpenWRT nevű szervernek van kiadva. Mindenesetre köszi, átírtam a konfigban, újrageneráltam, installáltam a böngészőbe, most már tökéletes.
Juteszembe, újragenerálás előtt észrevettem, hogy nekem is lejárt szeptember 7-én, mint lucky00 kollégának. Egyébként pár hónapja vettem a routert, akkor telepítettem fel az 1.1.7-es firmware-ed (amiért azóta is hálás vagyok
). -
lucky00
tag
Szia!
Nem a 0.91-est, hanem a legújabbat. azt írta hogy 2009-es a tanusítvány. Én is meglepődtem. Most újrageneráltam a kulcsot ahogy írtad, de csak holnap tudom kipróbálni.
-
vargalex
Topikgazda
Szia!
A /etc/config/uhttpd-ben átállítható. De szerintem a böngésző csak arra panaszkodik, hogy self signed a tanúsítvány.
-
kaciokos
őstag
Azt esetleg be lehet állítani, hogy az új certificate ne OpenWRT névre szóljon? Csak mert én átneveztem a routert, és innentől kezdve mindig panaszkodik a böngésző, hogy hibás a tanúsítvány.
-
vargalex
Topikgazda
-
amstro555
tag
Újabb probléma: sehogy nem érem el a router-t kívülről. Pedig SSH engedélyezve. Belülről putty-al simán megy.
-
vargalex
Topikgazda
Szia!
Létezik, hogy még a 0.91-es build-et használod? Ugyanis a kulcsot 730 nap érvényességgel generálja alapesetben. Az újragenerálás legegyszerűbb módja SSH-n:
rm /etc/uhttpd.*
/etc/init.d/uhttpd restart
Új hozzászólás Aktív témák
-
2100 - 2001
21853 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 3901 3900 - 3801 3800 - 3701 3700 - 3601 3600 - 3501 3500 - 3401 3400 - 3301 3300 - 3201 3200 - 3101 3100 - 3001 3000 - 2901 2900 - 2801 2800 - 2701 2700 - 2601 2600 - 2501 2500 - 2401 2400 - 2301 2300 - 2201 2200 - 2101 2100 - 2001 2000 - 1901 1900 - 1801 1800 - 1701 1700 - 1601 1600 - 1501 1500 - 1401 1400 - 1301 1300 - 1201 1200 - 1101 1100 - 1001 1000 - 901 900 - 801 800 - 701 700 - 601 600 - 501 500 - 401 400 - 301 300 - 201 200 - 101 100 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Microsoft és egyéb dobozos és OEM szoftverek
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - 40% KEDVEZMÉNY ÚJ VÁSÁRLÓKNAK!
- Eladó jogtiszta, Windows 11/10, Office 2019/2021/2024, Fizikai és Digitális licencek, Számlával.
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Everycom Cubelite Ultra projektor
- AKCIÓ! Huawei Watch 4 Pro eSIM okosóra garanciával hibátlan működéssel
- HP EliteOne 800 G6 All-in-One i5-10500 16GB 512GB 24" Érintőkijelző!! 1 év garancia
- 27% - NZXT C1200 White 1200W 80 PLUS Gold ATX3.1 Tápegység!
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi Note 10, Xiaomi Redmi Note 10s, Xiaomi Redmi Note 10 Pro
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest







