-
12100 - 12001
21853 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 13901 13900 - 13801 13800 - 13701 13700 - 13601 13600 - 13501 13500 - 13401 13400 - 13301 13300 - 13201 13200 - 13101 13100 - 13001 13000 - 12901 12900 - 12801 12800 - 12701 12700 - 12601 12600 - 12501 12500 - 12401 12400 - 12301 12300 - 12201 12200 - 12101 12100 - 12001 12000 - 11901 11900 - 11801 11800 - 11701 11700 - 11601 11600 - 11501 11500 - 11401 11400 - 11301 11300 - 11201 11200 - 11101 11100 - 11001 11000 - 10901 10900 - 10801 10800 - 10701 10700 - 10601 10600 - 10501 10500 - 10401 10400 - 10301 10300 - 10201 10200 - 10101 10100 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-12-13 05:19 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
rostiron
őstag
Most esett le, tehát a "FTP-WAN-Passive-ports szabály" mindenképp kell plusz valamelyik a kettő közül. Így már értem.
Viszont elmondanád hogy a "FTP-WAN-Passive-ports szabály" mit csinál ??
-
MineFox54
őstag
Na akkor fussunk neki újra...
Csináltam egy relayd repeatert OpenWRT alatt, minden tökéletesen ment, amíg hozzá nem adtam az AP-t (azt hiszem csak ennyit csináltam abban a lépésben). Ezután nem érem el a routert semmilyen IP-n (próbálgattam a különböző megoldásokat, így sokféle IP-je volt már). akár a saját AP-n próbálom, akár a fő AP-ről. -
rostiron
őstag
Az idézetben szereplő szabály és átirányítás külön-külön (is) működik, hiszen a 2 mást csinál:
1: "FTP-WAN" forgalmi szabály kinyitja a 21-es portot, vagyis a 21-es porton éred el kintről az ftp-t
2: "FTP-Forward" port továbbitás átirányítja a beállított portot (9094) a router 21-es portjára, vagyis kintről a beálított (9094-es) porton éred el az ftp-t.
Szóval nem kell mindegyiket engedélyezni, csak az egyiket!Viszont a 2 berakott képed nem ezen leírásokat mutatja

1: "FTP-WAN-Passive-ports szabály (nem egyezik meg a fenti 1-essel)
2: "FTP-Forward" port továbbitás (forward, ez stimmel a fenti 2-essel)
Ezek közül kell mindegyik
.De ha az "FTP-Forward" stimmel akkor ha csak azt engedélyezem, akkor is jónak kéne lennie ha jól értem.
Mégis csak akkor jó ha a FTP-WAN-Passive-ports szabály is bekapcsolom.
-
suste
veterán
Sikerült megoldani, most már minden ok.
Suste a leirásodban az szerepel hogy:
" Internet felöli elérhetőség engedélyezése:
-Vagy: luci/hálózat/tűzfal/forgalmi szabályok: "FTP-WAN" szabály engedélyezése.
-Vagy: luci/hálózat/tűzfal/port továbbitás: "'FTP-Forward" szabály engedélyezése, és esetleges port módosítás (9094)."Nálam csak akkor működik ha mindkettő helyen engedélyezem. Ez normális ?


Az idézetben szereplő szabály és átirányítás külön-külön (is) működik, hiszen a 2 mást csinál:
1: "FTP-WAN" forgalmi szabály kinyitja a 21-es portot, vagyis a 21-es porton éred el kintről az ftp-t
2: "FTP-Forward" port továbbitás átirányítja a beállított portot (9094) a router 21-es portjára, vagyis kintről a beálított (9094-es) porton éred el az ftp-t.
Szóval nem kell mindegyiket engedélyezni, csak az egyiket!Viszont a 2 berakott képed nem ezen leírásokat mutatja

1: "FTP-WAN-Passive-ports szabály (nem egyezik meg a fenti 1-essel)
2: "FTP-Forward" port továbbitás (forward, ez stimmel a fenti 2-essel)
Ezek közül kell mindegyik
. -
rostiron
őstag
Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni, adott egy 1043v2 router suste féle fw.-vel . Erre van csatlakoztatva egy külső hdd, ami /mnt be van csatolva, ( vagy valami ilyesmi ) Szóval ennek a hdd-nek a tartalmát belső hálózatból elérem ftp-n és smb-n is. Mit kell beállítanom hogy, az internet felől is bárhonnan elérjem a hdd-t ?
Valami részletes leírás van erről ?Sikerült megoldani, most már minden ok.
Suste a leirásodban az szerepel hogy:
" Internet felöli elérhetőség engedélyezése:
-Vagy: luci/hálózat/tűzfal/forgalmi szabályok: "FTP-WAN" szabály engedélyezése.
-Vagy: luci/hálózat/tűzfal/port továbbitás: "'FTP-Forward" szabály engedélyezése, és esetleges port módosítás (9094)."Nálam csak akkor működik ha mindkettő helyen engedélyezem. Ez normális ?


-
MineFox54
őstag
Sziasztok! Létrehoztam egy második WiFi kapcsolatot, egy kliens mellé egy AP-t. (WR840N-ről van szó), a LAN-t választottam, Save&apply, majd megjelent az AP, működik is de a router elérhetetlenné vált az IP-jén... (kívülről és belülről is).
Mit lehet tenni a reseten kívül?
-
rostiron
őstag
Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni, adott egy 1043v2 router suste féle fw.-vel . Erre van csatlakoztatva egy külső hdd, ami /mnt be van csatolva, ( vagy valami ilyesmi ) Szóval ennek a hdd-nek a tartalmát belső hálózatból elérem ftp-n és smb-n is. Mit kell beállítanom hogy, az internet felől is bárhonnan elérjem a hdd-t ?
Valami részletes leírás van erről ? -
Csabi1984
addikt
Sziasztok van érdemleges változás a LEDE 17.01.2 és 17.01.3 között?
-
stopperos
senior tag
Saját tapasztalatom az, hogy egy 941-est frissítve Barrier Breaker-ről LEDE 17.01.1-re, az eszköz stabilabb lett. Nagyobb terhelés (kollégium felhasználói elkezdenek torrentezni vezetéken) esetén sem fagy ki.
-
suste
veterán
Chaos Calmer 15.05.1 = 2015.05 !

Ha frisset akarsz akkor inkább Lede 17.01.3 kell neked. (Ez szinte forró
)
Viszont tudni kell, hogy jóval több helyet foglalnak az új csomagok (CC és Lede is), át kell gondolni mit akarsz használni, vagy van-e extroot.... -
gyulank
addikt
Tud valaki 741ND-hez soros portos leírást, ami biztos, hogy működik, és lehetőleg magyar?
Melyik bin-t lehet felrakni rá? -
kiborg
aktív tag
Sziasztok!
Véletlenül jöttem rá, hogy a TP-Link 1043 V2-es ruteremhez van már Chaos Calmer 15.05.1, ami most rajta van az a Barrier Breaker 14.07.
Megéri-e a csere?
Mit hozna a konyhára?üdv Kiborg
-
suste
veterán
-
Márton
nagyúr
-
vargalex
Topikgazda
üdv,
egy nano routerre tettem openwrt-t, access pointként használnám és lanon keresztül megy is, de telón nem tudok rákapcsolódni.
SSID megvan, de ahogy rányomok a telón, azt írja nem kapok ip címet.
Nézegettem a dhcp beállításoknál, de egyrészt minden alapon, másrészt néhány dolog nem világos.
Valaki segítene mit kéne ellenőriznem, hogy jól van-e beállítva ahhoz, hogy a teló is kapjon IP-t?

Valószínűleg a wifi-t nem tetted be a LAN hálózatba.
-
Márton
nagyúr
üdv,
egy nano routerre tettem openwrt-t, access pointként használnám és lanon keresztül megy is, de telón nem tudok rákapcsolódni.
SSID megvan, de ahogy rányomok a telón, azt írja nem kapok ip címet.
Nézegettem a dhcp beállításoknál, de egyrészt minden alapon, másrészt néhány dolog nem világos.
Valaki segítene mit kéne ellenőriznem, hogy jól van-e beállítva ahhoz, hogy a teló is kapjon IP-t?

-
markussandor
senior tag
"Meg lehet oldani, hogy pl a 3-as 4-es portnak másik VLAN ID-t adok, ezzel elszeparálva egymással a két hálózatot? De az is kilásson a NET-re?
PL:
- 1-es portba dugok egy switchet, arra az összes PC-t, NAS-t, TV-t. (192.168.1.1/24)
- 3-as 4-es portba dugok 1-1 IP kamerát (192.168.2.1/24)Az lenne a célom, hogy az IP kamerák ne lássák a LAN-t, de a LAN-ra kötött gépek lássák a kamerákat.
Megoldható LEDE/openwrt alatt?"Termeszetesen, megoldhato.
A kulcsszo / kifejezes, ami a megvalositashoz segitseget nyujthat: "guest wifi"Vendég wifi accesspoint routeren Openwrtvel - Logout
Hatalmas köszönet!
-
krealon
veterán
Sziasztok!
Van egy elvi kérdésem:
klasszikus 1WAN+4LAN portos routerról beszélünk, ahol a 4 LAN port ugyanabban a VLAN portban van.
Meg lehet oldani, hogy pl a 3-as 4-es portnak másik VLAN ID-t adok, ezzel elszeparálva egymással a két hálózatot? De az is kilásson a NET-re?PL:
- 1-es portba dugok egy switchet, arra az összes PC-t, NAS-t, TV-t. (192.168.1.1/24)
- 3-as 4-es portba dugok 1-1 IP kamerát (192.168.2.1/24)Az lenne a célom, hogy az IP kamerák ne lássák a LAN-t, de a LAN-ra kötött gépek lássák a kamerákat.
Megoldható LEDE/openwrt alatt?"Meg lehet oldani, hogy pl a 3-as 4-es portnak másik VLAN ID-t adok, ezzel elszeparálva egymással a két hálózatot? De az is kilásson a NET-re?
PL:
- 1-es portba dugok egy switchet, arra az összes PC-t, NAS-t, TV-t. (192.168.1.1/24)
- 3-as 4-es portba dugok 1-1 IP kamerát (192.168.2.1/24)Az lenne a célom, hogy az IP kamerák ne lássák a LAN-t, de a LAN-ra kötött gépek lássák a kamerákat.
Megoldható LEDE/openwrt alatt?"Termeszetesen, megoldhato.
A kulcsszo / kifejezes, ami a megvalositashoz segitseget nyujthat: "guest wifi"Vendég wifi accesspoint routeren Openwrtvel - Logout
-
vargalex
Topikgazda
Sziasztok!
Van egy elvi kérdésem:
klasszikus 1WAN+4LAN portos routerról beszélünk, ahol a 4 LAN port ugyanabban a VLAN portban van.
Meg lehet oldani, hogy pl a 3-as 4-es portnak másik VLAN ID-t adok, ezzel elszeparálva egymással a két hálózatot? De az is kilásson a NET-re?PL:
- 1-es portba dugok egy switchet, arra az összes PC-t, NAS-t, TV-t. (192.168.1.1/24)
- 3-as 4-es portba dugok 1-1 IP kamerát (192.168.2.1/24)Az lenne a célom, hogy az IP kamerák ne lássák a LAN-t, de a LAN-ra kötött gépek lássák a kamerákat.
Megoldható LEDE/openwrt alatt?Persze. Switch és tűzfal konfigurációval sima ügy.
-
markussandor
senior tag
Sziasztok!
Van egy elvi kérdésem:
klasszikus 1WAN+4LAN portos routerról beszélünk, ahol a 4 LAN port ugyanabban a VLAN portban van.
Meg lehet oldani, hogy pl a 3-as 4-es portnak másik VLAN ID-t adok, ezzel elszeparálva egymással a két hálózatot? De az is kilásson a NET-re?PL:
- 1-es portba dugok egy switchet, arra az összes PC-t, NAS-t, TV-t. (192.168.1.1/24)
- 3-as 4-es portba dugok 1-1 IP kamerát (192.168.2.1/24)Az lenne a célom, hogy az IP kamerák ne lássák a LAN-t, de a LAN-ra kötött gépek lássák a kamerákat.
Megoldható LEDE/openwrt alatt? -
stopperos
senior tag
Nemsoká lesz LEDE 17.01.3, most van épp fordítás alatt.
-
suste
veterán
Mert, ha például ilyenből használatban van már kb. 20 darab, 21.-nek is ugyanolyat vásárolni tartom logikusnak. A gond, hogy amit most lehet már kapni a boltokban az a V5.0-ás verzió, amihez még nincs OpenWRT, a gyári firmware meg nem bír 10 kapcsolatnál többet, lefagy, újraindul, stb.
Ezen kívül fontos volt, hogy tudja PoE-t, az meg nem tudja másik TP-Link típus eben az árkategóriában.
Amúgy kb. 1-2e Ft-tal olcsóbb a TL-WR841ND, az meg nem oszt nem szoroz. Nem tudom, hogy hol láttad te fél áron. Inkább a TP-Link TL-WA801ND-t választanám, ha nagyon fontos volna az ár, de szerencsére ennyire nincs kicentizve.
Amikor az árat említettem a korábbi kommentemben, ott arra utaltam, hogy nincs pénz 30k-s Mikrotik vagy Ubiquiti AP-kra.
-
kovbandi82
őstag
Már csak egy kérdésem lenne. A törlő scriptbe lehetséges kivételeket beletenni? Lenne egy másik mappa, amiben használnám, viszont lenne benne 2 file, amit nem szeretnék törölni.
-
sanzi89
addikt
Mert, ha például ilyenből használatban van már kb. 20 darab, 21.-nek is ugyanolyat vásárolni tartom logikusnak. A gond, hogy amit most lehet már kapni a boltokban az a V5.0-ás verzió, amihez még nincs OpenWRT, a gyári firmware meg nem bír 10 kapcsolatnál többet, lefagy, újraindul, stb.
Ezen kívül fontos volt, hogy tudja PoE-t, az meg nem tudja másik TP-Link típus eben az árkategóriában.
Amúgy kb. 1-2e Ft-tal olcsóbb a TL-WR841ND, az meg nem oszt nem szoroz. Nem tudom, hogy hol láttad te fél áron. Inkább a TP-Link TL-WA801ND-t választanám, ha nagyon fontos volna az ár, de szerencsére ennyire nincs kicentizve.
Amikor az árat említettem a korábbi kommentemben, ott arra utaltam, hogy nincs pénz 30k-s Mikrotik vagy Ubiquiti AP-kra.
-
suste
veterán
Több helyen üzemeltetek olyan WiFi rendszereket, ahol TP-Link TL-WA901ND Access Pointok annak használva - első sorban az áruk miatt. A gyári firmware egy kalap szar, de OpenWRT-vel meglepően stabilak és használhatóak. A probléma, hogy már a V5.x-nél tart a hardware verzió, ami még nincs a támogatott OpenWRT eszközök listáján.
A kérdésem az, hogy van-e valahol valamilyen lista, vagy tervezet, hogy mely új eszközök támogatása várható, esetleg egy kb. időponttal együtt?
Köszi!
ha az ár/érték fontos, akkor miért veszel drága AP-t olcsó Router helyett?

