Hirdetés

Aktív témák

  • dorka16

    aktív tag

    Nem vagyok benne biztos, hogy hol is kéne megkérdeznem úgy, hogy itt lesz az egyik próbálkozásom.
    Adva van a gépem amin 1 héttel ezelőttig Win XP volt egy ősrégi IDE csatolós Maxtor winyón.
    Nemrég vettem két új winchestert 500 és 2000GB méretben és kitaláltam, hogy átállok win 7-re. Be is szereztem egy ultimate verziót. Az ötletem az volt, hogy minden HDD-t benne hagyok a gépben és a régin meghagyom az XP-t így ha valami nem jól sül el akkor lesz mihez nyúlni. A telepítés tökéletesen sikerült az újabb SATA-s winyóra.
    Indítom a gépet, a BIOS után felajánl 3 lehetőséget. 1.XP professional telepítése. 2. win 7 indítása. 3. régebbi verziójú win. indítása.
    Hogy a telepítést miért ajánlja fel lemez nélkül azt nem tudom de bármelyikre kattintok az történik ami kell. Minden szép és jó fut mind a két windos. (Persze nem egyszerre XD).

    A gond a következő: Ha lehúzom a régi hdd-t amin az XP van nem bootol be a win 7-t. Az alaplapon minden arra van állítva hogy a hdd-ről bootoljon de nem teszi hanem kéri a boot cd-t. Mi lehet a gond? Úgy érzem az, hogy felajánlja az XP telepítését és hogy nem tölt be a win 7 összefügg. (Lehúztam már a dvd írót is, hogy ne zavarja be.)
    Ha visszadugom egyből megy minden.

Aktív témák