Hirdetés
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Apple MacBook
- Kirúgással fenyegeti mérnökeit az Intel vezére
- Nem szereti a Linuxot az NVIDIA RTX Spark
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Home server / házi szerver építése
- Milyen TV-t vegyek?
- Milyen házat vegyek?
- Computex 2026: a Cooler Master tápjai számára a GPU-nk biztonsága az első
- Hobby elektronika
-
100 - 1
21853 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1901 1900 - 1801 1800 - 1701 1700 - 1601 1600 - 1501 1500 - 1401 1400 - 1301 1300 - 1201 1200 - 1101 1100 - 1001 1000 - 901 900 - 801 800 - 701 700 - 601 600 - 501 500 - 401 400 - 301 300 - 201 200 - 101 100 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-12-13 05:19 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
vargalex
Topikgazda
Hi!
Trunk-ban (snapshot) nincs webes felület.
Telepítés ssh-n:opkg update
opkg install luci
/etc/init.d/uhttpd enable
/etc/init.d/uhttpd start -
bambano
titán
bemész putty-tyal és beírod:
ls -l /www
ls -l /www/cgi-bin/luciha lesz ott valami luci-static vagy hasonló könyvtár, akkor van a webszerverében luci.
-
Ayg0
senior tag
hogy deríthetem ki, hogy az enyémben van e? ha nincs, hogyan tudom telepíteni?
az nem működött, hogy böngészőből próbáltam csatlakozni; csak puttyval tudtam kapcsolódni, de abban szerintem egyet értünk, hogy egy laikusnak a konzol nem túl felhasználóbarát felület... -
szponzor
senior tag
-
bambano
titán
üdv
luci telepítésben tudna valaki segíteni? bamba módon nem olvastam utána, hogy az openwrt-nek nincs grafikus kezelőfelület, az installációs útmutató pedig nekem, mint laikusnak kínai.
ha jól vettem ki, egyes firmwareknél alapból integrálva van a webconf, de nálam nem tudom mi a helyzet. egy tl-wa701nd-re pakoltam fel az openwrt-t, egészen friss a cucc.előre is köszönöm!
szerintem az openwrt-ben gyárilag van grafikus felület, a router web szervere kezeli.
-
Ayg0
senior tag
üdv
luci telepítésben tudna valaki segíteni? bamba módon nem olvastam utána, hogy az openwrt-nek nincs grafikus kezelőfelület, az installációs útmutató pedig nekem, mint laikusnak kínai.
ha jól vettem ki, egyes firmwareknél alapból integrálva van a webconf, de nálam nem tudom mi a helyzet. egy tl-wa701nd-re pakoltam fel az openwrt-t, egészen friss a cucc.előre is köszönöm!
-
bambano
titán
-
Rison77
senior tag
Sziasztok,
Ismerkednék az OpenWRT-vel, feldobtam egy vmware gépre. Feltelepíteni sikerült, viszont nemtudom csomagokat frissíteni/letölteni. Állandóan visszadobja hogy bad adress : downloads.openwrt.org. Hálózati konfig rendben van. -
petya80
tag
kösz a választ.
nos nincs luci(grafikus felület) mivel ebben a trunk verzióban alapból nincs benn.
A failsafe üzemmód úgy néz ki összejön csak most végre normálisan be kellene állítanom az /etc/conf filet.amúgy be kell vallanom, hogy akkora hülye voltam, hogy minden mástkitöröltem a network fájlból és csak a fenteb említett wan-ra vonatkozó sorok maradtak benn.
-
bambano
titán
segítségetek kérném. elég hamar elakadtam az openwrt-vel Telepítés sima volt (TP-Link TL WR841ND) ssh-n belépek be szerettem volna állítani rajt a netet. A routere utp-vel csatlakoz a gép sima T-home adsl.
Arch linux alól frankón belépek (ssh root@192.168.1.1)
Ezt tettem az /etc/network -ben természetes beírtam a felhnevet és jelszót.config 'interface' 'wan'
option 'ifname' 'eth0'
option 'proto' 'pppoe'
option 'username' 'ide_kell_írni_a_felhasználónevet'
option 'password' 'ide_pedig_a_jelszót'ssh-n kersztül végztem mindezt és beírtam reboot. Köv lépés
ssh root@192.168.1.1 és ezt kapom
ssh: connect to host 192.168.1.1 port 22: network is unreachablena most mi legyen ? failsafe-t kéne megpróbálnom vagy?
előre is kösz
először több portot is kipróbálnék, másodszor van webes konfigja, mielőtt nagyon buherálnám a routert, a webes felületét megnézném, hogy él-e.
-
petya80
tag
segítségetek kérném. elég hamar elakadtam az openwrt-vel Telepítés sima volt (TP-Link TL WR841ND) ssh-n belépek be szerettem volna állítani rajt a netet. A routere utp-vel csatlakoz a gép sima T-home adsl.
Arch linux alól frankón belépek (ssh root@192.168.1.1)
Ezt tettem az /etc/network -ben természetes beírtam a felhnevet és jelszót.config 'interface' 'wan'
option 'ifname' 'eth0'
option 'proto' 'pppoe'
option 'username' 'ide_kell_írni_a_felhasználónevet'
option 'password' 'ide_pedig_a_jelszót'ssh-n kersztül végztem mindezt és beírtam reboot. Köv lépés
ssh root@192.168.1.1 és ezt kapom
ssh: connect to host 192.168.1.1 port 22: network is unreachablena most mi legyen ? failsafe-t kéne megpróbálnom vagy?
előre is kösz
-
glocker
tag
Szeretném jobban megismerni az OpenWRT-t. Volna olyan GURU köztetek, aki (természetesen ellenszolgáltatás fejében) vállalna konzultációt?
-
dash17291
tag
ilyenkor erősen javallott beszerezni egy usb-rs232 átalakítót és mielőtt nekiállnál szabályokat faragni, megoldani, hogy soros porton be lehessen jelentkezni a routerbe.
az iptables farigcsálása a téglagyári út első lépése
vagy legalább úgy konfigurálni, hogy a tesztidőszakban ne induljon el automatikusan a szkripted...
Vagy extrootot használ, és ha baj van csak átdugja a pendrive-ot a számítógépbe, és javítja a hibát.

-
dash17291
tag
Sziasztok!
Van egy TPLINK 1043ND routerem OpenWRT-vel.
Szeretném lecserélni az openwrt jelenlegi tűzfal megoldását sima iptables-re. Kezdő vagyok linuxban is ezért kéne egy kis segítség... Ha jól értem a mostani tűzfal lényegét akkor tulajdonképpen egy script (/lib/firewall/uci_firewall.sh) az /etc/config/firewall 'egyszerűsített' config és az /etc/firewall.user állományokból IPTABLES segítségével alkotja meg az 'élő' tűzfal szabályokat (persze lehet, hogy rosszul értem és a kiindulási alapom is rossz, nyugodtan tegyetek 'helyre').
Azt szeretném, hogy egy sima (minden config feldolgozás nélküli) script (mely IPTABLES utasításokat/szabályokat tartalmaz) állítsa be az 'élő' tűzfalat (bár csak tűzfalról beszélek port forwardot és NAT-ot is értek ez alatt).
Kezdőként nem tudom, hogy mihez szabad nyúlni és mit lenne jobb békén hagyni :-)
Gondolom az eredeti script végrehajtását ki kell iktatni, de pontosan hogyan (mivel init script)?
Így tudod megcsinálni:
/etc/init.d/firewall stop
/etc/init.d/firewall disableless /etc/init.d/iptables
#!/usr/bin/env sh
iptables-restore < /etc/iptables.rules
exit 0ls -la /etc/rc.d/
lrwxrwxrwx 1 root root 18 Nov 9 21:14 S15iptables -> ../init.d/iptables
Az iptables.rules fáljba az iptables-save -val mented el a szabályokat.
-
Intruder2k5
MODERÁTOR
Nem, az totál döglött volt. Valamelyik openwrt-s sráccal beszéltem akkoriban és az volt a végkövetkeztetés, hogy rá kéne forrasztani a soros csatlakozót (vagy volt még valami tipp, amire már nem emlékszem, de szintén hardveres beavatkozást igényelt volna), akkor talán működne.
A tftp sem működött, bebootolni sem bírt szegény. (és persze a failsafe start sem ment)Minden esetre én így látatlanban megvettem volna 2000Ft-ért! Na de mostmár mindegy, ne OFF-oljunk tovább, úgyis régen a szeméttelepen van már...
-
neverDell
tag
Azon van soros port gyárilag, de amúgy nincs rá szükség, mert az említett routerre tftp szerveren lehet firmware-t tölteni, ami a CFE-ből (bootloader) indul, ha csak nem azt írtad felül. Tehát kidobtál egy hibátlan routert... Kár, hogy nem voltam éppen ott akkor!

Nem, az totál döglött volt. Valamelyik openwrt-s sráccal beszéltem akkoriban és az volt a végkövetkeztetés, hogy rá kéne forrasztani a soros csatlakozót (vagy volt még valami tipp, amire már nem emlékszem, de szintén hardveres beavatkozást igényelt volna), akkor talán működne.
A tftp sem működött, bebootolni sem bírt szegény. (és persze a failsafe start sem ment) -
Intruder2k5
MODERÁTOR
Azon van soros port gyárilag, de amúgy nincs rá szükség, mert az említett routerre tftp szerveren lehet firmware-t tölteni, ami a CFE-ből (bootloader) indul, ha csak nem azt írtad felül. Tehát kidobtál egy hibátlan routert... Kár, hogy nem voltam éppen ott akkor!

-
Intruder2k5
MODERÁTOR
Tőlem akár ide is tartozhatnak, én nem átküldeni akartam a fórumtársat, csak mondta, hogy nem ismeri a firmware-t, ezért linkeltem a másik topikot, amit mellesleg a router sajátjaként említettem, ami szerintem igaz is! Sőt, ha úgy nézem, hogy a vagalex féle OpenWrt egy 1043 specifikus fw, akkor éppen tartozhat oda is...
-
bambano
titán
én egy 941nd-t "téglásítottam", az abban az értelemben tégla volt, hogy nem lehetett semmit kezdeni vele, abban az értelemben viszont nem, hogy minden szépen működött benne, csak az interfészek voltak down-ban.
Végül lett bele sorosport, és újratelepítés nélkül életre lehetett rugdalni.
-
neverDell
tag
a mostani openwrt-ben többek között két failsafe mód sem működik, plusz a pthread lib-je sem jó. rövid openwrt-s pályafutásomhoz képest ez elég hosszú hibalista. ja, és a webes felületen keresztül szabályosnak látszó utasítással is lehet téglát gyártani vele (képes úgy összedrótozni egy bridge-t, hogy egyetlen portja sincs upban). Legalábbis nekem sikerült.
Nekem egy whiterussian segítségével sikerült téglásítani egy asus 500gp-t... és nem volt senki, aki sorosportot gyártson rá, így kukázódott.

-
bambano
titán
Van ennek a routernek egy saját topikja, ott rengetegen használják! Szinte mindenki ezt nyúzza....

szerintem az openwrt-s meg a vargalexfw-s kérdések ide tartoznak, nem a router saját topicjába.
-
bambano
titán
Ezekben igazad van, de a failsafe módnak működnie kell még elkonfigolt firewall esetében is... Amúgy meg vargalex build 1.02, és már működik a reset gomb is!

a mostani openwrt-ben többek között két failsafe mód sem működik, plusz a pthread lib-je sem jó. rövid openwrt-s pályafutásomhoz képest ez elég hosszú hibalista. ja, és a webes felületen keresztül szabályosnak látszó utasítással is lehet téglát gyártani vele (képes úgy összedrótozni egy bridge-t, hogy egyetlen portja sincs upban). Legalábbis nekem sikerült.
-
Intruder2k5
MODERÁTOR
Van ennek a routernek egy saját topikja, ott rengetegen használják! Szinte mindenki ezt nyúzza....

-
glocker
tag
De miért nem teszed fel Te is a vargalex féle buildet, amit oly sokan használnak elégedetten....? Tovább játszani azzal is lehet, de működik rajta a reset gomb, ráadásul már önmagában is egy profin összerakott cucc!
Konfig visszaállításhoz semmi más nem kell, csak az /overlay mappa tartalmát kell visszamásolnod egy mentésből!

hm... eddig nem halottam róla, ki fogom próbálni...
-
neverDell
tag
VMware-re nem készül image, de konvertálható a VirtualBox féle...
"c:\Program Files\Oracle\VirtualBox\VBoxManage.exe" convertfromraw --format VDI openwrt-x86-generic-combined-ext2.img openwrt-x86-generic-combined-ext2.vdi
http://downloads.openwrt.org/backfire/10.03.1/x86_generic/
Bocs, de itt a .vmdk kiterjesztésű fájl az mi, ha nem vmware image?
-
neverDell
tag
VMware-re nem készül image, de konvertálható a VirtualBox féle...
"c:\Program Files\Oracle\VirtualBox\VBoxManage.exe" convertfromraw --format VDI openwrt-x86-generic-combined-ext2.img openwrt-x86-generic-combined-ext2.vdi
Akkor ott valamit nagyon "benéztem" - én virtualboxot használok, szóval bocs a tévedésért.
-
Intruder2k5
MODERÁTOR

igen, igen, failsafe móddal már hoztam vissza én is :-)nem az első próbálkozásom...
(configok lementve, helyreállítás/újratelepítés menete dokumentálva, többször kipróbálva)műxik, szép és jó, amire szükségem van abból a legtöbb dolgot sikerült megcsinálni, tovább akarok lépni... persze a valószínű, hogy linux tanuláshoz nem az az ideális ha éles router-en gyakorol az ember...
De miért nem teszed fel Te is a vargalex féle buildet, amit oly sokan használnak elégedetten....? Tovább játszani azzal is lehet, de működik rajta a reset gomb, ráadásul már önmagában is egy profin összerakott cucc!
Konfig visszaállításhoz semmi más nem kell, csak az /overlay mappa tartalmát kell visszamásolnod egy mentésből!

-
Intruder2k5
MODERÁTOR
VMware-re nem készül image, de konvertálható a VirtualBox féle...
"c:\Program Files\Oracle\VirtualBox\VBoxManage.exe" convertfromraw --format VDI openwrt-x86-generic-combined-ext2.img openwrt-x86-generic-combined-ext2.vdi
-
glocker
tag
Ezekben igazad van, de a failsafe módnak működnie kell még elkonfigolt firewall esetében is... Amúgy meg vargalex build 1.02, és már működik a reset gomb is!


igen, igen, failsafe móddal már hoztam vissza én is :-)nem az első próbálkozásom...
(configok lementve, helyreállítás/újratelepítés menete dokumentálva, többször kipróbálva)műxik, szép és jó, amire szükségem van abból a legtöbb dolgot sikerült megcsinálni, tovább akarok lépni... persze a valószínű, hogy linux tanuláshoz nem az az ideális ha éles router-en gyakorol az ember...
-
neverDell
tag
nem nagyon látom át az openwrt ezen részének működését (sem) ezért szeretném egyszerűsíteni
most nem arról van szó, hogy jók-e vagy sem, azok a szabályok amelyeket én kitalálok, hanem az, hogy nem szeretem ha valahogy működik de nem tudom, hogy hogy, vagy hogy miért úgy...
lehet, hogy mégsem nem nyúlok hozzá és másik (debianos) gépen játszom...
...ez mondjuk jó lesz arra, hogy a linuxban kicsit haladok, de azt nem tudom, hogy mitől fogom átlátni mi miért van úgy a routeremben ahogy... :-(
Ezért is írtam, hogy érdemesebb egy x86-os openwrt-t letölteni és azt virtuális gépben futtatni. (virtualbox-hoz biztosan, vmware-hez valószínűleg van kész image)
Ott játszhatsz, kipróbálhatsz bármit, aztán ha már működik, akkor egy fokkal nyugodtabban nyúlhatsz a router konfigjához. -
Intruder2k5
MODERÁTOR
ilyenkor erősen javallott beszerezni egy usb-rs232 átalakítót és mielőtt nekiállnál szabályokat faragni, megoldani, hogy soros porton be lehessen jelentkezni a routerbe.
az iptables farigcsálása a téglagyári út első lépése
vagy legalább úgy konfigurálni, hogy a tesztidőszakban ne induljon el automatikusan a szkripted...
Ezekben igazad van, de a failsafe módnak működnie kell még elkonfigolt firewall esetében is... Amúgy meg vargalex build 1.02, és már működik a reset gomb is!

-
glocker
tag
Nem kötekedni akarok, de miért jó, ha egy jól működő, szakértők által kitalált szabályrendszer helyére egy bevallottan kezdő által összerakott, ki tudja, hány helyen lyukas scriptet teszel?
Ha csak tanulni akarsz, akkor jobban járnál ha felraknál a gépedre egy vmware-t v. virtualbox-ot, letöltenél hozzá egy x86-os openwrt-t és azon játszanál.
Egyéb esetben meg inkább azt javasolnám, hogy próbáld megérteni a "gyári" scripteket és ha valamiért nem felelnek meg neked, azokat módosítsd. Ellenkező esetben - azon túl, amit bambano írt - még az is megtörténhet, hogy kinyitod a hálózatod a net felé, anélkül, hogy tudnál róla. Illetve, hogy konkrét (saját bőrömön kitapasztalt
) példát mondjak: letiltod en bloc az icmp csomagokat, mert nem akarod, hogy pingeljék a routered, épp csak ezzel kizársz olyan csomagokat is, amiknek mégis be kellene jutni a tűzfal mögé és csak azt látod, hogy a böngésződ homokórázik, amikor hibaüzenetet kellene adnia.nem nagyon látom át az openwrt ezen részének működését (sem) ezért szeretném egyszerűsíteni
most nem arról van szó, hogy jók-e vagy sem, azok a szabályok amelyeket én kitalálok, hanem az, hogy nem szeretem ha valahogy működik de nem tudom, hogy hogy, vagy hogy miért úgy...
lehet, hogy mégsem nem nyúlok hozzá és másik (debianos) gépen játszom...
...ez mondjuk jó lesz arra, hogy a linuxban kicsit haladok, de azt nem tudom, hogy mitől fogom átlátni mi miért van úgy a routeremben ahogy... :-(
-
neverDell
tag
Sziasztok!
Van egy TPLINK 1043ND routerem OpenWRT-vel.
Szeretném lecserélni az openwrt jelenlegi tűzfal megoldását sima iptables-re. Kezdő vagyok linuxban is ezért kéne egy kis segítség... Ha jól értem a mostani tűzfal lényegét akkor tulajdonképpen egy script (/lib/firewall/uci_firewall.sh) az /etc/config/firewall 'egyszerűsített' config és az /etc/firewall.user állományokból IPTABLES segítségével alkotja meg az 'élő' tűzfal szabályokat (persze lehet, hogy rosszul értem és a kiindulási alapom is rossz, nyugodtan tegyetek 'helyre').
Azt szeretném, hogy egy sima (minden config feldolgozás nélküli) script (mely IPTABLES utasításokat/szabályokat tartalmaz) állítsa be az 'élő' tűzfalat (bár csak tűzfalról beszélek port forwardot és NAT-ot is értek ez alatt).
Kezdőként nem tudom, hogy mihez szabad nyúlni és mit lenne jobb békén hagyni :-)
Gondolom az eredeti script végrehajtását ki kell iktatni, de pontosan hogyan (mivel init script)?
Nem kötekedni akarok, de miért jó, ha egy jól működő, szakértők által kitalált szabályrendszer helyére egy bevallottan kezdő által összerakott, ki tudja, hány helyen lyukas scriptet teszel?
Ha csak tanulni akarsz, akkor jobban járnál ha felraknál a gépedre egy vmware-t v. virtualbox-ot, letöltenél hozzá egy x86-os openwrt-t és azon játszanál.
Egyéb esetben meg inkább azt javasolnám, hogy próbáld megérteni a "gyári" scripteket és ha valamiért nem felelnek meg neked, azokat módosítsd. Ellenkező esetben - azon túl, amit bambano írt - még az is megtörténhet, hogy kinyitod a hálózatod a net felé, anélkül, hogy tudnál róla. Illetve, hogy konkrét (saját bőrömön kitapasztalt
) példát mondjak: letiltod en bloc az icmp csomagokat, mert nem akarod, hogy pingeljék a routered, épp csak ezzel kizársz olyan csomagokat is, amiknek mégis be kellene jutni a tűzfal mögé és csak azt látod, hogy a böngésződ homokórázik, amikor hibaüzenetet kellene adnia. -
bambano
titán
Sziasztok!
Van egy TPLINK 1043ND routerem OpenWRT-vel.
Szeretném lecserélni az openwrt jelenlegi tűzfal megoldását sima iptables-re. Kezdő vagyok linuxban is ezért kéne egy kis segítség... Ha jól értem a mostani tűzfal lényegét akkor tulajdonképpen egy script (/lib/firewall/uci_firewall.sh) az /etc/config/firewall 'egyszerűsített' config és az /etc/firewall.user állományokból IPTABLES segítségével alkotja meg az 'élő' tűzfal szabályokat (persze lehet, hogy rosszul értem és a kiindulási alapom is rossz, nyugodtan tegyetek 'helyre').
Azt szeretném, hogy egy sima (minden config feldolgozás nélküli) script (mely IPTABLES utasításokat/szabályokat tartalmaz) állítsa be az 'élő' tűzfalat (bár csak tűzfalról beszélek port forwardot és NAT-ot is értek ez alatt).
Kezdőként nem tudom, hogy mihez szabad nyúlni és mit lenne jobb békén hagyni :-)
Gondolom az eredeti script végrehajtását ki kell iktatni, de pontosan hogyan (mivel init script)?
ilyenkor erősen javallott beszerezni egy usb-rs232 átalakítót és mielőtt nekiállnál szabályokat faragni, megoldani, hogy soros porton be lehessen jelentkezni a routerbe.
az iptables farigcsálása a téglagyári út első lépése
vagy legalább úgy konfigurálni, hogy a tesztidőszakban ne induljon el automatikusan a szkripted...
-
glocker
tag
Sziasztok!
Van egy TPLINK 1043ND routerem OpenWRT-vel.
Szeretném lecserélni az openwrt jelenlegi tűzfal megoldását sima iptables-re. Kezdő vagyok linuxban is ezért kéne egy kis segítség... Ha jól értem a mostani tűzfal lényegét akkor tulajdonképpen egy script (/lib/firewall/uci_firewall.sh) az /etc/config/firewall 'egyszerűsített' config és az /etc/firewall.user állományokból IPTABLES segítségével alkotja meg az 'élő' tűzfal szabályokat (persze lehet, hogy rosszul értem és a kiindulási alapom is rossz, nyugodtan tegyetek 'helyre').
Azt szeretném, hogy egy sima (minden config feldolgozás nélküli) script (mely IPTABLES utasításokat/szabályokat tartalmaz) állítsa be az 'élő' tűzfalat (bár csak tűzfalról beszélek port forwardot és NAT-ot is értek ez alatt).
Kezdőként nem tudom, hogy mihez szabad nyúlni és mit lenne jobb békén hagyni :-)
Gondolom az eredeti script végrehajtását ki kell iktatni, de pontosan hogyan (mivel init script)?
-
tlac
nagyúr
úgy néz az initscriptek default prioritása még mindig nem az igazi
Start priority Initscript
20 fstab
39 usbígy persze nem fogja tudni mountolni a pendrive-ot, átállítottam az fstab-ot 90-re, így már ok
-
Intruder2k5
MODERÁTOR
-
tlac
nagyúr
-
tlac
nagyúr
Szerintem utóbbi kettő nem kell, csak ha printert is szeretnél megosztani! Azok közül soknak van szüksége 1.1-es driverre...
valóban
más téma:
inkább ne a luci felületén távolítsunk el csomagot, mivel az akkor is leszedi, ha más csomagnak van rá függősége -
Intruder2k5
MODERÁTOR
Szerintem utóbbi kettő nem kell, csak ha printert is szeretnél megosztani! Azok közül soknak van szüksége 1.1-es driverre...
-
tlac
nagyúr
jah, közben én is rájöttem, hogy annak ellenére, hogy írtam, hogy felraktam, mégis kimaradt

felraktam még mellé a kmod-usb-ohci, kmod-usb-uhci csomagokat is, most ki kellene dobálni a felesleges, mert nem tudom melyik segített -
bambano
titán
-
Intruder2k5
MODERÁTOR
elakadtam...
egy pendrive van rákötve a routerre, előzőleg 10.03.1-rc4-en használtam, van rajta egy ext4 és egy swap partícióa problémám az, hogy valamiért nem jönnek létre a /dev/sdX-es fájlok
elvileg fent vannak a megfelelő csomagok:
kmod-usb2, kmod-usb-storage, kmod-usb-core, kmod-scsi-core, kmod-fs-ext4, e2fsprogs, block-mounta modulok be vannak töltve
lsmod | grep usbusb_storage 35680 0
usbcore 107040 2 usb_storage
scsi_mod 73008 2 usb_storage,sd_mod
nls_base 4960 1 usbcoredmesg | grep usb
usbcore: registered new interface driver usbfs
usbcore: registered new interface driver hub
usbcore: registered new device driver usb
usbcore: registered new interface driver usb-storageés mégsem jó, mi hiányozhat még?
opkg install kmod-usb2
Persze megeshet, hogy tévedek...

-
tlac
nagyúr
-
tlac
nagyúr
elakadtam...
egy pendrive van rákötve a routerre, előzőleg 10.03.1-rc4-en használtam, van rajta egy ext4 és egy swap partícióa problémám az, hogy valamiért nem jönnek létre a /dev/sdX-es fájlok
elvileg fent vannak a megfelelő csomagok:
kmod-usb2, kmod-usb-storage, kmod-usb-core, kmod-scsi-core, kmod-fs-ext4, e2fsprogs, block-mounta modulok be vannak töltve
lsmod | grep usbusb_storage 35680 0
usbcore 107040 2 usb_storage
scsi_mod 73008 2 usb_storage,sd_mod
nls_base 4960 1 usbcoredmesg | grep usb
usbcore: registered new interface driver usbfs
usbcore: registered new interface driver hub
usbcore: registered new device driver usb
usbcore: registered new interface driver usb-storageés mégsem jó, mi hiányozhat még?
gépen működik a pendrive
próbáltam a másik portban is a routeren, de az sem segített -
tlac
nagyúr
elakadtam...
egy pendrive van rákötve a routerre, előzőleg 10.03.1-rc4-en használtam, van rajta egy ext4 és egy swap partícióa problémám az, hogy valamiért nem jönnek létre a /dev/sdX-es fájlok
elvileg fent vannak a megfelelő csomagok:
kmod-usb2, kmod-usb-storage, kmod-usb-core, kmod-scsi-core, kmod-fs-ext4, e2fsprogs, block-mounta modulok be vannak töltve
lsmod | grep usbusb_storage 35680 0
usbcore 107040 2 usb_storage
scsi_mod 73008 2 usb_storage,sd_mod
nls_base 4960 1 usbcoredmesg | grep usb
usbcore: registered new interface driver usbfs
usbcore: registered new interface driver hub
usbcore: registered new device driver usb
usbcore: registered new interface driver usb-storageés mégsem jó, mi hiányozhat még?
-
Intruder2k5
MODERÁTOR
A linksebesség ugyebár nem azonos az elérhető legnagyobb átviteli sebességgel! 300Mbps esetén ez utóbbi valahol 100-120Mbps körül mozog, még 150-es linksebességnél ~60Mbps az elérhető legnagyobb sebesség. Ha tehát 50-60Mbps-nél lassabb neted van, akkor elég lehet a kisebb linksebesség is, így állíthatod erősebbre a rádiót, de ha szükséges a 100-as átvitel, akkor be kell érned a "gyengébb" jelszinttel.
Szívesen!

-
szponzor
senior tag
A használt csatorna sávszélességét... A 300Mbps linksebesség feltétele a 40MHz-es sávszélesség.
Értem, köszönöm a segítséged!

-
Intruder2k5
MODERÁTOR
A használt csatorna sávszélességét... A 300Mbps linksebesség feltétele a 40MHz-es sávszélesség.
-
szponzor
senior tag
Még annyi kérdésem lenne, hogy a HT mode mit befolyásol? Inkább legyen ez kisebb (20MHz) és a Transmit Power nagyobb(24dBm) vagy inkább legyen 40+ -os a HT és kisebb (21-22) a Transmit Power?
-
szponzor
senior tag
http://itcafe.hu/tema/tp-link_wr1043nd_router/hsz_12951-12951.html
Másik lehetőség...
http://itcafe.hu/tema/tp-link_wr1043nd_router/hsz_14210-14211.html
Amikor feltetted a vargalex buildet, akkor új konfiggal kezdtél, vagy megtartottad a régi beállításokat?
Vadi új konfiggal, de most kicsit utánaolvasva megtaláltam én is, hogy kizárja a két érték egymást. Átállítottam 20 MHz-re, most van már hálózat, csak éppen 0%-os. Kicsit még szórakozok vele, hátha jó lesz. Köszönöm a segítséged!
-
Intruder2k5
MODERÁTOR
Most valami gond van a Wi-Fi-vel: Wireless is disabled or not associated...Ha rányomom az Enable-re, akkor kicsit dolgozik, újraindítja a wireless-t, de semmi. 2-3 reboot sem oldja meg.
szerk.: esélyes, hogy újra kell húzni a firmware-t? Szabad csatornákat telefonnal kerestem, az US 10-es megfelelőnek tűnne.
http://itcafe.hu/tema/tp-link_wr1043nd_router/hsz_12951-12951.html
Másik lehetőség...
http://itcafe.hu/tema/tp-link_wr1043nd_router/hsz_14210-14211.html
Amikor feltetted a vargalex buildet, akkor új konfiggal kezdtél, vagy megtartottad a régi beállításokat?
-
szponzor
senior tag
Ne rakd AUTO-ra, jobb a fix csatorna! US régióval még lehet kicsit fokozni a dolgot...
http://itcafe.hu/tema/tp-link_wr1043nd_router/hsz_19658-19658.html
TX Power a rádió erősségét állítja, de nyilván csak bizonyos korlátok közt állítható, tehát nem adhatsz meg 46-os értéket!

Most valami gond van a Wi-Fi-vel: Wireless is disabled or not associated...Ha rányomom az Enable-re, akkor kicsit dolgozik, újraindítja a wireless-t, de semmi. 2-3 reboot sem oldja meg.
szerk.: esélyes, hogy újra kell húzni a firmware-t? Szabad csatornákat telefonnal kerestem, az US 10-es megfelelőnek tűnne.
-
Intruder2k5
MODERÁTOR
Mellesleg szabad csatornát keresni tudsz az inSSIDer 2 nevű programmal...
-
Intruder2k5
MODERÁTOR
OK, köszönöm, feltettem, kicsit javult is a helyzet.
Ez alapján a mostani config fájl:
config 'wifi-device' 'radio0'
option 'type' 'mac80211'
option 'channel' '5'
option 'macaddr' 'b0:48:7a:96:ee:ac'
option 'hwmode' '11ng'
list 'ht_capab' 'SHORT-GI-40'
list 'ht_capab' 'DSSS_CCK-40'
option 'txpower' '23'
option 'htmode' 'HT40+'
option 'country' 'HU'config 'wifi-iface'
option 'device' 'radio0'
option 'network' 'lan'
option 'mode' 'ap'
option 'ssid' 'OpenWrt'
option 'encryption' 'psk-mixed'
option 'key' '****'Lehet még javítani valahogy a távolságot? Csatornát nem kell átállítani auto-ra? Tx-power mit befolyásol?
Router ezt a státuszt írja:
Mode: Master | SSID: OpenWrt
BSSID: B0:48:7A:96:EE:AC | Encryption: mixed WPA/WPA2 PSK (TKIP, CCMP)
Channel: 5 (2.432 GHz) | Tx-Power: 20 dBm
Signal: -55 dBm | Noise: -95 dBm
Bit Rate: 13.0 MBit/s | Country: HURánézésre minden rendben van szerinted/szerintetek?
Ne rakd AUTO-ra, jobb a fix csatorna! US régióval még lehet kicsit fokozni a dolgot...
http://itcafe.hu/tema/tp-link_wr1043nd_router/hsz_19658-19658.html
TX Power a rádió erősségét állítja, de nyilván csak bizonyos korlátok közt állítható, tehát nem adhatsz meg 46-os értéket!

-
tlac
nagyúr
felraktam az asus wl500gp v1-es routeremre a 10.03.1-et (openwrt-brcm47xx-squashfs.trx), egyelőre csak a netet állítottam be
első tapasztalat, hiányzik a kedvenc szerkesztőm... az mcedit
workaround-féleség:
telepítsük a nano-t
és a /etc/profile végére írjuk, hogy:
export EDITOR=/usr/bin/nanoígy mc-ben az f4-re a nano fog bejönni
-
szponzor
senior tag
Szia!
Tedd fel a vargalex féle OpenWrt-t, abban pont most, az 1.02-es verzióban lett megerősítve a WiFi!
OK, köszönöm, feltettem, kicsit javult is a helyzet.
Ez alapján a mostani config fájl:
config 'wifi-device' 'radio0'
option 'type' 'mac80211'
option 'channel' '5'
option 'macaddr' 'b0:48:7a:96:ee:ac'
option 'hwmode' '11ng'
list 'ht_capab' 'SHORT-GI-40'
list 'ht_capab' 'DSSS_CCK-40'
option 'txpower' '23'
option 'htmode' 'HT40+'
option 'country' 'HU'config 'wifi-iface'
option 'device' 'radio0'
option 'network' 'lan'
option 'mode' 'ap'
option 'ssid' 'OpenWrt'
option 'encryption' 'psk-mixed'
option 'key' '****'Lehet még javítani valahogy a távolságot? Csatornát nem kell átállítani auto-ra? Tx-power mit befolyásol?
Router ezt a státuszt írja:
Mode: Master | SSID: OpenWrt
BSSID: B0:48:7A:96:EE:AC | Encryption: mixed WPA/WPA2 PSK (TKIP, CCMP)
Channel: 5 (2.432 GHz) | Tx-Power: 20 dBm
Signal: -55 dBm | Noise: -95 dBm
Bit Rate: 13.0 MBit/s | Country: HURánézésre minden rendben van szerinted/szerintetek?
-
bambano
titán
hmm. a gyári openwrt-ben olyan régi és bugos libc van, hogy nem mennek vele a threadelt programok. vargalex féle

-
Intruder2k5
MODERÁTOR
Sziasztok!
Volt egy TP-Link 642G router-em, aminek a gyári 3dbi-s antennáját egy 8dbi-s TP-Link antennára cseréltem. Ez egy G-s router volt, de mivel egyre több Wi-Fi képes eszközünk lett, ezért gondoltam ideje, hogy lecseréljük egy N-es router-re a régit, bízva a nagyobb sebességben és hatótávolságban. A választás a TP-Link 1043ND-re esett, amire rögtön került is fel az Open-WRT. Annyi bajom van vele, hogy a régi router-rel egy adott helyen még tudtam fogni a Wi-Fi-t, ezzel a router-rel már nem (ugyanazzal a telefonnal). Megnéznétek a Wi-Fi beállításaimat, hogy esetleg rosszul van-e beállítva? Létezhet, hogy egy N-es router-rel nincs akkora hatótáv, mint egy G-ssel?
/etc/config/wireless:config 'wifi-device' 'radio0'
option 'type' 'mac80211'
option 'macaddr' 'b0:48:7a:96:ee:ac'
option 'hwmode' '11ng'
list 'ht_capab' 'SHORT-GI-40'
list 'ht_capab' 'DSSS_CCK-40'
option 'channel' '5'
option 'htmode' 'HT40+'config 'wifi-iface'
option 'device' 'radio0'
option 'network' 'lan'
option 'mode' 'ap'
option 'ssid' 'OpenWrt'
option 'encryption' 'psk-mixed'
option 'key' '*********'Szia!
Tedd fel a vargalex féle OpenWrt-t, abban pont most, az 1.02-es verzióban lett megerősítve a WiFi!
-
szponzor
senior tag
Sziasztok!
Volt egy TP-Link 642G router-em, aminek a gyári 3dbi-s antennáját egy 8dbi-s TP-Link antennára cseréltem. Ez egy G-s router volt, de mivel egyre több Wi-Fi képes eszközünk lett, ezért gondoltam ideje, hogy lecseréljük egy N-es router-re a régit, bízva a nagyobb sebességben és hatótávolságban. A választás a TP-Link 1043ND-re esett, amire rögtön került is fel az Open-WRT. Annyi bajom van vele, hogy a régi router-rel egy adott helyen még tudtam fogni a Wi-Fi-t, ezzel a router-rel már nem (ugyanazzal a telefonnal). Megnéznétek a Wi-Fi beállításaimat, hogy esetleg rosszul van-e beállítva? Létezhet, hogy egy N-es router-rel nincs akkora hatótáv, mint egy G-ssel?
/etc/config/wireless:config 'wifi-device' 'radio0'
option 'type' 'mac80211'
option 'macaddr' 'b0:48:7a:96:ee:ac'
option 'hwmode' '11ng'
list 'ht_capab' 'SHORT-GI-40'
list 'ht_capab' 'DSSS_CCK-40'
option 'channel' '5'
option 'htmode' 'HT40+'config 'wifi-iface'
option 'device' 'radio0'
option 'network' 'lan'
option 'mode' 'ap'
option 'ssid' 'OpenWrt'
option 'encryption' 'psk-mixed'
option 'key' '*********' -
tlac
nagyúr
megjelent a Backfire 10.03.1 final
változásokaz 1. link helyesen
-
Intruder2k5
MODERÁTOR
-
bambano
titán
openwrt, téglának látszó router (tplink 941nd), hekkeltünk hozzá soros kábelt.
a router simán bebootol, nem szakítom meg a boot folyamatot, hanem amikor elindult, akkor be lehet jelentkezni a soros konzolra.azt látom, hogy a négy lan interfész össze van bridge-lve egybe, a bridge interfész megy, a négy interfész közül egyik sincs up-ban. kotorásszam ki, hogy ezt hogy lehet javítani, vagy nullázzam a konfigot és kezdjem újra?
mivel lehet nullázni a konfigot?firstboot
-
bambano
titán
openwrt, téglának látszó router (tplink 941nd), hekkeltünk hozzá soros kábelt.
a router simán bebootol, nem szakítom meg a boot folyamatot, hanem amikor elindult, akkor be lehet jelentkezni a soros konzolra.azt látom, hogy a négy lan interfész össze van bridge-lve egybe, a bridge interfész megy, a négy interfész közül egyik sincs up-ban. kotorásszam ki, hogy ezt hogy lehet javítani, vagy nullázzam a konfigot és kezdjem újra?
mivel lehet nullázni a konfigot? -
dash17291
tag
10.03.1 RC5 (Backfire)
Modprobe nincs.
insmod lofasz
nem ad vissza semmit. Hibaüzenet csak akkor van, ha már be van töltve a modul:
# insmod nf_conntrack_tftp
insmod: can't insert 'nf_conntrack_tftp': File existsEz normális így?
-
Truman
senior tag
Sziasztok!
Próbáltam konfigurálni a Samba -t szerkesztéssel (/etc/config/samba), de ha beírom a magyar ékezet miatt kellő option 'unix charset' 'utf-8' bejegyzést, a Luci samba része átalakul ilyen ákombákommá, ahelyett hogy normálisan mutatná:
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:449: Failed to execute firstchild dispatcher target for entry '/admin/services'.
The called action terminated with an exception:
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:449: Failed to execute cbi dispatcher target for entry '/admin/services/samba'.
The called action terminated with an exception:
/usr/lib/lua/luci/cbi.lua:264: Unable to read UCI data: samba
stack traceback:
in function 'assert'
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:449: in function 'dispatch'
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:195: in function </usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:194>Ilyenkor persze a szerver sem megy. Ha kitörlöm és újraindítok, akkor megint minden rendben. Viszont nem jelennek meg az ékezeteim.
Mi lehet a baj?
Backfire 10.03.1-RC6 r28680 van fent és TP-Link TL-WR1043ND -em van, ha ez lényeges.
Sikerült.
Vannak ékezeteim!Nem a /etc/config/samba -t kellett miatta piszkálni, hanem /etc/samba/smb.conf.template -be kellettek ezek a sorok:
client code page = 852
dos charset = 852
unix charset = UTF-8
display charset = UTF-8
character set = ISO-8859-2 -
Truman
senior tag
Sziasztok!
Próbáltam konfigurálni a Samba -t szerkesztéssel (/etc/config/samba), de ha beírom a magyar ékezet miatt kellő option 'unix charset' 'utf-8' bejegyzést, a Luci samba része átalakul ilyen ákombákommá, ahelyett hogy normálisan mutatná:
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:449: Failed to execute firstchild dispatcher target for entry '/admin/services'.
The called action terminated with an exception:
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:449: Failed to execute cbi dispatcher target for entry '/admin/services/samba'.
The called action terminated with an exception:
/usr/lib/lua/luci/cbi.lua:264: Unable to read UCI data: samba
stack traceback:
in function 'assert'
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:449: in function 'dispatch'
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:195: in function </usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:194>Ilyenkor persze a szerver sem megy. Ha kitörlöm és újraindítok, akkor megint minden rendben. Viszont nem jelennek meg az ékezeteim.
Mi lehet a baj?
Backfire 10.03.1-RC6 r28680 van fent és TP-Link TL-WR1043ND -em van, ha ez lényeges.
-
Tamy
őstag
Átnyálaztam, de hazudnék, ha azt mondanám sokat tanultam belőle. Annyit megcsináltam a leírtak alapján, hogy letiltogattam amire úgy gondoltam, hogy nincs szükség, meg egy sort hozzáadtam: "tc qdisc add dev "$DEV" egress" (valószínűleg az is hülyeség), de ettől persze még nem fog működni

#!/bin/sh
insmod cls_fw >/dev/null 2>&1
insmod cls_u32 >/dev/null 2>&1
insmod sch_htb >/dev/null 2>&1
insmod sch_sfq >/dev/null 2>&1
insmod sch_ingress >/dev/null 2>&1
DEV="eth0.2"
LIMIT_IPS="192.168.2.100"
# LIMIT_DOWN=200
# LIMIT_DOWN_BURST=400
LIMIT_UP=400
start() {
tc qdisc del dev "$DEV" root
# tc qdisc add dev "$DEV" root handle 77: htb
# tc class add dev "$DEV" parent 77: classid 77:1 htb rate 20000kbit
# tc class add dev "$DEV" parent 77:1 classid 77:10 htb rate ${LIMIT_DOWN}kbit ceil ${LIMIT_DOWN_BURST}kbit prio 2
tc qdisc add dev "$DEV" parent 77:10 handle 78: sfq perturb 10
# tc qdisc add dev "$DEV" ingress
tc qdisc add dev "$DEV" egress
tc filter add dev "$DEV" parent 77: protocol ip prio 2 handle 80 fw flowid 77:10
tc filter add dev "$DEV" parent ffff: protocol ip prio 1 handle 79 fw police rate ${LIMIT_UP}kbit mtu 6k burst 6k drop
for ip in $LIMIT_IPS; do
iptables -t mangle -I PREROUTING -s $ip -j MARK --set-mark 79
iptables -t mangle -I POSTROUTING -d $ip -j MARK --set-mark 80
done
}
stop() {
tc qdisc del dev $DEV root
iptables -F -t mangle
}
restart() {
stop
sleep 1
start
}
show() {
tc -s qdisc ls dev $DEV
}
case "$1" in
start)
echo -n "Starting bandwidth shaping: "
start
echo "done"
;;
stop)
echo -n "Stopping bandwidth shaping: "
stop
echo "done"
;;
restart)
echo -n "Restarting bandwidth shaping: "
restart
echo "done"
;;
show)
echo "Bandwidth shaping status for $DEV:"
show
echo ""
;;
*)
echo "Usage: $0 {start|stop|restart|show}"
;;
esac
exit 0Találtam még egy ilyen megoldást, de ez végképp nem megy (persze nem OpenWrt-re van):
#!/bin/bash
#
# tc uses the following units when passed as a parameter.
# kbps: Kilobytes per second
# mbps: Megabytes per second
# kbit: Kilobits per second
# mbit: Megabits per second
# bps: Bytes per second
# Amounts of data can be specified in:
# kb or k: Kilobytes
# mb or m: Megabytes
# mbit: Megabits
# kbit: Kilobits
# To get the byte figure from bits, divide the number by 8 bit
#
#
# Name of the traffic control command.
TC=/sbin/tc
# The network interface we're planning on limiting bandwidth.
IF=eth0 # Interface
# Download limit (in mega bits)
DNLD=1mbit # DOWNLOAD Limit
# Upload limit (in mega bits)
UPLD=1mbit # UPLOAD Limit
# IP address of the machine we are controlling
IP=216.3.128.12 # Host IP
# Filter options for limiting the intended interface.
U32="$TC filter add dev $IF protocol ip parent 1:0 prio 1 u32"
start() {
# We'll use Hierarchical Token Bucket (HTB) to shape bandwidth.
# For detailed configuration options, please consult Linux man
# page.
$TC qdisc add dev $IF root handle 1: htb default 30
$TC class add dev $IF parent 1: classid 1:1 htb rate $DNLD
$TC class add dev $IF parent 1: classid 1:2 htb rate $UPLD
$U32 match ip dst $IP/32 flowid 1:1
$U32 match ip src $IP/32 flowid 1:2
# The first line creates the root qdisc, and the next two lines
# create two child qdisc that are to be used to shape download
# and upload bandwidth.
#
# The 4th and 5th line creates the filter to match the interface.
# The 'dst' IP address is used to limit download speed, and the
# 'src' IP address is used to limit upload speed.
}
stop() {
# Stop the bandwidth shaping.
$TC qdisc del dev $IF root
}
restart() {
# Self-explanatory.
stop
sleep 1
start
}
show() {
# Display status of traffic control status.
$TC -s qdisc ls dev $IF
}
case "$1" in
start)
echo -n "Starting bandwidth shaping: "
start
echo "done"
;;
stop)
echo -n "Stopping bandwidth shaping: "
stop
echo "done"
;;
restart)
echo -n "Restarting bandwidth shaping: "
restart
echo "done"
;;
show)
echo "Bandwidth shaping status for $IF:"
show
echo ""
;;
*)
pwd=$(pwd)
echo "Usage: tc.bash {start|stop|restart|show}"
;;
esac
exit 0 -
Tamy
őstag
Átnyálaztam, de hazudnék, ha azt mondanám sokat tanultam belőle. Annyit megcsináltam a leírtak alapján, hogy letiltogattam amire úgy gondoltam, hogy nincs szükség, meg egy sort hozzáadtam: "tc qdisc add dev "$DEV" egress" (valószínűleg az is hülyeség), de ettől persze még nem fog működni

#!/bin/sh
insmod cls_fw >/dev/null 2>&1
insmod cls_u32 >/dev/null 2>&1
insmod sch_htb >/dev/null 2>&1
insmod sch_sfq >/dev/null 2>&1
insmod sch_ingress >/dev/null 2>&1
DEV="eth0.2"
LIMIT_IPS="192.168.2.100"
# LIMIT_DOWN=200
# LIMIT_DOWN_BURST=400
LIMIT_UP=400
start() {
tc qdisc del dev "$DEV" root
# tc qdisc add dev "$DEV" root handle 77: htb
# tc class add dev "$DEV" parent 77: classid 77:1 htb rate 20000kbit
# tc class add dev "$DEV" parent 77:1 classid 77:10 htb rate ${LIMIT_DOWN}kbit ceil ${LIMIT_DOWN_BURST}kbit prio 2
tc qdisc add dev "$DEV" parent 77:10 handle 78: sfq perturb 10
# tc qdisc add dev "$DEV" ingress
tc qdisc add dev "$DEV" egress
tc filter add dev "$DEV" parent 77: protocol ip prio 2 handle 80 fw flowid 77:10
tc filter add dev "$DEV" parent ffff: protocol ip prio 1 handle 79 fw police rate ${LIMIT_UP}kbit mtu 6k burst 6k drop
for ip in $LIMIT_IPS; do
iptables -t mangle -I PREROUTING -s $ip -j MARK --set-mark 79
iptables -t mangle -I POSTROUTING -d $ip -j MARK --set-mark 80
done
}
stop() {
tc qdisc del dev $DEV root
iptables -F -t mangle
}
restart() {
stop
sleep 1
start
}
show() {
tc -s qdisc ls dev $DEV
}
case "$1" in
start)
echo -n "Starting bandwidth shaping: "
start
echo "done"
;;
stop)
echo -n "Stopping bandwidth shaping: "
stop
echo "done"
;;
restart)
echo -n "Restarting bandwidth shaping: "
restart
echo "done"
;;
show)
echo "Bandwidth shaping status for $DEV:"
show
echo ""
;;
*)
echo "Usage: $0 {start|stop|restart|show}"
;;
esac
exit 0 -
bambano
titán
-
bambano
titán
Oké, az elvet még értem is nagyvonalakban (bár lehet még ez is erős túlzás), de sajnos semennyire nem tudok programozni. Némi passzív tudással rendelkezem, ha látom leírva, valamit értek belőle, hogy az adott sor épp mit csinál, de bárhogy szeretném is önállóan nem tudom megcsinálni.
Kb. az egész scriptből ez a része világos, a többi homály:
DEV="br-lan"
LIMIT_IPS="192.168.1.10 192.168.1.11 192.168.1.12"
LIMIT_DOWN=200
LIMIT_DOWN_BURST=400
LIMIT_UP=400Jó 15 évvel ezelőtt tanultam ugyan pár alapot, de már a programnyelvre sem emlékszem (Pascal v. basic), akkor még gépem se volt, persze a tanár szerint ez nem akadály, lehet rajzolni billentyűzetet, és azon gyakorolni. Azóta is emlegetem a felmenőit, valahányszor eszembe jut

-
Tamy
őstag
Oké, az elvet még értem is nagyvonalakban (bár lehet még ez is erős túlzás), de sajnos semennyire nem tudok programozni. Némi passzív tudással rendelkezem, ha látom leírva, valamit értek belőle, hogy az adott sor épp mit csinál, de bárhogy szeretném is önállóan nem tudom megcsinálni.
Kb. az egész scriptből ez a része világos, a többi homály:
DEV="br-lan"
LIMIT_IPS="192.168.1.10 192.168.1.11 192.168.1.12"
LIMIT_DOWN=200
LIMIT_DOWN_BURST=400
LIMIT_UP=400Jó 15 évvel ezelőtt tanultam ugyan pár alapot, de már a programnyelvre sem emlékszem (Pascal v. basic), akkor még gépem se volt, persze a tanár szerint ez nem akadály, lehet rajzolni billentyűzetet, és azon gyakorolni. Azóta is emlegetem a felmenőit, valahányszor eszembe jut

-
bambano
titán
még mindig a #12-es hozzászólásra tudok hivatkozni, ott van leírva az elv.
-
Tamy
őstag
Örülök
Esetleg ha nagyon szépen megkérlek elárulod azt is mi legyen benne, ha már ennyire különböző? 
Jah, és az elsőből (letöltés) mit törölhetek? Nyilván a "LIMIT_UP" nem fog kelleni, de ezen kívül? Vagy maradhat nyugodtan, nem fog bekeverni? -
bambano
titán
Igen, ezt értem, de eth0.2-vel (ez a fizikai wan interfész) is ugyanaz a helyzet. A letöltést így is korlátozza, a feltöltést meg így se. Illetve még ha működne is így, hogyan választhatom külön? Csináljak még egy scriptet, az egyikben csak a letöltés dolgai, a másikban meg csak a feltöltésé? Bár mindegy, mert valamiért nem megy eth0.2-vel sem, valószínűleg azért amit a #23-ban írsz.
"Csináljak még egy scriptet, az egyikben csak a letöltés dolgai, a másikban meg csak a feltöltésé?": na jóreggelt