841-est kb féláron tudsz venni (a 3 antennával úgyse sokra mész a legelterjedtebb 1 és 2 antennás kliensekkel) -
sanzi89
addikt
Több helyen üzemeltetek olyan WiFi rendszereket, ahol TP-Link TL-WA901ND Access Pointok annak használva - első sorban az áruk miatt. A gyári firmware egy kalap szar, de OpenWRT-vel meglepően stabilak és használhatóak. A probléma, hogy már a V5.x-nél tart a hardware verzió, ami még nincs a támogatott OpenWRT eszközök listáján.
A kérdésem az, hogy van-e valahol valamilyen lista, vagy tervezet, hogy mely új eszközök támogatása várható, esetleg egy kb. időponttal együtt?
Köszi!
-
ace05
senior tag
A következő volt a problémám, de megoldottam.
Ledét raktam egy tp link 1043nd 2.1-re, hogy switch-ként használhassam. A samsung smart tv-m erre volt rádugva, az asztali gépemmel együtt.
A probléma az volt, hogy telefonról nem működött a casting, meg a samsung smart tv androidos app. A telefon, a fő router (archer c2600) wifi hálózatára volt csatlakozva. Ha tv is wifi hálózatra volt csatlakozva, akkor jó volt minden. Ha kihagytam a switch-et, és rádugtam közvetlenül a fő routerre a tv-t, akkor is jó lett minden.Megoldani részben ennek az appnak köszönhetem. Ennek segítségével rájöttem, upnp nem megy át a switchen keresztül. Egy gyors Google keresés és a luci-app-upnp csomag telepítésével megoldottam a problémát.
-
gyulank
addikt
-
gyulank
addikt
Sziasztok! Szeretnék 2 openwrt-s routert wifin hídba kötni, de se NET nincs a másikon, se nem tudok wifin kapcsolódni egyikre se mobilról, csak kiírja, hogy kapcsolódás..., aztán IP cím lekérése... aztán, hogy rossz, megbízhatatlan kapcsolat. Hogy kell beállítani?
-
kovbandi82
őstag
Volt Cron bejegyzés, szaporodnak is a képek. Nagyon szépen köszönöm a segítséget. Valamikor holnapután hajnalban kiderül, megy-e a cleanup

-
vargalex
Topikgazda
Jah ok

Jelenleg akkor ilyen a cron egyik parancsa:
* 20,21,22,23 * * * wget --user=kovbandi --password=WEBcam0331BANdi58125 http://192.168.0.103:5170/?action=snapshot.jpg -O /mnt/camera/20_23/$(echo "camera_$(date +%Y%m%d%H%M%S).jpg")
Van egy ilyen:
10 1 * * * /bin/cleanup
SSH-n puttyal kiadtam egy ilyet:
chmod +x /bin/cleanup (igaz semmit nem jelzett vissza)
És ez a cleanup kód:
#!/bin/sh
WATCH_DIR=/mnt/camera
DELETE_OLDER_THAN=172800 # file age in sec
NOW=`date +%s`
for files in `find $WATCH_DIR/* -type f`
do
FILEDATE=`date -r $files +%s`
DIFF=$(($NOW-$FILEDATE))
if [ $DIFF -gt $DELETE_OLDER_THAN ]; then
rm -f $files
logger -t deletefiles $files deleted
fi
doneÍgy akkor elvben minden faca lesz?
Igen, elvileg így rendben. Viszont, ha eddig nem volt crontab bejegyzésed, akkor kell egy
/etc/init.d/cron startvagy egy router restart.
-
kovbandi82
őstag
Jah ok

Jelenleg akkor ilyen a cron egyik parancsa:
* 20,21,22,23 * * * wget --user=kovbandi --password=WEBcam0331BANdi58125 http://192.168.0.103:5170/?action=snapshot.jpg -O /mnt/camera/20_23/$(echo "camera_$(date +%Y%m%d%H%M%S).jpg")
Van egy ilyen:
10 1 * * * /bin/cleanup
SSH-n puttyal kiadtam egy ilyet:
chmod +x /bin/cleanup (igaz semmit nem jelzett vissza)
És ez a cleanup kód:
#!/bin/sh
WATCH_DIR=/mnt/camera
DELETE_OLDER_THAN=172800 # file age in sec
NOW=`date +%s`
for files in `find $WATCH_DIR/* -type f`
do
FILEDATE=`date -r $files +%s`
DIFF=$(($NOW-$FILEDATE))
if [ $DIFF -gt $DELETE_OLDER_THAN ]; then
rm -f $files
logger -t deletefiles $files deleted
fi
doneÍgy akkor elvben minden faca lesz?
-
vargalex
Topikgazda
Értem akkor a cron parancsot így adjam ki:
10 1 *** chmod +x /bin/cleanup
Így minden nap hajnal 1 óra 10 perckor lefuttattja a cleanup scriptet.
Nem. A cron-ba ennyi kell:
10 1 * * * /bin/cleanupDe, ha létrehoztad a scriptet, akkor egyszer SSH-n adj neki futtatási jogot:
chmod +x /bin/cleanup -
kovbandi82
őstag
Szia!
Igen, erre a scriptre gondoltam, bár így formázás nélkül elég átláthatatlan.

Cron jó úgy is, bár én valami script-ben date parancs kimenetéből oldanám meg valahogy a könyvtár neveket. De tény, hogy így egyszerűbb...
A cleanup script kezeli az alkönyvtárakat is, azon nem kell módosítani. Ha 24 óránál régebbi képeket akarod törölni, akkor a 86400 a helyes, ahogy írod is.
A cleanup scriptet bárhová mentheted, csak ne felejts el futtatási jogot adni rá:
chmod +x /bin/cleanupÉrtem akkor a cron parancsot így adjam ki:
10 1 *** chmod +x /bin/cleanup
Így minden nap hajnal 1 óra 10 perckor lefuttattja a cleanup scriptet.
-
vargalex
Topikgazda
Cleanupnál erre gondoltál igaz?:
#!/bin/sh
WATCH_DIR=/mnt/camera
DELETE_OLDER_THAN=50400 # file age in sec
NOW=`date +%s`
for files in `find $WATCH_DIR/* -type f`
do
FILEDATE=`date -r $files +%s`
DIFF=$(($NOW-$FILEDATE))
if [ $DIFF -gt $DELETE_OLDER_THAN ]; then
rm -f $files
logger -t deletefiles $files deleted
fi
doneCronban a legkisebb futtatási idő a perc igaz, vagyis így nézne ki a parancs:
***** wget .....Viszont naponta így is 60*24=1440 képem lenne, ami sok egy mappába, ezért úgy gondoltam, 6 külön mappába mentem a képeket, 0-3 4-7 8-11 12-15 16-19 20-23, így csak 240 kép lenne egy mappában.
Akkor ugye a cront így állítom be:
* 0,1,2,3 *** wget, a mappanevet természetesen változtatom /mnt/camera/0_3-ra (mappákat létrehozom.)
Elvben így akkor lesz minden órából 60 db képkockám, ha jól sejtem.Nah a cleanup scripten kell módosítanom, vagy almappákat is kezel? Tehát beírom:
WATCH_DIR=/mnt/camera
DELETE_OLDER_THAN=50400Akkor az almappákban is töröl az adott időben? Vagy mindegyik mappához külön parancs kell? Mellesleg ez másodpercben megadott idő ugye? Mert akkor ha az időt módosítom 86400-ra, akkor a 24 óránál régebbi képeket törli.
És már csak egy kérdés: a cleanup scriptet simán a /bin mappába elmentem, és futtatom /bin/clean parancsal?
Bocsi a sok kérdésért
Szia!
Igen, erre a scriptre gondoltam, bár így formázás nélkül elég átláthatatlan.