most szólok előre, hogy a második szkript alapjaiban teljesen különbözik az elsőtől
-
Tamy
őstag
van egy interfészed, amin a belső hálózatod lóg, arra kell a letöltési irány szabályozását rátenni.
meg van egy interfészed, gyakran wan-nak nevezik, amin az internet szolgáltatód felé kapcsolódsz, arra kell a feltöltési irány szabályozását rátenni.mint mondtam, az interfész szemszögéből nézve bejövő forgalmat nem lehet rendesen szabályozni, csak azt, ami az interfész szemszögéből nézve kimenő forgalom.
a letöltés bezúdul a wan interfészeden és a lanon megy ki. A feltöltés a lanon jön be és a wanon megy ki. Eszerint kell szabályozni.
Igen, ezt értem, de eth0.2-vel (ez a fizikai wan interfész) is ugyanaz a helyzet. A letöltést így is korlátozza, a feltöltést meg így se. Illetve még ha működne is így, hogyan választhatom külön? Csináljak még egy scriptet, az egyikben csak a letöltés dolgai, a másikban meg csak a feltöltésé? Bár mindegy, mert valamiért nem megy eth0.2-vel sem, valószínűleg azért amit a #23-ban írsz.
-
bambano
titán
van egy interfészed, amin a belső hálózatod lóg, arra kell a letöltési irány szabályozását rátenni.
meg van egy interfészed, gyakran wan-nak nevezik, amin az internet szolgáltatód felé kapcsolódsz, arra kell a feltöltési irány szabályozását rátenni.mint mondtam, az interfész szemszögéből nézve bejövő forgalmat nem lehet rendesen szabályozni, csak azt, ami az interfész szemszögéből nézve kimenő forgalom.
a letöltés bezúdul a wan interfészeden és a lanon megy ki. A feltöltés a lanon jön be és a wanon megy ki. Eszerint kell szabályozni.
a helyzetet az súlyosbítja, hogy a wan oldali shaper queue-kban már natolt csomagok vannak, tehát a belső hálózati ip címek szerinti sebességszabályozás az nem triviális.
-
bambano
titán
Igen, ezt már többször elolvastam, talán nagyjából meg is értettem, de akkor sem tudom milyen másik interfészre kéne átraknom. A scriptben csak egy helyen van megadva interfész, ott az eth0.1 szerepel, kipróbáltam amúgy az eredetileg írt br-lan-al is, úgy is működik, de akkor is csak a letöltési irány. Kifelé az eth0.2 van, arra gondolsz? Kipróbálom mindjárt, hogy azt írom az eth0.1 helyére, hátha...
van egy interfészed, amin a belső hálózatod lóg, arra kell a letöltési irány szabályozását rátenni.
meg van egy interfészed, gyakran wan-nak nevezik, amin az internet szolgáltatód felé kapcsolódsz, arra kell a feltöltési irány szabályozását rátenni.mint mondtam, az interfész szemszögéből nézve bejövő forgalmat nem lehet rendesen szabályozni, csak azt, ami az interfész szemszögéből nézve kimenő forgalom.
a letöltés bezúdul a wan interfészeden és a lanon megy ki. A feltöltés a lanon jön be és a wanon megy ki. Eszerint kell szabályozni.
-
Tamy
őstag
Igen, ezt már többször elolvastam, talán nagyjából meg is értettem, de akkor sem tudom milyen másik interfészre kéne átraknom. A scriptben csak egy helyen van megadva interfész, ott az eth0.1 szerepel, kipróbáltam amúgy az eredetileg írt br-lan-al is, úgy is működik, de akkor is csak a letöltési irány. Kifelé az eth0.2 van, arra gondolsz? Kipróbálom mindjárt, hogy azt írom az eth0.1 helyére, hátha...
Eth0.2-vel sem megy, bár ha jól sejtem nem is erre gondolsz.
-
Tamy
őstag
Igen, ezt már többször elolvastam, talán nagyjából meg is értettem, de akkor sem tudom milyen másik interfészre kéne átraknom. A scriptben csak egy helyen van megadva interfész, ott az eth0.1 szerepel, kipróbáltam amúgy az eredetileg írt br-lan-al is, úgy is működik, de akkor is csak a letöltési irány. Kifelé az eth0.2 van, arra gondolsz? Kipróbálom mindjárt, hogy azt írom az eth0.1 helyére, hátha...
-
bambano
titán
-
dash17291
tag
-
Tamy
őstag
-
bambano
titán
átraktad a feltöltés szabályozását a másik interfészre?
-
Tamy
őstag
Na úgy tűnik teljes a siker! Minden mindegy alapon kitöröltem a LIMIT_UP=400 végéről egy 0-át, és most a feltöltési sebességem leesett 0,57 Mbps-re. Érdekes mert a LIMIT_DOWN=200 értékkel a letöltésem 0,34 Mbps, tehát nagyjából stimmel, hogy 200 kbps. Feltöltésnél meg a 40-es értékkel jön ki a ~400 kbps.
Már csak egy kérdésem van ezzel kapcsolatban: "LIMIT_DOWN_BURST" értéke mindig a duplája legyen a "LIMIT_DOWN" értékének? Mit állít az pontosan?
Sajnos tévedtem. Ha leállítom vagy újraindítom a scriptet akkor is marad ez az alacsony feltöltési sebesség, de ha teljes router reboot után elindítom akár 30-as LIMIT_UP értékkel a scriptet, akkor is megvan a 4,7 Mbps feltöltési irányba. Valamit biztosan lehetne rajta csiszolni még.
-
Tamy
őstag
A letöltés nagyjából jó így, nagyobb fájlnál biztosan pontosabb, majd kipróbálom, de látszik, hogy működik. Viszont a feltöltés biztosan nem, hisz a script szerinti 400 kbit helyett 4,4 Mbit körül van (elvileg 6 lenne, de más gépek is mennek, ilyen körül jön ki másik gépről is). Gyári fw-ban rendesen működött, nem volt vele semmi gond. Itt viszont láthatóan semmit nem csinál feltöltési irányba.
Na úgy tűnik teljes a siker! Minden mindegy alapon kitöröltem a LIMIT_UP=400 végéről egy 0-át, és most a feltöltési sebességem leesett 0,57 Mbps-re. Érdekes mert a LIMIT_DOWN=200 értékkel a letöltésem 0,34 Mbps, tehát nagyjából stimmel, hogy 200 kbps. Feltöltésnél meg a 40-es értékkel jön ki a ~400 kbps.
Már csak egy kérdésem van ezzel kapcsolatban: "LIMIT_DOWN_BURST" értéke mindig a duplája legyen a "LIMIT_DOWN" értékének? Mit állít az pontosan?
-
Tamy
őstag
a letöltési sebesség ingadozik, ahogy rendezgeti a várakozási sorokat, de ha egy nagyobb fájlt kezdel lehúzni, akkor előbb-utóbb beáll.
a sebességszabályozás alapja, hogy rendesen szabályozni csak a kifelé menő forgalmat lehet. tehát ha feltöltést akarsz korlátozni, akkor markolni kell a bejövő csomagokat, átzavarni a naton, majd a kifelé néző fizikai interfészen kell sorokba rendezni a mark alapján és a várakozási sorra lehet ráhúzni a traffic shapert.
a tapasztalat azt mutatja, hogy egy interfészen nem lehet rendesen shapelni mind a két irányt.
A letöltés nagyjából jó így, nagyobb fájlnál biztosan pontosabb, majd kipróbálom, de látszik, hogy működik. Viszont a feltöltés biztosan nem, hisz a script szerinti 400 kbit helyett 4,4 Mbit körül van (elvileg 6 lenne, de más gépek is mennek, ilyen körül jön ki másik gépről is). Gyári fw-ban rendesen működött, nem volt vele semmi gond. Itt viszont láthatóan semmit nem csinál feltöltési irányba.
-
bambano
titán
Újraindítottam a routert, és elindítottam a scriptet élesbe, úgy tűnik félig-meddig működik. A letöltési sebességem egyértelműen megfogta, bár néha 3x-os értéket mér, mint ami be van állítva a scriptbe, de tudom, ez annyira nem pontos. Ami viszont nem oké, hogy a feltöltési sebességem továbbra is megvan.
a letöltési sebesség ingadozik, ahogy rendezgeti a várakozási sorokat, de ha egy nagyobb fájlt kezdel lehúzni, akkor előbb-utóbb beáll.
a sebességszabályozás alapja, hogy rendesen szabályozni csak a kifelé menő forgalmat lehet. tehát ha feltöltést akarsz korlátozni, akkor markolni kell a bejövő csomagokat, átzavarni a naton, majd a kifelé néző fizikai interfészen kell sorokba rendezni a mark alapján és a várakozási sorra lehet ráhúzni a traffic shapert.
a tapasztalat azt mutatja, hogy egy interfészen nem lehet rendesen shapelni mind a két irányt.
-
Tamy
őstag
Újraindítottam a routert, és elindítottam a scriptet élesbe, úgy tűnik félig-meddig működik. A letöltési sebességem egyértelműen megfogta, bár néha 3x-os értéket mér, mint ami be van állítva a scriptbe, de tudom, ez annyira nem pontos. Ami viszont nem oké, hogy a feltöltési sebességem továbbra is megvan.
-
bambano
titán
tc qdisc del dev "$DEV" root handle 77:
ez a gond, hogyha root handle-t akarsz töröltetni, ahhoz nem kell a handle és a szám.
de mivel rosszul, vagyis nem törölted, a második sorban nem tudja megint létrehozni.
szóval:
tc qdisc del dev "$DEV" root
-
bambano
titán
tudja-e valaki, hogy mpc 2200-as chiphez, amihez a cdc-acm usb soros driver kell, van-e gyári támogatás openwrt-ben?
-
bambano
titán
van store-and-forward smtpd openwrt-re?
olyan kellene, aminek fel lehet adni egy levelet akkor is, ha éppen nincs uplinkje és kézbesíti, ha megjött a net. -
Speeedfire
félisten
Pc 10e-ért? Nem rossz. Vennem kell most már egy routert.

Kicsit több egy olyan ami usb-s is, de megéri.

A linuxos tűzfalat már ne is említsük, nagyon jó dolog. -
Brown ügynök
senior tag
-
bambano
titán
Miért jó, ha egyedi firmware-el használjuk a routert?
pl. azért, mert van benne shell, azt programozol bele, amit akarsz. egyszerűbb feladatoknál egy komplett pc-t is képes helyettesíteni.
-
ZCoyote
őstag
Miért jó, ha egyedi firmware-el használjuk a routert?
Általában sokkal több beállítási lehetőséget, funkciót adnak az alternatív firmware-ek.
-
Brown ügynök
senior tag
Miért jó, ha egyedi firmware-el használjuk a routert?
-
Speeedfire
félisten
Szép kezdeményezés, de lehet jobb lenne erőteljesebben hirdetni. Szerintem van létjogosultsága a topicnak.

-
bambano
titán
Új hozzászólás Aktív témák
-
100 - 1
21853 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1901 1900 - 1801 1800 - 1701 1700 - 1601 1600 - 1501 1500 - 1401 1400 - 1301 1300 - 1201 1200 - 1101 1100 - 1001 1000 - 901 900 - 801 800 - 701 700 - 601 600 - 501 500 - 401 400 - 301 300 - 201 200 - 101 100 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Allegro vélemények - tapasztalatok
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Xiaomi 17T Pro – korábban érkezik a siker?
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- Apple MacBook
- E-roller topik
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- További aktív témák...
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Forza Horizon 6 Premium / Standard Pre-Order kódok
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Watch Dogs Legion - Ubisoft Connect
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Újszerű Lenovo A285 12,5" FHD - Ryzen 5 pro 2500U, 8GB RAM, 256GB SSD, jó akku, számla, garancia
- Telefon felvásárlás!! iPhone 15/iPhone 15 Plus/iPhone 15 Pro/iPhone 15 Pro Max
- Bomba ár! Dell Latitude 7420 - i7-1185G7 I 16GB I 512SSD I HDMI I 14" 4K I Cam I W11 I Garancia!
- ÚJ! SKY / Égkék MacBook Air M4 13" 16GB 256GB - 1év Garancia! TÖLTŐ, +AJÁNDÉK!!!
- Új MSI 17 Vector WQXGA 240Hz i9-14900HX 24mag 32GB 1TB SSD Nvidia RTX 4080 12GB 175W Win11 Garancia
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest



) példát mondjak: letiltod en bloc az icmp csomagokat, mert nem akarod, hogy pingeljék a routered, épp csak ezzel kizársz olyan csomagokat is, amiknek mégis be kellene jutni a tűzfal mögé és csak azt látod, hogy a böngésződ homokórázik, amikor hibaüzenetet kellene adnia.