Cron jó úgy is, bár én valami script-ben date parancs kimenetéből oldanám meg valahogy a könyvtár neveket. De tény, hogy így egyszerűbb...
A cleanup script kezeli az alkönyvtárakat is, azon nem kell módosítani. Ha 24 óránál régebbi képeket akarod törölni, akkor a 86400 a helyes, ahogy írod is.
A cleanup scriptet bárhová mentheted, csak ne felejts el futtatási jogot adni rá:
chmod +x /bin/cleanup -
kovbandi82
őstag
Szia!
Én így csinálnám:
wget --user=.... --password=... http://192.168.0.103:5170/?action=snapshot.jpg -O /mnt/camera/$(echo "camera_$(date +%Y%m%d%H%M).jpg")Így a /mnt/camera alatt camara_datum.jpg néven lesznek a képek. A datum pedig: év 4 karakteren, hónap 2 karakteren, nap 2 karakteren, óra 2 karakteren 24 órás formátumban és perc 2 karakteren.
Ezután jöhet a cleanup a korábban linkelt módszerek valamelyikével attól függően, hogy a find-nek van-e -mtime kapcsolója, vagy nincs. Mindkét esetben csak a könyvtárat és az időt kell cserélni a linkelt példákban.
Cleanupnál erre gondoltál igaz?:
#!/bin/sh
WATCH_DIR=/mnt/camera
DELETE_OLDER_THAN=50400 # file age in sec
NOW=`date +%s`
for files in `find $WATCH_DIR/* -type f`
do
FILEDATE=`date -r $files +%s`
DIFF=$(($NOW-$FILEDATE))
if [ $DIFF -gt $DELETE_OLDER_THAN ]; then
rm -f $files
logger -t deletefiles $files deleted
fi
doneCronban a legkisebb futtatási idő a perc igaz, vagyis így nézne ki a parancs:
***** wget .....Viszont naponta így is 60*24=1440 képem lenne, ami sok egy mappába, ezért úgy gondoltam, 6 külön mappába mentem a képeket, 0-3 4-7 8-11 12-15 16-19 20-23, így csak 240 kép lenne egy mappában.
Akkor ugye a cront így állítom be:
* 0,1,2,3 *** wget, a mappanevet természetesen változtatom /mnt/camera/0_3-ra (mappákat létrehozom.)
Elvben így akkor lesz minden órából 60 db képkockám, ha jól sejtem.Nah a cleanup scripten kell módosítanom, vagy almappákat is kezel? Tehát beírom:
WATCH_DIR=/mnt/camera
DELETE_OLDER_THAN=50400Akkor az almappákban is töröl az adott időben? Vagy mindegyik mappához külön parancs kell? Mellesleg ez másodpercben megadott idő ugye? Mert akkor ha az időt módosítom 86400-ra, akkor a 24 óránál régebbi képeket törli.
És már csak egy kérdés: a cleanup scriptet simán a /bin mappába elmentem, és futtatom /bin/clean parancsal?
Bocsi a sok kérdésért
-
suste
veterán
-
kovbandi82
őstag
Szia!
Én így csinálnám:
wget --user=.... --password=... http://192.168.0.103:5170/?action=snapshot.jpg -O /mnt/camera/$(echo "camera_$(date +%Y%m%d%H%M).jpg")Így a /mnt/camera alatt camara_datum.jpg néven lesznek a képek. A datum pedig: év 4 karakteren, hónap 2 karakteren, nap 2 karakteren, óra 2 karakteren 24 órás formátumban és perc 2 karakteren.
Ezután jöhet a cleanup a korábban linkelt módszerek valamelyikével attól függően, hogy a find-nek van-e -mtime kapcsolója, vagy nincs. Mindkét esetben csak a könyvtárat és az időt kell cserélni a linkelt példákban.
Ah köszi. Amit a másik user is felvetett, hogy sok lesz a kép, az engem is foglalkoztatott, de az ottani modszerrel azt is elvbe meg tudom oldani
-
vargalex
Topikgazda
Megvan a megfelelő parancs:
wget -c --user=.... --password=... http://192.168.0.103:5170/?action=snapshot.jpg -P /mnt/cameraCsak annyi a gondom, hogy csak 1 file készül mindig, a régit felülírja.
Ha a crontabba időzítem a parancsot pl 5 másodpercre, akkor lesz 5 másodpercenként 1 képem.
Az lenne a kérdésem, hogy lehetne mindig különböző néven mentse el - pl. 1-2-3 etc - , továbbá hogyan tudnám clenaupolni a könyvtárt bizonyos időközönként?Szia!
Én így csinálnám:
wget --user=.... --password=... http://192.168.0.103:5170/?action=snapshot.jpg -O /mnt/camera/$(echo "camera_$(date +%Y%m%d%H%M).jpg")Így a /mnt/camera alatt camara_datum.jpg néven lesznek a képek. A datum pedig: év 4 karakteren, hónap 2 karakteren, nap 2 karakteren, óra 2 karakteren 24 órás formátumban és perc 2 karakteren.
Ezután jöhet a cleanup a korábban linkelt módszerek valamelyikével attól függően, hogy a find-nek van-e -mtime kapcsolója, vagy nincs. Mindkét esetben csak a könyvtárat és az időt kell cserélni a linkelt példákban.
-
kovbandi82
őstag
Megvan a megfelelő parancs:
wget -c --user=.... --password=... http://192.168.0.103:5170/?action=snapshot.jpg -P /mnt/cameraCsak annyi a gondom, hogy csak 1 file készül mindig, a régit felülírja.
Ha a crontabba időzítem a parancsot pl 5 másodpercre, akkor lesz 5 másodpercenként 1 képem.
Az lenne a kérdésem, hogy lehetne mindig különböző néven mentse el - pl. 1-2-3 etc - , továbbá hogyan tudnám clenaupolni a könyvtárt bizonyos időközönként? -
fecus
őstag
TP-Link TL-WR842ND v2; OpenWrt Chaos Calmer 15.05.1.
Ha frissítem a LEDE 17.01.2-re, vissza tudom tölteni rá a beállításokat és működni fog, vagy újra be kell laknom?
-
kovbandi82
őstag
-
vargalex
Topikgazda
Egyelőre a mentéssel küzdök:
wget --user=..... --password=..... -nd /mnt/camera -A jpeg http://192.168.0.103:5170/?action=snapshotAzt írja, elmentette, de semmi nincs

/mnt/camera: Scheme missing.
--2017-09-28 11:11:33-- http://192.168.0.103:5170/?action=snapshot
Connecting to 192.168.0.103:5170... connected.
HTTP request sent, awaiting response... 401 Unauthorized
Authentication selected: Basic realm="MJPG-Streamer"
Connecting to 192.168.0.103:5170... connected.
HTTP request sent, awaiting response... 200 OK
Length: unspecified [image/jpeg]
Saving to: 'index.html?action=snapshot.3'0K .......... .......... ........ 39.3M=0.001s
2017-09-28 11:11:33 (39.3 MB/s) - 'index.html?action=snapshot.3' saved [29325]
FINISHED --2017-09-28 11:11:33--
Total wall clock time: 0.2s
Downloaded: 1 files, 29K in 0.001s (39.3 MB/s)Tuti elkúrok valamit, de mit?
Mellesleg az ok, hogy elmentetem, de annyi a tudásom - nem sok - hogy ezt a parancsot rakom be crontabba, script írást nem csináltam még
Szerintem ez így az aktuális könyvtárba mentette...
-
kovbandi82
őstag
Egyelőre a mentéssel küzdök:
wget --user=..... --password=..... -nd /mnt/camera -A jpeg http://192.168.0.103:5170/?action=snapshotAzt írja, elmentette, de semmi nincs

/mnt/camera: Scheme missing.
--2017-09-28 11:11:33-- http://192.168.0.103:5170/?action=snapshot
Connecting to 192.168.0.103:5170... connected.
HTTP request sent, awaiting response... 401 Unauthorized
Authentication selected: Basic realm="MJPG-Streamer"
Connecting to 192.168.0.103:5170... connected.
HTTP request sent, awaiting response... 200 OK
Length: unspecified [image/jpeg]
Saving to: 'index.html?action=snapshot.3'0K .......... .......... ........ 39.3M=0.001s
2017-09-28 11:11:33 (39.3 MB/s) - 'index.html?action=snapshot.3' saved [29325]
FINISHED --2017-09-28 11:11:33--
Total wall clock time: 0.2s
Downloaded: 1 files, 29K in 0.001s (39.3 MB/s)Tuti elkúrok valamit, de mit?
Mellesleg az ok, hogy elmentetem, de annyi a tudásom - nem sok - hogy ezt a parancsot rakom be crontabba, script írást nem csináltam még
-
vargalex
Topikgazda
Köszi a segítséget, hagyom a fenébe, az is jó, hogy ennyi sikerült

Mondjuk a wget-es rész menne elvben, crontabbal ,eg beidőzíteném mondjuk hogy milyen időközönként szedjen le képet, de amit nem tudok hogy tudnám cleanupolni a könyvtárt óránként, bár szerintem azt is crontabbal meglehetne oldani.Igen, a cleanup is mehetne crontab-ból. Akár ugyan abból a script-ből is, ami a letöltést végzi.
Ha a find-nél be engedélyezve van az mtime kapcsoló, akkor elég egyszerű. Ha nincs, akkor sem túl bonyolult a törlés.
-
kovbandi82
őstag
Átírtam az init scriptet, de sajnos nem ilyen egyszerű. Ugyanis a feltelepített mjpg-streamer csomagnak nem része az output_file.so shared library, ami a file-ba mentéshez kellene. Ezért vagy saját csomagot kellene fordítani, amiben engedélyezed, vagy curl-al, esetleg wget-el ütemezni a web felületről letöltést, ha lehetséges.
Köszi a segítséget, hagyom a fenébe, az is jó, hogy ennyi sikerült

Mondjuk a wget-es rész menne elvben, crontabbal ,eg beidőzíteném mondjuk hogy milyen időközönként szedjen le képet, de amit nem tudok hogy tudnám cleanupolni a könyvtárt óránként, bár szerintem azt is crontabbal meglehetne oldani. -
vargalex
Topikgazda
Visszaírtam mindent.
Átírtam az init scriptet, de sajnos nem ilyen egyszerű. Ugyanis a feltelepített mjpg-streamer csomagnak nem része az output_file.so shared library, ami a file-ba mentéshez kellene. Ezért vagy saját csomagot kellene fordítani, amiben engedélyezed, vagy curl-al, esetleg wget-el ütemezni a web felületről letöltést, ha lehetséges.
-
kovbandi82
őstag
-
vargalex
Topikgazda
Letöröltem a régi csomagokat, töröltem a conf filet, mert azt meghagyta, nyomtam egy rebootot és utánna a 2 csomagot telepítettem opkg install /mnt/xxx.ipk parancsal. Elvben jó is volt, nem adott hibát egyszer sem.
Nyitottam az ssh-nak portot.Megnéztem, de ezek a régi csomagok. Sajnos az enyém csak ar71xx platformra létezik, így nem az települt fel.
Állítsd be úgy, ahogy volt (az legyen a config-ban), és átírom neked az init scriptet, hogy legyen file-ba mentés is. -
kovbandi82
őstag
Letöröltem a régi csomagokat, töröltem a conf filet, mert azt meghagyta, nyomtam egy rebootot és utánna a 2 csomagot telepítettem opkg install /mnt/xxx.ipk parancsal. Elvben jó is volt, nem adott hibát egyszer sem.
Nyitottam az ssh-nak portot. -
vargalex
Topikgazda
Ez se jött össze. Leszedtem, felraktam. Annyi, hogy a configban van még ez a sor:
option command '/usr/bin/mjpg_streamer -i "input_uvc.so" -o "output_file.so -f /mnt/camera -d 60 -s 60"'Az én csomagom config-jában egyébként biztosan nincs ilyen sor... Vagy ez a tiédben volt?
-
kovbandi82
őstag
-
vargalex
Topikgazda
Ez se jött össze. Leszedtem, felraktam. Annyi, hogy a configban van még ez a sor:
option command '/usr/bin/mjpg_streamer -i "input_uvc.so" -o "output_file.so -f /mnt/camera -d 60 -s 60"'Ha adsz ssh-n távoli hozzáférést, akkor szívesen ránézek.
-
kovbandi82
őstag
Ez se jött össze. Leszedtem, felraktam. Annyi, hogy a configban van még ez a sor:
option command '/usr/bin/mjpg_streamer -i "input_uvc.so" -o "output_file.so -f /mnt/camera -d 60 -s 60"' -
kovbandi82
őstag
Amit felkínált a Rendszer/Software fülön az ment fel.
-
vargalex
Topikgazda
Igen, ez világos. Azért írtam, hogy nem tudom, hogy egy stabil build-be hogy kerülhet be így. Lehet, hogy repo-t kellett volna írni. Nincs szinkronban a LuCI oldal és az UCI config-ot feldolgozó init script.
-
suste
veterán
De, megoldható, de nem ezzel az init scripttel. És nem ezzel a LuCI oldallal. Lehet, hogy egyszerűbb, ha leszeded az mjpg-streamer-t és a hozzá tartozó LuCI oldalt is és mindkettőt az én repo-mból telepíted. Vagy legalábbis módosítod az init scriptet. Nem is értem, hogy miért kellett ilyen félkész dolgot betenni egy végleges build-be.
tudtommal az enyémben nincsen mjpeg-es cucc, szerintem a "gyári" CC repoból telepítette...
-
vargalex
Topikgazda
Este megpróbálom, hátha sikerül.
Tehát töröljem az mjpg streamert és a luci mjpg-t, majd szedjem le a Te repodbol a 2 ipk-t, és azokat telepítsem fel?Szerintem az a legegyszerűbb. Persze módosíthatod is a jelenlegi init scriptet.
-
kovbandi82
őstag
De, megoldható, de nem ezzel az init scripttel. És nem ezzel a LuCI oldallal. Lehet, hogy egyszerűbb, ha leszeded az mjpg-streamer-t és a hozzá tartozó LuCI oldalt is és mindkettőt az én repo-mból telepíted. Vagy legalábbis módosítod az init scriptet. Nem is értem, hogy miért kellett ilyen félkész dolgot betenni egy végleges build-be.
Este megpróbálom, hátha sikerül.
Tehát töröljem az mjpg streamert és a luci mjpg-t, majd szedjem le a Te repodbol a 2 ipk-t, és azokat telepítsem fel? -
vargalex
Topikgazda
Akkor lényegében nem megoldható a mentés úgy tűnik?
De, megoldható, de nem ezzel az init scripttel. És nem ezzel a LuCI oldallal. Lehet, hogy egyszerűbb, ha leszeded az mjpg-streamer-t és a hozzá tartozó LuCI oldalt is és mindkettőt az én repo-mból telepíted. Vagy legalábbis módosítod az init scriptet. Nem is értem, hogy miért kellett ilyen félkész dolgot betenni egy végleges build-be.
-
vargalex
Topikgazda
Nem kaptam hibaüzit, újraindult. Ilyen a fájl:
config mjpg-streamer 'core'
option quality '80'
option www '/www/webcam'
option enable_auth '1'
option device '/dev/video0'
option enabled '1'
option input 'uvc'
option output 'http'
option yuv '1'
option fps '5'
option led 'off'
option resolution '1280x720'
option username '...'
option password '...'
option port '...'
option folder '/mnt/camera'
option delay '5000'
option ringbuffer '20'Az a helyzet, hogy az init scripted nem is foglalkozik a folder opcióval. Szóval, ez valami teljesen katyvasz.
-
kovbandi82
őstag
-
vargalex
Topikgazda
-
kovbandi82
őstag
Hirtelen átnézve, szerintem ez egy közel sem teljes funkcionalitású init script. Ha jól látom, output-ból csak a http-t oldották meg benne. Ha kiadod a
/etc/init.d/mjpg-streamer restartparancsot, akkor (szerintem) kapsz egy
unsuported output option ...hibaüzenetet. Persze attól is függ, hogy hogyan néz ki a /etc/config/mjpg-streamer.
Nem kaptam hibaüzit, újraindult. Ilyen a fájl:
config mjpg-streamer 'core'
option quality '80'
option www '/www/webcam'
option enable_auth '1'
option device '/dev/video0'
option enabled '1'
option input 'uvc'
option output 'http'
option yuv '1'
option fps '5'
option led 'off'
option resolution '1280x720'
option username '...'
option password '...'
option port '...'
option folder '/mnt/camera'
option delay '5000'
option ringbuffer '20' -
ludnik
tag
-
vargalex
Topikgazda
Elküldtem priviben
Hirtelen átnézve, szerintem ez egy közel sem teljes funkcionalitású init script. Ha jól látom, output-ból csak a http-t oldották meg benne. Ha kiadod a
/etc/init.d/mjpg-streamer restartparancsot, akkor (szerintem) kapsz egy
unsuported output option ...hibaüzenetet. Persze attól is függ, hogy hogyan néz ki a /etc/config/mjpg-streamer.
-
kovbandi82
őstag
-
vargalex
Topikgazda
OpenWRT CC-t használok, suste buildjét.
Pontosan minek a tartalmát rakjam fel?
az etc/init.d-ben található mjpg tartalmat?Igen. A /etc/init.d/mjpg-streamer (talán így hívják) tartalmát.
-
kovbandi82
őstag
Sajnos elvérzett a regisztráció a http://dav-pocket.appspot.com/webdav_access_to_google_docs résznél, amikor elküldöm az űrlapot akkor 500-as hiba fogad a böngészőben.
-
kovbandi82
őstag
OpenWRT CC-t használok, suste buildjét.
Pontosan minek a tartalmát rakjam fel?
az etc/init.d-ben található mjpg tartalmat? -
kovbandi82
őstag
-
vargalex
Topikgazda
Pedig nem ment semmit
.
Még megpróbálom felrakni a teljes csomagot a www-webcam mappába, alapból azokat nem hozta létre. (static.html meg ilyenek). Ha akkor se, akkor a www/webcam mappába próbálok menteni , de csak próba gyanánt, sd kártyán van a rendszer, nem akarok folyamatosan iratni rá.Fut az mjpg-streamer?
-
kovbandi82
őstag
Pedig nem ment semmit
.
Még megpróbálom felrakni a teljes csomagot a www-webcam mappába, alapból azokat nem hozta létre. (static.html meg ilyenek). Ha akkor se, akkor a www/webcam mappába próbálok menteni , de csak próba gyanánt, sd kártyán van a rendszer, nem akarok folyamatosan iratni rá. -
vargalex
Topikgazda
Amit felraktam mjpg streamert + Luci appot ugye én azt a csomagtelepítőből szedtem le. Így állítottam volna be Luciban a mentést:

Viszont üres marad a mappa. Igazából annyi a kérdés, van-e ötlet, mi az oka. Arra is gondoltam, hogy az openwrt-s csomagban nem képes erre, mert pl a demo page html oldalait is külön kell felmásolni.
( vagy mert BananaPI-n van használva egy router oprendszer, és valami gond van a mappaszerkezettel. Mentésnél is külön kell minden mappát lementeni - use, bin, www - nem elég az overlayt, mint pl a routeren.Szia!
Ha felment rendesen az mjpg streamer is és létezik a /mnt/camera könyvtár, akkor elvileg mennie kell. Persze, ha jól gondolom, csak 100 másodperc múlva fogja menteni az első képet, hiszen 20-at pufferben tart.
-
ludnik
tag
-
kovbandi82
őstag
Én anno csináltam hozzá saját init scriptet, config-ot és LuCI oldalt is. Mi a kérdés?
Amit felraktam mjpg streamert + Luci appot ugye én azt a csomagtelepítőből szedtem le. Így állítottam volna be Luciban a mentést:

Viszont üres marad a mappa. Igazából annyi a kérdés, van-e ötlet, mi az oka. Arra is gondoltam, hogy az openwrt-s csomagban nem képes erre, mert pl a demo page html oldalait is külön kell felmásolni.
( vagy mert BananaPI-n van használva egy router oprendszer, és valami gond van a mappaszerkezettel. Mentésnél is külön kell minden mappát lementeni - use, bin, www - nem elég az overlayt, mint pl a routeren. -
vargalex
Topikgazda
Megvan a beszélgetés
Eléggé jól meg le van írva, ha hazaérek összeillesztem a részleteket és megpróbálom. Köszi.Más: sikeresen csatlakoztattam egy webkamerát a Openwrts eszközömhöz, jelenleg egy BananaPI M1, megy az élő kép, de az istenért nem ment képeket. Próbáltam az mjpg streamer appján beállítani mappát, de nem ment. Valakinek van ebben tapasztalata, hogy is megy ez?
Én anno csináltam hozzá saját init scriptet, config-ot és LuCI oldalt is. Mi a kérdés?
-
kovbandi82
őstag
Megvan a beszélgetés
Eléggé jól meg le van írva, ha hazaérek összeillesztem a részleteket és megpróbálom. Köszi.Más: sikeresen csatlakoztattam egy webkamerát a Openwrts eszközömhöz, jelenleg egy BananaPI M1, megy az élő kép, de az istenért nem ment képeket. Próbáltam az mjpg streamer appján beállítani mappát, de nem ment. Valakinek van ebben tapasztalata, hogy is megy ez?
-
kovbandi82
őstag
Köszi mindkettőtöknek, megpróbálok keresni
-
woodworm
veterán
Valaki cloud storaget - legyen az Drive, Dropbox etc - csatolt már fel tárhelyként, vagy egyáltalán lehetséges? Nem igazán találtam utalást, leírást erről.
Igen, a 1043v1-esen nekem volt felcsatolva box, gdrive és skydrive. Ha itt nem találtál említést, akkor a router topikjában lesz.
-
vargalex
Topikgazda
Valaki cloud storaget - legyen az Drive, Dropbox etc - csatolt már fel tárhelyként, vagy egyáltalán lehetséges? Nem igazán találtam utalást, leírást erről.
Elvileg davfs2-vel van lehetőséged webDAV-ot támogató tárhelyet mount-olni.
-
kovbandi82
őstag
Valaki cloud storaget - legyen az Drive, Dropbox etc - csatolt már fel tárhelyként, vagy egyáltalán lehetséges? Nem igazán találtam utalást, leírást erről.
-
krealon
veterán
-
nOvOp
senior tag
-
woodworm
veterán
Nem ismerem! Tomatot használok egy másik routeren, de erre azt nem lehet tenni. Az openwrt-t és a dd-wrt-t "ismertem", ezért akartam a gyári szoftvert valamelyikre lecserélni. Ahogy láttam dd-wrt nincs erre a verzióra. Szóval most itt tartok, hogy egy másik fw-t tennék a routerre. Ezér indultam el az open-wrt irányában, de nem találtam róla teljes leírást, ezért is kértem a segítségeteket. De minden megoldás érdekel, ami webes felületű.
Akkor rakd fel az utolsó stabil lede kiadást.
-
nOvOp
senior tag
Nem ismerem! Tomatot használok egy másik routeren, de erre azt nem lehet tenni. Az openwrt-t és a dd-wrt-t "ismertem", ezért akartam a gyári szoftvert valamelyikre lecserélni. Ahogy láttam dd-wrt nincs erre a verzióra. Szóval most itt tartok, hogy egy másik fw-t tennék a routerre. Ezér indultam el az open-wrt irányában, de nem találtam róla teljes leírást, ezért is kértem a segítségeteket. De minden megoldás érdekel, ami webes felületű.
-
woodworm
veterán
Köszi! Elvileg letöltöm az openwrt-ar71xx-generic-tl-wr841-v11-squashfs-factory.bin fájlt, majd a firmware updrade-nél csak betallózom és ennyi? Ahogy olvasom akkor még nincs webes felület, azt is külön fel kell tenni. Azt hogyan?
Valami miatt nem jó neked a lede, hogy mindenáron openwrt-t szeretnél rátenni?
-
nOvOp
senior tag
-
stopperos
senior tag
-
nOvOp
senior tag
Sziasztok!
Van egy TL WR841N v11 routerem. Hol tudom megnézni, hogy erre fel lehet-e tenni openwrt fw-t? Illetve, hogy hogyan kell és honnan, melyik verziót kell letölteni? Köszi. -
DrojDtroll
veterán
hülye voltam, megoldódott
bocsi a zavarásért
-
Gyurka6
őstag
-
enginev3.0
félisten
-
suste
veterán
Sajnos egyből reklamált, hogy wan ip címre van szüksége, de egy próbát megért

ehhez az ausus-hoz van egyáltalán openwrt/lede?
nem inkább a tomato-t kéne megpróbálni? -
enginev3.0
félisten
Sajnos egyből reklamált, hogy wan ip címre van szüksége, de egy próbát megért

-
woodworm
veterán
Igen, én is erre gondoltam, de azt hiszem, hogy ekkor az Asus router kiírja, hogy a ddns szolgáltatás csak Wan ip cím esetén használható, de kipróbálom, hátha rosszul emlékszem

Nem vagyok otthon az asusos cfw-k hogyan működnek, én nem használom a többlet funkciókat padavanon. Openwrt esetén ki lehet választani az ip-cím forrását és ez lehet url is valamilyen ellenőrző oldalon.
-
enginev3.0
félisten
Nem, ugyanúgy ap lesz belőle, tehát nem fog natolni. Itt a leírás.
Igen, én is erre gondoltam, de azt hiszem, hogy ekkor az Asus router kiírja, hogy a ddns szolgáltatás csak Wan ip cím esetén használható, de kipróbálom, hátha rosszul emlékszem

Új hozzászólás Aktív témák
-
12100 - 12001
21853 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 13901 13900 - 13801 13800 - 13701 13700 - 13601 13600 - 13501 13500 - 13401 13400 - 13301 13300 - 13201 13200 - 13101 13100 - 13001 13000 - 12901 12900 - 12801 12800 - 12701 12700 - 12601 12600 - 12501 12500 - 12401 12400 - 12301 12300 - 12201 12200 - 12101 12100 - 12001 12000 - 11901 11900 - 11801 11800 - 11701 11700 - 11601 11600 - 11501 11500 - 11401 11400 - 11301 11300 - 11201 11200 - 11101 11100 - 11001 11000 - 10901 10900 - 10801 10800 - 10701 10700 - 10601 10600 - 10501 10500 - 10401 10400 - 10301 10300 - 10201 10200 - 10101 10100 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap
- Watch Dogs Legion - Ubisoft Connect
- Eladó jogtiszta, Windows 11/10, Office 2019/2021/2024, Fizikai és Digitális licencek, Számlával.
- Canva Business - 1 év Határtalan AI kreatívitás, FULLOS csomag kedvező áron!
- MS SQL Server 2016, 2017, 2019
- 27% - LG UltraGear 27GS93QE-B OLED Monitor! 2560x1440 / 240Hz / 0.03ms / G-SYNC / FreeSync
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro 256GB Gold -2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS5238, 100% Akksi
- Thrustmaster TMX Force Feedback Kormány szett 3 hónap Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- BESZÁMÍTÁS! ASRock A520M R5 5600 32GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB Rampage SHIVA Adata 600W
- AKCIÓ! Asus ProART RTX 4070 Super 12GB videókártya garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest

.






